Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Ημερολόγιο Τρόμου

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 16/10/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Αν και δεν θέλω να κάνω τον συνήγορο την Νάντιας, όντως όταν το έγραψε εκείνη την στιγμή στο Ημερολόγιο έγραφε ότι αρχίζει το επόμενο δρώμενο 3/11 , οπότε μην την κατηγορείτε, δεν έκανε λάθος, το κοίταξα και εγώ εκείνη την στιγμή, απλά ίσως προστέθηκε μετά και όπως έχουν πει το ημερολόγιο είναι μια πρόχειρη επισκόπηση και αλλάζει ανά πάσα στιγμή ;)
    Και άντε και το ανοίξατε την Τετάρτη 00:55 , μέχρι την Πέμπτη 00:55 θα έχουν περάσει 24 ώρες και μέχρι την Πέμπτη 12:55 θα έχει περάσει το υπόλοιπο 12ωρο, και πάλι δεν φτάνει για τις 15:00 που ξεκινάνε συνήθως τα δρώμενα , οπότε κάπου τα μπερδέψατε.
     
    Αρέσει στους Nantia123, ioanna6929 και sofiapao76.
  2. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Τα δώρα είναι πάντα ευπρόσδεκτα και βοηθούν οπωσδήποτε. Όμως ας κάνουμε μία εκτίμηση στο τι θεωρούν οι δημιουργοί του παιχνιδιού σημαντικά: το "δωδεκάωρο με βοηθούς συγκομιδής" και το "+1 στα φυτά για 36 ώρες". Αυτά δηλαδή που ήταν στα τελευταία μεγάλα κουτιά του δρώμενου. Φανερά οι δημιουργοί καταλαβαίνουν ότι με τόσα πράγματα που έχεις να μαζέψεις είναι απαραίτητοι πλέον οι βοηθοί συγκομιδής. Θα επιμείνω στην πρότασή μου να δοθούν ελεύθερα κάποιοι βοηθοί γιατί αρχίζει να δυσκολεύει το παιχνίδι. (παρεμπιπτόντως θα ήθελα το μεγάλο κουτί να έχει κάτι σε κροκόδειλο και τότε θα ήταν πραγματικά μεγάλο... δεν μου τυχαίνει με τίποτε αυτός ο πράσινος).
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, powerranger91, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  3. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    QUOTE="ΔΙΑΚΟΣ, post: 159354, member: 3857"][​IMG][/QUOTE]

    μπορεί να μη βοηθάει στο δρώμενο αλλά είναι μια καλή ευκαιρία να μαζέψουμε φυτά που λόγω επανωτών δρώμενων έχουμε πάψει να καλλιεργούμε, έστω κι αν είναι λίγα και βασικά, έστω κι αν είναι μόνο για να κατασκευάσουμε κάποιες τροφές που μας χρειάζονται είναι κι αυτές ανάγκες που έχουμε παραμελλήσει και τώρα όλα αγοράζονται από τη λαϊκή ή κάποια φυτά για να τελειώσουμε αποστολές στη λαχαναγορά. Το σίγουρο είναι πως χαμένο δε θα πάει;)
    Υ.Γ. ίσως αν αναγραφόταν η ημέρα στις συχνές ερωτήσεις των δρώμενων να μη πονοκεφαλιάζαμε για να βρούμε τη λήξη του
     
  4. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Λοιπόν κάνετε όλοι λάθος. Το ημερολόγιο του τρόμου ισχύει για 25 ώρες ακόμα μέχρι τη 01:00 αύριο βράδυ (θα έχει μπεί η 1/11).
    Αν ανοιχτεί το τελευταίο δευτερόλεπτο θα ισχύει για 36 ώρες, άρα μέχρι 13:00 της 2/11. Το δρώμενο θα αρχίσει -όπως όλα τα δρώμενα- στις 15:00. Το +1 θα έχει λήξει ήδη.
     
  5. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    να σου κάνω μια ερώτηση; τις απαντήσεις του Διάκου, της melita και τη δικη μου τις διάβασες;
     
    Αρέσει στους Nantia123 και melita.
  6. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Σαφώς !!! :D
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και maria_palou.
  7. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Παιδιά καλημέρα,

    Επειδή βλέπω μια σύγχυση με το πότε λήγει το ημερολόγιο τρόμου, ας το ξεκαθαρίσουμε.
    Η ανακοίνωση λέει ότι λήγει 1η Νοέμβρη στις 00:59. Αυτό είναι απόψε το βράδυ, μία ώρα μετά τα μεσάνυχτα, που έχει αλλάξει η μέρα. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι θεωρούν ότι μπορείτε να πάρετε το δώρο αύριο βράδυ. Τότε θα είναι αργά.
    Όπως καταλαβαίνετε, δεν θα προλάβετε να το αξιοποιήσετε το τελικό μπόνους για το επόμενο δρώμενο που ξεκινά σε 2 μέρες. Όμως είναι κρίμα να χάσετε το δώρο μόνο και μόνο επειδή κάποιοι μπερδεύουν τους υπόλοιπους με το λάθος μέτρημα της ώρας και της ημέρας.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, αμφιθεα, LILA413 και 3 σε άλλους.
  8. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Λέγοντας "κάποιοι" μήπως θα μπορούσες να διευκρινήσεις για ποιες δημοσιεύσεις λες ? Αν είναι να ξαναδιαβάσω και εγώ την δική μου μπας και δεν κατάλαβα τι έγραψα και που έκανα λάθος.
    Αλλά μάλλον τώρα μόλις το βρήκα.
    Το λάθος που έκανα είναι το ότι ανακατεύτηκα να απαντήσω στον/στην nickoikono11 ότι βολεύει να το πάρουν για το επόμενο δρώμενο.
    Το λάθος που έκανα είναι το ότι ανακατεύτηκα να απαντήσω στον/στην ΔΙΑΚΟΣ ότι όταν έγραφε η Νάντια 3/11 εκείνη την συγκεκριμένη στιγμή για το επόμενο δρώμενο ήταν σωστό.
    Το λάθος είναι ότι είμαι ρομαντική που μιλάω και βρίσκω και τον μπελά μου. (καλά αυτό το έχω και στην κανονική μου ζωή εκτός φάρμας. :p )
    Να είστε όλοι καλά και να συνεχίσετε ( για τους παίκτες μιλάω όχι για συντονιστές ) ν' αποθαρρύνετε άλλους παίκτες να γράφουνε στο forum. :)
     
    Αρέσει στους sofiapao76, ioanna6929 και misirli.
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μήπως να μας διευκρινίσεις εσύ πρώτα σε ποιο σημείο η αγαπητή συνάδελφος μου απευθύνθηκε σε/για εσένα; :eek:
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  10. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    καλή μου τώρα είναι που μπερδεύτηκα πια τα καλά!o_O
    από πότε το σωστό έγινε λάθος (έστω κι αν μερικοί θεωρούν πως το σωστό είναι μπελάς και το λάθος δείγμα σωφροσύνης);
    κι από πότε αυτοί που ρωτούν για να μάθουν πρέπει να σιωπούν; αν αυτό είναι το σωστό τότε ήρθε ο κόσμος ήρθε ανάποδα και αλλάξαμε τους κανόνες της γνώσης και της μάθησης;-.-
    τώρα αν είναι η στιγμή να σταματήσουμε να μιλάμε στο φόρουμ για να αποδείξουμε πως "επειδή δε ρωτάμε σημαίνει πως τα καταλαβαίνουμε όλα και ναιαιαιαιια είμαστε έξυπνο!!!" τότε σίγουρα αυτό πρέπει να αλλάξει, κι ας είναι ένδειξη της χαμηλής νοημοσύνης μου
    άλλωστε για να θεωρούν κάποιοι πως είναι έξυπνοι πρέπει οπωσδήπουε να υποτιμίσουν τους άλλους ως χαζούς!!!
    βγαίνω λοιπόν και δημοσίως σας ανακοινώνω: είμαι ημιμαθείς και ως τέτοια θα μιλώ, θα ρωτώ και θα διαμαρτύρομαι
    το καινούριο σύνθημα είναι: "δε τα ξέρω όλα αλλά σίγουρα θέλω να τα μάθω" ;)
    μ΄αυτά και με κείνα έφτασα στο σημείο να μάθω πως το μπόνους λήγει σήμερα στις 00:59 μετά τα μεσάνυχτα!!! είδατε τι μαθαίνει κάποιος όταν ρωτάει;!xD
     
  11. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ολες οι γνωμες ειναι δεκτες! εγω δεν παρεξηγω κανέναν! Ανθρωποι ειμαστε και σφαλματα κανουμε οπως λεει και το αιμνηστο τραγουδι!!!! Τελικά πηρε παραταση το bonus +1 και ληγει στις 2/11 στις 00:59! Αρα ολοι μπορούμε (εκτός απο αυτους που το εχουν χρησιμοποιησει) , να το χρησιμοποιησουμε στο δρωμενο!!!! Τελειααααα!!!!
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και powerranger91.
  12. magdalinaki

    magdalinaki Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα θα πω το παραπονο μου γιατι εκαναν την ανακοινωση της παραταςης σημερα για το μπονους ετσι χασαμε τη δυνατοτητα να το χρησιμοποιησουμε στο δρωμενο και οχι να παει χαμενο ας το δουν οι συντονιστες μηπως και κανουν κατι για αυτο
     
    Αρέσει σε LILA413, p.tosh, ioanna6929 και 5 σε άλλους.
  13. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο


    καλησπερα σε ολους .... ελειπα σημερα και δεν εχω παρει χαμπαρι τι εγινε ακριβως αλλα διαβασα μολις τωρα αυτο το ποστ νομιζω οτι ειναι αδικο για οσους το καταναλωσαν και εγω ειμαι μια απο αυτους !!!!!! Γιατι δεν εγινε η ανακοινωση νωριτερα ??...ποιος ειναι αυτος που θα το γνωριζε και δεν θα το κρατουσε για το δρωμενο ??....ενα δρωμενο μαλιστα που ζηταει φυτα μονο απο 3 χωρους !!!
    Νομιζω οτι οντως ειναι δικαιο να το ξανακοιταξετε και να κανετε κατι γι αυτο !!
     
    Αρέσει σε Mahi_tr, Panagiwtena, sofiapao76 και 11 σε άλλους.
  14. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ


    Υπάρχει ποιο εκνευριστική δήλωση απο αυτή άραγε! Ευτυχώς εχει παψει να με ενδιαφερει ιδιαίτερα το παιχνίδι, γι αυτό δε χαλιέμαι ούτε με αυτό. Αλλά τέλειο που ανακοινώθηκε παράταση μετα τη λήξη, με ξεπερνάει. Και δεν είδαμε και πουθενά διαμαρτυρίες παιχτών ότι είχαν πρόβλημα με το ημερολόγιο. Σε άλλα ημερολόγια υπήρχαν πάντα διαμαρτυρίες ότι ενώ είχαν ανοίξει δωρα, τα βρηκαν κλειστά, και δε δικαιώθηκαν ποτέ. Η αλλαγή της ώρας δε μπορώ να καταλάβω τι ζημιά προκάλεσε, εκτός του ότι έμεινε 1 ώρα παραπάνω ανοιχτό το ημερολόγιο! Σε καλή μεριά λοιπόν το μπόνους, όσοι είχατε προαίσθηση και δεν το ανοίξατε! Εγώ επειδή δεν είχα καθόλου χωράφια, χάλασα και 2 12ωρα κουπόνια για να το αξιοποιήσω. Καλο βράδυ σε όλους!
     
    Αρέσει σε Nantia123, Gulit1, xara2011 και 11 σε άλλους.
  15. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    για μια ακόμα φορά το φαρμεράμα κατάφερε να μας πικράνει .. και εγω ειμαι μια απο αυτούς που δεν κατάλαβα γατί δόθηκε παράταση και κάποιοι βολεύονται με το αυριανό ιβεντ
    κρίμα.. συνεχίστε ετσι μας κάνετε χαρούμενους .
     
    Αρέσει σε Gulit1, xara2011, graganta και 9 σε άλλους.
  16. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    κατανοω τη δυσαρεσκεια σας,αλλα γιατι δε δειχνετε ανωτεροτητα,βρε παιδια;
    ετυχε να μην ανοιξω το κουτι κι ετσι μπορω να εκμεταλλευτω το μπονους κατα τη διαρκεια του δρωμενου.
    διαβαζοντας ομως αυτα τα πικροχολα σχολια μου χει φυγει ολη η διαθεση που ειχα.δε θα το ανοιξω.θα παιξω επι ισοις οροις να δω τι θα κερδισετε.
    παρ ολα αυτα ευχομαι να δοθει σε ολους το μπονους, να μη νιωθετε ασχημα τουλαχιστον.
    καλο βραδυ με χαμογελο!
     
    Αρέσει σε LILA413, sofiapao76, 2014chr και 3 σε άλλους.
  17. TANGRA

    TANGRA Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    paidia kai edo aniksa to kouti epidi elige to imerologio,tora pos kai tixenei kai kapioi den to aniksan den katalaveno,kai nai to dikaeo ta itan na dotei se olous to mponous efosoun argise i anakinosi apo to paixnidi to idio
     
    Αρέσει στους Gulit1, graganta, Panagiwtena και σε ακόμα ένα άτομο.
  18. elenι_

    elenι_ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    μαλλον φιλτατε powerranger 91 πολλοι (ετυχε) να μην ανοιξουν το κουτι...αλλιως πολλοι δεν εχουν καταλαβει οτι εχει παραταση το ημερολογιο συνεπως κ το +1!!!!
    εγω παντως το εχω ανοιξει....για να δουμε θα εχουμε κατι εμεις που το ανοιξαμε;;;ιδου το ερωτημα....
    αχχ αυτη η ωρα να μην περιμενει να τελειωσει το ημερολογιο για να αλλαξει xDxD
    8)την επομενη φορα θα τιμωρηθει παραδειγματικα:p
     
    Αρέσει σε Gulit1, graganta, takis.00 και 2 σε άλλους.
  19. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    στην περιπτωση μου δεν ετυχε ακριβως.δεν πηρα το μπονους μονο και μονο γιατι δε φυτευω,αν δεν εχει δρωμενο,οποτε μου ηταν αχρηστο.βαριομουν να κανω κλικ. :p
     
    Αρέσει στους ioanna6929 και sofiapao76.
  20. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Προσπαθώ πολύ για να σε διαβάσω... Θα μου πεις τώρα, μη με διαβάζεις! Δεκτό.
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, TANGRA, ioanna6929 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.