Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Ημέρα Αγίου Βαλεντίνου"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 8/2/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    "Ημέρα Αγίου Βαλεντίνου"

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ημέρα-Αγίου-Βαλεντίνου.34977/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Ημέρα-Αγίου-Βαλεντίνου.34976/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    [​IMG]

    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
    Αρέσει στον/ην -rav4-.
  2. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Ωραίο δρώμενο με καλές αμοιβές. Η φασολιά είναι γλύκα!
     
    Αρέσει σε -rav4-, MariaStathaki, aspa.k και 10 σε άλλους.
  3. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    Είδα καλά;13000 x επίπεδο; δηλαδή εγώ που είμαι στο 237, θα παίρνω 3.081.000 ΠΕ;Τρελαίνομαι.... Αυτός και αν είναι Βαλεντίνος!! γενναιόδωρος:p:inlove:
     
    Αρέσει σε -rav4-, MariaStathaki, aspa.k και 15 σε άλλους.
  4. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα! Το πανέμορφο δρώμενο επιστρέφει! Καταπληκτική φασολιά και τέλεια δώρα, μεταξύ των οποίων 4 πίκολο!!
    Καλά εν τω μεταξύ ξετρελάθηκα μ'αυτά τα τριαντάφυλλα: [​IMG] :inlove:
    Καλή τύχη να έχουμε με τα πλακίδια~:music:
     
    Αρέσει σε -rav4-, MariaStathaki, rixainrempite και 11 σε άλλους.
  5. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλσπερα σε ολους μας!!!Πολυ καλο το ιβεντ και πολυ καλη φασολια!!!Για το ιβεντ θα χρειαστουμε:
    Eως την φασολια:19200 ροδο της κοιλαδας,φυτο δρωμενου που φυτευουμε βασικη και αγριο λιβαδι,1200γαντι εργατη, αναδυομενο δρωμενου που περνουμε απο βασικη και αγριο λιβαδι απο δεντρα και φυτα,δηλ.θα χρειαστουμε,400+10 που μας δινονται,σακουλακια σπορων,προιον μυλου!!!
    Εως την ολοκληρωση του ιβεντ θα χρειαστουμε :22320 ροδα κοιλαδας,1395 γαντι εργατη, αναδυομενα!! Δηλαδη θα χρειαστουμε 465+10 που μας δινονται σακουλακια σπορων,προιον μυλου!!
    Εχουμε και το ''αναδυομενο΄΄φτυαρακι που το περνουμε απο αγριο λιβαδι και βασικη απο φυτα και δεντρα το οποιο ειναι βοηθητικο ως προς την αντικατασταση ενος πλακιδιου,οποιοι δεν το καταλαβαν ακριβως θα το δουμε στην πορεια του ιβεντ πως γινεται...
    Το ιβεντ εξαιρετικο οπως και τα δωρα!!!!!
    Καλη μας επιτυχια:inlove:!!!!!
     
    Αρέσει σε -rav4-, panos601, MariaStathaki και 28 σε άλλους.
  6. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλημέρα.
    Έρχεται η ημέρα των ερωτευμένων και εμείς θα τσαπιζουμε σαν κλασσικοί και σωστοί εργάτες. Γιατί αν δεν τσαπιζουμε πως θα φυτρώσουν αυτά τα λουλουδάκια :p
    Πάμε στο δρώμενο τώρα..
    Οι υπολογισμοί δεν ξέρω αν είναι σωστοί , δεν είχα χρόνο να υπολογίσω, αλλά όπως και να το κάνουμε ευχαριστώ τους συμπαίκτες για το χρόνο τους. Η φασολιά είναι πολύ καλή και τα δώρα επίσης.
    Τώρα όσον αφορά τα αναδυόμενα εγώ κινήθηκα ως εξής :
    Έβαλα στις εκτάσεις των αναδυόμενων δέντρα απλά και όχι φυτά, γιατί όπως είναι γνωστό σε όλους το συγκεκριμένο εβεντ μοιάζει με τα "Χαρούμενα Μπαλώματα". Η εμπειρία μας λέει ότι ο μηχανισμός είναι σχεδόν ίδιος στα εβεντ , οπότε θα χρειαστούμε πολλά φτυαρακια (όπως τα διπλά κουμπιά) , ειδικά αν στοχεύουμε να μαζέψουμε πολλά αστερονομισματα. Για το λόγο αυτόν λοιπόν ξεκίνησα με πολύωρα δέντρα στις εκτάσεις και μετά θα επικεντρωθώ στα άλλα αναδυόμενα.
    Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε -rav4-, αμφιθεα, nickoikono11 και 5 σε άλλους.
  7. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους!!!Απο αναδυομενα καλα νομιζω πηγα με την ροη αυτών, με φυτο αμαροθο χωρις καθολου να χρησιμοποιησω χιούι(βαρεθηκαααxD)πήρα σχεδον 380 γαντι αγροτη και 200 φτυαρακι......Καλη συνεχεια να χουμε:inlove::D!!!
     
    Αρέσει σε -rav4-, Lina123, αμφιθεα και 8 σε άλλους.
  8. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Ένα από τα πολύ αγαπημένα μου δρώμενα, με αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι τέλους. Πολύ καλά τα έπαθλα και η φασολιά, εξαιρετική!!
    Να ευχαριστήσω την Soula74, που είχε την καλοσύνη να κάνει τους υπολογισμούς και να μας τους προσφέρει απλόχερα, αν και πιστεύω ότι θα πάμε για πολύ περισσότερα.
    Καλή επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε -rav4-, Lina123, maria_palou και 8 σε άλλους.
  9. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους!!!Μολις τελειωσα το ιβεντ...Σταθηκα τυχερη στο ροδανι αφου διαθετω παρτυ γυρους και φυσικα εχω αποθεμα λιπασματων απο τα τζαμποδεντρα μου...δεν θα το'λεγα στρατηγικη θα το λεγα περισσοτερο τυχη και ευνοιας των χρονων που παιζω το παιχνιδι!!!Με μπονους μαζεψα αρκετα γρηγορα τα 22320 φυτα που χρειαζονταν,αλλα και παραπανω!!!Φυσικα θα συνεχισω το ιβεντ για να μαζεψω αστερονομισματα να παρω οσα περισσοτερα σουπερ δωρα απο το καταστημα!!!!Καλη συνεχεια και σε σας παιδια:inlove::D
    Καλο βραδυ να εχουμε ολοι!!
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε -rav4-, Lina123, maria_palou και 18 σε άλλους.
  10. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος το δρωμενο ! Η φασολιτσα και οι 3.081.000 ποντοι μπηκαν στη θεσης τους!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 11 σε άλλους.
  11. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Ειδικός του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους! η φασολια μπηκε στην θεση της ! πηρα και τα πικολακια απο την στηλη και τα αλλα 2 απο το καταστημα και συνεχιζω για περισσοτερα δωρακια! καλη συνεχεια και καλο βραδυ σε ολους!
     
    Αρέσει σε -rav4-, Marinaloren, Lina123 και 6 σε άλλους.
  12. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα τέλος και εγώ με το δρώμενο. Συνεχίζω όμως για περισσότερα δώρα.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, αμφιθεα, maria_palou και 5 σε άλλους.
  13. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα και καλή εβδομάδα!!!
    Τέλος και εγώ με το δρώμενο....
    Εννοείται ότι συνεχίζω να μαζεύω φυτά και με δυσκολία καθώς πάλι το ροδάνι δεν μου έδωσε τίποτα κλασικά....
    [​IMG]
    [​IMG]

    Καλή συνέχεια και καλό βράδυ!!!
     
    Αρέσει σε GEPPO1, αμφιθεα, maria_palou και 6 σε άλλους.
  14. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Αγαπητο δρωμενο,πανεμορφο ,τελος και απο μενα, πηρα τα σεντουκια μου εδωσαν καλουτσικα δωρακια τωρα παιζω για να μαζευω διαφορα και κυριως ζωζωκες
     
    Αρέσει σε Marinaloren, GEPPO1, αμφιθεα και 7 σε άλλους.
  15. -rav4-

    -rav4- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Kαλημέρα σας με μπόλικη αγάπη.! Πήρα κ εγώ την φασολιά παρότι πουλήθηκα για να βγάλω τα φυτά μιας κ το ροδάνι δεν μου έκανε την χάρη. Τέλος πάντων αγάπη πάνω απ΄όλα.
     
    Αρέσει σε Marinaloren, GEPPO1, αμφιθεα και 7 σε άλλους.
  16. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    Τέλος και για μένα...και όπως όλα τα εθιστικά πράγματα μόλις σταματήσουμε, βιώνουμε τα συμπτώματα στέρησης, έτσι και εγώ με το συγκεκριμένο δρώμενο! Το απόλαυσα στο έπακρο!!με βοήθησε και το ροδάνι με δύο 100%! τέλεια!:inlove:
     
    Αρέσει σε soyla74, Marinaloren, Lina123 και 3 σε άλλους.
  17. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Καλημέρα φίλες και φίλοι. Χρόνια πολλά στους ερωτευμένους της παρέας μας!!
    Αν κι αυτή την φορά δεν στάθηκα και πολύ τυχερός στο ροδάνι, ωστόσο, το βασικό μέρος του δρώμενου το ολοκλήρωσα αρκετά γρήγορα.
    Η φασολιά και τα 4 Πίκολο, (εκεί ήμουν τυχερός, 1ΣΤ, 1Ψέκασμα & 2Μαγικά Καπέλα :p), που ήταν και ο πρώτος μου στόχος, πάρθηκαν άμεσα. Από εκεί και πέρα παίζω χαλαρά, (σε μία έκταση), επιλεκτικά όσον αφορά τα έπαθλα από το κατάστημα και θα το πάω μέχρι τέλους.
    Καλή συνέχεια..
     
    Αρέσει σε soyla74, Marinaloren, Lina123 και 4 σε άλλους.
  18. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    [​IMG]
    Καλό ξημερωμα με υγεία !!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/2/23
    Αρέσει σε Lina123, αμφιθεα, Dr.Kelly και 7 σε άλλους.
  19. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλη την παρέα.. τέλειωσα και εγω πριν 2 μέρες και έπαιξα λίγο ακόμα για κάποια ακόμα δωράκια.. ευχάριστο δρώμενο με ωραία δωράκια και πολύ καλή φασολιά.. ίσως έλειπαν μερικά πιο ενδιαφέροντα δωρα απο το κατάστημα, δεδομένου οτι τα σεντούκια νέον οι παλιότεροι τα έχουμε εξαντλήσει.. προσωπικα δεν ασχολήθηκα καθόλου με τα σεντούκια εκτός αυτών των ενισχύσεων.. τα 4 πίκολο μεγάλο κίνητρο και νομίζω οτι όλοι παίξαμε για να τα αποκτήσουμε.. επικεντρώθηκα μόνο στα πλακίδια με τα αστερονομίσματα, και <<έκαιγα>> τις πίστες που δεν οδηγούσαν πουθενά, με 4 πλακίδια και αντε γεια.. περισσεψαν 537 γαντια και 903 φτιαράκια πράγμα που σημαίνει οτι ήταν πολύ καλή η ροή των αναδιομένων.. γενικά ένα απο τα ωραιότερα δρωμενα που έχουμε παίξει.. καλή συνέχεια σε όλους..
     
    Αρέσει σε Lina123, Marinaloren, αμφιθεα και 8 σε άλλους.
  20. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Μετά από 826 πλακίδια, "καίγοντας" κι εγώ τις στενάχωρες πίστες ;), και με περίσσευμα 292 γάντια και 1508 φτυαράκια, ολοκλήρωσα την προσπάθειά μου στο δρώμενο. Μια χαρά πήγαν όλα!! Αυτά που είχα ως στόχο να πάρω από το κατάστημα, τα πήρα όλα. Παράλληλα, συγκέντρωσα αρκετά και από τα διάφορα βοηθητικά και πολύ χρήσιμα αντικείμενα, που έδιναν τα πλακίδια. Στάβλους νέον I & II, όπως αναφέρει και η συμπαίκτριά μας GEPPO1, δεν τους άγγιξα καθόλου, όπως δεν άγγιξα και τα 2 σεντούκια ενισχύσεων. Στην γιορτή άλλωστε που έρχεται και στο τελευταίο της βήμα, μπορώ να διεκδικήσω πολλά περισσότερα, οπότε δεν υπήρχε κανένας λόγος να υπερβάλω. Όπως είπα και σε προηγούμενή μου ανάρτηση, μετά την φασολιά και τα Πίκολο, έπαιξα πολύ χαλαρά και σε μία έκταση.
    Τώρα πάμε για το επόμενο, της Βασίλισσας (ουάου), που εκεί, μάλλον θα κάνουμε την υπέρβαση;)
    Ανανεώνουμε το ραντεβού μας φίλες και φίλοι, για την Βασίλισσα:pxD
    Καλή συνέχεια σε όλους!!
     
    Αρέσει σε Lina123, Marinaloren, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.