Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Διασκέδαση στην ύπαιθρο με πυγολαμπίδες

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 9/6/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Διασκέδαση στην ύπαιθρο με πυγολαμπίδες
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Διασκέδαση-στην-ύπαιθρο-με-πυγολαμπίδες.29172/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Διασκέδαση-στην-ύπαιθρο-με-πυγολαμπίδες.29171/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Λοιπόν..Καλημέρα σε όλους!
    Από όσο κατάλαβα, για να πάρουμε την φασολιά θα πρέπει να κάνουμε και τους 15 συνδυασμούς με τα φανάρια.
    Με βάση την παρακάτω εικόνα έγραψα τι χρειάζεται ο κάθε συνδυασμός.

    [​IMG]

    1ος: 4 σκηνές, 29 παγούρια, 10 τέντες
    2ος: 8 σακίδια, 8 σκηνές, 144 φυτό δρώμενου, 8 παγούρια
    3ος: 3 σακίδια, 29 παγούρια
    4ος: 240 φυτό, 4 σκηνές, 1 σακίδιο, 29 παγούρια
    5ος: 4 σκηνές, 3 σακίδια, 20 παγούρια, 380 φυτό δρώμενου
    6ος: 12 σκηνές, 16 τέντες, 668 φυτό δρώμενου
    7ος: 8 σακίδια, 59 παγούρια
    8ος: 5 σακίδια, 12 σκηνές, 1288 φυτό δρώμενου, 30 παγούρια, 16 τέντες
    9ος: 12 σκηνές, 30 παγούρια, 3 σακίδια, 16 τέντες
    10ος: 764 φυτό δρώμενου, 3 σακίδιο, 39 παγούρια, 16 τέντες
    11ος: 5 σακίδια, 620 φυτά δρώμενου, 8 σκηνές, 30 παγούρια, 6 τέντες
    12ος: 7 σακίδια, 348 φυτά δρώμενου, 8 σκηνές, 30 παγούρια, 6 τέντες
    13ος: 5 σακίδια, 8 σκηνές, 668 φυτό δρώμενου, 6 τέντες
    14ος: 1.288 φυτά δρώμενου
    15ος: 8 σακίδια, 12 σκηνές, 29 παγούρια, 524 φυτά δρώμενου

    ΣΥΝΟΛΙΚΆ:
    • 184 σκηνές
    • 362 παγούρια + 236 για τα 59 σακίδια= 598 συνολικά
    • 59 σακίδια
    • 6.692 φυτά δρώμενου + 3.658 για τα 59 σακίδια= 10.350
    Δεν έλεγξα τίποτα, και ζητάω συγγνώμη για τυχόν λάθη!! Κάθε διόρθωση είναι δεκτή.
    Καλή επιτυχία σε όλους! :music:

    ** ΟΙ ΤΈΝΤΕΣ ΑΝΑΦΈΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΚΗΝΈΣ. ΟΙ ΠΟΣΌΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ, ΜΟΝΑΧΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ **
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/6/20
    Αρέσει σε Nantia123, Dr.Kelly, ioanna6929 και 27 σε άλλους.
  3. -fasolaki-

    -fasolaki- Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα, άναψα κάποια φανάρια που μπορούσα με τα αναδυόμενα και διαπίστωσα ότι σβήνουν όλα τα φανάρια που έχεις αναμμένα όταν επιλέγεις κάποιο συνδυασμό. Δεν είναι κακό γιατί μπορώ να βάζω κάθε φορά τα επιπλέον που θέλω, αρκεί να φτάσουν τα αναδυόμενα βέβαια.
     
  4. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Αρέσει στον/ην Panagiotiis.
  5. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Και νομιζα οτι εγω εκανα κατι ή δεν ειχα καταλαβει καλα το δρωμενο..
     
    Αρέσει στους -fasolaki- και skias10.
  6. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Λοιπόν εγώ άλλα είχα καταλάβει και άλλα γίνονται... Παλαιότερα στο δρώμενο έπρεπε απλά να ανάψεις όλα τα φανάρια. Τώρα πρέπει να κάνεις κάθε συνδυασμό χωριστά γιατί μόλις κάνεις έναν συνδυασμό τα φανάρια ξανασβήνουν και για τον επόμενο συνδυασμό πρέπει να τα ξανανάψεις όλα από την αρχή. Ναι το γράφω γιατί ως χαζός κόκορας δεν το είχα καταλάβει και λέω μήπως και βοηθήσω κάποιους που μπορεί να μη το κατάλαβαν...
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, xristos-ale3andros, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
  7. patatina

    patatina Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα συναγρότες. Την πάτησα και εγώ.΄Αναψα τα φαναράκια με τα αναδυόμενα ,7 ή 8 άναψα και έπειτα διάβασα πως υπήρχε προβλημα. Μου έβγαλε το πρώτο ότι ήταν συμπληρωμένο αλλά δεν το εξαργύρωσα γιατί δεν ήξερα τι θα γίνουν τα υπόλοιπα. Σήμερα που μπήκα κανένα φαναράκι δεν ήταν αναμμένο. Πάνε χαμένα τα αναδυόμενα. Επίσης εχθές το μεσημέρι που πήγα να γράψω στις συζητήσεις άλλα έγραφα και άλλα μου εμφάνιζε όταν το ανέβαζα γι΄αυτό τα διέγραφα. Δεν ξέρω αν το έκανε και σε άλλους.
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, -fasolaki-, skias10 και 2 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλη σας μερα φιλοι μου..:):)
    Ξεκινησα σημερα το πρωι να αναβω τα φαναρακια συμφωνα με τους συνδυασμους της κατω μπαρας..
    Εκανα λοιπον 3 απο αυτους και μαλλον ειναι σωστοι ,γιατι κλικαριστηκαν με ν , τα τετραγωνακια τους..
    Δεν καταλαβα ομως.. Θα παιρνουμε ΚΑΙ τις ανταμοιβες που δειχνει πανω το καθε φαναρακι ξεχωριστα , η' μονο το δωρακι
    του συνδυασμου που καναμε ;; Θα παιρνουμε τις ανταμοιβες αθροιστικα δηλαδη ;;
    Το ειχα αλλιως στο μυαλο μου απο τα παλαιοτερα δρωμενα με τα φαναρακια ,οπως πολλοι συμπαικτες μας και λιγο
    μπερδευτηκα.. Κατα τ αλλα ομως ολα ειναι μια χαρα..
    Τα αναδυομενα ερχονται με καλη ροη και φτιαχνουμε στο μυλο αρκετα σακιδια σε καθε θερισμα..
    Καλη συνεχεια σε ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, xristos-ale3andros, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  9. -fasolaki-

    -fasolaki- Ενεργός συντάκτης

    παίρνουμε κάθε αμοιβή από τα φανάρια και τον συνδυασμό για αυτό βάζω εγώ κ το φανάρι με τα λιπάσματα κάθε φορά μια που θέλει μόνο σκηνές και υπάρχουν αρκετές
     
    Αρέσει σε jiorgos, xristos-ale3andros, dinaspyro και 2 σε άλλους.
  10. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Eυχαριστω πολυ -fasolaki- .. Να σαι καλα ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει στους xristos-ale3andros, 66romanou και -fasolaki-.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    προσέξτε μην την πατήσετε όπως εγώ... έκανα όλους τους συνδυασμούς αλλά δεν πάταγα εξαργύρωση στον καθένα ξεχωριστά..μόλις τους τέλειωσα όλους πήγα να τους εξαργυρώσω έναν έναν και παφφφ σβύσαν όλα τα φαναράκια... ξαναξεκινάω απο την αρχη....
     
    Αρέσει σε poi94, yelander10, xristos-ale3andros και 3 σε άλλους.
  12. FLOWERA

    FLOWERA Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα. Αν και δεν γράφω συχνά ωστόσο πάντα διαβάζω τις συζητήσεις εδώ. Λοιπόν το ίδιο έπαθα και εγώ. Παρέδωσα 13 από τα 16 φαναράκια. Άναψαν αρκετοί συνδυασμοί αλλά όταν πάτησα τον πρώτο και τον εξαργύρωσα τότε έσβησαν όλα τα άλλα.
    Νόμιζα ότι εγώ δεν κατάλαβα τι γίνεται αλλά διαπιστώνω ότι όλοι οι παλιοί εδώ μεσα το ίδιο την πάτησαν. Τόλμησα δε να κάνω ερώτηση στα γενικά προβλήματα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία καθώς κατέληξε σε άλλο επίπεδο
     
    Αρέσει σε poi94, nota.dim1802, yelander10 και 4 σε άλλους.
  13. axillas

    axillas Ανερχόμενος συντάκτης

    ΠΡΟΣΟΧΗ: Θα πρέπει να πατήσετε πάνω στο κουτάκι στη κάτω μπάρα και μετά στο κουμπί που λέει Εξαργύρωση για να Ολοκληρωθεί ο συνδυασμός και να λάβετε την αμοιβή σας.
     
    Αρέσει σε yelander10, xristos-ale3andros, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  14. danesia70

    danesia70 Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα, αναρωτιόμουνα: Αν δώσουμε τον ίδιο συνδυασμό και δεύτερη φορά, θα προχωρήσουμε στην αριστερή μπάρα, ή μήπως πρέπει να δίνουμε καινούριους συνδυασμούς κάθε φορά?
     
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα... δεν υπάρχει λόγος να δώσεις τον ίδιο συνδυασμό... γιατί δεν μπορείς να εξαργυρώσεις .. και απο την στιγμή που δεν μπορείς να εξαργυρώσεις.. δεν προχωράει καθόλου η μπάρα...
     
  16. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Αφου περασε η πρωτη μερα με τα μικροπροβληματακια της ,μπηκαν ολα σε ρεγουλα ευτυχως..:):)
    Ευχαριστουμε τον φιλο Panagiotiis , για την αναλυση και τους υπολογισμους του..
    Καλη συνεχεια σε ολους ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε angelface14, yelander10, xristos-ale3andros και 2 σε άλλους.
  17. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Εγώ προειδοποίησα...
     
    Αρέσει στους angelface14, yelander10 και xristos-ale3andros.
  18. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα σας... απο την αρχη του δρωμενου κ αφου οπως ολοι, φανταζομαι, ειχα βαλει πολυωρα για πολλα αναδ/να καταλαβα πως οι τεντες η σκηνες η αντισκηνα η τσαντηρια η τιπι (νομιζω οι ινδιανοι τα λενε ετσι:p) ερχονται με το τσουβαλι οποτε καθε φορα αφου εχω συμπληρωσει τ απαιτουμενα πριν κανω εξαργυρωση δινω κ τις τεντες που ετσι κ αλλιως περισσευουν κ παιρνω τα μικροδωρακια που δινουν. νομιζω ειναι πιο καλα απο το να παρω τα πε και τα χτλρ στο τελος.....
    υ.γ. ενημερωση για οποιον τυχον διαβασει αυτη την αναρτηση κ οχι τις εα υπαρχει bonus code ως αποζημιωση για τα προβληματα στην αρχη του δρωμενου....
    καλη σας συνεχεια...;):)8)
     
    Αρέσει σε angelface14, 66romanou, -stavroula47- και 6 σε άλλους.
  19. danesia70

    danesia70 Ενεργός συντάκτης

    Ευχαριστώ πολύ GEPPO!
     
    Αρέσει στον/ην angelface14.
  20. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος το δρωμενο για μενα! Πηρα τη φασολια χωρις να ξοδεψω σουπερ λιπασμα, μονο με νερο - τσατνι και το απλο λιπασμα, ανα τετραωρο!!! Καλη συνεχεια σε ολους!!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, takis.00, angelface14 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.