Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Δρώμενο Στάβλοι Νέον"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την Unicorn*, 15/5/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Unicorn*

    Unicorn* Στρατηγός του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Δρώμενο Στάβλοι Νέον
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.



    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες
    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Δρώμενο-Στάβλοι-Νέον-7.23760/#post-173292


    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Δρώμενο-Στάβλοι-Νέον-7.23758/#post-173279


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση



    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και vagelis1968.
  2. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Η νέον γενιά στάβλων επιστρέφει με νέες περιπέτειες!! :) Αυτή τη φορά με τις αρκούδες, τις γάτες και τα ποντίκια!!:inlove: Θα καταφέρουν και εκείνα τα ζώα να αποκτήσουν στα σπιτάκια τους φωτεινά χρώματα;:eek: Δεν ξέρω αν και το βλέπω λίγο δύσκολο, θα συμμετάσχω όσο μπορέσω. Καλή τύχη με τις εκτροφές των αρκούδων, των γατιών και των ποντικιών όπου φτάσει ο καθένας!!;)
     
    Αρέσει σε μαμαβικη, nota.dim1802, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  3. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Αλιμονο να μην εχουν φωτεινα χρωματα και αυτά στην μπαρα μας αν δεν εχουν φως θα πιασουν αραχνες ξερει η καλη μας εταιρια τι κανει:cry:
     
    Αρέσει στους maria071966, kolokythopitas και aposperitis1.
  4. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Είχε καιρό να κάνει την εμφάνισή του το συγκεκριμένο δρώμενο... σαν δρώμενο είναι, κατά την γνώμη μου πάντα από τα ωραία, με αρκετές απαιτήσεις βέβαια αλλά το αποτέλεσμα είναι πάντα αυτό που κρίνει και όταν με μία πάντα τροφή έχεις αντί για τρία ζώα (με ροζ αναβάθμιση στάβλου) τέσσερα ζώα τότε δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν υπάρχει διαφορά.

    Τώρα σε σχέση με την φασολιά και αυτή αυτήν την φορά δίνει κάτι καλύτερο από όλες τις προηγούμενες.

    Αυτό που με "χαλάει" λίγο, είναι ότι υπάρχουν κι άλλα πιο παλιά ζώα στην φάρμα που θα έπρεπε να προηγηθούν της επιλογής για ΝΕΟΝ και να μην γίνει η αρκούδα παράδειγμα που πρόσφατα μπήκε στον χορό της εκτροφής.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, graganta, -lousi-leon2001 και 6 σε άλλους.
  5. 66romanou

    66romanou Προχωρημένος

    Σωστές οι παρατηρήσεις ... Παίζουμε όσο φτάνουν τα αποθέματά μας σε σούπερ τροφές και σε αντοχές από τα απανωτά δρώμενα... όσοι επιλέξουν "αγρανάπαυση", κι αυτοί καλά θα κάνουν, ο καθένας μας όσο-όποτε-όπως !
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, kolokythopitas, Megas_kokoriko και 5 σε άλλους.
  6. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    για το δρώμενο αυτό είμαι απογοητευμένη για ακόμα μία φορά!!!οι ποσότητες που ζητάει είναι τραγικά πολλές!!!πρώτο βήμα και θέλει αξία 200.000???εχουμε τρελλαθεί τελείως???
     
    Αρέσει σε dora196501, RARANIARO, Gulit1 και 8 σε άλλους.
  7. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Λοιπόν οι ποσότητες των ζώων εκτροφής είναι όντως πολλλύ μεγάλες, αλλά ειδικά στα ποντίκια είναι απίστευτα τεράστιες! Τα ποντίκια έχουν τη μισή και λιγότερο αξία σε σχέση με τη γάτα και την αρκούδα, σε όλα τα στάδια της εκτροφής. Και ζητάει την ίδια τεράστια αξία!
    Γίνονται βέβαια τα απλά ποντίκια πιο γρήγορα, αλλά τα εκτροφής απαιτούν τον ίδιο αριθμό σούπερ τροφών με τις υπόλοιπες εκτροφές. Τα ποσά λοιπόν που ζητάει είναι παράλογα. Θα έπρεπε να ζητάει τη μισή αξία σε ποντίκια.
    Αυτός είναι και ο λόγος που ζητάει το συνηθισμένο αριθμό κλειδαριών της αγάπης. Ούτως ή άλλως θα χρειαστούν πολλές εκτροφές για να μαζέψουμε τα ζώα εκτροφής.
    Βέβαια εγώ θα παίξω το δρώμενο, έχω πολλές τροφές και αρκετά ποντίκια κλπ. Για πρώτη φορά θα επισκεφτώ και το κατάστημα, γιατί θα μου περισσέψουν αρκετές κλειδαριές. Μέχρι τώρα πάντα έκανα ακριβώς όσες εκτροφές απαιτούνταν για τις κλειδαριές του δρώμενου.
    Καλή επιτυχία!
     
    Αρέσει σε Gulit1, kolokythopitas, STELLAVELE και 8 σε άλλους.
  8. panos-1968

    panos-1968 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μετά από 600 και βάλε εκτροφές το μόνο που πήρα ήταν επόμενης γενιάς. Σε λίγο θα μας δίνει προηγούμενης. Αποφάσισα να παρατήσω το δρώμενο. Απαράδεκτες καταστάσεις.
     
    Αρέσει σε mini88_, Gulit1, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  9. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Γάτες,Αρκούδες,Ποντικοί,
    στην εκτροφή εμπήκαν,
    Τάμπι,Αρκούδες Πολικές,
    Πουά Ποντίκια βγήκαν.

    Και σταύλους Νέον πήραμε,
    κι άλλα Πουά ζωάκια,
    κι άλλα διακοσμητικά,
    και πόντους,κι αστεράκια.

    Πολλές οι σούπερ οι τροφές,
    που ''φύγαν'' στα εκτροφεία,
    ολονυκτίς παιδεύομαν
    με πείσμα κι αγωνία.

    Στο τέλος τα κατάφερα
    όμως και καμαρώνω,
    κι όλα τα Νέον της σειράς
    στη μπάρα μου τα ''χώνω''.

    Επήρα όμως και κλαδί
    της φασολιάς μεγάλο,
    κι αυτό με παρηγόρησε
    αν όχι τίποτα άλλο.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε elkid, soyla74, Gulit1 και 13 σε άλλους.
  10. icons1

    icons1 Μόνιμος στο φόρουμ

    Αμφιβάλλω αν οι dev ξέρουν πόση αξία έχουν τα ζώα εκτροφής,νομίζω απλά επαναλαμβάνουν τη μανιέρα. Επίσης, είχα πολύ φτωχά αποτελέσματα στις εκτροφές. Μετά από 475 εκτροφές και περίπου 15 εκατομμύρια χτ στην αγορά σε ζώα εκτροφής ακόμα χρειάζομαι ποντίκια αξίας κάπου 300.000 για να το τελειώσω - χωρίς τη γενναιοδωρία ενός απίθανου γείτονα, όχι στάβλο νέον, αλλά ούτε ποντικοουρά δεν θα έπαιρνα.
     
    Αρέσει σε Gulit1, αμφιθεα, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  11. mariannvo

    mariannvo Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εντελώς απαράδεκτα αυτά που ζητάνε. Ας το παίξουν μόνοι τους πάλι!
     
    Αρέσει σε beroniki555, dora196501, pap250 και 2 σε άλλους.
  12. geoka9

    geoka9 Νέος ειδικός

    πολύ δύσκολο, δεν θα το προσπαθήσω καν.
     
    Αρέσει στους beroniki555, kolokythopitas και STELLAVELE.
  13. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    αφησα τελευταια τα ποντικια! ε λοιπον με ξετιναξαν!!:mad:
     
    Αρέσει σε soyla74, Gulit1, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  14. -athena123-

    -athena123- Ενεργός συντάκτης

    Aυτα οχι γεννητουρια με τη σεσουλα δεν ειναι αλλα με το σταγονομετρο ,καπου 800 σουπερ τροφες χαλασα και αγορασα και εκτροφης γατες και στα ποντικια πατωσα ακομα στο δευτερο ειμαι. Μαλον η πρεπει να πιασω ποστο στη λαικη και να χρυσοπληρωνω ποντικια η να τους δωσω ποντικοφαρμακο να ψοφησουν!
     
    Αρέσει σε vickymou, pap250, geokarasgr και 9 σε άλλους.
  15. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    η αλήθεια είναι ότι και εγω ταλαιπωρούμε με τα ποντίκια και στην λαϊκή ουτε για δείγμα. Έφτασα στο τελευταίο βήμα και μια και εχει μέρες ακόμη, ελπίζω στην λαϊκή. o_O
     
    Αρέσει σε FARMER.GP, Gulit1, kolokythopitas και 2 σε άλλους.
  16. alonisos

    alonisos Ανερχόμενος συντάκτης

    Ριχνετε καμια ματια στη λαικη~Ολο και καποιο ποντικακι ξεπεφτει εκει.
     
    Αρέσει στους vickymou, kolokythopitas και nota.dim1802.
  17. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    ειχα 2600 σ.τ κρατησα τις 2000 για καμια καλυτερη περιπτωση εκτροφων και χαλασα 600 + αυτες που πηρα δωρο για να κανω οσες εκτροφες χρειαζομουν για γατες και αρκουδες και προτιμησα να αγορασω 2 ποντικια ερευνητες για να τελειωσω το δρωμενο
    οπως λεει και ο φιλος/η απο πανω μου ριχνεται καμια ματια στην λαικη κατι θα βρειτε !!

    υγ : με το τελος του δρωμενου αποκτουμε διπλους τους νεον σταβλους

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε soyla74, vickymou, Gulit1 και 6 σε άλλους.
  18. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    δεν θέλω να σας πικράνω αλλά η λαικη δεν είναι μια, στην δική μου πέρασε ο τυπος με τον μαγικό αυλο και δεν έμεινε ούτε ουρά. Εχω στήσει καραούλι πολλές ωρες και ξερω τι λέω...
     
    Αρέσει σε vickymou, icons1, Gulit1 και 6 σε άλλους.
  19. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,δεν ξέρω τι δεν έκανα σωστά, μα ,με 600 σούπερ τροφές και τέλος το δρώμενο για κάποιους παίχτες και εγώ τέλειωσα μόνο τις γατούλες,τα ποντίκια και οι αρκούδες πως θα βγουν?έτσι όπως πάει το πράγμα θα χρειαστώ 1000 σούπερ τροφές για να το ολοκληρώσω,πραγματάκι δύσκολο. ποιο παλιά δεν ζητούσε αυτό το εβεντ τόσα ζώα εκτροφής. τέλος πάντων θα εξαντλήσω όλες τις δυνάμεις μου κι από φτάσω,να είστε όλοι πάντα καλά.

    p.s. τα <<νέον>> διακοσμητικά που δίνουν μειώσει 5% στους στάβλους του εβεντ,εάν πάρουμε παραπάνω (διακοσμητικά)η μειώσει θα είναι αθροιστική και αν μπαίνουν σε όλους του χώρους,τι ισχύει μπορεί να μας διαφωτίσει κάποιος.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/5/18
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, vickymou, Megas_kokoriko και 5 σε άλλους.
  20. μαμαβικη

    μαμαβικη Προχωρημένος

    καλησπερα .Αυριο εχουμε event με τις φερορμονες Ντελουξ.Συμβουλη μου ειναι να περιμενουμε ολοι γιατι εγω την προηγουμενη φορα πηρα ζωα μεγαλων επιπεδων.Βεβαια εγω ειμαι νεα παικτρια και μπορει να κανω λαθος αλλα αυτο θα κανω.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.