Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Επιστροφή στο Ναό"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 14/9/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο
    Επιστροφή στο Ναό

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Η-επιστροφή-στον-Ναό.18727/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Επιστροφή-στο-Ναό.18725/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, vagelis1968 και GaTe987.
  2. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Προσπάθησα να δω ποιες αποστολές θα πρέπει να εκτελέσω, για να πάρω τα κατάλληλα κλειδιά και να φτάσω γρήγορα στη φασολιά...
    Δεν τα κατάφερα... Μπερδεύτηκα με τις πύλες και τα δωμάτια...
    Το σίγουρο είναι ότι (για μένα που δεν έχω γεμάτες αποθήκες), θα ξοδέψω ότι έχω και δεν έχω από χ.τ. για να αγοράζω και να παραδίδω στις αποστολές.
    Ωραία τα και τα δεντρίλια, και τα πάρτι εισιτήρια και οι σταβλάρχες... Να δούμε τι θα καταφέρουμε...
    Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε smacsyl, kolokythopitas, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  3. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Ένα ωραίο δρώμενο αποκλειστικά για το νησί με αρκετά θετικά, όπως η γραμμή φασολιάς, τα κλειδιά που δεν είναι στην τύχη τους όπως την άλλη φορά που τρέχαμε και δε φτάναμε, αλλά μέσω αποστολών, τα ωραία έπαθλα και κυρίως δε χρειάζεται να φυτεύουμε ή να μαζεύουμε αναδυόμενα. Το αρνητικό για τα μικρά επίπεδα κυρίως, είναι ότι θα αδειάσουν την αποθήκη τους στο νησί αν συμμετάσχουν, καθώς για ένα ακόμη δρώμενο ζητάει να ρίξουμε το κατιτίς μας από την αποθήκη. Τα μεγάλα επίπεδα (σχετικό είναι αυτό) εκτιμώ πως δε θα έχουν κανένα πρόβλημα. Βλέπετε έρχεται το παγκόσμιο δρώμενο θερισμού σε λίγο και τα δρώμενα που ζητούν φυτά-ζώα-δέντρα κτλ από τις αποθήκες μας αυξάνονται...;)

    Για την ολοκλήρωσή του θα χρειαστούμε:
    110.000 Χτ αξίας από ζώα του bahamarama.
    867.000 Xτ αξίας από φυτά του bahamarama.
    2.310.000 Xτ αξίας από δέντρα του bahamarama.


    Με την ολοκλήρωσή του θα έχουμε λάβει συνολικά:
    650.000 Χορτοτάλιρα.
    540.000 Τροπικούς πόντους εμπειρίας.
    53 Αστεράκια.

    40 Σούπερ Λιπάσματα.
    20 Σούπερ λιπάσματα της Ζωζώς.

    9 Μυστηριώδες δενδρύλλια bahamarama.
    6 Διακοσμητικά.
    2 Πάρτι εισιτήρια.
    2 Μυστηριώδες στάβλους bahamarama.

    2 Ολόκληρες χρυσές μπανάνες.
    1 3ωρο κουπόνι αγροτικών βοηθών.

    1 Αυτοκόλλητο.
    1 Ομάδα σύννεφων μαγικής φασολιάς.

    Υ.Γ1 Δεν υπολόγισα τα κλειδιά γιατί αυτά είναι δεδομένα από τις αποστολές αν τις ολοκληρώσουμε.

    Υ.Γ2 Καλή επιτυχία σε όλες και σε όλους!:)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/9/16
    Αρέσει σε smacsyl, kolokythopitas, vagelis1968 και 35 σε άλλους.
  4. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Εχω την εντυπωση οτι ειναι 2, αφου ειναι και στο δωματιο 4 και στο 5!
    Γενικα ωραιο δρωμενο με πολυ δυνατα δωρα, αν και θα χρεαστει να αδειασω κυριολεκτικα την αποθηκη μου... Δεν βαριεσαι ομως, Τετοια δωρα δεν χανονται!
    Πολυ καλη κινιση επισης με τα αστερακια!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, markos5560 και 10 σε άλλους.
  5. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα κι από μένα.
    Ζόρικο δρώμενο, ειδικά για όσους δεν έχουν αποθήκη. Οι ποσότητες που ζητάει είναι αρκετά μεγάλες, ιδίως σε φυτά και καρπούς. Άλλη μια προσπάθεια να αδειάσουμε τις αποθήκες μας, πριν το δρώμενο θερισμού. Τα δώρα όμως είναι πολύ καλά, η φασολιά δυνατή και χρήσιμη και οι ΤΠΕ που θα πάρουμε θα μας βοηθήσουν να κερδίσουμε και άλλες μπανάνες ανεβαίνοντας επίπεδα.

    Οι ποσότητες είναι ακριβώς όπως τις αναφέρει πιο πάνω ο lazos95.

    Τα κλειδιά που απαιτούνται είναι 21 τετράγωνα και από 14 από τα υπόλοιπα. Τόσα ακριβώς δίνουν και οι αποστολές, οπότε πρέπει να ολοκληρωθούν όλες. Αν βέβαια κανείς αγοράσει κλειδιά ή (και νομίζω συμφέρει σε σχέση με την αγορά κλειδιών) καλάθι, αλλάζουν τα δεδομένα. Το πρωτότυπο εδώ είναι ότι τα καλάθια περιέχουν και το ένα διακοσμητικό, οπότε μπορεί να μην ολοκληρώσει κανείς όλα τα δωμάτια, γλυτώνοντας κλειδιά και αποστολές.

    Μερικοί υπολογισμοί που ίσως βοηθήσουν.
    Τα ζώα καλύπτονται με 157 πάντα. Υπάρχει το άγαλμα στο ναό των πιθήκων (της εκτροφής των πάντα) που δίνει 333 πάντα!
    Οι καρποί δένδρων χρειάζονται 7700 των 300ΧΤ (σπονδία) ή 5775 μορίνγκα (400ΧΤ)
    Τα φυτά είναι πάρα πολλά! Χρειάζονται 15764 τζίτζερ, για να συμπληρωθούν.

    Φυσικά όποιος έχει καλές αποθήκες μπορεί να τελειώσει το δρώμενο σε λίγα λεπτά.
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/9/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, markos5560 και 17 σε άλλους.
  6. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Μια μικρή διόρθωση, τα πάντα είναι 333 που δίνει το άγαλμα απο το ναό των πιθήκων.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, *mava* και 9 σε άλλους.
  7. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Μια ακόμη μικρή διόρθωση-προσθήκη, τα πάντα είναι 666 (περίεργο νούμερο:oops:) που δίνουν τα αγάλματα στο ναό των πιθήκων:
    [​IMG]
    και ένα σούσι πάντα που κοστίζει γύρω στα 2,5 εκατ. χορτοτάλιρα στη λαϊκή και θα δώσει μεγάλη βοήθεια στους παίκτες που δεν έχουν τα απαιτούμενα προϊόντα και θα χρειαστούν να ξοδέψουν πολλά χορτοτάλιρα για να τα αποκτήσουν.
    Όλα αυτά βέβαια αρκεί να έχει κάποιος 75 χρυσές μπανάνες για να ξεκλειδώσει τα αγάλματα.

    tsdstergios99 ευχαριστώ για τη διόρθωση, πώς είναι δυνατόν να μου ξεφύγει μια ολόκληρη χρυσή μπανάνα...:p
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/9/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, -kristian- και 16 σε άλλους.
  8. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Για όσους δεν έχουν ξεκλειδώσει αυτά που αναφέρει η φίλη μου η Nantia123
    Στα ζώα θα χρειαστούν
    270 μαϊμούδες, ή 202 βραδύποδες ή 185 ανακόντα. (πάλι καλά έχω τις μαϊμούδες. Τα ανακόντα δεν τα παραδίδω, δεν με συμφέρει...)
    Στα φυτά
    θα χρειαστούμε αν παραδώσουμε 28.900 πιπεριά ή 31.527 γιαμ. (μου λείπουν 10.000 πιπεριές :oops:)
    Στους καρπούς δέντρων θα χρειαστούμε
    8.250 Λίτσι ή 8.885 κουμκουάτ. (Εδώ θα τα βρω σκούρα... Έχω αρχίζει και ψωνίζω από λαϊκή. Αγοράστε ότι βρίσκετε φθηνότερο)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/9/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, graganta και 3 σε άλλους.
  9. luis_fernando!!

    luis_fernando!! Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    eeelenaki είσαι φοβερή, έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά. Μπορείς όμως να μας υπολογίσεις όλες τις εναλλακτικές? Δηλαδή με πόσα ζαχαροκάλαμα, σταφύλια, μαρακούγια, κανέλα, βανίλια, ανανά κλπ? Και το ίδιο για τα ζώα, θέλω να ξέρω πόσους παπαγάλους να δώσω. Και για τα δέντρα, έχω μπανάνες, μανταρίνια και μάνγκο.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, pap100 και 2 σε άλλους.
  10. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    luis_fernando!! συγνώμη αλλά δε μπορώ να το κάνω αυτό... Έκανα για μένα τα μεγαλύτερα που έχω ξεκλειδώσει και απλά τα παρέθεσα μήπως τα χρειαστεί και κανείς άλλος. Μπορείς να βλέπεις τις τιμές από τον αχυρώνα σου, και σύμφωνα με το post του φίλου μας του lazos95 που αναφέρει τις ποσότητες
    "Για την ολοκλήρωσή του θα χρειαστούμε:
    110.000
    Χτ αξίας από ζώα του bahamarama.
    867.000 Xτ αξίας από φυτά του bahamarama.
    2.310.000 Xτ αξίας από δέντρα του bahamarama."
    Θα κάνεις την πράξη 867.000 (πχ που είναι η συνολική αξία των φυτών) / της αξίας που έχει στον αχυρώνα το ζαχαροκάλαμο, σταφύλι ή ότι άλλο θέλεις και βρίσκεις την ποσότητα που πρέπει να παραδώσεις στο κάθε είδος.
    Αντίστοιχα κάνεις και για τα ζώα και τους καρπούς.

    Υ.Γ. Σε συμφέρει να παραδίδεις πάντα αυτό που έχεις ξεκλειδώσει και έχει τη μεγαλύτερη αξία στην αποθήκη σου. Εκτώς και αν είναι ακριβό (όπως πχ με τα ανακόντα, που προτειμώ να τα κρατήσω και να παραδώσω μαϊμούδες που έχω αρκετές.)
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, pap100 και ESABA.
  11. luis_fernando!!

    luis_fernando!! Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλά εντάξει, έλεγα αν μπορείς να με βοηθήσεις γιατί το κατέχεις καλύτερα. Θα προσπαθήσω να τα υπολογίσω τότε. Μαιμούδες θα δώσω γιατί εχω 122. Ανακόντα έχω μόνο 3. Θα φτάσουν λέτε?
     
  12. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    eeelenaki μου εξηγείς πως 2.310.000 χ.τ. αξίας καρποί δέντρων δια 280 αξία καρπού δέντρου λίτσι σου κάνει 1.360; Εμένα μου βγαίνει 8.250 και μου φαίνεται ότι πάλι θα μπερδευτούμε
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, GaTe987 και 2 σε άλλους.
  13. luis_fernando!!

    luis_fernando!! Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Α ναι, λαθος τα εχει βγαλει. Ευτυχως που δεν μου υπολογισε κ τα δικα μου, γιατι λαθος θα μου τα βγαζε.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, skareleni και Hellenagal200010.
  14. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    skareleni καλά που το είδες... έχεις δίκαιο, λάθος έκανα... πάω να το διορθώσω.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, skareleni και Hellenagal200010.
  15. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    Σε τροπικο νησί και να δουλευεις σκληρα? μαλλον θα ξεπουλησουμε ολοι ! η λαχαναγορα θα ειναι πηγη πλουτου με αυτο το δρώμενο !
    και κάτι άλλο , ζωα εκτροφης θα μπορουμε να παραδώσουμε? λεω μηπως?
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/9/16
    Αρέσει στους kolokythopitas και eeelenaki.
  16. NikosRizo

    NikosRizo Νέος ειδικός

    Δηλαδή πόσο γκαντέμης παίζει να είμαι; Χθες είχα την ιδέα να τελειώσω την αποστολή έκθεση, αφού ήμουν στην τελευταία καμπάνια που χρειάζεται 4.900.000 φυτά ή καρπούς και είχα και σχετικά γεμάτη αποθήκη. Χαράμισα πολλούς καρπούς και 2 εκατομμύρια χορτοτάληρα. Το θεώρησα καλή ευκαιρία μιας και δεν είχε βγει ανακοίνωση για το event. Πιστεύω οι 4000 βρομέλιές μου και άλλες τόσα πιπέρια και 10000 αλόη, να με σώσουν. Ευτυχώς με τα ζώα δεν έχω να φοβάμαι μιας και έχω μεγάλο απόθεμα ειδικά σε αυτά του BAHAMARAMA. Έμεινα και με 50000 χορτοτάληρα οπότε θα πουλήσω κάνα ζώο εκτροφής. Τέλος πάντων, καλή επιτυχία σε όλους, δεν πρέπει να το χάσουμε το event!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, eeelenaki, -Barbie73- και 7 σε άλλους.
  17. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Χμ δύσκολο το δρώμενο, με άδειασμα της αποθήκης μας κανονικά, δεν ξέρω αν θα συμμετάσχω, βέβαια οι αποστολές με τα κλειδιά είναι κάτι, σε σχέση με το προηγούμενο που πραγματικά είχε δημιουργηθεί χάος με τα κλειδιά. Θα δω τι θα κάνω, ας τελειώσει πρώτα το αλλο δρώμενο και βλέπω πως θα κινηθώ.
    Ευχαριστούμε τα παιδιά που μας βοηθούν με τους υπολογισμούς τους, πάντα χρήσιμες οι πληροφορίες που δίνουν. Καλή μας επιτυχία;)
     
    Αρέσει σε yelander10, kolokythopitas, eeelenaki και 7 σε άλλους.
  18. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Σας εύχομαι καλή επιτυχία ,είναι δρώμενο για έμπειρους παίκτες με "θητεία" και "κομπόδεμα"....προς το παρόν κυνηγάω τα επίπεδα στο νησί....μακάρι να γίνει και κάποιο δρώμενο bahamarama για μας τους νεότερους στο παιχνίδι ,να μπορέσουμε να ορθοποδήσουμε το νησί...ίσως αν αγοράσω τα κλειδιά,καταφέρω να εξασφαλίσω τα διακοσμητικά ...καλή συνέχεια!:inlove:
     
    Αρέσει σε Amy_97, jimthrilosgate7, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  19. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    ανεβαινεις γρηγορα στο νησι με αποστολες και απο το σπα με κοκκινο ποντς και σμουθι διπλο κερδος σε ποντους θα έχεις! προτήμησε τα φυτά καλή επιτυχία συμπαικτρια!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, eeelenaki, markos5560 και 3 σε άλλους.
  20. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    ευκολο δρωμενο για οσους εχουν γεματες αποθηκες οι υπολοιποι ας τρεξουν στη λαικη πριν φτασουν οι τιμες πολυ ψηλα!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, eeelenaki, markos5560 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.