Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " 'Η Έξαψη του Παιχνιδιού "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 24/8/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " 'Η Έξαψη του Παιχνιδιού "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-έξαψη-του-παιχνιδιού.34023/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Η-έξαψη-του-παιχνιδιού.34022/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    ωραιο αλλα χωρις φασολια παλι ξενερωσα:cry::cry:
     
    Αρέσει σε crazyfarmer71, GEPPO1, nota.dim1802 και 7 σε άλλους.
  3. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλο αλλα που θα βαλουμε τα διακοσμητικα?χωρος γιοκ
     
    Αρέσει σε nickoikono11, louloudaki.2001., crazyfarmer71 και 10 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. γνωστό δρώμενο και διασκεδαστικό , που το ομολογώ οτι για να θυμάμαι τα ζευγάρια βγάζω φωτογραφια με το κινητο;) μεγαλώσαμε :p:p αυτά για εισαγωγή..
    για τα 49 παιχνίδια θα χρειαστούμε 14.700 Μανιτάρι αμανίτης (βασική έκταση) και 1470 Άδειο μπουκάλι φίλτρου (συγκομιδές δέντρων και φυτών απο την βασική φάρμα, το άγριο λιβάδι και το ξέφωτο του δάσους).. επίσης αν υποθέσουμε οτι βρίσκουμε τα ζευγάρια χωρίς μπονους, θα έχουμε 1715 αστερονομισματα για το κατάστημα (αναλόγως των μπόνους ο αριθμός θα αυξηθει)..
    όμως αυτή τη φορά το δρώμενο ανεξάρτητα του ότι ειναι διασκεδαστικό, προσωπικά το βρίσκω απογοητευτικό.. τα δώρα απολύτως συνηθισμένα (εκτός την πισινα του θαλάσσιου ιππου) χωρίς κάποιο απο τα υπόλοιπα να παρουσιάζει ενδιαφέρον για κίνητρο πχ σεντουκια, φιορινια (αν εξαιρέσουμε τα 5), πίκολο, κουπόνια αξιόλογα 12ωρα, 24ωρα.. ειδικά τα πικολο που απουσιάζουν σχεδόν απο τα τελευταια δρώμενα, ολοι ξερουμε πόσο ισχυρο κίνητρο είναι.. οσο για τα διακοσμητικά σχεδον άχρηστα εφοσον πλεον δεν εχουμε χώρο και δεν ξερουμε πιο να πρωτοδιαλεξουμε για να τοποθετησουμε ακομα και στην παιδικη χαρα.. προσωπικα αντιπαθω όλα τα διακοσμητικα που δινουν % σε συγκεκριμένα προιοντα πχ 30% στα φυτά, 20% δένδρα την στιγμή που μπορουν να αντικατασταθουν απο μια φασολια που θα δινει πχ 30% σε όλα.. δεδομενου πάντα οτι δεν υπάρχει απλετος χωρος για να τοποθετηθουν.. επίσης σε όλα αυτά τα διακοσμητικά θα μπορουσε να προστεθει εκτος απο το % και τους πε, και απο ένα αξιολογο σεντούκι για να υπάρχει ενδιαφέρον.. γενικά χλιαρό παιχνίδι , προσωπικα χωρις ενθουσιασμό, ετσι απλά για να περάσει η ώρα.. καλή δισκέδαση σε όσους το απολαύσουν
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/8/22
    Αρέσει σε Lina123, vickymou, Megas_kokoriko και 15 σε άλλους.
  5. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Πόσο συμφωνώ με τον GEPPO1!! (Ευχαριστούμε και για τους υπολογισμούς )
    Γνωρίζω ότι δεν παίζουν μόνο παλιοί όπως εμείς κ αυτά για τους νέους παίκτες είναι θησαυροί αλλά για μας είναι βότσαλα στον ωκεανό δυστυχώς δεν υπάρχει κίνητρο...πχ κάτι έξτρα που ίσως μόνο οι παλιοί θα μπορούσαν να φτάσουν ,ίσως να μην ακούγεται δίκαιο αλλά κ αυτό που συμβαίνει τώρα πάλι δίκαιο δεν το λες ....Θα παίξω γιατί πάντα παίζω και πάντα θα ελπίζω για κάτι καλύτερο
     
    Αρέσει σε Lina123, vickymou, .sofaki. και 8 σε άλλους.
  6. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα,
    δυστυχως θα συμφωνησω κι εγω μαζι σας.
    Οι αμοιβες στον πινακα εργασιων (τωρα ξανακοιταξα τις Σ.Ε.) αστειες, ουτε καν οι συνηθισμενοι ΠΕ,ΤΠΕ και ΧΤ που κερδιζαμε σε αλλα δρωμενα και παιζοντας πολυ χαλαρα με τα 1715 αστερακια θα παρουμε κι ολα του καταστηματος.
    Οσο για το κατι εξτρα που λες φιλη thena που θα ηταν κινητρο μεν για τους παλιους αλλα αδικο για τους νεωτερους (εστω ομως ευκαιρια να προσπαθησουν), εγω θυμαμαι οταν ημουν ακομη μικρη παικτρια που μου εβγαινε η ψυχη να τελειωσω τα δρωμενα (και άν) και οι παλιοτεροι τα τελειωναν στην 2η και 3η μερα, ποτε δεν παραπονεθηκαμε. Αν δεν υπαρχει καποιο ισχυρο κινητρο (οπως μερικες χιλιαδες ΠΕ, 2-3 πικολο, ή καποιος νεος σταβλος ή δεντρο, ή κατι αλλο) γιατι να ασχοληθω;;;
    Και κατι πρεπει να γινει με το χωρο των διακοσμητικων, δεν εννοω να προετεθει ενας ακομη χωρος, αλλα ισως καποιες αδειες φασολιες που να αποδιδουν τα μπονους των διακοσμητικων που θα τοποθετησουμε σ αυτες. π.χ.γαλαξιακος σεισμος, σατανικη σφηκα κλπ, εστω ομοια αλλα να δινουν αθροιστικα τα μπονους.
    Καλη επιτυχια σε ολους και καλη σας συνεχεια!:inlove:
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, Lina123 και 14 σε άλλους.
  7. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες!! Χωρις φασολια ξενερω.........σα και εγω!!!
     
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, Lina123, skias10 και 10 σε άλλους.
  8. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    εγώ είμαι χαρούμενη γιατί στο 44 βήμα, δίνει πισινα θαλάσσιου ίππου που δεν εχω
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, sofiapao76, Lina123 και 9 σε άλλους.
  9. iridaki

    iridaki Ειδικός του φόρουμ

    ως τωρα πηρα μια ερυθρη βιστερια κι ενα αγγουροδεντρο ειμαι πολυ ευχαριστημενη αν παρω και την πισινα θαλασσιου ιππου θα πεταω
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, sofiapao76, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  10. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Καλησπέρα σε όλη την φαρμοπαρέα !!!

    Το δρώμενο για μένα ολοκληρώνεται εδώ.

    Καλή συνέχεια στην ημέρα σας !!!
     
    Αρέσει σε Lina123, nota.dim1802, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  11. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Δεν σας κρύβω ότι βαριέμαι πολύ να παίξω.... :sleepy:
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Lina123, kadim65, nota.dim1802 και 6 σε άλλους.
  12. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    πως καταφερες τοσα πολλα εγω δεν εχω αρκετα φυτα
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  13. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    Εγω ενθουσιαστικα με το παιχνίδι μνήμης. Έπαιξα 65 παιχνίδια και πηρα ολες τις ανταμοιβές
     
    Αρέσει σε Lina123, nota.dim1802, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  14. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    εγω δεν εχω αρκετα φυτα ωστε να παιξω δεν ξερω τι κανω λαθος εχω γεμισει με μικρα χωραφακια και βαζω τσαντι αλλα και παλι ειναι λιγα τα φυτα χδ
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  15. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα φίλε αγρότη, θα πρέπει να είσαι στην ώρα σου όταν είναι έτοιμο το φυτό του δρώμενου.
    Σε 4 ώρες και 48 λεπτά με νερό.
    Εγώ είμαι στα 45 παιχνίδια, σε 1 ώρα μαζεύω και στο επόμενο μάζεμα τελειώνω το δρώμενο, αν χάσεις μερικά μαζέματα, δεν βγάνει όλο το δρώμενο.
    Εγώ δεν έχασα κανένα μάζεμα, ίσως κάποια λεπτά από τα κάθε ένα και στο σύνολο να είναι ένα μάζεμα και θέλει άλλες 23 ώρες για να τελειώσει.
    Εύχομαι να το πας όσο ποιο ψηλά μπορείς, καλή συνέχεια. ​
     
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    δοκιμασε μηπως κερδισεις κανενα μπονους απο το ροδανι
     
    Αρέσει στον/ην Coinhunter01.
  17. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα έπαιξα 51 παιχνίδια.
     
    Αρέσει σε Lina123, nota.dim1802, jimthrilosgate7 και 2 σε άλλους.
  18. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα ,63 παιχνίδια για όλο το κατάστημα και τέλος.Με μέσο όρο 41 αστ/τα το κάθε παιχνίδι.
     
  19. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    πιο καλος τροπος ποιος ειναι τα μικρα η τα μεσαια η τα μεγαλα χωραφια για τα εβεντ
    γτ πχ σε ενα μεγαλο παιρνεις 7 φυτα αν βαλεις και τσαντι
    ενω σε 4 μικρα που πιανει το ιδιο μερος παιρνεις 16 φυτα
    εσεις τι εχετε στις φαρμες σας?
     
  20. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα Αγρότη.
    Σε κάθε δρώμενο που θα παίζεις, μια μέρα πριν θα βάζεις σε μικρά χωράφια το μεγαλύτερο σε χρόνο φυτό που έχεις, π.χ. γαρύφαλλο για να έχεις περισσότερα αναδυόμενα, σε κάποια δρώμενα χρειάζονται τα δέντρα για αναδυόμενα, θα βλέπεις τις Σ.Ε.
    Όταν αρχίσει το δρώμενο, μαζεύεις τα μικρά και βάζεις 10 μεγάλα χωράφια, πριν βάλεις το φυτό του δρώμενου θα βάλεις δύο βιοτεχνικά στη θέσει bonus, κατηγορία χρυσή, Χριστουγεννιάτικο στόλεν, λευκή αγνότητα και τσάτνι στη διαμαντένια, για να αυξήσεις το χρόνο στα bonus, χρησιμοποιούσε τη Τάρτα της Pinkie Pie.
    Όταν βάλεις το φυτό του δρώμενου, θα βάλεις νερό, κοπριά, σούπερ λίπασμα και Ζωζώ.
    Τα 100 φυτά που θα πάρεις θα τα βάλεις σε 44 μεγάλα, 5 μεσαία και 16 μικρά και θα κάνεις το ίδιο.
    Και όταν θα μαζέψεις την δεύτερη φορά, θα βάλεις μόνο μικρά χωράφια με νερό μέχρι να τελειώσεις το δρώμενο.
    Αυτά θα κάνεις πάντα σε κάθε δρώμενο, για να έχεις καλά αποτελέσματα στη φάρμα σου.
    Εύχομαι να βοήθησα, καλή συνέχεια με υγεία!​
     
    Αρέσει στους Lina123, Nantia123, toula25 και σε ακόμα ένα άτομο.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.