Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Εχθρική εξαγορά"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την Unicorn*, 29/3/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. triadioena

    triadioena Νέος ειδικός

    παμε ενα update στην προσωπικη μου πρόοδο σχετικά με το event και το feedback προς όλους τους ενδιαφερόμενους

    παρατήρησα οτι ο εξευγενισμός της γιρλάντας καλαμποκιου που δουλεύω , δε δίνει και τα καλύτερα αποτελέσματα , με 12 εως 20 ...πιο συχνά τα 12 αναδυόμενα/έκταση.(αλλά είναι εξευγενισμός που και χωρίς σούπερ λίπασμα μειώνει σχεδόν στο μισό τον χρόνο με απλό νερο και κοπριά). Προσπαθώ για το γαρύφαλλο που κάνει θαύματα μαλλον αλλα κι εκει ο παράγοντας τύχη μπορει να μην ευνοεί το ίδιο όλους, άσε που μέχρι στιγμής μόνο λουλούδια μου τρώει και εξευγενισμό δε βλέπω. Θα μ άρεσε κάτι πιο σταθερό οπως έιπαν κι άλλοι αγρότες πχ. ενα minimum αναδυομενων που θα πάρεις απο μια έκταση/φυτό κάτι τες πα ας το βρουν οι developers.
    το πεπόνι (η μπομπόνι οπως το λεω :p ) στο bahamarama , με λιγες ωρες παραπάνω απο την γιρλάντα , και χωρις εξευγενισμό είχε άριστες αποδόσεις σε αναδυόμενα.

    αφότου μάζεψα τα απατούμενα(λολ πρωταπριλιάτικη απάτη) φυτά (που εδιναν απο 3 μεχρι 8-9 αναδυόμενα σε κάθε έκταση) με μικρά χωράφια, τα γύρισα όλα σε κανονικά χωράφια σφηνόνοντας στις γωνίες και τα κενά ,δέντρα.

    η αναλογια αναδυομένων/δεντρων ηταν 1/10 , δηλαδή ανα δέκα δέντρα έπερνα 1 αναδυόμενο. δε μου άρεσε

    σε όλα αυτά πάλι ξέχασα να σφηνώσω κάπου τον μισοτελειωμένο (και έτσι θα μέινει για καιρό) θρύλο -.-

    τα παραπάνω φυσικά ειναι απλή παρατήρηση και όχι κανόνας ε?

    χρειάζομαι αλλες 4 η 5 βαλίτσες και έχω 8 διαμάντια προς το παρόν, ποντάρω στα πεπόνια και ελπιζω να το ολοκληρώσω, γιατί είναι το 1ο που δε χρησιμοποιώ αβέρτα σούπερ λίπασμα ( κάποια ιβεντς ακόμη και με σ. λίπασμα δεν τα εβγαλα). Προσπαθώ να μη χάνω λεπτό στις σπορές/συγκομιδές αλλα ρε παιδιά δε γίνεται να ζεις πάνω απ την φάρμα η να είσαι με ξυπνητήρια/ειδοποιήσεις. Μου κάνει απιστευτα αγχωτικό!

    φυσικά και δεν έχουμε όλοι τις ίδιες φάρμες και άλλοι έχοντας ξοδέψει χρόνο/κόπο/χρήμα τα βγάζουν τα ιβεντ ευκολότερα αλλά δέν έχουμε και όλοι τον χρόνο/χρήμα/επιμονή και κατα συνέπεια jamboδεντρα /σειρές φασολιάς/πληθώρα βιοτεχνικών/γνώση και ούτε θα τα έχουμε ποτέ (εκ των πραγμάτων καθως κάποια δεν είναι πλέον διαθέσιμα)
    Το να γκρινίαζει κάποιος και να παραπονιεται για το παιχνίδι και να λεει αυτό δε μ αρεσει το αλλο με χαλάει το άλλο μου βρωμάει μπορεί να μην έιναι ευχάριστο να το διαβάζουμε αλλα ΕΙΝΑΙ ένα είδος feedback. Το να σχολιάζει κάποιος το παράπονο του άλλου, να τον λέει γκρινίαρη , οτι δε χρησιμοποιεί το μυαλό του οτι δεν ειναι επιμελής και δεν προσέχει τους σοφούς γέροντες ΔΕΝ είναι feedback αλλα κάτι άλλο και γι αυτό θα δανειστώ μια φράση απ τους συντονιστές μας ... "διαβάσαμε τα σχόλια σας με μεγάλη μας λύπη" :( . Τέλος δεν έχει σημασία το πόσες γνώσεις έχεις και η επιθυμία να βοηθήσεις αλλα και πως τις μεταλαμπαδεύεις.Από την μεριά των "μαθητών" δε σημασία έχει και πόσο ασχολείσαι αλλά και πόσο μπορεις να μάθεις.

    Sorry για το μακροσκελές του πράγματος , καλή συνέχεια στο ιβέντ.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/4/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, SYLVART, 2014chr και 10 σε άλλους.
  2. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα τα πηγες πολυ καλα εγω χρειαζομαι 9 βαλιτσες υπαρχει χρονος πολυς ακομα μην αγχωνεσε τη θα βγει εγω σταματησα να αγχωνομαι παιχνιδι ειναι καλη συνεχεια σε ολους.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, markos5560, -lousi-leon2001 και 2 σε άλλους.
  3. mariagrypaioy

    mariagrypaioy Αρχάριος στο φόρουμ

    Κάτι δεν πάει ΚΑΛΑ...!!!! Εχω παίξει 22 φορες τον παπά ΚΑΙ λόγω πιθανοτήτων έχω επιλέξει τη ίδια θέση 20 φορές. ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΔΕΝ τον κέρδισα.... Λίγο στημένο μοιάζει!!! Τι να πει κανείς??????
     
  4. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Εσυ και πολλοι πολλοι αλλοι δεν μπορει να θεωρηστε νεοι παικτες υστερα απο τουλαχιστον 4 χρονια στο παιχνιδι οπως εισαι εσυ αρα μην ακους κανεναν "ανοητο εμπειρο " που εχει την υπομονη να βοηθαει νεους παικτες, που και σε αυτη την κουβεντα ζητουν γνωσεις για το παιχνιδι ....
    Εσυ βασικα πρεπει να δινεις τα φωτα σου σε ολους εμας , νεους και τεμπεληδες (στο δευτερο ανηκω ) αλλα απο το να σαρκαζεσαι τους "σοφους" γραψε πως μπορουν οι νεοι να βγαζουν τα δρωμενα αιντε να σε χαρω ....

    ΥΓ . και λιγο σεβασμο για οσους προσπαθουν να βοηθησουν δεν βλαπτει , ετσι για να δειχνουμε και λιγο επιπεδο ρε αδελφε ... αντε και καλο μας "ξημερωμα"
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/4/17
    Αρέσει σε evieva, vagelis1968, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  5. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος και εγω
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε foufoula, maria_palou, vagelis1968 και 10 σε άλλους.
  6. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    καλημερα τελος και για μενα !!τον παπα δεν καταφερα να τον βρω ουτε μια φορα!
     
    Αρέσει σε poi94, maria_palou, jimixatz και 8 σε άλλους.
  7. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] Επιτέλους τέλος! και στα δικά σας...
     
    Αρέσει σε mmixail, maria_palou, kikijimy και 12 σε άλλους.
  8. minadakigiorgia

    minadakigiorgia Ανερχόμενος συντάκτης

    Τελος το event για μενα!Καλη επιτυχια παιδια
     
    Αρέσει σε mmixail, maria_palou, jimixatz και 6 σε άλλους.
  9. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Εχει βγει ανακοίνωση ότι δεν υπάρχει τίποτα πίσω από τα κοχύλια άρα κανείς δεν θα πετύχει κάτι!
     
    Αρέσει σε mmixail, maria_palou, GaTe987 και 4 σε άλλους.
  10. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Kαλησπέρα.
    Με άνετα χωράφια στο νησί (ήτοι 80 τεμάχια) έσπειρα το φυτό του δρώμενου, άρα 24 ώρες. Και από τη συγκομιδή ρπο ολίγου, μάζεψα 25 αναδυόμενα.
    Ουδέν σχόλιο.
     
    Αρέσει σε graganta, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, mmixail και 7 σε άλλους.
  11. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG] Καλησπέρα!!!Νομίζω ήρθε η ώρα να αρχίσω να φτιάχνω κοσμηματοθήκες,για να τις δώσω στον κούναβο και να ξεκουμπιστεί από την φάρμα μου.Μέχρι αύριο θα μαζέψω και τα 6 διαμαντάκια που μου λείπουν.Ευχαριστώ φίλους και γείτονες για την πολύτιμη βοήθειά τους.Μη μου στέλνετε άλλα αναδυόμενα,στείλτε τα εκεί που τα χρειάζονται!!!Καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν ακόμα!!!
     
    Αρέσει σε takis.00, picantinio2012, foufoula και 10 σε άλλους.
  12. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ευχαριστώ θερμά,φίλους και γείτονες για την βοήθεια!!!!τα καταφέραμε και προλάβαμε τελικά...μη στείλετε άλλα αναδυόμενα...να είστε καλά και εις άλλα με υγεία!!άντε να πιάσουμε και τον δραπέτη της ντουλάπας ;)
    Καλό βράδυ!!!
     
    Αρέσει σε takis.00, sofiapao76, graganta και 7 σε άλλους.
  13. annatheol

    annatheol Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εμένα δυστυχώς μου μένουν 225 αναδυόμενα ακόμη..
    Δεν νομίζω να καταφέρω να το βγάλω.. Αλλά θα το προσπαθήσω και βλέπουμε.
    Συγχαρητήρια σε όσους τα κατάφεραν ήδη και καλή επιτυχία και υπομονή σε όσους προσπαθούμε ακόμα.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, maria_palou και 4 σε άλλους.
  14. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελος και αυτο παμε για αλλα τωρα!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε takis.00, sofiapao76, maria_palou και 4 σε άλλους.
  15. ΓΙΑΝΝΑ16

    ΓΙΑΝΝΑ16 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    θελω αλλα 11 αλλα δεν νομηζω να τα καταφερω δεν εχω αναδυόμενα πολλα
     
    Αρέσει στον/ην mmixail.
  16. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα μεχρι αυριο θα τα καταφερο και εγω αυτο το δρωμενο το πηγα χαλαρα σε σχεση με το προηγουμενο αυτο ειναι πιο ευκολο παντος το διασκεδασα αρκετα.
     
    Αρέσει στους sofiapao76, graganta και Gulit1.
  17. ΓΙΑΝΝΑ16

    ΓΙΑΝΝΑ16 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    μπραβω στα παιδια που τα καταφεραν εγω δεν νομηζω θελω αλλες 11 τσαντες και αναδυόμενα δεν ειναι πολλα
     
    Αρέσει στον/ην maria_palou.
  18. IRENE26

    IRENE26 Ειδικός του φόρουμ

    Και εγώ έχω τελειώσει από εχθές,αλλά δεν κατάλαβα κάτι,τα μείον που έχουμε πως τα μηδενίζουμε;;;;
     
    Αρέσει σε sofiapao76, maria_palou, gtrullis και 2 σε άλλους.
  19. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα. Τέλος και για μένα το δρώμενο, ευχαριστώ φίλους και γείτονες. Μην μου στέλνετε άλλα στείλε εκεί που τα χρειάζονται!
     
    Αρέσει στους GaTe987, sofiapao76, Gulit1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  20. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    εκανα μια σκεψη,μηπως εξαργυρωσουν το χρεος με τα υπολοιπα διαμαντια και τα αναδυομενα?αν ειναι ετσι ειναι αδικο γιατι το κουναβι ειναι κλεφτης και παει φυλακη.λετε?????????
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.