Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η Βασίλισσα του Καρναβαλιού VΙΙI "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 14/2/24.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Η Βασίλισσα του Καρναβαλιού VΙΙI "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού-vΙΙi.36948/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-βασίλισσα-του-καρναβαλιού-vΙΙi.36947/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    [​IMG]


    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Για το δρώμενο για τα 60 παιχνίδια θα χρειαστούμε 30.000 τριαντάφυλλα και 1.260 καλάθια
    Κατά τα άλλα πραγματικά απογοητεύτηκα... Καταρχήν στα δώρα από την βασίλισσα δεν υπάρχουνε καθόλου σεντούκια όπως υπήρχαν άλλες χρονιές παρά μόνο σούπερ λίπασμα και τα λοιπά... Τα υπόλοιπα δώρο χωρίς κανένα ενδιαφέρον εκτός από το πίκολο και το διακοσμητικό για 11 χρήσεις, και η φασολιά εντελώς αδιάφορη τουλάχιστον για μένα.. η Βοηθητική αποστολή επίσης χωρίς κανένα ενδιαφέρον και πάντα μιλάω για εμένα προσωπικά.. Γενικά από τότε που θυμάμαι ότι παίζουμε τη βασίλισσα νομίζω ότι είναι το χειρότερο δρώμενο όλων των εποχών τουλάχιστον από αυτά που βλέπω... Όπως και να χει θα παίξω κανονικά μόνο με τσάντι έτσι για την παράδοση και όπου πάει.. εννοώ δηλαδή οτι δεν θα κυνηγήσω την φασολιά, συνεπώς δεν θα χρησιμοποιήσω καθόλου λιπάσματα.. Καλή διασκέδαση σε όλους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/2/24
    Αρέσει σε rixainrempite, Lina123, figbis13 και 22 σε άλλους.
  3. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέρα !
    Τέλειο δρώμενο, από τα αγαπημένα μου κιόλας , διότι ο μηχανισμός είναι ωραίος και συνάμα διασκεδαστικός.

    Τα 30.000 φυτά νομίζω πως είναι πάρα πολλά για να μαζέψει κάποιος παίζοντας μόνο με τσάτνι και συχνά σπερνοθερίσματα. Όπως επίσης και κουραστικό... Οπότε μονόδρομος είναι να παίξουμε με τη βοηθητική αποστολή της λαχαναγοράς, και μάλιστα με την ασημένια μόνο κατηγορία που παίρνουμε 50 καλάθια, αρκετά για να αποκτήσουμε τη φασολιά! Τα 50 καλάθια θα τα αποκτήσουμε δίνοντας μόνο 24.850x φυτά δρώμενου και 1.055 αναδυόμενα. Ομοίως , αν κάνουμε και όλα τα βήματα της αποστολής θα πάρουμε ως έπαθλο 65 καλάθια , γεγονός που σημαίνει πως δεν θα χρειάστει να φτιάξουμε στο μύλο τίποτα. Ίσα ίσα θα γλιτώσουμε και φυτά και αναδυόμενα από τους πιο πάνω υπολογισμούς. Για την πλήρη ολοκλήρωση της αποστολής θα χρειαστούμε 27.250x φυτά δρώμενου και 1.270x αναδυόμενα.
    Καλή επιτυχία σε όλους! :)
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, ΔΙΑΚΟΣ, Lina123 και 23 σε άλλους.
  4. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλησπέρα κι από μένα, πραγματικά πολύ φτωχά τα δώρα της βασίλισσας φέτος κρίμα γιατί είναι ωραίο δρώμενο! φυσικά θα παίξω έτσι για το καλό αλλά απογοητεύτηκα κι εγώ!-.-:(
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, Lina123, maria_palou και 6 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. τώρα μόλις είδα και το κατάστημα το οποίο παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον, ισως πιο πολύ απο όλο το δρώμενο.. υποθέτω οτι προστέθηκε μετά απο την πρωτη φορά που είδα τις ΣΕ γιατί θα το έβλεπα, αν όμως απλα δεν το πρόσεξα , ζητώ συγνώμη για την αβλεψία μου.. εμπάς περιπτώση , το κατάστημα έχει κάποια αξιόλογα δώρα όπως τα νέα δένδρα, φαρμερομπόνους , μυστηριώδη, σεντούκια και 2 φασολιές για όσους δεν τις είχαν απο προηγούμενα δρώμενα.. προσωπικά μ ενδιαφέρουν τα νέα δένδρα , με την διαφορά οτι είναι πανάκριβα.. πχ το λιγούστρο όπως και τα άλλα, κοστίζουν 300 αστερονομίσματα.. δεδομένου οτι η βασίλισσα χαρίζει 5 αστερονομίσματα στο ρίξιμο, θα πρέπει να μαζέψουμε 60 πεντάδες για ένα δένδρο.. το θεωρώ πολύ δύσκολο να είμαστε τόσο τυχεροί να μας πετάει συνέχεια η βασίλισσα πεντάδες αστερονομίσματα και θα παρακαλούσα την εταιρία , να κατεβάσει το κόστος , για να απολαύσουμε όλοι το παιχνίδι και να έχουμε έναν στόχο εφικτό, γιατί όταν υπάρχουν καλές ανταμοιβές εφικτές, τότε παίζουμε και εμείς με άλλη διάθεση..
     
    Αρέσει σε Marinaloren, nana, 66romanou και 7 σε άλλους.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    :eek:
    Πρώτη φορά παίζεις αυτό το δρώμενο;
    Ή δεν έχεις προσέξει οτι το μίνι παιχνίδι ρίχνει περισσότερες από μια φορές το ίδιο αντικείμενο;


    Εφόσον δεν έχεις παίξει ακόμα και δεν ξέρεις την ποσότητα των αστερονομισμάτων, είναι αυθάιρετη η αίτηση σου. ;)
    Ή έπαιξες και τα βρίσκεις λίγα;
     
  7. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα και απο μενα! Η φασολια ........ πληρη απογοητευση!!!! Θα προσπαθησω τη βοηθητικη αποστολη της λαχαναγορας, που εχει και ποντους και δωρακια και οπου φτασω!!! Καλη συνεχεια!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, georgeoikonom2332000, maria22 και 7 σε άλλους.
  8. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    μιλάω βάση εμπειρίας.. πχ τα σεντούκια που ήταν πολύτιμα στα περασμένα δρώμενα έρχονταν ένα δύο το πολύ σε κάθε ρίξιμο.. επίσης στα παλιά δρώμενα, τα σχόλια είναι οτι τα πιο πολλά που έρχονται είναι καραμέλες κλπ... εμπάς περιπτώση , μακάρι να κάνω λάθος και φυσικά θα το παραδεχθώ όπως κάνω πάντα άλλωστε.. ούτως ή άλλως παράκληση ήταν και όχι απαίτηση..
     
    Αρέσει σε nickoikono11, maria_palou, nota.dim1802 και 2 σε άλλους.
  9. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Στον πρώτο δωρεάν γύρο μου ήρθαν 8 φορές νομίσματα, 40 σε αξία, θα δω και στους επόμενους το ρυθμό και αν είναι έτσι ασυζητητί θα κυνηγήσω όσο πιο πολλούς γύρους και αστερονομίσματα μπορώ για να πάρω όλα τα μυστηριώδη.
     
    Αρέσει σε Hecuba, vagelis1968, nickoikono11 και 2 σε άλλους.
  10. iocaste1

    iocaste1 Forum Moderator Team Farmerama GR

    upload_2024-2-15_17-36-39.png
    Για όποιον αμφιβάλλει αν πέφτουν πολλά αστερονομίσματα.
    Επομένως .... η συνναγρότισσα που εύχεται να κάνει λάθος,ιδού η απάντηση.
     
    Αρέσει σε Hecuba, nota.dim1802, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  11. .sofaki.

    .sofaki. Επιφανής του φόρουμ

    Στο καταστημα δινει καινουργια δεντρα και σταβλους αυτο και μονο αξιζει να κυνηγησουμε την αμαξα!!:)
     
    Αρέσει σε Hecuba, nota.dim1802, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  12. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα

    Έχω παίξει 18 παιχνίδια και έχω 630 αστερονομίσματα, που σημαίνει οτι ο μέσος όρος είναι 35.
    [​IMG]

    Μάλιστα σε ένα παιχνίδι πήρα 60.


    [​IMG]
    Θα τελείωσω την αποστολή, θα παίξω 66 παιχνίδια και θα έχω πάνω κάτω 2300 Αστερονομισμάτα τα οποία και θεωρώ αρκετά για να πάρω όσα θέλω από το κατάστημα.

    Για να βγάζουμε ασφαλή συμπεράσματα, καλό θα ήταν πρώτα να παίζουμε και μετά να λέμε την απόψη μας. ;)
    Γιατι είναι κρίμα να απογοητεύομαστε πριν καν να παίξουμε και να απογοητεύουμε και τους άλλους.

     
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, Hecuba, jimixatz και 5 σε άλλους.
  13. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Με την ολοκλήρωση της αποστολής και 66 γύρους πήρα συνολικά 2.000 αστερονομίσματα, λιγότερα από άλλες εκτιμήσεις αλλά και πάλι πάρα πολύ καλά, σύντομα θα πάρω και τον τελευταίο μυστηριώδη στάβλο που ήθελα κι ό,τι άλλο πάρω μετά κέρδος είναι. Δεν μπορώ να μην γκρινιάξω για την αύξηση των ποσοτήτων των φυτών για την κατασκευή λουλουδένιων καλαθιών σε σχέση με προηγούμενες Βασίλισσες, αλλά τα δώρα στο μαγαζί ταιριάζουν τέλεια στους στόχους μου οπότε είμαι πολύ ευχαριστημένη.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Hecuba, 66romanou και 8 σε άλλους.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Καλημέρα. :)
    Τελικά, έχεις σχηματίσει άποψη ή όχι ακόμα ;
     
    Αρέσει στους Hecuba και vagelis1968.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα με χαρά.. φυσικά και εχω αποκτήσει άποψη, απλά περίμενα να πάρω και το επόμενο μεγάλο δώρο την φωλιά λοτκις για να τα πω όλα μαζι να μην κουράζω και αυτούς μας διαβάζουν, αλλά αφου ρωτάς μην είμαι αγενής.. τελικά η παράκληση προς την εταιρία δεν χρειαζόταν... ο ρυθμός των αστερονομισμάτων είναι εξαιρετικός και μέχρι στιγμης στα 39 παιχνίδια πήρα τα 3 δένδρα δηλαδή 900 αστερ.. και εχω ακομα 215 και προσδοκώ το λοτκις και την φωλια αγρινου.... να σημειώσω ομως εδώ οτι στην προηγούμενη ανάρτηση απλά εξέφρασα την ανησυχία μου αλλά τελικά δεν υπήρχε λόγος.. σ ευχαριστώ πολύ... καλημέρα και καλή συνέχεια
     
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, Lina123, Hecuba και 8 σε άλλους.
  16. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Kαλησπέρα σε όλους!
    Μόλις ολοκλήρωσα το δρώμενο και η φασολιά μπήκε στη θέση της:

    [​IMG]
    Το διακοσμητικό με τις χρήσεις το έσβησα αμέσως γιατί έχω χιλιάδες στην αποθήκη μου. Για 11 δεν χάθηκε και ο κόσμος xDxD
    Βέβαια, ομολογώ πως η βασίλισσα σε εμένα ήταν πολύ γενναιόδωρη και την ευχαριστώ πολύ. Ιδίως για τα 70 αστερονομίσματα:

    [​IMG]

    Θα συνεχίσω να παίζω για να πάρω τα δέντρα και κάποια ακόμη από το κατάστημα.
    Καλή συνέχεια σε όλους τους συμπαίκτες! :)
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, lactiz, -ΡΙΚΑ1985- και 13 σε άλλους.
  17. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Ουσιαστικά τελείωσε και για εμένα το δρώμενο αν και θα συνεχίσω να μαζεύω για ότι πάρω ακόμα από το κατάστημα γτ τα άλλα δώρα είναι ψύλλοι στα άχυρα....
    [​IMG]
    Από τα 60 λοιπόν παιχνίδια δόθηκαν 2095 αστερονομίσματα.
    Αρκετά ήταν αυτά που ήρθαν των 10 - 15 - 20 - 25 ενώ τα ανώτερο που πήρα ήτανε 55 αστερονομίσματα.
    Δεν έχω δει ακόμα το κατάστημα και τι ακριβώς θα πάρω. Αυτό θα το κάνω με την ησυχία μου και όταν βρω τον χρόνο....
    Καλή συνέχεια σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, sofiapao76, Hecuba και 4 σε άλλους.
  18. -athena123-

    -athena123- Ενεργός συντάκτης

    Μακραν το ποιο διασκεδαστιο δρωμενο !!!!!!!!!!! καθε φορα το περιμενω σαν παιδακι !!!!!! τελειωσα τις εργασιες ..πηρα δεντρα και σταυλους και παιζω για οτι αλλο μπορεσω.....
     
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, Lina123, Hecuba και 4 σε άλλους.
  19. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    Καλησπερα .Μεχρι στιγμης σε 34 παιχνιδια πηρα 1200 αστερονομισματα
     
    Αρέσει στους Lina123, Hecuba, vagelis1968 και σε ακόμα ένα άτομο.
  20. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τελείωσα το δρώμενο και συνεχίζω για να παίρνω αστερονομίσματα και τα άλλα δωράκια.
     
    Αρέσει σε Marinaloren, Lina123, georgios_2_ και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.