Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Επίδειξη μόδας στη φάρμα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 3/11/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα

    Για την ομάδα μαγικής φασολιάς χρειαζόμαστε μόνο 28 βήματα που σημαίνει λιγότερες τροφές από όσες έχουν αναφερθεί.

    65 εκτροφές θηλαστικών = 130 σούπερ τροφές
    65 εκτροφές ψαριών = 130 σούπερ τροφές
    65 εκτροφές πουλιών = 130 σούπερ τροφές
    65 εκτροφές ερπετών = 130 σούπερ τροφές

    Σύνολο 520 σούπερ τροφές. Δεδομένου οτι κάποιες εκτροφές δίνουν επιπλέον σήματα , θα χρειαστούμε λιγότερες.


    Για όποιον δεν θέλει να χαλάσει τροφές, μπορεί να επιλέξει να κάνει τα υπόλοιπα βήματα και να πάρει τις υπόλοιπες αμοιβές χωρίς να κάνει ούτε μία εκτροφή.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, nota.dim1802, vagelis1968 και 8 σε άλλους.
  2. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα

    Τα έπαθλα είπαμε δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, περιμέναμε πολλά περισσότερα με τόσα που ζητούσε, αλλά η συνήθεια να προσπαθούμε να ολοκληρώνουμε τα δρώμενα δεν κόβεται εύκολα:
    [​IMG]
    Επόμενο...

     
    Αρέσει σε poi94, martha72, yelander10 και 21 σε άλλους.
  3. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    εγω τελειωσα το δρωμενο. ειχα τις τροφες και μεχρι το επομενο θα ξαναμαζεψω.
    γιατι να τις κρατω στην αποθηκη?
    ολο το παιχνιδι παρε δωσε ειναι και ολα τα δωρα καλοδεχουμενα
     
    Αρέσει σε poi94, sofiapao76, Gulit1 και 10 σε άλλους.
  4. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    πήρα τους πόντους της γιορτής και ότι δεν χρειαζόταν σήματα και σταματάω προς το παρών.. αν βάλουν εκτροφή με μια σούπερ τροφή, και γεννητούρια θα συνεχίσω.. ειδάλλως θα σταματήσω εδω
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, sofiapao76, nickoikono11 και 9 σε άλλους.
  5. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα!! Τελείωσα και γω το δρώμενο. Ξόδεψα 528 σ.τ. και έχω και περίσσευμα. Επίσης, κέρδισα γύρω στα 300 φασουλοφλουριά μόνο από τις εκτροφές. Προσωπικά νέον στάβλους δεν είχα, ούτε ροζ, οπότε για μένα είναι σημαντικοί γιατί αν περιμένω από το πάρε-δώσε θα πρέπει να δώσω πράγματα που δεν έχω καν. :sleepy:

    Τα ρούχα των ζώων στο τελικό αποτέλεσμα δεν μου άρεσαν καθόλου, της αρκούδας και της στρουθοκαμήλου βέβαια τους ταίριαζαν. Οι άλλοι κλασική αναπαραγωγή της νέας "μόδας" που μαστίζει τα παιδιά της ηλικίας μου...:( Έναν μεταλλά δεν έχει αυτό το παιχνίδι, δηλαδή κάπου έλεος! -.-

    Καλή συνέχεια σε όλους!! :music:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, maria_palou, Gulit1 και 12 σε άλλους.
  6. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Εφτασα μεχρι την φασολια ετσι...για την παραδοση και σταματαω,πηρα παντα νεον ,φθανει!!Τα υπολοιπα νεον τα εχω διπλουν,τριπλουν,ας μεινουν και μερικες τροφουλες στην αποθηκη:D:p
     
    Αρέσει σε sofiapao76, maria_palou, Gulit1 και 6 σε άλλους.
  7. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα πήρα και εγώ τη φασολιά και επειδή έχω πάρα πολύ λίγες τροφές θα δω αν συνεχίσω μέχρι να πάρω τον στάβλο πάντα νέον. Αν και δεν ξέρω αν αξίζει να χαραμίσω τις λίγες τροφές μου.
     
    Αρέσει σε Gulit1, Dr.Kelly, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  8. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα,

    τέλος και για μένα το δρώμενο, άλλοι τέσσερις στάβλοι νέον στην αποθήκη για περεταίρω οικονομία σε τροφές...

    Καλή συνέχεια σε όποιον ακόμη το παλεύει...
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, Gulit1, Dr.Kelly και 6 σε άλλους.
  9. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα συναγρότες μου, τέλος το δρώμενο κ για μένα, θα συμφωνήσω με τους περισσότερους για τα φτωχά δώρα. Έπαιξα για τους εορταστικούς πόντους κ γιατί πάντα (σχεδόν) τελειώνω τα δρώμενα. Καλή συνέχεια σ'όσους προσπαθούν ακόμη!!!
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, sofiapao76, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  10. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα:)

    Έκανα τις 4 πρώτες εργασίες από κάθε ζωάκι, και μάλλον θα σταματήσω εδώ. Δεν διαθέτω πολλές σούπερ τροφές και προτιμώ να κάνω εξοικονόμηση. Πήρα και τους εορταστικούς πόντους που με ενδιέφεραν πιο πολύ.
    Βέβαια είναι από τα ελάχιστα δρώμενα που αφήνω χωρίς να το ολοκληρώσω, αλλά δεν θα σκάσω! Μπορούσα και πριν δίχως τους νέον στάβλους. Πάμε για τα επόμενα..
    Συγχαρητήρια σε όλους που το τελείωσαν & καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν ακόμη :p
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, sofiapao76, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  11. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    lagoudaki
    Για όποιον δεν θέλει να χαλάσει τροφές, μπορεί να επιλέξει να κάνει τα υπόλοιπα βήματα και να πάρει τις υπόλοιπες αμοιβές χωρίς να κάνει ούτε μία εκτροφή.
    Συγνωμη πως θα γινει να κανουμε αυτο το μαγικο κολπο κι εμεις αφου ζηταει το καθε ζωο 40 σηματα ακομη για να το τελειωσουμε πως???
     
  12. Αρκάς

    Αρκάς Ενεργός συντάκτης

    Τέλος και για μένα!
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε maria071966, -sia1971-, gtrullis και 2 σε άλλους.
  13. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Δεν ξέρω αν για σένα είναι μαγικό, για μένα είναι λογικό.
    Προφανώς η δική μου λογική , είναι για σένα μαγική.

    Χωρίς καμία εκτροφή, κάποιος μπορεί να πάρει...

    20.200 π.ε x επίπεδο
    2 Αυτοκόλλητα
    5.450 Εορταστικοί πόντοι ανταμοιβών
    1 Μπόνους Συγκομιδής ΤΠΕ S
    3 Μυστηριώδης Στάβλος «Εξέδρα»
    25 σούπερ λίπασμα
    50 Τούρμπο λίπασμα Ζωζώ
    2 Μπόνους ΠΕ/ΤΠΕ Αντικειμένων Μπόνους
    1 Εορταστική Μάρκα
    15 σούπερ λίπασμα
    4 Πάρτυ γύροι
    1 Υψηλή Ραπτική - Διακοσμητικό
    1 Εορταστική Μάρκα
    1 Επαγγελματισμός - Διακοσμητικό

    Χωρίς ΚΑΜΙΑ εκτροφή. Μήπως δεν ξέρεις πως λειτουργεί το δρώμενο; Να σου εξηγήσω τότε :

    Όποιος δεν έχει τροφές, μπορεί να επιλέξει τις 16 εργασίες που δεν χρειάζονται εκτροφές και να πάρει ολες τις παραπάνω αμοιβές. Δεν χρειάζεται να δώσετε σήματα εκτροφής αλλά μπορείτε να επιλέξετε εσείς ποια εργασία θα κάνετε σε κάθε ομάδα. Τόσο απλά και κατανοητά....


    ..
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/11/20
  14. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Η δικη σου λογικη ειναι να προσβαλεις παντα και αυτο γιατι δεν θα παραδεχτεις ποτε τα λαθη σου το αν γνωριζω πως λειτουργει το δρωμενο πιστευω οτι το γνωριζεις πολυ καλα το να παραθετεις τα δωρακια που ειναι χωρις εκτροφες το ξερουμε τα ζωα εκτροφης που ζηταει π.χ το χαμστερ που δεν υπαρχουν στην λαικη ουτε για δειγμα που θα τα βρει χωρις εκτροφες???
     
  15. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Που σε πρόσβαλα ακριβώς;
    Μήπως να μου δείξεις; Γιατί δεν νομίζω να πρόσβαλα κανέναν. Αλλά να μου πεις που σε πρόσβαλα ώστε να μην το ξανακάνω.


    Που ακριβώς έκανα λάθος; Μπορείς να μου δείξεις ώστε να το διορθώσω;

    Αν το γνώριζες, δεν θα έλεγες οτι κάνω μαγικά.

    1. Μπορείς να βρείς στην λαική. Αν δεν βρίσκεις τώρα θα βρεις αργότερα. Μάλλον δεν γνωρίζεις οτι αυτό συμβαίνει σε κάθε δρώμενο και μετά απο λίγο υπάρχουν προσφορές.
    2. Οι περισσότεροι έχουν απόθεμα
    3. Αφαίρεσε και αυτά τα βήματα άμα θες. Πάλι υπάρχουν βήματα που μπορείς να κάνεις. Τώρα αν μπου πεις οτι δεν μπορείς να κάνεις και τα υπόλοιπα γιατί δεν έχεις χήνες ή ψάρια ... δεν έχω απάντηση... έχεις δίκιο. Μπορείς όμως να βάλεις στάβλους και να παράξεις.


    Πάντα έχεις μια εμμονή στις αναρτήσεις μου αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου. Για να μην στενοχωριέσαι όμως, σου προτείνω να τις αγνοείς και άστες για εκείνους που τις βρίσκουν χρήσιμες.


    .
     
    Αρέσει στους dinaspyro, skareleni και Panagiotiis.
  16. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Έχασα το μέτρημα στους εορταστικούς πόντους; :eek::oops:
    16 δελφίνια --> 900 εορταστικούς πόντους (ε.π., για συντομία xD)
    25 ψάρια --> 910 ε.π.
    16 καρχαρίες --> 910 ε.π.
    16 γαλοπούλες --> 910 ε.π.
    3 κυανός παπαγάλος --> 910 ε.π.

    16 χελώνες --> 910 ε.π.
    Συνολικά μου βγαίνουν 5.450. Μπορεί να μου πει κάποιος τι έχω χάσει; :cry:
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, nickoikono11 και lagoudaki.
  17. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Ναι έιναι 5.450 από τα βήματα που δεν χρειάζονται εκτροφές. Μέτρησα τους πόντους γιορτής και από άλλα βήματα.
     
    Αρέσει στους αμφιθεα, nickoikono11 και Panagiotiis.
  18. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα το δρωμενο! Πηρα τη φασολια, και δεν εκανα σε κανενα την 8η εργασια! Τους νεον σταβλους ποτε δεν προσπαθησα να τους αποκτησω μιας και δεν μου χρειαζονται! Ετσι λοιπον ειχα κερδος 160 x 2= 320 σουπερ τροφες, τις οποιες τις εχω μεν, αλλα γιατι να τις ξοδεψω δε...... Καλη συνεχεια σε οσους το προσπαθουν!!!
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, αμφιθεα, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  19. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Πρωτον στην δικη μου τη λαικη τα χαμστερ δεν υπαρχουν απο την ωρα που εγινε η εκτροφη τους εως και σημερα δλδ κατι μηνες
    δευτερον οταν απευθυνεστε σε μενα 236 επιπεδο φαρμας δεν νομιζω να μην γνωριζετε οτι ξερω πως λειτουργει το καθε ιβεντ αρα ειστε προσβλητικη
    οταν μου λετε οτι δεν γνωριζω και το λετε ειρωνικα οσο για την εμονη που νομιζετε οτι εχω με τις αναρτησεις σας και μαζι σας εχετε πολυ μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σας
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  20. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    γεια!!!!!!!!!! τελος και εγω. Λαγουδακι μου εχεις δικιο, λιγο ομως, το δρωμενο οπως γραφεις πιο πανω θελει 65 εκτροφες σε καθε ζωακι........αρα και τροφες.........ετσι ομως δεν παιρνεις τους νεον σταυλους!!!!αν δεν τους θελεις καλως! απλα ομως μην παρασυρεις και αλλους που ισως δεν το καταλαβαν Χωρις εκτροφες δρωμενο γιοκ.Εγω ομως αγροτοπουλα προσεξα κατι, ειναι το πρωτο δρωμενο εκτροφων που δεν δινει δωρο ουτε μια τροφη,το προσεξατε?
     
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.