Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Επίδειξη μόδας στη φάρμα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 3/11/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Επίδειξη μόδας στη φάρμα
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Επίδειξη-μόδας-στη-φάρμα-ii.30025/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Επίδειξη-μόδας-στη-φάρμα-ii.30023/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/11/20
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    πολλά σήματα ρε παιδιά! παρα πολλές οι σούπερ τροφες!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, anemwnh, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  3. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Εκτός αν πέρα από την έκρηξη γεννήσεων μας βάλουν και τη μία τροφή. Θα είναι τέλεια.... :)
    Μέτρησα (αν δεν κάνω λάθος) κοντά 420 εκτροφές που σημαίνει 800 και σούπερ τροφές.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, vagelis1968, martha72 και 3 σε άλλους.
  4. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Δεν θα διαφωνήσω αλλά αν σκεφτεί κανείς ότι δίνει τέσσερις στάβλους νέον η αναλογία είναι στάβλος και 100 σήματα ή 200 σούπερ τροφές, οπότε πιστεύω ότι αναλογικά τουλάχιστον είναι εντάξει.
     
    Αρέσει σε pigara, jiorgos, Dr.Kelly και 4 σε άλλους.
  5. alexbas

    alexbas Έμπειρος


    καλησπερα σε σενα κ ολους....
    ακριβως ετσι ειναι τα νουμερα αλλα τη φασολια την παιρνουμε στο 28ο βημα αρα αν δεν συνεχισουμε για τα αλλα δωρα εχουμε 160 εκτροφες κερδος
    καλη συνεχεια
     
    Αρέσει σε Dr.Kelly, vagelis1968, skias10 και 2 σε άλλους.
  6. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα.

    Ας δούμε λίγο συνολικά τα ζητούμενα:
    105 Σήματα πουλιών.
    105 Σήματα ψαριών.
    105 Σήματα ερπετών.
    105 Σήματα θηλαστικών.
    25 Χαμαιλέοντες.
    25 Λύγκες.
    25 Χήνες.
    25 Ψάρια.
    16 Καρχαρίες.
    16 Χελώνες.
    16 Γαλοπούλες.
    16 Δελφίνια.
    3 Ταυροκαρχαρίες (3ης γενιάς).
    3 Γκαζάτα χάμστερ (3ης γενιάς).
    3 Κομπρακόντα (3ης γενιάς).
    3 Κυανοί παπαγάλοι (3ης γενιάς).
    2 Κομψοί παπαγάλοι (5ης γενιάς).
    2 Τοξικά ανακόντα (5ης γενιάς).
    2 Κηλιδωτά χάμστερ (5ης γενιάς).
    2 Καρχαρίες τίγρης (5ης γενιάς).

     
    Αρέσει σε Gulit1, rixainrempite, fisherman65 και 22 σε άλλους.
  7. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καινουριο δρωμενο εκτροφης απο αυριο..
    Καλες οι ανταμοιβες και οι φασολιες και θα συμφωνησω οτι οι σ.τροφες που θα χρειαστουμε ειναι παρα πολλες..:cry::cry:
    Εγω προσπαθω να κανω οσο μπορω μια σχετικη προετοιμασια, ωστε να ωφεληθω περισσοτερο..
    Εχω σχεδον ολα τα ζωα εκτροφης που ζηταει και απο τις 4 κατηγοριες αλλα στο χαμστερ ισως δυσκολευτω λιγακι..
    Σιγουρα θα ηταν μεγαλη βοηθεια για μας ,εαν εμπαινε η 1 σ.τροφη ..
    Το παν ειναι να μπορεσουμε να φτασουμε μεχρι το 28ο βημα που αφορα την φασολια..Εαν θελουμε να συνεχισουμε
    περισσοτερο, ειναι στην προσωπικη μας κριση..
    Ευχαριστουμε τον lazos95 για την αναλυση του..
    Καλη μας αρχη λοιπον και καλη επιτυχια σε ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/11/20
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, Gulit1, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  8. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Δεν δινει ουτε μια σουπερ τροφη!!Δεν εχει ξαναγινει. Και ζηταει 800+ ,περισσοτερες απο ποτε!!οσο για τους σταβλους νεον ,ηδη εχουμε απο τα συγκεκριμενα ζωα,δεν ειναι κατι καινουργιο.Νομιζω πρεπει να επανεξεταστει το δρωμενο,ειναι παντελως αχρηστο,δεν δινει ΤΙΠΟΤΑ και ζηταει τα μαλλια της κεφαλης μας ΧΑΧΑ!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/11/20
    Αρέσει σε sofiapao76, GEPPO1, bmanolos και 6 σε άλλους.
  9. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Συνέχεια...

    Ας δούμε λίγο και τα συνολικά έπαθλα:
    27.200 Πόντους εμπειρίας Χ επίπεδο (αδιάφοροι οι πόντοι για 'μένα, για άλλους όχι).
    6.410 Εορταστικοί πόντοι ανταμοιβής (χρήσιμοι και εννοείται καλοδεχούμενοι).
    40 Σούπερ λιπάσματα (λίγα αλλά τα μαζεύουμε, ποτέ δε ξέρεις).
    40 Φερομόνες ντελούξ (χρήσιμες για τις εκτροφές και τα ζώα 5ης γενιάς που ζητάει).
    35 Λιπάσματα της Ζωζώς (χρήσιμα και αυτά, γιατί πολλά ξοδεύτηκαν στην πανσέληνο).
    30 Τούρμπο λιπάσματα της Ζωζώς (ισχύει το ίδιο με τα παραπάνω).
    16 Πλάνες χειρός (έχω ήδη 388, πόσα εργαστήρια χάμστερ και καβουριών να χτίσω?).
    15 Φασουλοφλουριά (περίμενα περισσότερα).
    10 Πάρτι γύροι (και όχι πάρτυ).
    7 Μυστηριώδεις στάβλοι (αρκετοί μπας και τύχουμε κάτι καλό).
    6 Μπόνους συγκομιδής πόντων εμπειρίας (καλά τα μπόνους αλλά πότε να προλάβουμε να τα χρησιμοποιήσουμε...).
    6 Αντικείμενα (τα 3 μπαίνουν στη φασολιά, τα άλλα 3 θα τα έχουμε διπλά).
    5 Εορταστικές μάρκες (άλλες 4 από την γιορτή και παίρνουμε το +1 στα φυτά για 1 ώρα).
    4 Στάβλους νέον (ψαριών, πάντα, χαμαιλέοντα και χηνών που είναι αρκετά σημαντικοί).
    3 Υγιεινές λιχουδιές (ουδέν σχόλιον).
    2 Σεντούκια ενισχύσεων (ας τα μαζέψουμε).
    1 Ομάδα σύννεφων στη γραμμή φασολιάς (δίνει μόνο πόντους μπροστά στα δισεκατομμύρια που χρειαζόμαστε).
    1 Αυτοκόλλητο (το κλασικό πλέον δώρο για τους συλλέκτες).
    1 Κουπόνι αγροτικών βοηθών 1 ολόκληρης ώρας παρακαλώ (καινούριες εκτάσεις βάζετε και καλά κάνετε, κανένα μεγάλο κουπόνι για τα εκατοντάδες διακοσμητικά που μαζεύουν πολλοί παίκτες χειροκίνητα δεν παίζει εε?).
    1 3ωρο κουπόνι αγροτικών βοηθών (και εδώ γελάμε, μου αρέσει που το έβαλαν και ως τελευταίο-κορυφαίο δώρο στο τελευταίο βήμα του δρώμενου).

    Ένα δρώμενο που δε δίνει πίσω καμία σούπερ τροφή από τις 840 που χρειάζονται, ενώ όλα τα υπόλοιπα δώρα (πλην των νέον στάβλων) είναι στα όρια για να τα χαρακτηρίσεις ως ανύπαρκτα αναλογικά πάντα με την μεγάλη ποσότητα σούπερ τροφών και ζώων που ζητάει. Γιατί μην ξεχνάμε και πόσα ζώα χρησιμοποιούμε για να πάρουμε τα σήματα και τα ζώα επόμενης γενιάς.
    Ο καθένας βλέπει λοιπόν τι ζητάει και τι δίνει το δρώμενο και κρίνει ανάλογα αν θα ασχοληθεί ή όχι.

     
    Αρέσει σε poi94, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, boykitsa68 και 33 σε άλλους.
  10. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Χιλια ευχαριστω lazos95 πολυτιμη η βοηθεια σου με τους υπολογισμους.
    Ενα δρωμενο που μαλλον σκοπο εχει την πωληση σ.τροφων ;)
    το μονο σταβλο Νεον που δεν εχω ειναι του χαμαιλεοντα, αξιζει; να χαλασω ολες τις σ.τροφουλες μου;
    τα υπολοιπα δωρακια απο μηδενικη εως αδιαφορης αξιας για εμενα σε συγκριση με ολο το συρφετο που θα ξοδεψω.
    Ερχεται και δρωμενο θερισμου μεσα στο μηνα ας μην το παραβλεψουμε οσοι θα θελαμε να συμμετεχουμε :p
    Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους που θα το προσπαθησουν :inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/11/20
    Αρέσει σε ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ, jiorgos, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  11. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    ευχαριστουμε λαζος95 για τους υπολογισμους αλλα τα δωρα που δινει ειναι πολυ λιγα για αυτα που ζηταει, να μην πω αλλον χαρακτηρισμο
     
    Αρέσει σε sofiapao76, GEPPO1, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Οι σχολιασμοι σου φιλε μου ειναι ολα τα λεφτα..Μου εφτιαξες το κεφι..:DxD
    Προσεγγισες το θεμα με πολυ χιουμορ αλλα και μεγαλες αληθειες..
    Πολλα μπραβο !!!
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, -sia1971-, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  13. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Με τη βοήθεια που μας χάρισε ο lazos95 τσέκαρα τις αποθήκες μου. Το αποτέλεσμα ήταν ότι τα έχω όλα και πολλές σούπερ τροφές. Μου κακοφαίνεται που δεν παίρνουμε σ.τ. πίσω όπως επίσης και για τα ελάχιστα φασουλοφλουριά που δίνει. Όμως αύριο οι εκτροφές θα δίνουν φασουλοφλουριά μαζί με τα γεννητούρια. Ο σκοπός μου είναι να τελειώσω αύριο με τα σήματα οπωσδήποτε για τριπλό όφελος.
    Το μόνο μου θέμα ίσως είναι οι γαλοπούλες που έχω μόνο 50. :eek: Που πήγαν τα γκλου γκλου γκλου πτηνά μου καλεεεεε!! xD
     
    Αρέσει σε poi94, maria071966, Gulit1 και 9 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    το χειρότερο δρώμενο εκτροφής που έγινε ποτέ.. δώρα μέτρια, τίποτα το σημαντικό εκτος τους πόντους της γιορτής και τους στάβλους νέον που μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτούς... ίσως παίξω για τους εορταστικούς πόντους... για να το ολοκληρώσω ούτε που το σκέφτομαι...
     
    Αρέσει σε vagelis1968, .sofaki., niktsa112 και 8 σε άλλους.
  15. martha72

    martha72 Ενεργός συντάκτης

    Για μια ακομη φορα << εγραψες>>
     
    Αρέσει σε vagelis1968, GEPPO1, jimixatz και 3 σε άλλους.
  16. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Καλε αμφιθεα μου γιατι λες μαλλον εχουν σκοπο να μας κανουν ν αγορασουμε σ. τροφες ειναι σιγουρο οτι αυτο θελουν ;)
     
  17. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Ονοματα δε λεμε, υποληψεις δε θιγουμε xDxDxD
     
    Αρέσει στους vagelis1968, -sia1971- και martha72.
  18. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα παρεούλα και καλό μας μήνα με υγεία σε όλους εύχομαι, ένα δρώμενο ανούσιο, με πάρα πάρα πολλές σούπερ τροφές για στάβλους που ήδη έχουμε, το μόνο που αξίζει ίσως είναι οι εορταστικοί πόντοι και μ αυτούς θα ασχοληθώ εγώ προσωπικά, τα υπόλοιπα απλά να χαμε να λέγαμε. Καλή μας επιτυχία και εύχομαι να δούμε καλύτερα και πιο ουσιαστικά δρώμενα στο μέλλον8)

    lazos σ ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για τους υπολογισμούς, πολύ σωστά τα έγραψες στα σχόλια σου
     
    Αρέσει σε Gulit1, nota.dim1802, vagelis1968 και 7 σε άλλους.
  19. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Υπάρχει και μια άλλη παράμετρος. Πολλοί από μας έχουν ήδη τους σταύλους που δίνει σε ροζ. Αξίζουν τόσες σούπερ τροφές για να κάνουμε το ροζ νέον; Για μένα, όχι. Θα παίκω μέχρι να πάρω τους πόντους γιορτής.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, vagelis1968, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ειμαι αναποφασιστη ακομη για το εαν ξεκινησω το δρωμενο..
    Μετα απο προσεκτικη αναγνωση των ΣΕ και τις πολλες δυσαρεστημενες αναρτησεις σας ,με τις οποιες θα συμφωνησω και εγω,
    ειδα οτι για μενα τουλαχιστον περα απο τα γεννητουρια που δινουν και φασουλοφλουρια τα οποια μας ειναι απαραιτητα και
    την φασολια που δινει αρκετους ΠΕ ,δεν εχω αλλο κινητρο ωστε να μπω στην διαδικασια να ξοδεψω τοσες πολλες σ.τροφες.
    Τα υπολοιπα δωρακια ειναι χλιαρα και ελαχιστα σε σχεση παντα με αυτα που ζηταει..
    Ακομη και οι ποντοι γιορτης που θα παρουμε ειναι πολλοι λιγοι και τα κουπονια βοηθων μονο δυο..
    Θα περιμενω μεχρι το σαββατοκυριακο και μετα θα αποφασισω εαν συμμετασχω..
    Αν εμπαιναν οι εκτροφες με 1 σ.τροφη η' εστω εαν μας εδιναν ως ανταμοιβες και σ.τροφες ισως το σκεφτομουν σοβαρα να
    ασχοληθω.. Ειδομεν !!!
    Καλη επιτυχια, σε οσα παιδια το ξεκινησουν..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, Gulit1, martha72 και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.