Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η Αφύπνιση"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 22/10/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλε μου φιλε, δεν λεμε κατι διαφορετικο.. Απλα εκανα ξεκαθαρο, ότι οσοι θελουν να παιρνουν κιβωτια και από τα 2 παιχνίδια,πρεπει να ολοκληρωσουν και τα 2 αγαλματα..Εννοείται ότι αν καποιος προτιμάει μονο να παιρνει νομισματα για αγορες από το κατάστημα, μπορει και μια από τις 2 στηλες να τελειωσει και να ασχοληθεί μονο με την κεντρικη..
    Αναφερω ,ότι αφορα οσους φιλους χρειαζονται κιβωτια ''δαιμονικων ζαριων'' δεξια, για σταβλο σκυλου της κολασεως και κιβωτια
    ''ζευγαριων τρομου'' αριστερα, για μπουτικ νεραιδοραβδιων..
    Εσυ επιλεγεις να παιξεις μονο το ένα, αλλα υπαρχουν και φιλοι που θελουν και τα 2 παραπανω ..
    Αυτους αφορα η υπενθυμιση..
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Αρέσει σε jiorgos, Coinhunter01, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  2. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    οκ σωστα λες λοιπον....;)
    καλη συνεχεια
     
  3. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλο μεσημερι σε ολα τα αγροτοπουλα!!!
    Θα σας πω κι εγω τις σκεψεις μου, μιας κι ερχεται γιορταστικο 3ημερο και πολλοι δεν θα μπορεσουμε να ειμαστε συνεχως αγκαλια με τους υπολογιστες μας.
    1. Και τους 2 σταβλους μπορουμε να τους παρουμε απο το καταστημα του Γιωργη
    2. Η μπουτικ νεραϊδοραβδιων εκτος απο τα φυτα ζηταει 50 γατονεραϊδες και 80 σαρκοφαγα απιδια.
    3. Ο σκυλος της κολασεως εκτος απο τα φυτα ζηταει 30 λασπες και 50 τρομοντοματες
    Επειδη τα 5 φιλτρα αφυπνισης για το 2ο αγαλμα απαιτουν 280 αναδυωμενα και 2750 φυτα και μπορει καποιοι φιλοι να μη προλαβαινουν
    καλο ειναι να διαλεξουν αγαλμα αναλογα τι εχουν στις αποθηκες τους.
    Ειδικα οσοι δεν ειχαν αποκτησει το σταβλο της τρομοντοματας οπωσδηποτε πρεπει να παιξουν με τα δαιμονικα ζαρια δηλαδη με το δεξιο αγαλμα.
    Βαλτε λοιπον κατω χαρτι και μολυβακι , καντε τους υπολογισμους σας και προχωρηστε αναλογα ο καθενας τι εχει, τι μπορει και τι θελει περισσοτερο.
    Καλη συνεχεια και καλες επιτυχιες :inlove:
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, vagelis1968, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  4. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Αγαπημενοι μου φιλοι! Για πρωτη φορα σταθηκα τυχερος και κερδισα στο ροδανι 200% για 12 ωρες!. Ετσι καταφερα να τελειωσω το αριστερο αγαλμα! Το δεξι με τα ζαρια δεν θα το κανω καθολου!
    Εφτιαξα σε μια σελιδα ενα μεγαλο τετραγωνο με 16 κουτακια , και οποιο τετραγωνο ανοιγω σημειωνω τι μου τυχαινει! Ετσι καταφερνω και κερδιζω παντα τα 20 αστερονομισματα με τα ματσαρισματα!
    Με αυτο τον τροπο και τα δυο αστερονομισματα απο καθε γκαργκοιλ, καταφερα να μαζεψω τα 200 αστερονομισματα και να παρω τη φασολια "αφυπνιση Νο2".
    Οσον αφορα τα αναδυομενα στις εκτασεις πανσεληνου, φυτευω λουλουδι του σουρουπου και μαζι με τις ανθοδεσμες τρομου και καποια συννεφα απο τη φασολια, που μειωνουν το χρονο, εχω καταφερει και μαζευω πολλα αναδυομενα ανα τεσσερις ωρες περιπου.Και απο τις δυο εκτασεις καθε φορα παιρνω περιπου 90-110 αναδυομενα!!!!
    Προχωραω ακαθεκτος.... για τη δευτερη φασολια!!!! Μην απογοητευεστε, εχουμε πολλες μερες ακομα στη διαθεση μας!!!! Καλη προσπαθεια σε ολους!!!!! Προσπαθηστε να παρετε οτι εχετε περισσοτερο αναγκη!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, georgeoikonom2332000, maria22 και 15 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα αγρότες και Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.... κατ αρχήν μπράβο που η εταιρεία μας άκουσε και αύξησε από οτι φαίνεται την ροή των αναδυόμενων... όμως πραγματικά χρειαζόμαστε λίγο ακόμα....οι απαιτήσεις είναι μεγάλες και τα αναδυόμενα μας παιδεύουν πολύ... για να μπορέσουμε να το τελειώσουμε θέλουμε λίγο παραπάνω βοήθεια...
    το δεύτερο που θέλω να πω είναι το μπέρδεμα με τα αγάλματα... λοιπόν για να ξεμπερδευτεί το θέμα... έχουμε τρεις στήλες... από την μεσαία στήλη που έχει μία επαναλαμβανόμενη εργασία, παίρνουμε Νομίσματα Γκαργκόιλ,, με τα νομίσματα αυτά.. μπορούμε να παίξουμε τα μίνι games.. και χρειαζόμαστε 40 τέτοια παιχνίδια για να πάρουμε όλα τα διακοσμητικά και δώρα από την μία και μοναδική μπάρα που βρίσκετε αριστερά της οθόνης μας... μπορούμε να τα παίξουμε είτε ξεκλειδώνοντας το ένα άγαλμα μόνο.. είτε ξεκλειδώνοντας και τα δύο... τα αστερονομίσματα είναι ίδια και στα 2 παιχνίδια...τα δώρα είναι επίσης σχεδόν ίδια.. η διαφορά είναι ότι στα δώρα από τα Σεντούκια με ζευγάρια του τρόμου (αριστερό άγαλμα) μπορεί να κερδίσουμε Μπουτίκ Νεραιδοραβδιών ενώ από τα Σεντούκια με Δαιμονικά ζάρια (δεξί άγαλμα) μπορεί να κερδίσουμε Φωλιά Σκύλου της κολάσεως... επιλέγουμε λοιπόν ανάλογα τις ανάγκες μας.... είτε και τα δύο αγάλματα.. είτε το ένα από τα δύο.. όποιο μας αρέσει... προσωπικά επέλεξα να ανοίξω και τα δύο άλλα αυτό δεν είναι απαραίτητο για όλους... καλή συνέχεια σε όλους...

    Νικο διάβασε εδώ <<Για κάθε ολοκληρωμένο παιχνίδι θα κερδίζεις 20 αστερονομίσματα.>>
    ανεξάρτητα με τις κινήσεις ή τους συνδυασμούς και στα 2 mini games παίρνουμε πάντα 20 αστερονομισματα... η διαφορά βρίσκεται μόνο στον αριθμό των σεντουκιών που έχουμε ως ανταμοιβή
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/10/19
    Αρέσει σε jiorgos, Coinhunter01, vagelis1968 και 10 σε άλλους.
  6. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ευχαριστω GEPPO1, για την παρατηρηση! Δεν το ειχα προσεξει!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, georgeoikonom2332000, maria22 και 6 σε άλλους.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα , χρονια πολλα σε ολους και ολες που γιορταζουν σημερα!!!

    Φιλη μου GEPPO1 , ισως δεν διαβασες τι εγραψα λιγο πιο πανω
    τα 5 φιλτρα αφυπνισης για το 2ο αγαλμα απαιτουν 280 αναδυωμενα και 2750 φυτα
    κι επειδη για καποιους να ειναι συμαντικες αυτες οι ποσοτητες κι επειδη το 2ο αγαλμα δεν επιρρεαζει τα mini παιχνιδια που παιζουμε στο τελικο αποτελεσμα των 40 παιχνιδιων , πιστευω δεν ειναι το ιδιο.
    Οπως δεν ειναι το ιδιο το ποιο αγαλμα θα διαλεξουμε να ανοιξουμε και ποιο οχι.
    Απο το δεξι αγαλμα εχουμε πιθανοτητες να παρουμε το σκυλο , οποιος στο καταστημα του Γιωργη εκτος απο φυτα ζηταει και τρομοντοματες. Αρα οσοι δεν ειχαν καταφερει να παρουν αυτο το σταβλο (τρομοντοματα) ειναι προτιμοτερο να ανοιξουν το δεξι αγαλμα, αλλιως οσα φυτα κι αν μαζεψουν απο το καταστημα Γιωργη δεν θα μπορεσουν να τον παρουν, αν δεν ξαναδωθει ευκαιρια για τρομοντοματα.
    Κι ενα μπραβο κι απο μενα στην εταιρια που αυξησε τα αναδυωμενα, αλλα γιατι βρε παιδια να πρεπει καθε φορα να διαμαρτυρομαστε και να περνουν οι ημερες για να εχουμε πιο λογικες ροες;
    Καλο τριημερο σε ολους :inlove: και καλα αποτελεσματα σε οσους προσπαθουν!!!
     
    Αρέσει σε GEPPO1, Coinhunter01, vagelis1968 και 7 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Πολλα μπραβο κι από μενα, στη εταιρεια για την αυξηση της ροης των αναδυομενων..:D
    Ηδη τα καλυτερα αποτελέσματα είναι πλεον ορατα..
    Τωρα , το μονο που θα πρεπει να σκεφτόμαστε είναι τα σπερνοθερισματα μας..
    Μαζεύουμε νομισματα με αμειωτο ρυθμο και μεχρι αυριο πιστευω να εχω παρει την πρωτη φασολια με τα διακοσμητικα της..:)
    Καλη επιτυχια σε ολους και …..μην ξεχασετε τα ξημερώματα να γυρισετε τα ρολογια σας, μια ωρα πισω !!!
    Φιλικα Βικυ ..:inlove:
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, -lousi-leon2001, vagelis1968 και 8 σε άλλους.
  9. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Χρόνια πολλά για τη σημερινή μας γιορτή. Σήμερα στο παιχνίδι με τα ζάρια κέρδισα τον σκύλο. Χάρηκα πολύ μέχρι τη στιγμή που ανακάλυψα οτι για τροφή θέλει και κόκκινο μάτι το οποίο μπορεί να το κερδίσεις αν πάρεις μυστικά δενδρύλλια, όταν κάποια στιγμή ξαναέρθουν στην επιφάνεια. Το παιχνίδι κυλάει αργά αλλά σταθερά. Στα 40 δεν νομίζω να φτάσω αλλά κάποια πράγματα από το κατάστημα που θέλω σίγουρα θα τα πάρω. Ελπίζω όλοι μας να τα πάμε όπως ακριβώς θέλουμε.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, Coinhunter01 και 3 σε άλλους.
  10. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Στο επόμενο μάζεμα παίρνω και τη δεύτερη φασολιά. Πιστεύετε ότι αξίζει να προσπαθήσει κανείς για παραπάνω; Γιατί μόνο διακοσμητικά βλέπω τα οποία δε μου φαίνονται και πολύ χρήσιμα... εσείς προχωράτε;
     
  11. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Για εμενα, οποιος δεν ειχε αποκτησει τη φασολια "Μυστηριωδης λαβυρινθος" αξιζει περισσοτερο απο την "αφυπνιση 2" ,
    μας δινει
    5% παραπάνω πιθανότητες για όλα τα αναδυόμενα σε όλες τις εκτάσεις για 5 ώρες
    50% παραπάνω π.ε. σε όλες τις εκτάσεις πανσελήνου
    1000 π.ε. x επίπεδο
    Ενεργοποιείται ανα 48 ώρες
    αλλα χρειαζομαστε συνολικα 500 αστερονομισματα.
    Μονη της η φασολια θελει 300 αστερονομισματα και ισως σε καποιο επωμενο παρε-δωσε σταθουμε τυχεροι στα διακοσμητικα.
    Δυστυχως προσωπικοι λογοι με κρατουσαν μακρια απο το παιχνιδι την εποχη εκεινη κι ετσι δεν εχω ουτε 1 διακοσμητικο της.

    Εκτος απο τα διακοσμητικα που βλεπεις φιλε Megas_kokoriko, υπαρχουν οι φωλιες του σκυλου, η μπουτικ καθως και λιπασματα και σ.τροφες οπως και αρκετα αλλα στο καταστημα.
    Εγω θα περιμενω σχεδον ως το τελος του δρωμενου και αναλογα ποσα αστερονομισματα θα μαζεψω θα αγορασω τα πιο σπουδαια για τη δικη μου φαρμα.
     
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα και χρόνια πολλά... ουδεποτε ειπα οτι ειναι το ιδιο οποιο αγαλμα και να επιλεξουμε... ισα ισα αναφέρω οτι τη διαφορά του ειναι στην φωλιά που πιθανον να κερδισουμε... και επισης ειπα οτι εγω προσωπικα ανοιξα και τα 2 αγαλματα μηπως κερδισω και τους 2 σταβλους... επι την ευκαιρια εχει κερδισει κανενας σταβλο?? ειτε τον ενα ειτε τον αλλο??? εχω παίξει 28 παιχνίδια και δεν πήρα ουτε εναν
     
    Αρέσει στους ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, -sia1971- και sofiapao76.
  13. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα φιλη μου και χρονια πολλα και σε σενα..
    Εγω σταθηκα τυχερη και στα πρωτα 4 κιβωτια που ανοιξα πετυχα σκυλο της κολασεως και μετα πετυχα
    και μπουτικ νεραιδοραβδιων μεσα στα επομενα 8 αν θυμαμαι καλα .. Μου φανηκε και μενα παραξενο να φανταστείς, γιατι συνηθως
    εγω με την τυχη …….ειμαστε τσακωμένες ..χαχαχαχα…..
     
    Αρέσει σε gtrullis, GEPPO1, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 7 σε άλλους.
  14. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Συμφωνώ μαζί σου. Το ίδιο θα πράξω κι εγώ.
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  15. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Έχω παίξει 26 παιχνίδια κι έχω τύχει 4 στάβλους σκύλου. Μπουτίκ δεν έχω τύχει .....ακόμη. Η τύχη είναι με το μέρος μου μέχρι στιγμής.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, sofiapao76, gtrullis και 3 σε άλλους.
  16. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Αμφιθεα μου εχεις δίκιο. Κι εγώ αυτή τη φασολια πηρα, αλλά τα διακοσμητικα τα έχουμε πάρει από παλιότερο δρωμενο, όσοι το είχαν τελειώσει τότε. Εγω αγορασα μόνο το ένα που δεν ειχα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θα πάρω τις φασολιες της αφύπνισης. Όσο για τους σταβλους εχω ηδη 7 του σκύλου της κολάσεως. Όταν τελειωσω το παιχνιδι θα ανοιξω και την αριστερη στηλη μήπως τυχω το εργαστήριο.
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Dr.Kelly, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  17. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Στην αριστερη στηλη στο 11ο παιχνιδι παιρνουμε το διακοσμητικο Επιταφιο παιχνιδι, τοποθετειται και στη Στοιχειωμενη επαυλη, χρειαζεται 36ωρες, και δινει +1 προβατο ζομπυ.
    Στο 18ο παιχνιδι παιρνουμε το διακοσμητικο Επιταφιο παιχνιδι, κιαυτο στη Στοιχειωμενη επαυλη και θελει 36ωρες και δινει +1 τρομοντοματα.
    Προσοχη μονο να μαζεψετε τα διακοσμητικα πριν θερισετε τους συγκεκριμενους σταβλους για να παρετε το +1
    εγω την πατησα και μαζεψα ολα τα διακοσμητικα και εχασα το 1 προβατο και τωρα περιμενω μετα 36 ωρες παλι.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, sofiapao76, Dr.Kelly και 2 σε άλλους.
  18. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα σε ολους..
    Σημερα το πρωι πετυχα αλλους 2 σκυλους της κολασεως..Συνολικα μαζεψα 4..:D
    Παιρνοντας από το καταστημα παλιες φασολιες που μου φανηκαν αρκετα καλες ,μου εχουν μεινει στο ταμειο μου , 279 νομισματα..
    Περιμενω να δω ποσα θα εχω συγκεντρωσει μεχρι το τελος ,για να μπορεσω να παρω κι εγω την φασολια ''μυστηριωδης λαβυρινθος''..
    Δεν πιστευω παντως να μπορεσω να μαζεψω όλα τα νομισματα και για τα 4 διακοσμητικα της..Εκανα ένα τσεκαρισμα μηπως τα εχω ηδη από παλαιοτερο δρωμενο αλλα δυστυχως ατυχησα..
    Θα αρχισω να ασχολούμαι και με την αριστερη στηλη , μηπως πετυχω και μια δευτερη μπουτικ νεραιδοραβδιων, όπως πολύ σωστα εγραψε παραπανω και ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ22..
    Φιλικα Βικυ ..:inlove:
     
    Αρέσει σε GEPPO1, -sia1971-, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  19. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα κατ΄ αρχήν αλλά αφού έχεις κερδίσει τόσους σκύλους δεν στέλνεις και σε εμάς καθέναν !!! χάχα καλά μην με βρίζεις πλάκα κάνω να είσαι καλά.
     
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα Αμφιθεα μου.. Πολυ σωστα αυτά που εγραψες ,απλα θα κανω μια διορθωση..
    Στο 18ο παιχνιδι, το διακοσμητικο που δινει +1 τρομοντοματα ,λεγεται ''μαγικα αγαλματα''..Για να μην μπερδευτουν οι συμπαίκτες μας..
    Και να συμπληρωσω ότι παιρνουμε ακομη ένα διακοσμητικο στο 40ο παιχνιδι, που λεγεται ''ζαρια και δρακοι'' και δινει +1 σκοτεινη πυγολαμπιδα..
     
    Αρέσει σε GEPPO1, -sia1971-, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.