Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η Εποχή της Ναυσιπλοϊας ΙΙ "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 15/8/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    η πλάκα ότι και εγω είχα κάποιες πασχαλίτσες και έδωσα μέχρι και το 3ο βήμα...το 4ο πιθανό να το δωσω... αλλα όταν άρχισα να παραδίδω τις πασχαλίτσεις ήταν για τους εορταστικούς πόντους στην γιορτή
     
  2. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    εγω δεν ειχα καν καβουρια τα ξεκλειδωσα και γεμισα σταβλους εβαλα καποια μπονους και παιρνω 3 ζωακια ανα σταβλο εχω 2 σταβλους πασχαλιτσας βαζω εκει με σουπερ τροφη και μαζευω ανα 2 ωρες δεν πιστευω να το βγαλω το εβεντ αλλα θα προσπαθησω θελω την φασολια και αστερακια αντε να δουμε καλη επιτυχια σε οσους προσπαθουν
     
    Αρέσει σε Lina123, GEPPO1, Hellenagal200010 και 5 σε άλλους.
  3. vickymou

    vickymou Κόμης

    hello <<κουρασμενα>> αγροτοπουλα τελειωσα το παιγνιδι, βγηκε και το καραβακι στο τελος να παει κρουαζιερα!!!!αλλά τα γρασονομισματα δεν φθανουν να παρω την φασολια,ειναι ή δεν ειναι αδικια και λιγο χαζο να παιζω τοσες μερες,να χαλαω τοσααα προιοντα και να μη μπορω να παρω την φασολια?ισως θαπρεπε να παζουμε ενα δρωμενο με υπολογισμενες ποσοτητες ωστε το τελος να ειναι τελος εχει ομως ωραια γραφικα ειδικα το καραβακι το ζηλεψα κριμα που θα χασω τη βολτα
     
    Αρέσει στους vagelis1968, GEPPO1 και αμφιθεα.
  4. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Καλησπέρα, τα τελευταία βήματα σε όλες τις αποστολές είναι επαναλαμβανόμενα. Μήπως με αυτό τον τρόπο σου βγουν οι πόντοι για την φασολιά?
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, vickymou και GEPPO1.
  5. vickymou

    vickymou Κόμης

    το ξερω αυτο και ευχαριστω, εγω ομως εγραψα την διαμαρτυρια μου θα ηταν προτιμοτερο να ειναι οι εργασιες σε καθε επιπεδο αντι για5 6 ή 7 και να τελειωναμε μια και καλη αντι να υπολογιζουμε ποσα προιοντα παραπανω θθα δωσουμε
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και kellyboukou.
  6. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλημέρα σε όλους! Εμένα μου αρέσουν αυτά τα δρώμενα γιατί επιτέλους κινήθηκε η λαική! Για ποιο λόγο άλλωστε όλα αυτά τα προιόντα τα μαζέυουμε στις αποθήκες μας τόσα χρόνια;; επίσης ανακάλυψα ότι δεν έχω φωλιά αράχνης!!!! δεν μου χρειάστηκε τόσο καιρό και δεν είχα κατασκευάσει! Η αλήθεια βέβαια είναι ότι τα ζώα που ζητάει είναι πολλά και αν δεν έχεις χρήματα δεν μαζευονται ευκολα!! ας μαζέψουμε τα φυτά πρώτα και βλέπουμε!! καλή συνέχεια σε όλους!!
     
    Αρέσει σε amorphis, vickymou, jimixatz και 2 σε άλλους.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα και καλη εβδομαδα για ολους :inlove:
    Θεωρω πολυ δυσκολο το δρωμενο για τα μικροτερα επιπεδα, οσα φυτα κι αν προλαβουμε να βγαλουμε δυστυχως ζητουντε παρα πολλα ζωα οπως και προϊοντα και εργαλεια. Κριμα διοτι η φασολια ειναι απο τις καλες <+1 προϊον δεν ειναι λιγο αν συνδιαστει και με 9ωρων δρωμενο εργαστηριων>.
    Αγαπητη xaidi , σου υπενθυμιζω οτι ολοι οι παλιοι παικτες μαζευουμε σε ποσοτητες τα πάντα, διοτι το φθινοπωρο εχουμε καθε χρονο το δρωμενο του "θερισμου" που τα καλα βραβεια τα παιρνουν οι καλυτεροι παγκοσμιως.
    Και μια υπενθυμιση : το Λιμανι 2 δεν δινει γραναζονομισματα, οποτε δεν μας συμφερει να επαναλαβουμε την 5η εργασια.
    Καλα αποτελεσματα για ολους!!!

    Τελος! Η φασολια ειναι στη θεση της, και συνεχιζω μονο με το Λιμανι 1 για να κανω και καποιες αγορες με τα γραναζονομισματα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/8/23
    Αρέσει σε skias10, Marinaloren, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  8. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Ένα από τα καλύτερα δρώμενα αν συλλογιστούμε τι αμοιβές προσφέρει. Τα διακοσμητικά και η φασολιά είναι εξαιρετικά. Και τα υπόλοιπα φυσικά... Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είναι όλα τα δρώμενα εύκολα και καλά κάνουν και δεν είναι για να ανάβουν λίγο τα αίματα. Και αυτοί που κάνουν καλό κουμάντο στα προϊόντα τους θα πρέπει κάποτε να ανταμειφθούν, έτσι είναι και στην πραγματικότητα (ή θα θέλαμε να είναι).
     
    Αρέσει σε xaidi, 66romanou, soyla74 και 5 σε άλλους.
  9. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλή εβδομάδα αμφιθέα, γραναζονομίσματα δε δίνει η δεύτερη εργασία, αλλά δίνει κορμούς δέντρων ,που ζητάει η τρίτη εργασία. Οπότε είναι αναπόφευκτο.
     
    Αρέσει στον/ην GEPPO1.
  10. elena101960

    elena101960 Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα,αν μιλάς από θέση ισχύος πολύ ωραία τα γράφεις,για τους υπόλοιπους που δεν μπορούν να ακολουθήσουν το δρώμενο για τους λόγους που ήδη έχουν γραφεί,είτε μικρό επίπεδο είναι είτε μεγαλύτερο δεν είναι καθόλου ευχάριστο.
    Καλό λοιπόν θα είναι τα δρώμενα να κυμαίνονται από μέτρια έως εύκολα,έτσι ώστε να επωφελούνται όλοι,άλλοι λιγότερο,άλλοι περισσότερο από το να περιμένουν αμέτοχοι το επόμενο δρώμενο.
    Σου εύχομαι καλή συνέχεια.
     
  11. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπέρα στην αγροτιά.
    Εγώ προσωπικά είμαι 230 επίπεδο και θεωρώ πως είναι καλό να υπάρχει μια ποικιλία σε όλα.
    Κάποια δρώμενα είναι εύκολα άλλα μέτρια και άλλα δύσκολα -για αυτό και τα δύσκολα δρώμενα δίνουν καλύτερες ανταμοιβές-, όμως όλα κινούνται στη σφαίρα της υποκειμενικότητας, καθώς κάποιοι, που εν προκειμένω είχαν αποθέματα ίσως να μην δυσκολεύτηκαν τόσο.
    Βέβαια, τα μεγάλα επίπεδα έχουν τη δυνατότητα να αντεπεξέρχονται με μεγαλύτερη ευκολία στα δρώμενα είτε γιατί έχουν αποθέματα είτε ΧΤ και ούτω καθεξής, αυτό όμως δεν σημαίνει πως ένας μικρού επιπέδου αγρότης, με προσπάθεια και στρατηγική, δεν μπορεί να αντεπεξέθλει. Όπως και να έχει, αυτή η πολυχρωμία και η ποικιλομορφία μου αρέσει διότι έτσι δίνει κίνητρο σε όλους να εξελιχθούν μέσα στο παιχνίδι και να αρχίσουν να σκέφτονται πιο στρατηγικά. Δεν θα ήταν άλλωστε δελεαστικό να σπερνοθερίζουμε μόνο χωρίς κάποια αλλαγή και λίγο πιπέρι βρε παιδί μου:pxD.
    Να είστε όλοι καλά και να περνάτε υπέροχα:inlove:.
    Υ.Γ: Μου αρέσει που διίστανται πάντως οι απόψεις και γίνεται έτσι ένας εποικοδομητικός διάλογος;).
     
    Αρέσει σε xaidi, 66romanou, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  12. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα σας.....
    αφου λοιπον ξερουμε εδω κ βδομαδες οτι το παιχνιδι δεχεται επιθεσεις που προκαλλουν προβληματα γιατι βαζει η εταιρια ενα τοσο απαιτητικο δρωμενο ειδικα αυτου του ειδους δλδ στην ειδικη εκταση οπου δεν υπαρχουν τα γνωστα βοηθηματα (ροδανι τσατνευ κλπ) οπου ισως με τη χρηση η ακομα κ καταχρηση τους θα μπορουσαμε να καταφερουμε το στοχο που καθενας εχει βαλλει?????
    αντε να δουμε ποσα καθρεφτακια κ χαντρουλες θα μοιρασουν παλι οι κονκισταδορες (bp) αυτη τη φορα στους φιλησυχους ιθαγενεις..... παντως εγω προσωπικα μ αυτη την καθυστερηση σημερα κινδυνευω να μην πετυχω το στοχο μου κ οχι απο δικο μου λαθος η ευθυνη οποτε 5 σλ η 5 παρτι γυροι δεν με αποζημιωνουν..... οψομεθα.....
     
    Αρέσει σε icons1, αμφιθεα, bmanolos και 5 σε άλλους.
  13. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Θα σου πω σε αυτό το σημείο οτι το δρώμενο επεκτάθηκε ήδη 24 ώρες από την αρχική διάρκεια για ακριβώς αυτό το λόγο.
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  14. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού


    πωπωωωωωωωωωωωωωω τι vip αντιμετωπιση ειναι αυτη ακομα δεν ποσταρα κ η gtl αμεσως να τρεξει.... μπραβο παντα τετοια .... αλλα μια ερωτηση γιατι να μου το πεις εδω ως απαντηση σε μενα κ οχι με μια ε.α.
    οι υπολοιποι συναγροτες/ισσες παρακατιανοι/ες ειναι?????8)8)8)xDxDxD


    σε λιγο σε βλεπω να χρησιμοποιεις πληθυντικο κ σε μενα οπως σου εχω ζητησει εδω κ χρονια κ απ οτι ειδα πολυ καλα το εκανες ηδη σε συμπαικτρια
    παντα τετοια σου ευχομαι
     
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Πληθυντικός κύριε alexbas σε ειρωνικές και εριστικές αναρτήσεις δεν ταιριάζουν. Αλλά αφού το επιθυμείτε... θα σας μιλάμε στο πληθυντικό αλλά πλέον δεν θα έχετε κανένα δικαίωμα να μας κατηγορήσετε οτι δεν είμαστε φιλικοί. Εσείς το επιλέξατε.
     
    Αρέσει στον/ην ΝΕΦΕΛΗ9.
  16. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ηρεμήστε!!!ένα παιχνίδι είναι..μην το ξεχνάτε!!!έχουμε τόσα άλλα πράγματα στη ζωή μας που μας στρεσάρουν και μας στεναχωρούν.Τι θα γίνει εάν δεν ολοκληρώσουμε κι ένα δρώμενο;
     
    Αρέσει σε Lina123, maria_palou, kellyboukou και 7 σε άλλους.
  17. farmer_girl77

    farmer_girl77 Νέος ειδικός

    Εν μέσω σεζόν και κακής προετοιμασίας με πολύ κόπο και με άδειασμα των ταμείων την πήρα τελικά την φασολίτσα... Επιστροφή στην δουλειά τώρα...Να περνάτε καλά!!
     
    Αρέσει στους Marinaloren, maria_palou και GEPPO1.
  18. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    και εγω το ιδιο μετα απο πολυ ζορι χρησιμοποιοντας ενισχυσεις για τα μαζευω τα ζωα και πανω απο 100 σουπερ τροφες καταφερα και πηρα την φασολια η οποια θα με βοηθησει να ολοκληρωσω πιο ευκολα τις αποστολες με τα προιοντα εργαστηριου τωρα θα προσπαθησω να παρω και τα αλλα 20 αστερακια απο το εβεντ που με εμειναν
    φτασαμε 1421 αστερακια περασαμε την μεση για το ανοιγμα της κοιλαδας
    καλη συνεχεια σε ολους
     
    Αρέσει σε Marinaloren, maria_palou, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
  19. kellyboukou

    kellyboukou Νέος ειδικός

    Κατάφερα τελικά να πάρω την φασολιά. Βοήθησε πάρα πολύ η αποστολή και ότι απέκτησα την φωλιά πασχαλίτσας, και μετά με αρκετά ξεπουλήματα στην λαϊκή κατάφερα να βρω τα χορτοτάληρα που χρειαζόμουν για να αγοράσω τις υπόλοιπες xD! Εύχομαι καλή τύχη σε όσους το παλεύουν ακόμα!
     
    Αρέσει σε 66romanou, vagelis1968, Marinaloren και 2 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε pigara, vickymou, 66romanou και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.