Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Ειδική παράδοση

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 7/3/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο
    Ειδική παράδοση

    [​IMG]



    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Ειδική-παράδοση.17029/#post-109765
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Ειδική-παράδοση.17028/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους zaxaroula80 και jimixatz.
  2. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Θέλει 43 εκτροφές, δηλαδή 86 σ.τροφές
    Βάλτε τες από τώρα για να μην σπαταλήσετε καθόλου αρώματα.
    8 εκτροφές κότες
    7 κατσίκες
    7 πάπιες
    7 γαλοπούλες
    7 πρόβατα
    7 γουρούνια

    Από τα φυτά αν δεν τα έχετε όλα, ξεκινήστε και αγοράστε από σήμερα στο καλαθάκι
    τα 100 που δικαιούμαστε κάθε μέρα.



     
    Αρέσει σε -jonny37-, Stefoulini, manolix και 35 σε άλλους.
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    αυτό μόλις έκανα χαχα :)
     
    Αρέσει σε jimixatz, maria071966, skareleni και 4 σε άλλους.
  4. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Εννοείτε ότι θα μαζέψεις τα εκτροφεία, αφού αρχίσει το δρώμενο. Εγώ στο προηγούμενο ιβεντ είχα ξεχασει εκτροφεία γεματα, έληξαν τα γεννητούρια και περίμενα τα επόμενα για να τα μαζέψω.
    Πάντως δε μου λέει κάτι το ιβεντ απο δώρα, αν και δεν το διάβασα καλά. Τουλάχιστον είναι πανεύκολο και ανέξοδο. Αλλά δεν καταφέρνει να τραβήξει το ενδιαφέρον στο παιχνίδι που κάποιοι το βλέπουμε πια σαν αγγαρεία.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/3/16
    Αρέσει σε kitsena, vagelis1968, jimixatz και 8 σε άλλους.
  5. mary73

    mary73 Ενεργός συντάκτης

    καλα λετε βρε παιδια.αχ τι θα γινομασταν χωρις τους παλιους και εμπειρους παικτες!!σας ευχαριστουμε ολους παιδια,συνεχιστε να μας δινετε τις πολυτιμες συμβουλες σας.καλη συνεχεια σε ολους!!
     
    Αρέσει σε mpimpilas, kitsena, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  6. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Ευχαριστούμε εσάς που κάνετε τους υπολογισμούς για εμας:). Ομως εγω προσωπικά δεν ξέρω ακόμη αν θα ασχοληθώ. Καλή επιτυχία σε όσους το προσπαθήσουν.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, graganta και 6 σε άλλους.
  7. elpidoforos1961

    elpidoforos1961 Ενεργός συντάκτης

    φίλοι μου μην μπερδεύεστε με τα κλαδιά. το δρώμενο για να ολοκληρωθεί θέλει 24 πάνες+12 η τούρτα πάνας=36 πάνες. αυτές για να κατασκευαστούν θέλουν από 3 ραιγιόν η κάθε μία ήτοι 36 πάνες Χ 3 ραιγιόν= 108 ραιγιόν συν 3 που θέλει η τούρτα, το σύνολο 111 ραιγιόν. το κάθε ραιγιόν για την κατασκευή του θέλει 2 κλαδιά, άρα έχουμε 111 ραιγιόν Χ 2 κλαδιά = 222 κλαδιά συνολικά.
     
    Αρέσει σε persa75, vagelis1968, Μαριλένα_64 και 23 σε άλλους.
  8. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    σε γενικές γραμμές τα ιβέντ που απαιτούν σούπερ τροφές δεν μου αρέσουν, αλλά μόλις είδα ότι δίνει δωράκι άρκευθο άλλαξα γνώμη. Δεν εχω και το θέλω πάρα πολύ. Θα κάνω τα πρώτα βήματα και μετά βλέπουμε. Αν και δεν τις εχω μετρήσει, νομίζω πως δίνει και έναν αρκετά ικανοποιητικό αριθμό σουπερ τροφων, καλή επιτυχία σε όλους ! :)
     
    Αρέσει σε kitsena, jimixatz, powerranger91 και 5 σε άλλους.
  9. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλησπέρα και από μένα

    Σχετικά εύκολο το event, χωρίς πολλές απαιτήσεις αλλά και με φτωχά δώρα. Την διαφορά από πλευράς δώρων την κάνει το δέντρο άρκευθος και τα 2 διακοσμητικά που δίνουν αρκετούς Π.Ε / Τ.Π.Ε.

    Αξίζει να σημειωθεί ότι από τις 86 σούπερ τροφές που απαιτούνται, μας επιστρέφονται ως δώρα οι 80, σχεδόν όλες δλδ.

    Επιπλέον των αναφερομένων αναδυόμενων (222 κλαδιά) που αναφέρθηκε από συμπαίκτη μας ήδη πιο πάνω, τα λοιπά προϊόντα που απαιτούνται (κατά σειρά βήματος) είναι :

    σιτάρι 925
    καρότα 725
    βρώμη 830
    ηλιοτρόπιο 1250
    σέλινο 1300
    πατάτες 1950
    καλαμπόκι 2980
    φράουλα 1800
    μήλα 100
     
    Αρέσει σε manolix, kitsena, everme και 25 σε άλλους.
  10. -kristian-

    -kristian- Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα παιδιά!! Σας ευχαριστούμε πολύ για τους υπολογισμούς και τις συμβουλές σας!! Εγώ λέω αφού τα ετοιμάσω όλα, να αργήσω λίγο να ασχοληθώ με τη αποστολή και να περιμένω μήπως βάλουν γεννητούρια ;)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, skareleni και 7 σε άλλους.
  11. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    και εγω θα περιμενω γεννητουρια αν ερθουν!!!μπραβο στα παιδια για τους υπολογισμούς τους!!!ευχαριστούμεεεεεε
     
    Αρέσει σε jimixatz, powerranger91, skareleni και 5 σε άλλους.
  12. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Ηρθαν, Αυριο 19.00-11.00
     
    Αρέσει σε jimixatz, maria071966, βιβη.2003 και 4 σε άλλους.
  13. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    αχ! βρε θα τους μπερδέψεις όπως μπέρδεψες εμενα, για αυτο δείτε το σωστα γραμμένο:

    Έναρξη : 8 Μαρτίου 2016 στις 19:00
    Λήξη : 8 Μαρτίου 2016 στις 23:00
     
    Αρέσει σε GeorgeK76, Tiravei, jimixatz και 2 σε άλλους.
  14. mpimpilas

    mpimpilas Νέος ειδικός

    Εγώ δε θα ασχοληθώ με το δρώμενο,αλλά με τα φυτά και τα ζώα που είχα συγκεντρώσει,πουλώντας τα έβγαλα μέχρι τώρα 40.000.000, και μέχρι το τέλος θα βγάλω τα τριπλάσια,αφού οι τιμές είναι τόσο ψηλές.Και είμαι κι απ' τους τυχερούς γιατί με το που βγήκε η ανακοίνωση τ' αγόρασα σχεδόν όλα και άρχισα να πουλάω.
     
    Αρέσει σε LILA413, jimixatz, graganta και 2 σε άλλους.
  15. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    ευκολο ιβεντ φαινεται δεν γνωριζω ουτε εχω καταλαβει ακομα γιατι δινει αγροτικους βοηθους και οχι κουπονια που τα χρησιμοποιουμε οποτε εμεις θελουμε!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε skareleni, βιβη.2003, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  16. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Εχεις δίκιο δεν έβαλα την ημέρα.Αλλα λίγο δύσκολο το βλέπω να νομίζει κάποιος ότι αρχίζουν σήμερα.Συγνώμη σου ζητώ πάντως.
     
  17. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    γεια σας αγρότες , εύκολο φαίνεται το ιβέντ , με πολύ λιγότερα αναδυόμενα , έπιασαν τόπο οι διαμαρτυρίες μας
    αυτό που θέλω να σας πω, να προσέξετε ότι τα αναδυόμενα τα παίρνουμε από δέντρα
    γιαυτό φυτέψτε παντού δέντρα

    [​IMG]
    αυτό λένε οι Σ.Ε.
    ευχαριστούμε για τους υπολογισμούς koyrsaros
    καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, Gulit1, Stefoulini και 15 σε άλλους.
  18. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλη την αγροτοπαρέα!
    Εύκολο δρώμενο με μικρές απαιτήσεις -μόνο μικρό αριθμό φυτών που θα μπορούσαν να παραχθούν σε 1 μέρα από όποιον δεν έχει απόθεμα- λίγα αναδυόμενα και μικρές απαιτήσεις σε σούπερ τροφές. Αν μάλιστα συνυπολογίσουμε και αυτές που δίνει μπορεί να συμετέχει κανείς ακόμα και με ελάχιστο απόθεμα κάνοντας μερικά βήματα για να πάρει αυτές που δίνει το δρώμενο και συνεχίζοντας στα υπόλοιπα.
    Τα δώρα νομίζω δεν είναι ιδιαίτερα φτωχά, ιδίως αν συγκριθούν με τις απαιτήσεις του δρώμενου. Δίνει 48 ώρες αγροτικούς βοηθούς και επιπλέον κάποια κουπόνια. Δίνει 2 καλά διακοσμητικά και καλό αριθμό τροφών, λιπασμάτων κλπ..

    Ως αναφορά την στρατηγική μου. Βάζω τώρα τις απαιτούμενες ποσότητες εκτροφών, όπως αναλύθηκαν από την Εύη παραπάνω (8 κότες και 7 από τα υπόλοιπα. Θα τα μαζέψω με τα γεννητούρια μετά τις 19:00. Στη φάρμα έχω σε 3 χώρους παντού δένδρα και στους άλλους 2 ζώα και δένδρα στις γωνίες. Εκτιμώ πως σε 2 μέρες θα έχω τα αναδυόμενα. Άντε σε 3 -ποιος βιάζεται. Τα φυτά τα έχω σε μεγάλη περίσσεια.

    Καλή επιτυχία σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε KATAPIOS4, Louisa, gtrullis και 9 σε άλλους.
  19. zendaya_13

    zendaya_13 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπερα.ευκολο σχετικα.εχω κανει τις εκτροφες ,εβαλα τα δεντρα μου ,φυτεψα τα φυταμου,εχω ολοκληρωσει το μισο σχεδον,και περιμενω τα κλαδια.πασα προσφορα δεκτη.
     
    Αρέσει στους KATAPIOS4, skareleni και jimixatz.
  20. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    61 κλαδια πρωτη ημερα καλη συγκομιδη!!!!!!!!!!!!!!!!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.