Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η Βασίλισσα του Καρναβαλιού"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 19/2/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Μην ανησυχείς συναγρότη/ισσα στο επόμενο δρώμενο της βασίλισσας θα τα βάλουν εκτός και εάν μας ακούσουν πράγμα αδυνατο
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και sofiapao76.
  2. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα
    σχετικά με την ταχύτητα που αναφέρεις, ναι έχει αυξηθεί η ταχύτητα και προσωπικά χαίρομαι γι' αυτό, όπως επίσης χαίρομαι και για το γεγονός ότι μειώθηκε ο χρόνος που παίζουμε το δρώμενο από 25 σε 14 δεύτερα. Προσωπικά προτιμώ να τελειώνει γρήγορα το παιχνίδι παρά να χάνω χρόνο και σε αυτό.
    Γενικότερα έχει γίνει πιο γρήγορο το δρώμενο σε σχέση με παλιότερα. Τα δώρα είναι περισσότερα αλλά δεν είναι της ποιότητας που είχε την πρώτη φορά που έπαιξε και πραγματικά δεν ξέρω αν ήταν θεμιτό αυτό που είχε γίνει τότε ή αν ήταν από λάθος - καθώς προσωπικά θυμάμαι ότι είχα μαζέψει τότε περίπου 1000 σούπερ τροφές, σούπερ λιπάσματα κλπ.
    Καλός η κακός, δεν μπορεί τα δρώμενα δίνουν τόσο μεγάλες αμοιβές καθώς αυτομάτως αυτό θα αύξανε τις απαιτήσεις των δρώμενων που θα ακολουθούσαν (όπως είχε γίνει μετά το τέλος της πρώτης φοράς) που θα είχε το αποτέλεσμα πολλά μικρότερα επίπεδα να μην μπορούν να ακολουθήσουν. Επίσης μην ξεχνάμε το γεγονός ότι με όλα τα σεντούκια/μπαούλα και καφάσια/κασόνια που παίρνουμε από τις σειρές της φασολιάς γενικότερα γεμίζουμε με διάφορα δώρα τις αποθήκες μας.
    Γενικά αυτό που θέλω να πω είναι ότι πάντα οι προσδοκίες μας ως προς ένα δρώμενο δεν πρέπει να είναι να είναι ανάλογα με το υπήρξε παλιότερα γιατί έτσι χάνουμε την μαγεία αυτού του παιχνιδιού.
    Η αλήθεια είναι ότι έχασα πολλά παλιότερα δρώμενα και η αιτία ήταν ότι η φασολιά δεν έδινε κάποιο σεντούκι/μπαούλο κλπ. Προτιμούσα να μην παίζω παρά να σπαταλάω τον χρόνο μου για μία απλή φασολιά...
    Ήταν όμως λάθος και έτσι παίζω τώρα ότι μας δίνετε - ανάλογα τον χρόνο που γνωρίζω ότι έχω να διαθέσω...

    Προσωπική μου άποψη πάντα.

    Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, skareleni, ioanna6929 και 11 σε άλλους.
  3. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα συναγρότες μου θα συμφωνήσω με τους περισσότερους πως η πορεία της Βασίλησσας είναι φθίνουσα ως προς τα δώρα. Κατά βάθος όμως όλοι ξέραμε πως τέτοια γενναιοδωρία σαν την πρώτη δύσκολα θα επαναληφθεί. (1000ΣΤ κ 1000ΣΛ όταν το αφεντικό τρελάθηκε) Γι'αυτό ας χαρούμε το παιχνίδι κι ότι πάρουμε καλό είναι. Παραθέτω τα αποτελέσματα από 33 γύρους παιχνιδιού έτσι για σύγκριση για αρχείο χαχαχα. 15,5 εκ ΠΕ, 1,75 εκ ΧΤ, 41 ΣΤ, 82 ΣΛ, 44 ΣΛΖ, 35 ΤΛΖ, 18 αστεράκια κ 36 φασουλοφλουριά. Αν τα υπολογίσουμε επί 3 περίπου δεν τα λες κ λίγα. Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, Megas_kokoriko και 6 σε άλλους.
  4. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    με την ταχυτητα εννοω και αυτα που πεταει η μαιμου( πως αλλιως να το πω?) ας ηταν λιγο πιο αργο να ξεχωριζω τι ειναι.. βρεθηκα με σεντουκια ζωων που ουτε ειδα ποτε πεταχτηκαν. προσωπικα θελω να μαζεψω φασουλοφλουρια και δεν βλεπω ποτε τα ριχνει να παω το καλαθι εκει. που σε μενα εχει θεμα μετακινησης δεξια -αριστερα ειναι αργο.. γι αυτο και το αφηνω στη μεση. αν καμια φορα εντοπισω ενα μεχρι να φτασω το καλαθι εχει χαθει το φλουρι το ιδιο και το αρμα .αν ειναι να μην προλαβαινω να δω τι πεταει ας τα εκαναν κουτια με ερωτηματικα και οτι τυχαινε ο καθενας. και περυσι ειχα θεμα δεν εβλεπα και φετος εχω την αισθηση οτι ειναι ακομα πιο γρηγορο (ή εγω μεγαλωσα κι αλλο)
    δεν με πειραζει που μειωσαν το χρονο συμφωνω σε αυτο αλλα τουλαχιστον να εβλεπα τι πεταει εκτος απο γλυκα
     
    Αρέσει στον/ην ioanna6929.
  5. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Ηρθε και η ''Βασίλισσα'',
    που όλοι περιμέναμε...
    το τι θα έδινε αυτή,
    όμως εμείς δεν ξέραμε...

    Έπαιξα για την φασολιά,
    έτσι γιατί μ'αρέσει,
    έστω,κι αυτούς τους πόντους της,
    σε μένα να προσθέσει.

    Δεν είναι αυτό το δρώμενο,
    που όλοι λαχταρούσαμε...
    ''μα'ι'μού'' ήταν μου φαίνεται,
    εμείς,άλλα ποθούσαμε...

    Ίσως την άλλη τη φορά,
    πιο πλούσιο να γίνει,
    και η Μα'ι'μού,καλύτερα
    δώρα,σε μας να δίνει.

    [​IMG] ,
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, αμφιθεα και 15 σε άλλους.
  6. jimisraf1

    jimisraf1 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημερα και καλη εβδομαδα...Εγω εξακολουθω να θεωρω τη Βασιλισσα,το καλυτερο δρωμενο για να μαζεψεις διαφορα αγαθα...
     
    Αρέσει σε Gulit1, αμφιθεα, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  7. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα 76 παιχνιδια με 2 φορες 100% ως τωρα πολλους ποντους τα σ,λιπασματα απο 1 μεχρι 3 μαλλον ηθελε και αλλη εκταση να μπορουμε να παιξουμε πολλα παιχνιδια
     
    Αρέσει σε Gulit1, αμφιθεα, nickoikono11 και 3 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Το δρωμενο της βασιλισσας ,μολις ελαβε τελος και για μενα..
    Συνεχιζω τα παιχνιδια ,για ακομη περισσοτερα δωρακια..
    Ακομη δεν εχω κανει απολογισμο ,ως αναφορα τις απολαβες μου ,αλλα ας ελπισουμε οτι μεχρι του χρονου θα εχει βελτιωθει και θα
    εχει αλλαξει προς το καλυτερο , ωστε να μην υπαρχουν τοσοι δυσαρεστημενοι παικτες..
    Φιλικα Βικυ. :inlove:
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  9. sgr5081

    sgr5081 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα και καλή εβδομάδα σε όλες και όλους.
    Με κάθε σεβασμό σε όλους και όλες που έγραψαν πιο πάνω.....
    Με ένα πρόχειρο απολογισμό σε καθε παιχνίδι πήρα μέσο όρο 500.000 πόντους για την κανονική φάρμα.
    Είμαι 216 επίπεδο και 463 στο νησί.(πιθανόν οι αμοιβές να ανάλογα με το επίπεδο)
    Εχω παίξει 71 παιχνίδια (με βοήθησε χθές το ροδάνι 200% παραγωγη και +1 στα φυτα) είδα απο 374.000 εως 708.000 πόντους
    μαζεύω καθημερινά γύρω στους 5.000.000 πόντους απο διακοσμητικά
    τους πόντους μιας βδομάδας μαζέματος σε 3 μέρες δεν το λεω εγω λίγο.
    + σουπερ τροφές ,+ λιπάσματα,+ φασουλοφλουριά,
    Λίγα θα μου πείτε.
    Συμφωνώ.
    Απολύτως!!!
    Απο το καθόλου;;;;
    Παιχνίδι είναι ας χαρούμε με οτι έχουμε.
    Για μένα η βασιλισσα:inlove: εξακολουθεί να είναι απο τα καλύτερα δρώμεναxD:p8)
    Αλλά μιας και μεγαλώνει κι αυτή μαζι μας μήπως δεν βλέπει ΚΑΙ αυτή τι βάζει στο καλάθι της για μας......
    Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που υπολογίζουν πάντα και μας βοηθάνε και όλους τους γείτονες και γειτόνισες που είναι παρόντες και παρούσες.
    καλή συνέχεια σε όλους μας.
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, αμφιθεα και 11 σε άλλους.
  10. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Πήρα την φασολιά απο χτές και συνολικά έφτασα τα 68 παιχνίδια με τελειωμένη την αποστολή και 2 στον μύλο
    Άποψη μου έπρεπε να έδινε καλύτερα δώρα τουλάχιστον να είχε το μαγαζάκι με τα αστερονομίσματα

    Καλή επιτυχία σε όσους το πάνε μέχρι τέλος και συγχαρητήρια σε όσους το τελείωσαν και ελπίζουμε του χρόνου με πιο γενναιόδωρη βασίλισσα
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  11. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Εντάξει βρε συναγρότες... στην πρώτη Βασίλισσα που έπαιξα μάζεψα τόσα πράγματα που ακόμη και τώρα με βοηθούν να έχω γεμάτες τις αποθήκες. Αλλά είναι από τα πιο αξιόλογα δρώμενα που βοηθάει πολύ ιδιαίτερα τα μικρότερα επίπεδα να προοδεύσουν. Προσωπικά τα δωράκια τα κατ' ευχαριστήθηκα και περισσότερο μπορώ να σας πω τους πόντους που δεν μαζεύονται και τόσο εύκολα... μάζευα περίπου 400.000 σε κάθε καλαθιά... δεν τους λες και λίγους... και μια φασολιά δώρο... καλή συνέχεια σε όλους και του χρόνου με υγεία...
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, sgr5081 και 13 σε άλλους.
  12. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    82 παιχνιδια και τελος για το ιβεντ και φετος καλη συνεχεια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, αμφιθεα, Marinaloren και 2 σε άλλους.
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Τελος και για μενα η βασιλισσα. Θα μπορουσε να ηταν καλυτερη αλλα αφου αυτην ειχαμε μαζεψαμε οτι μπορεσαμε. 60 παιχνιδια χαλαρα.
    Με την ευχη του χρονου να ειναι πολυ καλυτερη!!!
    Καλη επιτυχια σε ολους!:inlove:
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, Panagiotiis και 5 σε άλλους.
  14. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Τέλος κι εγώ με το δρώμενο με 79 παιχνίδια. Δεν είχα πρόβλημα με κάτι, αλλά σαν κάτι να του έλειπε βρε παιδιά....δεν ξέρω, ήθελε κάτι έξτρα, ίσως πιο πολλές/καλές ανταμοιβές ή απλά ένα κατάστημα με αστερονομίσματα να διαλέξουμε εμείς. Κατά τα άλλα μια χαρά μου φάνηκε, και υποστηρίζω πολύ το ότι δεν φυτεύουμε πλέον σε όλες τις εκτάσεις (με μικρές εξαιρέσεις).
    Καλή συνέχεια σε όλους!! :music:
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, jimthrilosgate7 και 6 σε άλλους.
  15. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος και εγω με 93 παιχνιδια
     
    Αρέσει σε Gulit1, gtrullis, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  16. jimthrilosgate7

    jimthrilosgate7 Νέος ειδικός

    Τέλος του δρώμενου. Έπαιξα 73 καλάθια. Τα δικά μου αποτελέσματα ήταν:
    Π.Ε. Φάρμας 28,732 εκατ., Π.Ε. Νησιού 6,287 εκατ., Χορτοτάλιρα 2,9 εκατ., Φασουλοφρουριά 82, Χρ. Μπανάνες 30, Αστεράκια 33, Σ.Τροφές 77, Σ.Λίπασμα 152, Σ.Λ.Ζωζώς 110, Τ.Σ.Λ. 106, Σεντούκια Αδέξιων Ζώων 5, Σεντούκια Ευτυχισμένων Ζώων 7, Κασόνι Χωριατοροδάνι III 7.
    Θα μπορούσε να είναι και καλύτερα τα αποτελέσματα…
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  17. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    λοιπον δεν εκατσα να κανω απολογισμο αλλα θα μου μεινει το κολλημα του καλαθιου το γνωστο lagαρισμα( το εμαθα απο το γιο μου τι ειναι). και διαβασα και στο αγγλικο φορουμ οτι ειχαν προβλημα κι εκει καποιοι παικτες. τελος παντων οτι κερδισα κερδισα ας ελπισουμε του χρονου να ειναι ειναι καλυτερο. :D
     
    Αρέσει σε SYLVART, Gulit1, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
  18. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Έκανα απολογισμό,
    και θέλω να ζητήσω,
    συγγνώμη,απ'τη Βασίλισσα,
    μην την δυσαρεστήσω.

    'Ντάξει,δεν ήτανε αυτή,
    σαν την φορά την πρώτη,
    μα δώρα πήραμε αρκετά,
    βοήθεια,του αγρότη.

    Και πιο πολύ,θέλω να πώ,
    για Πόντους Εμπειρίας,
    που δύσκολα μαζεύονται,
    κι ήταν καλής αξίας.

    Ίσως,με μια βελτίωση,
    νά'ρθει αυτή του χρόνου,
    και άξια Βασίλισσα,
    νά'ναι αυτή του θρόνου.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε haos61, sgr5081, jimisraf1 και 12 σε άλλους.
  19. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Για πρωτη φορα φετος ,δεν εκανα απολογισμο και δεν σημειωνα τα δωρα που μου εδινε το καθε παιχνιδι..
    Επαιξα πολλα παραπανω απο τα 50 παιχνιδια(δεν θυμαμαι ποσα ακριβως) ,και αν κρινω απο τον συνολικο αριθμο δωρων που
    κατεθεσαν οι συμπαικτες μας ,ηταν ικανοποιητικα τα δωρα για τους περισσοτερους ..
    Και σε μενα κολλαγε καποιες φορες το καλαθι με αποτελεσμα να χανω τα πεταγματα της βασιλισσας..
    Και του χρονου να μας ξαναρθει λοιπον , με γεματο το αρμα της με πλουτη ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει στους Megas_kokoriko, Dr.Kelly και jimisraf1.
  20. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.


    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.