Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Η Αφύπνιση"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 22/10/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:
    " Η Αφύπνιση "
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.
    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Η-αφύπνιση.27573/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Η-αφύπνιση.27572/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή
    διασκέδαση

    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kostas.k1970 και vagelis1968.
  2. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα!! Ο Φλουφ το γκαργκόιλ και οι φίλοι του έρχονται να παίξουν μερικά παιχνίδια με ζάρια για το Χάλογουιν!!:) Θα καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε τις αποστολές που εμφανίζονται;:eek: Δεν ξέρω, αν και το βλέπω απαιτητικό και δύσκολο θα συμμετάσχω όσο μπορέσω. Μου θυμίζει τα δρώμενα με το καζίνο του Μπόρις και του Αλ Κουνάβι. Καλή τύχη με τα παιχνίδια των γκαργκόιλ όπου φτάσει ο καθένας μας!!;)
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, kostas.k1970, nana και 6 σε άλλους.
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα κι από μενα..
    Τριπλο δρωμενο ερχεται..Τα ζαρια και τα ζευγαρώματα, στους περισσοτερους από εμας είναι γνωστα και οικεια..
    Δεν χρειαζεται προετοιμασια στη φαρμα με πολυωρα ,μιας και τα αναδυομενα ,θα τα παιρνουμε από τις εκτασεις της πανσεληνου..
    Το φυτο είναι 8ωρο , που σημαινει ότι πρεπει να χρησιμοποιήσουμε όλα τα βιοτεχνικα που εχουμε στην διαθεση μας, για να κανουμε
    2 μαζεματα την ημερα τουλάχιστον, αν όχι 3..
    Χρησιμοποιωντας βεβαια σ.λιπασμα ,για οσους εχουν αποθεμα, μπορούμε να κανουμε μεχρι και 4 σπερνοθερισματα ημερησίως..
    Το μονο που δεν προλαβα να κοιτάξω, είναι το κατάστημα των δωρων..
    Μολις εχω μια ολοκληρωμενη εικονα , θα επανελθω..
    Καλη επιτυχια σε ολους μας..
    Φιλικα Βικυ .. :inlove:
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, vagelis1968, irene2 και 13 σε άλλους.
  4. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολα τα παιδια! Απο μια προχειρη και γρηγορη ματια που εριξα στο δρωμενο, θα προσπαθησω , κατ αρχην :
    Α)να μαζεψω τα 5500 φυτα και τα 560 μπουκαλακια για να τελειωσω την αριστερη και δεξια στηλη.
    Β)να μαζεψω τα 200 αστερονομισματα για να να παρω τη φασολια "Αφυπνιση Νο2", που δινει 200 ΠΕ x επιπεδο - 1σεντουκι μαγισσουλας.
    Γ) Θα μαζεψω γκαργκοιλ - μαζευοντας αστερονομισματα με το παιχνιδι "τα ζευγαρια του τρομου" γιατι τα ζαρια δεν με .... πανε!!!
    Αρα θα πρεπει να εχω .... το λιγοτερο : 5500 μανιταρια αμανιτης και 560 αδεια μπουκαλακια!!! ...... και αυτα μονο αν καταφερνω να παιρνω τα 20 νομισματα τη φορα!!!!! ... στα ζευγαρια του τρομου!!! Το καθε ενα γκαργκοιλ δινει και 2 αστερονομισματα επιπλεον !!!
    Επισης αλλα 200 αστερονομισματα για "την μπουτικ νεραιδοραβδιων" (δηλ. 5500 μανιταρια αμανιτης + 560 αδεια μπουκαλακια)
    Τα υπολοιπα δωρα δεν μπορω να πω οτι με ξετρελενουν!! Οτι ... παρω!!!
    Καλη επιτυχια σε ολους οσους το προσπαθησουν!!!!!

    Υ.Γ. Τη μπουτικ τη πηρα απο το δρωμενο στη λαχαναγορα!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/10/19
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, Megas_kokoriko και 19 σε άλλους.
  5. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλή επιτυχία σε όσους το προσπαθήσουν, να ενημερώσω φίλους και γείτονες πως ΔΕΝ θα συμμετέχω στο δρώμενο.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nota.dim1802, vagelis1968 και 11 σε άλλους.
  6. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Λοιπον,λοιπον....νέο δρωμενο με διπλό παιχνιδι, γνωστά και οικεία από παλαιότερα δρωμενα. Για να βγαλουμε τα 40 παιχνιδια + τις 2 στηλες θελουμε συνολικα 50 φίλτρα αφύπνισης. Βεβαια όσο περισσότερα τόσο καλύτερα για επιπλεον νομίσματα.
    Χρειαζόμαστε λοιπον

    27.500 μανιτάρια αμανιτη
    2.800 αδειο μπουκάλι φίλτρου
    Σιγουρα με ανησυχούν και οι 2 ποσοτητες με δεδωμενο το φυτο σε 2 εκτασεις και το αναδυωμενο μόνο στις 2 της πανσελήνου.
    Θέλω να μαζεψω όσο γίνεται περισσότερα νομίσματα μιας και μου λείπουν οι παλιές φασολιες, αλλά και τα υπόλοιπα από το κατάστημα είναι χρήσιμα. Δυστυχως για μία ακόμη φορά λειπουν κουπονια βοηθων.
    Καλη τυχη σε οσους ασχοληθουν.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Megas_kokoriko, vagelis1968 και 13 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εκ πρώτης άποψης ενδιαφέρον σαν δράση... πολύ καλές οι φασολιές.... άφαντα και πάλι τα κουπόνια... εκτός από ένα....προφανώς τα κουπόνια τείνουν να καταργηθούν και αυτό με ενοχλεί αφάνταστα... επίσης οι εορταστικοί πόντοι θα είχαν ενδιαφέρον για όποιον ήθελε να παίξει στην γιορτή και όχι να είναι το κυρίως δώρο.... επίσης πολύ καλά τα διακοσμητικά... με χαλάει το 8ωρο φυτό γιατί θα έπρεπε να είναι λιγότερες οι ποσότητες που ζητάει το δρώμενο... αμφιβάλω αν θα προλάβουμε τόσα φυτά από 2 εκτάσεις... σε γενικές γραμμές καλούτσικο δρώμενο που θα ηταν τέλειο αν υπήρχαν καλύτερα δώρα... καλή επιτυχία σε ολους
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, irene2 και 12 σε άλλους.
  8. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλή επιτυχία σε όσους συμετάσχουν και να ενημερώσω φίλους και γείτονες πως δεν θα συμετάσχω στο δρώμενο οπότε τα δωράκια στείλτε τα αλλού που τα έχουν παραπάνω ανάγκη
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, GEPPO1 και 11 σε άλλους.
  9. alonisos

    alonisos Ανερχόμενος συντάκτης

    Κι απο εμενα καλη επιτυχια σε οσους παρουν μερος στα νεο δρωμενο.Εγω δεν θα μπορεσω για λογους υγειας,οποτε δωστε φιλοι μου τα δωρακια σας σε οσους παρουν μερος κι ενημερωστε με να σας στελνω κι εγω.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -sia1971-, panotrexalas και 8 σε άλλους.
  10. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα στην παρεα!!!
    Για να ολοκληρωθει το δρωμενο απαιτουνται 40 παιχνιδια (οπως γραφουν οι Συχνες Ερωτ.) δηλαδη
    22.000 φυτα και 2.240 αναδυωμενα.
    Τα φυτα θα βγουν και για περισσοτερα απο 50 παιχνιδια (παντα υπολογισμενα με τσατνυ), σε βασικη + λιβαδι εχουμε 400 χωραφακια δηλαδη σε καθε θερισμα οφελος 1200 φυτα επι 3 θερισματα το 24ωρο =3.600 φυτα τη μερα.
    Ανετα , ξεκουραστα φυτεματα με 8ωρο φυτο (και για οσους ανησυχουν 8 πρωι 4 απογευμα 12 μεσανυχτα ή περιπου οπως βολευει τον καθενα μας)
    Εκεινο που με ανησυχει εμενα ειναι τα αναδυωμενα, μιας και δεν εχουμε πολυωρα φυτα στο χωρο της πανσεληνου.
    #Μη ξεχνατε οτι μονο η ανθοδεσμη τρομου, μας συντομευει τα φυτα στη πανσεληνο και πρεπει παντα να την εχουμε τοποθετημενη για περισσοτερα θερισματα.
    Οσο για τα κουπονια πλεον θα τα βλεπουμε με τα κυαλια :(
    Τα δωρα πολυ καλα , αν μαζεψουμε πολλα αστερονομισματα, αλλιως απο τις στηλες μονο οι ποντοι αξιζουν, ουτε καν μια φασολια δεν μας δινει >:(
    Ας το ξεκινησουμε και βλεπουμε. Καλη επιτυχια σε οσους ασχοληθουν!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -sia1971-, vagelis1968 και 9 σε άλλους.
  11. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε! Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ πάντως ενθουσιάστηκα με το δρώμενο. Ελπίζω τα αναδυόμενα να έρχονται σε ικανοποιητικούς ρυθμούς μιας και στις εκτάσεις πανσελήνου έχουμε φυτά μέχρι 8 ωρών. Το μόνο που με ενοχλεί λίγο είναι ότι πάλι θα βασιστούμε στην τύχη και στα 2 μίνι παιχνίδια.
    Τώρα για το κατάστημα, το βρίσκω κάπως μέτριο, όπως και τις κυρίως φασολιές. Αλλά έχει αυτά:
    [​IMG] [​IMG] που για μένα είναι μια καλή λύση.

    Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν και καλό βράδυ! :music:
     
    Αρέσει σε nana, ioanna6929, Megas_kokoriko και 12 σε άλλους.
  12. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Αμφιθεα μου ξεχάσεις ότι για να παίξεις τα παιχνίδια πρέπει να βγουν οι στήλες αριστερά και δεξιά οποτε χρειαζονται αλλά 10 φίλτρα.
     
    Αρέσει σε nana, ioanna6929, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  13. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Άντε να σηκωθούμε από το καφενείο,έχουμε δουλειά!!!Να τονίσω κι εγώ οτι δεν έχουμε όλοι "τρακτέρ" κι οργώνουμε με το γάιδαρο,οπότε κανένα κουπονάκι έπαθλο,θα μας βοηθούσε κι εμάς τους καψερούς!
    Καλή επιτυχία και καλές ζαριές!!!
     
    Αρέσει σε nana, ioanna6929, -sia1971- και 14 σε άλλους.
  14. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα σε ολους!!!
    Δημητρη μου, αν προσεξες δεν ξεχασα οτι θα χρειαστουμε 50 παιχνιδια (Τα φυτα θα βγουν και για περισσοτερα απο 50 παιχνιδια (παντα υπολογισμενα με τσατνυ), σε βασικη + λιβαδι εχουμε 400 χωραφακια δηλαδη σε καθε θερισμα οφελος 1200 φυτα επι 3 θερισματα το 24ωρο =3.600 φυτα τη μερα. επι 8 ημερες; μας κανει 28.800 φυτα.
    Υπομονη και δυναμη στα χερακια μας να εχουμε να σπερνοθεριζουμε παντου (σχεδον), το θεμα ειναι αν θα μας φθασουν τα αναδυωμενα κι αν θα εχουμε συμμαχο την τυχη, κι αλλοιμονο σε οσους δεν εχουν τις παλιες φασολιες και θελουν να τις παρουν -οπως εγω- καποια ελαχιστα κουπονακια που μου εμειναν τα χρησιμοποιω εναλλαξ με το "γαϊδαρο αμφιθεα" κι οσο αντεξω !!

    Kelly μου πολυ καλα τα 3 δωρα ομως μη μας διαφευγει οτι χρειαζονται 650 αστερονομισματα, και βασιζεται δυστυχως και παλι στην τυχη και οχι στον κοπο του καθενος μας για το ποσα θα κερδισουμε. Ξανακοιταξε ομως μηπως σε συμφερει να τα παρεις απ το καταστημα του Γιωργη αφου θα σπερνοθεριζουμε και στη πανσεληνο τοσες μερες.

    Καλη συνεχεια στη μερα σας !!! :inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -sia1971-, Coinhunter01 και 6 σε άλλους.
  15. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλημέρα σας. Τα αστρερονίσματα είναι στάνταρ 20 και στα δύο παιχνίδια, είτε πετύχεις αμέσως τους συνδυασμούς, είτε όχι. Αυτό που εξαρτάται απο τον παράγοντα τύχη είναι τα αντίστοιχα σεντούκια που δίνει κάθε παιχνίδι ανάλογα με το πόσο τυχερός ήσουν.
     
    Αρέσει σε nana, ioanna6929, Megas_kokoriko και 3 σε άλλους.
  16. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Ευχαριστω για τη διευκρινιση!!!
     
    Αρέσει στους ioanna6929, -sia1971- και vagelis1968.
  17. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Θελω να αναφερθώ στα δωρα του δρωμενου, μιας και μολις ειδα με ηρεμια τις ΣΕ..
    Το καινουριο εργαστηριο των'' νεραιδοραβδιων'', μπορούμε να το αποκτησουμε με πολλους τροπους..
    Και από τα κασονια του δρωμενου ,αν βεβαια σταθουμε τυχεροι, και επισης αγοράζοντας από το κατάστημα των δωρων, με νομισματα..
    Εναλλακτικες λυσεις , φυσικα υπαρχουν..
    Για οποιον επιθυμει ,αγοραζει την προσφορα- πακετο ''ναζιάρικων γατιων'', η ακομη μπορει να το παρει από το μαγαζακι του Γιωργη..
    Ως αναφορα τωρα τον σκυλο της κολασεως, που προσωπικα εγω δεν εχω την αναβαθμιση του ,αν δεν τον πετυχω σε καποιο κιβωτιο
    ,θα την παρω με νομισματα..
    Οι παλιες φασολιες , για οποιον δεν τις εχει ,είναι καλες και όλα τα υπολοιπα δωρακια συμπαθητικα..
    Λειπουν βεβαια για ακομη μια φορα τα πολυπόθητα κουπόνια βοηθων..
    Ας ξεκινήσουμε λοιπον και βλέπουμε στην πορεια..
    Φιλικα Βικυ .. :inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, GEPPO1, nota.dim1802 και 15 σε άλλους.
  18. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα, ωραίο φαίνεται το δρώμενο με πολύ καλά έπαθλα, λείπουν όμως πάλι τα κουπόνια. Αυτό που με προβληματιζει είναι τα αναδυόμενα, πηρα 50 μπουκάλια με το μεγαλύτερης διάρκειας φυτό. Θα χρειαστεί σίγουρα, φυτέματα με ανθοδέσμη τρόμου και μόνο τα 8ωρα φυτα.
    Την μπουτικ νεραιδοραβδιων μπορείτε να την πάρετε και από την νέα αποστολή "γατονεραιδοπροβληματα "
     
    Αρέσει σε ioanna6929, jimthrilosgate7, GEPPO1 και 11 σε άλλους.
  19. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Τα αναδυωμενα σκέτη απογοήτευση, αμφιβαλλω αν θα μπορέσω να τα μαζεψω. 2 θερισματα 98. Μαλλον μετά τις σ.τ. πρέπει να ξεμεινουμε και από σ.λ.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nickoikono11, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα φαρμοπαρεουλα..
    Σταθηκα τυχερη και πετυχα μεσα στα πρωτα δυο κιβωτια, σταβλο του σκυλου της κολασεως..:D
    Ειχα σκοπο βεβαια να παρω την αναβαθμιση ,για να την βαλω στο ηδη υπαρχον μου, για να εξοικονομησω 4 χωραφάκια, αλλα δεν θελω να είμαι αχαριστη..
    Αν συνεχισει να με ευννοει η τυχη ,ισως κερδισω και το εργαστηριο των νεραιδοραβδιων..;)
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -sia1971-, nickoikono11 και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.