Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η Βασίλισσα του Καρναβαλιού VII "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 15/2/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Η Βασίλισσα του Καρναβαλιού VII "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού-vΙΙ.35008/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού-vΙΙ.35007/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στους -rav4-, vagelis1968 και thena.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα σε ολη τη παρεα!
    Ηρθε και παλι η Βασιλισσα του καρναβαλιου!
    Οσοι θελουν να φτασουν μεχρι τη φασολια δηλ στα 50-1 = 49 παιχνιδια, θα χρειαστουν και 49 λουλουδενια καλαθια ζαχαρωτων δηλ:
    24.500 τριανταφυλλα ερωτευμενων - 1029 καλαθια ζαχαρωτων

    Οσοι θελουν να ολοκληρωσουν το δρωμενο, δηλ. μεχρι το 60-1 = 59 παιχνιδια, θα χρειαστουν και 59 λουλουδενια καλαθια ζαχαρωτων, δηλ:
    29.500 τριανταφυλλα ερωτευμενων - 1239 καλαθια ζαχαρωτων

    Φυτευουμε στη βασικη εκταση Bahamarama, στο Τροπικο δασος και στους Κρυσταλινους καταρακτες!
    Καλη προσπαθεια σε ολους !
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/2/23
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 45 σε άλλους.
  3. patatina

    patatina Ανερχόμενος συντάκτης

    Ευχαριστούμε για τους υπολογισμούς τους συναγρότες μας νομίζω ότι συμφέρει να ασχοληθούμε με την αποστολή γιατί θέλει πιο λίγα φυτά και αναδυόμενα και δίνει περισσότερα καλάθια.Εγώ αυτό θα κάνω.Καλή αρχή με πολλά δωράκια.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, MariaStathaki, -rav4- και 25 σε άλλους.
  4. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Όσοι θέλουν να ακολουθήσουν τη βοηθητική αποστολή "αργοπορημένοι στο πάρτυ", που δίνει 65 λουλουδένια καλάθια ζαχαρωτών,και άλλα χρήσιμα δώρα, θα χρειαστεί :
    18700 φυτά."τριαντάφυλλο ερωτευμένων" και
    1045 αναδυόμενα, "καλάθια ζαχαρωτών".Νομίζω συμφέρει να ξεκινήσουμε από την αποστολή, καλή επιτυχία!
    nickoikono11 να είσαι καλά!
     
    Αρέσει σε skias10, panos601, ioanna6929 και 37 σε άλλους.
  5. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Όποτε έρχεται το δρώμενο της Βασίλισσας, ξυπνάει μέσα μου αναμνήσεις και με γεμίζει με διάφορα συναισθήματα. Πως είχε ξεκινήσει, γιατί πέρασε από 40 κύματα και πόσες τροποποιήσεις υπέστη μέχρι να καταλήξει στην σημερινή του μορφή.
    Φυσικά και δεν έχει καμία σημασία πλέον, (περσινά ξινά σταφύλια που λένε), αλλά δεν γίνεται να μην θυμόμαστε το πόσο γενναιόδωρη ήταν η τότε Βασίλισσα. Χωρίς καμία δόση υπερβολής, ήταν το μάνα εξ ουρανού!!! Τα δώρα έπεφταν βροχή από το άρμα της και στο τέλος του δρώμενου, δεν πίστευες τα νούμερα που έβλεπαν τα μάτια σου!! Ήταν κάτι το ασύλληπτο!!
    Φίλες και φίλοι, αισθάνομαι πάρα πολύ τυχερός που το έζησα αυτό και λυπάμαι ειλικρινά που κάποιοι από τους νεότερους συμπαίκτες μας δεν το πρόλαβαν. Θα μου πείτε βέβαια, πως με τις τόσες παροχές που δίνει πλέον το παιχνίδι, ίσως να μην είχαν και τόση ανάγκη την τότε Βασίλισσα. Δεν διαφωνώ. Άλλωστε, τα δώρα-έπαθλα σήμερα, έρχονται από πολλές μεριές και είναι πολύ περισσότερα σε σχέση με το τότε.
    Όπως και να έχει όμως, η Βασίλισσα ακόμα κρατάει την αίγλη της, εξακολουθεί να είναι γενναιόδωρη και είναι βέβαιο, ότι το απολαύσουμε!!
    Να ευχαριστήσω για μια ακόμη φορά τα παιδιά που κάνουν τους υπολογισμούς στις ποσότητες, αν και δεν θα αρκεστούμε μόνο σε αυτές. Φυσικά θα ξεκινήσω κι εγώ από την βοηθητική αποστολή κι όσο αντέξουν τα μάτια μου. Θα αλληθωρίσω xD
    Καλή μας διασκέδαση:p
     
    Αρέσει σε lostris51, anastz, tsap68 και 34 σε άλλους.
  6. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Αυτες οι καραμελιτσες δεν μπορω να καταλαβω τι νοημα εχουν ,ερχονται και αφθονες!! Στο τελος,μονο αυτες θα μοιραζει η βασιλισσα μας ...πλεον ειναι ενα βαρετο δρωμενο ,θα παιξω εκει τα παιχνιδια που πρεπει ε! Περαιτερω δε λεει...ασε που μπερδευεται και η οραση μου μπας και ξετρυπωσω καμμια ζωζω ή σ.λ. απαυτα που πεταει..ουτε καν ενα καλαθι της νοικοκυρας:D
     
    Αρέσει σε Lina123, Megas_kokoriko, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 9 σε άλλους.
  7. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους, η αλήθεια είναι ότι στην πρώτη εμφάνιση της βασίλισσας πριν από πολλά χρόνια ήταν πολύ πιο γενναιόδωρη σε π.ε και σούπερ τροφές, τουλάχιστον εγώ έτσι θυμάμαι. Παρολα αυτά δεν είναι αμελητέα και αυτά που δίνει τώρα, ειδικα σε τ.π.ε.
    Τα καραμελάκια και τα άλλα γλυκίσματα δίνουν κάτι λίγα.

    Καραμέλα
    5 πε1 χτ2 τπε
    Μπάρα σοκολάτας
    6 πε1 χτ3 τπε
    Γλειφιτζούρι
    7 πε1 χτ4 τπε

    αυτό από παλιά ανάρτηση προηγούμενης εμφάνισης του δρώμενου, φαντάζομαι δεν άλλαξε κάτι. ​
     
    Αρέσει σε siourdistan, tototis, Lina123 και 5 σε άλλους.
  8. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Αρέσει σε lostris51, maria_palou, jiorgos και 2 σε άλλους.
  9. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ



    Καταρχάς ήθελα νωρίτερα να απαντήσω στο Σοφάκι αλλά δεν μου ερχόταν το πως, αλλά χάρη στο link είδα την κινουμενη εικόνα και θυμηθηκα πόσο αραια τα έδινε που δεν σου έβγαζε το ματι για να βρεις αυτό που θες να μαζέψεις!!! Τώρα τα βγάζει πυκνά και έτσι σου βγάζει το μάτι.

    υ.γ. αλλά πήρα πάλι το κολάι(=έλεγχο), και θέλω να θυμίσω ότι πρέπει να είμαστε σχετικά γρήγοροι και να προσέχουμε να μην μας βγαίνει ο κέρσορας εκτός παραθύρου διότι τότε θα νομίζουμε ότι έχει κολλήσει
     
    Αρέσει σε maria_palou, Marinaloren, rixainrempite και 4 σε άλλους.
  10. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος το έβεντ. Κέρδισα από το ροδάνι ένα μπόνους 200% για 12 ώρες. Συνεχίζω να φυτεύω για να κερδίζω δώρα παίζοντας την βασίλισσα του καρναβαλιού.
     
    Αρέσει σε maria_palou, Lina123, Marinaloren και 2 σε άλλους.
  11. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Εκτός από αυτό που αναφέρεις, υπάρχουν και 2 αισθητές διαφορές, που αυτές έκαναν εξαιρετικά γενναιόδωρη την τότε Βασίλισσα.
    1η Η διάρκεια της παρτίδας του μίνι παιχνιδιού ήταν 25 δευτερόλεπτα και όχι 15 που είναι σήμερα, επομένως, περισσότερα δώρα για το καλάθι σου και
    2η Το καλάθι ζαχαρωτών για να παίξεις στο μίνι παιχνίδι, ήταν αναδυόμενο και δεν χρειαζόταν να το φτιάξεις στον μύλο σου όπως κάνεις σήμερα, που σημαίνει, ότι είχες την δυνατότητα να παίξεις πάρα μα πάρα πολλές παρτίδες και να κερδίσεις πολλά περισσότερα δώρα!!
    Όπως και να είναι, θα πορευθούμε με το υπάρχων. Αυτά, απλά για την ιστορία;):p
    Καλή συνέχεια!!
     
    Αρέσει σε siourdistan, maria_palou, αμφιθεα και 7 σε άλλους.
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα
    [​IMG]
    'Eτοιμη η φασολιά. Και συνεχίζουμε .....

    Καλό βράδυ σε όλους .
     
    Αρέσει σε sofiapao76, maria_palou, rixainrempite και 11 σε άλλους.
  13. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εβαλα και εγω τη φασολια στη θεση της και παμε για το πικολο!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 13 σε άλλους.
  14. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    [QUOTE="rixainrempite, post: 243221, member: 9446" ] ... Το καλάθι ζαχαρωτών για να παίξεις στο μίνι παιχνίδι, ήταν αναδυόμενο και δεν χρειαζόταν να το φτιάξεις στον μύλο σου όπως κάνεις σήμερα, που σημαίνει, ότι είχες την δυνατότητα να παίξεις πάρα μα πάρα πολλές παρτίδες και να κερδίσεις πολλά περισσότερα δώρα!!
    Όπως και να είναι, θα πορευθούμε με το υπάρχων. Αυτά, απλά για την ιστορία;):p
    Καλή συνέχεια!![/QUOTE]

    Εννοείται ότι θα πορευθούμε με το υπάρχων, αλλά νομίζω και σήμερα χάρη στην βοηθητική αποστολή σου δίνει αρκετά καλάθια ζαχαρωτών!!! και έτσι μέχρι στιγμής δεν έχω φτιάξει τιποτα στον μύλο ;)xD. Και λίγο άσχετο έρχονται λίγα δώρα πια από παντού!!!
     
    Αρέσει σε maria_palou, rixainrempite, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  15. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    καλησπερα και καλη κυριακη σε ολους! τελος με την αποστολη και η φασολια στην θεση της! Δεν θα ασχοληθω αλλο με την βασσιλισσα! καλη συνεχεια σε ολους!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, maria_palou, soyla74 και 5 σε άλλους.
  16. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Μεταφορικα το λεω μου κουραζονται τα ματια θελοντας να τονισω οτι ειναι ελαχιστα σε συγκριση με τις καραμελιτσες τα υπολοιπα που προσφερει...στο δια ταυτα, πλεον η βασιλισσα ειναι ενα συνηθισμενο δρωμενο.Οσο για το kolay γνωριζω πολυ καλα τι σημαινει(και δεν ειναι ελεγχος,σημαινει ευκολια) καθοτι γεννημενη στην κωνσταντινουπολη ,δεν ξερω αν υπαρχουν τουρκοι συνπαικτες να τους συλληπηθω για την βιβλικη καταστροφη που τους βρηκε ....
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, nana, maria_palou και 2 σε άλλους.
  17. farmer_girl77

    farmer_girl77 Νέος ειδικός

    Πρώτη βασίλισσα για εμένα και η αλήθεια είναι πως έχοντας διαβάσει συζητήσεις από παλαιότερα δρώμενα την περίμενα πιο γκράντε. Τελείωσα όμως και θα παίξω λίγο ακόμα για τους τροπικούς πόντους αφού χρειάζομαι μπανανίτσες. Καλές απόκριες!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, vagelis1968, rixainrempite και 6 σε άλλους.
  18. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Τέλος το δρώμενο, αλλά πέρα από την φασολιά, όλα τα άλλα δεν είναι και τίποτα το τρομερό...
    Παρόλα αυτά εφόσον υπάρχει χρόνος ακόμα, θα συνεχίζω να φυτεύω (ίσως όχι σε όλες τις εκτάσεις) και ότι μαζέψω...
    [​IMG]
    Καλή συνέχεια σε όλους!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 21/2/23
    Αρέσει σε αμφιθεα, nickoikono11, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  19. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Μετά από 84 παιχνίδια, το δρώμενο για μένα ολοκληρώθηκε. Σταματάω εδώ. Η ροή των δώρων είναι τέτοια, που δεν βρίσκω κανέναν απολύτως λόγο για να το συνεχίσω. Η ολοκλήρωση της βοηθητικής αποστολής που μας δίνει τα καλάθια για να πάρουμε την φασολιά και το πίκολο, νομίζω ότι είναι αρκετή.
    Καλή συνέχεια σε όλους!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, vagelis1968, Marinaloren και 2 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα
    [​IMG]
    Τα 60 παιχνίδια ολοκληρώθηκαν ,αποκτώντας το πολυπόθητο πικολάκι.
    Καλή συνεχεια σε όλους !!!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, vagelis1968, Marinaloren και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.