Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η Εποχή των Δεινοσαύρων "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 3/1/24.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Η Εποχή των Δεινοσαύρων "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-εποχή-των-δεινοσαύρων.36711/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-εποχή-των-δεινοσαύρων.36710/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG] [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στον/ην thena.
  2. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Το γνωστό παιχνίδι με τα πολλά αναδυόμενα... και στην έκταση του νησιού χωρίς εξευγενισμένα φυτά... στα δύσκολα μας έβαλε ο καινούργιος χρόνος.
     
    Αρέσει σε -rav4-, panos601, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  3. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα σε όλους!!!
    Γνωστό δρώμενο σε όλους που διεξάγετε μόνο στην βασική έκταση Bahamarama
    Αυτά που ζητάει λοιπόν είναι τα εξείς
    10300 Κρανιόλα (5ωρο φυτό στην βασική έκταση νησιού)
    7040 Αμμωνίτια (10ωρο φυτό στην βασική έκταση νησιού)
    1750 Εργαλεία ανασκαφής (αναδυόμενα από την βασική έκταση νησιού, όπου εδώ θα πέσει πολύ ζόρυ για να μαζευτούν)

    Κάθε διόρθωση δεκτή
    Καλή επιτυχία σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε minos1978, jimthrilosgate7, -rav4- και 23 σε άλλους.
  4. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Καλή χρονιά με υγεία.
    Ευχαριστούμε Λίνα για τους υπολογισμούς :inlove:

    Πιστεύω πως αν παίξουμε σωστά - όπως κάθε φορά άλλωστε - θα βγουν άνετα τα αναδυόμενα.
    Νομίζω όλοι ξέρουν το τρόπο για να βγουν τα πολλά αναδυόμενα στο νησί με τον δόλιχο , τα βιοτεχνικά και την κατάλληλη φασολιά.
    Καλή επιτυχία:):)
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, nota.dim1802, -rav4- και 13 σε άλλους.
  5. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    γεια χαρα σε ολους και καλη χρονια
    Λεω να αρχισω με το μεγαλο μηπως παρω και περισσοτερα αναδυομενα και μετα οσο παει το αλλο...καλη επιτυχια σε ολους
     
    Αρέσει σε nickoikono11, martha72, jimthrilosgate7 και 14 σε άλλους.
  6. -rav4-

    -rav4- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλή μας χρονιά!!!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, nickoikono11, georgios_2_ και 6 σε άλλους.
  7. strassaki

    strassaki Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλή αγροτική χρονιά σε όλους! επειδη εγω δεν ξέρω , είναι εύκολο να δώσεις λεπτομέριες;
     
    Αρέσει στους lostris51, nickoikono11 και Hecuba.
  8. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τελικά αποφάσισα το "Αγκαλιά με τον Τρικεράτοπα" να το χρησιμοποιήσω για πόντους... δίνει πολλούς... και η φασολιά χαράμι.
     
    Αρέσει σε Lina123, skias10, fisherman65 και 5 σε άλλους.
  9. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πηρα τη φασολια, [φυτευοντας κρανιολα + 820 εργαλεια ανασκαφης], και συνεχιζω, φυτευοντας αμμωνιτια και οπου φτασω!!!! Φυσικα δεν με ενδιαφερουν πλεον τα αναδυομενα, παρα μονο τα μπονους αντικειμενα!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 11 σε άλλους.
  10. Hecuba

    Hecuba Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλή Χρονιά σε όλους με Υγεία. Η φασολιά αποκτήθηκε ,συνεχίζουμε να φυτεύουμε αμμωνίτια αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μαζέψω 930 αναδυόμενα ,ότι πάρουμε απο εδω και στο εξής.
    Να ευχαριστήσω και την Λίνα για τους υπολογισμούς.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Lina123, nickoikono11 και 7 σε άλλους.
  11. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    Μολις ξεκινησα το δευτερο μερος που για να το ολοκληρωσω θα πρεπει να χρησιμοποιησω πολλα σουπερ λιπασματα ,αλλα νομιζω οτι δεν αξιζει το κοπο καθως εκτος απο το πικολο ,δεν αξιζει τιποτα αλλο.Οσο για το διακοσμητικο το τρικερατοπα δινει μεν πολλους ποντους αλλα καθε 40 ωρες θα το μαζευουμε δηλαδη καθε 2η μερα.Δεν μπορει να μπει και στο μουσειο καθως θα καθυστερησει τους χρονους στα υπολοιπα.Αν ηταν 24ωρο θα αξιζε να προσπαθησω ,αλλα ετσι δεν θα χαλασω τα σουπερ λιπασματα για ενα διακοσμητικο που θα μεινει στη μπαρα!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, nickoikono11, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  12. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    [​IMG]

    καλησπερα σε ολους ,το καινουργιο διακοσμητικο με την μειωση χρονου απο τις φασολιες κανει σε εμενα 28 ωρες και για την κανονικη φαρμα οι πε ειναι 108000 ....εδω οι ποντοι ειναι χωρις να εχω μαζεψει τα αντικειμενα που δινουν αυξηση ποντων απο την παιδικη χαρα
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Hecuba, nickoikono11 και 8 σε άλλους.
  13. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    θεωρώ οτι τα αναδυόμενα είναι τα περισσότερα που έχουν ζητηθεί ποτέ , απο έναν μόνο χώρο.. εντελώς αποκαρδιωτικό..
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Hecuba, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  14. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    βοηθας λιγο πως γινετε με τον δολιχο φασολια βιοτεχνικα
     
    Αρέσει στον/ην Hecuba.
  15. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Προσωπικά επέλεξα να ξεκινήσω με το λιγόωρο φυτό και τέλος με το πολύωρο.
    Και τα δυο βγήκαν εύκολα και γρήγορα με κάποια μπόνους δικά μου και 2 από το ροδάνι.
    Μέχρι εκεί όλα καλά.....
    Πήρα την φασολιά
    [​IMG]
    Με τα αναδυόμενα είναι το θέμα που δεν βγαίνουν με τίποτα.
    Η τελευταία εργασία θέλει 900 και είναι λίγο δύσκολο να μαζευτούν.
    Φυτεύω από χθες δόλιχο με τα βιοτεχνικά: θεραπευτική αλοιφή και απόσταγμα της γνώσης (δεν έχω κάποιο άλλο να χρησιμοποιήσω) βάζω σούπερ λίπασμα, απλό λίπασμα για να μαζέψω όσο πιο γρήγορα αλλά ακόμα είμαι στα....[​IMG]
    Οπότε είναι λίγο δύσκολο να μαζευτούν μέχρι αύριο το βράδυ.
    Σταματάω λοιπόν να χρησιμοποιώ σούπερ λίπασμα και ότι γίνει. Το πολύ πολύ να χάσω την τελευταία εργασία.
    Δεν θα τραβήξω τις κοτσίδες μου για αυτό να είστε σίγουροι:p
    Καλή συνέχεια σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Marinaloren, Hecuba και 7 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    χρησιμοποιούμε μασκα τίκι, απόσταγμα γνώσης, και θεραπευτικη αλοιφή για μειωση χρονου στα λαχανικά, και λευκή αγνότητα και χριστουγεννιάτικο στολεν για το σ λίπασμα.. επίσης για το σ λιπασμα ενεργοποιεις και τις δυο φασολιές <<βότανα του φαραώ>> και <<εορτή θερισμού 2014>> αν το εχεις
    επειδή δεν θελω να χάσω το πίκολο προσπαθώ με μεγάλο κόπο να μαζέψω τα 900 τελευταία αναδυόμενα.. νομίζω οτι τελικά θα τα καταφέρω
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, Marinaloren, toylaaaaa και 4 σε άλλους.
  17. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    σε ευχαριστω για την βοηθεια
     
  18. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα, Χρόνια πολλά και καλή Χρονιά!
    Τελείωσα με το δρώμμενο!

    [​IMG]

    Ήταν πολύ απαιτητικό, ιδίως σε φυτά. Τα αναδυόμενα ερχόταν με κανονικούς ρυθμούς και αν είχαμε χρόνο για κανονικά φυτέματα (χωρίς μπόνους πέραν του τσάτνι), θα έφταναν και τα αναδυόμενα. Αλλά τα φυτά ήταν τόσο πολλά που έπρεπε για να βγει το δρώμενο να βάλεις κάποια ενίσχυση. Εγώ έτυχα ένα +1 για 2 μαζέματα του πεντάωρου φυτού και χρησιμοποίησα ένα +100% φυτά για το 10ωρο. Φύτεψα 2 φορές δόλιχο, που μου έδωσε από 188 αναδυόμενα.
    Καλά τελειώματα και σε όποιον συνεχίζει ακόμα!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, pigara, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
  19. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Εγώ πάντως πάνω από 105 δεν πήρα σε κανένα μάζεμα από δόλιχο... Μέχρι τώρα έχω μαζέψει 595:pΔεν ξέρω τι παίζει με τα αναδυόμενα, αλλά μάλλον κάποιες φάρμες είναι πιο ευνοημένες σε σχέση με την ροή αυτών.
    Γενικά στο νησί τα αναδυόμενα μου βγάζουν την πίστη κάθε φοράxD
    Παρόλα αυτά χαίρομαι ειλικρινά που ξεμπέρδεψες γρήγορα με τα αναδυόμενα και έφτασες στο τέλος.
    Άντε και στο επόμενο με υγεία!!!
     
    Αρέσει στους Nantia123, sofiapao76, Hecuba και σε ακόμα ένα άτομο.
  20. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    [​IMG]
    καλησπερα σε ολους ....λιγο πριν το τελος ,με βιοτεχνικα για λαχανικα και φυτευοντας εναλαξ δολιχο και μποκ τσοι
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.