Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Δεν βλέπω την ώρα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 11/3/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθει κανεις με το δρωμενο. αυτα που δινει σε δωρα και σε φασολια με αυτα που ζηταει νομιζω εινα το φτωχοτερο δρωμενο τα τελευταια 5 χρονια που παιζω. δεν ασχοληθω καθολου. θα γεμισω τις αποθηκες μου
     
    Αρέσει σε ioanna6929, xaris68, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    "Δεν βλεπω την ωρα"να μην ασχοληθω καθολου με το δρωμενο! Τι να πω για τη φασολια??? Μου ειναι παγερα αδιαφορη και απαραδεκτη για αυτα ολα που ζηταει!!! Καλη προσπαθεια σε οσους το προσπαθησουν!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, xaris68, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  3. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Ανάμεσα στα υπόλοιπα δώρα.. με πιθανά λαθάκια στους υπολογισμούς..
    4.120 πόντοι εορτών,
    40.000Π.Ε χ επίπεδο,
    30 φιορίνια,
    26 σεντούκια με ευτυχισμένα ζώα,
    10 σεντούκια θαυμάτων,
    4 σεντούκια ενισχύσεων,
    2 σεντούκια δέντρων και σταύλων,
    110 σ.τροφές,
    λίγα αστεράκια, λίγες χρυσές μπανάνες, κάτι σε σ.λιπάσματα και λιπάσματα της Ζωζός.

    οκ... η φασολιά δεν παίζει.
    Εγω θα παίξω για τα υπόλοιπα.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, ioanna6929, xaris68 και 14 σε άλλους.
  4. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    μονο και μονο θα ασχοληθω για τα μικρα δωρακια κι τους εορταστικους ποντους.:music: ειμαι νεος στο παιχνιδι, αλλα απ΄οσο καταλαβα δεν αξιζει να φτασω μεχρι την φασολια..:p
     
    Αρέσει σε nickoikono11, ioanna6929, bmanolos και 10 σε άλλους.
  5. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στην αγροτοπαρέα, καλά έχω ενθουσιαστεί με τέτοια φασολιά..... Μα τι φαντασία είναι αυτή!!!! Καλά τώρα σοβαρά; Μας δουλεύουν μου φαίνεται με όλα αυτά τα "ωραία" δώρα για να πάρουμε μια φοσολιά αδιάφορη, ανούσια; Τι να πω!!! Ζητάει τα απίστευτα και δίνει το τίποτα... Μπράβο εκεί στην εταιρία, πάντα τέτοια!!!!!!!!!!!!!!!!8)
     
    Αρέσει σε Panagiotiis, nickoikono11, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  6. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα κι απο μενα..
    Δεν εχω λογια.. Με εχουν καλυψει οι συμπαικτες μας παραπανω..
    Η φασολια αδιαφορη και φτωχη σε σχεση με αυτα που ζηταει το δρωμενο..
    Πολλα απο τα ζωα εκτροφης ,της αριστερης στηλης, τα εχω ηδη στην αποθηκη μου..Δεν ξερω ομως αν αξιζει τον κοπο να
    τα ξοδευω.. Εδω μιλαμε για κανονικο αδειασμα χωρις κανενα κερδος..
    Το συγκεκριμενο δρωμενο μαλλον θα παει απατο..
    Γεμισα εννοειται ολες τις εκτασεις με σταβλους (τα εργαστηρια υπαρχουν παντα τοποθετημενα),χωρις να ειμαι σιγουρη αν ασχοληθω..
    Θα βαλω και καποιες εκτροφες με φειδω για αρχη ..
    Ευχαριστουμε πολυ τους φιλους, για τις αναλυσεις τους και τους υπολογισμους τους..
    Θα μπω να τσεκαρω την αποθηκη μου, και σε αυτο θα με βοηθησει το πινακακι της φιλης GEPPO1, για να δω τι και ποσα ζωα εχω στην
    διαθεση μου ,απο αυτα που χρειαζονται και θα επανελθω..
    Θα αφησω να περασουν οι πρωτες μια δυο μερες, για να δω ποσα αναδυομενα
    μαζευονται και μετα θα σκεφτω αν ξεκινησω..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 12/3/20
    Αρέσει σε nickoikono11, ioanna6929, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  7. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG]
    καλησπέρα αγροτόπουλα τέλος το 1ο μέρος για μένα αναμένουμε τα γεννητούρια αύριο για το 2ο μέρος. Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε pigara, poi94, ioanna6929 και 11 σε άλλους.
  8. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    πω πω αυτα ειναιιιι :D:D
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ioanna6929, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  9. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    H αριστερη τελειωσε[​IMG]

    Και η δεξια χρειαζεται τα σηματα δλδ περιμενουμε τα αυριανα γεννητουρια..για να τελειωσει τουλαχιστον η φασολια.
    Θα μου αρεσε στις εκτροφες να περναμε και αναδυομενα ...
    Εχω 10 ωρους σταβλους μονο στις περιοχες του νησιου Μονο εκει θα παιξω για το δρωμενο και οπου φτασω....
    Και οι 10ωροι σταβλοι εδωσαν 100% γραναζι ρολογιου.
    Καλή επιτυχια σας εύχομαι!!!:)
     
    Αρέσει σε 66romanou, vagelis1968, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  10. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε. Ωραίο το βρίσκω το δρώμενο, σε αντίθεση με τη φασολιά του. Πήρα 250 γραναζάκια από το πρώτο μάζεμα με χιούι και φασολιές. Έχω βάλει στάβλους με διάφορες διάρκειες για να γεμίσουν και λίγο οι αποθήκες μου. Από αύριο όμως μένει εκτός η βασική έκταση και το λιβάδι, οπότε να στέλνετε δωράκια γραναζάκια στους συμπαίκτες σας.
    Θα έλεγα ότι είναι αρκετά δύσκολο το δρώμενο για μικρά επίπεδα, ενώ τα μεγαλύτερα έχουν ήδη τα περισσότερα ή όλα τα ζητούμενα.
    Χρησιμοποιώ τα κλασικά βιοτεχνικά για μείωση χρόνου στάβλων και μαζεύω αρκετά συχνά μιας κι εγώ προσωπικά είμαι όλη τη μέρα στο λάπτοπ. xD Έχω βάλει ήδη εκτροφές για τα σήματα πουλιών για να τα μαζέψω με το που ξεκινήσει η έκρηξη γεννήσεων.
    Πιστεύω θα βγει το δρώμενο με καλή διαχείριση.
    Καλή επιτυχία σε όλους.:music:
     
    Αρέσει σε 66romanou, vagelis1968, Panagiotiis και 6 σε άλλους.
  11. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    [​IMG] αν εχεις τα ζωακια ευκολη η αριστερη μπαρα :music:
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, vagelis1968, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  12. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Eυκολα βγαινει η αριστερη μπαρα.. Εχω ολα οσα χρειαζονταν απο ζωα εκτροφης στην αποθηκη μου, οποτε δεν δυσκολευτηκα
    καθολου.. Εβαλα εκτροφες για να μαζεψω τα σηματα της δεξιας στηλης..
    Μεχρι αυριο θα μαζευω αναδυομενα απο ολες τις εκτασεις και μετα το μεσημερι θα αδειασω την βασικη και το αγριο λιβαδι
    ωστε να φυτεψω τα φυτα του αυριανου δρωμενου..
    Ευχομαι να βγουν τα γραναζια ευκολα γιατι ο αριθμος τους ειναι αρκετα μεγαλος..
    Καλο ξημερωμα σε ολους και καλη μας αρχη..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε 66romanou, -sia1971-, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  13. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα

    Τα αναδυόμενα βγαίνουν πολύ εύκολα. Ήδη έχω μαζεύει 800 σε λιγότερο από μία ημέρα. Και έχουμε ακόμα 4 μέρες οπότε δεν πρέπει να μας αγχώνει αυτό.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, vagelis1968, xaris68 και 3 σε άλλους.
  14. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    πολυ απογοητευμενος απο την ροη των αναδυομενων. καταφερα μονο 160 να μαζεψω μεχρι τωρα, και οι σταβλοι μου ειναι ολοι πολυωροι. :oops::oops:
     
  15. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Πόσους σταύλους έχεις και πόσο πολύωροι είναι?
     
    Αρέσει στους -sia1971- και αμφιθεα.
  16. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    H ροή των αναδυομενων είναι καλή και σε 10ωρους σταβλους!!! Αρα δεν χρειαζεται να βάλεις πολύωρους.
    Στη βασικη της φαρμας που τοποθετουνται 44σταβλοι με 3 μαζεματα την ημερα , Μονο απο μια περιοχη,,,την ημερα θα έχεις 132αναδυόμενα.
     
    Αρέσει σε 66romanou, Dr.Kelly, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  17. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα!
    Έτοιμη η φασολιά!
    [​IMG]

    Σε λίγο μαζεύω τις υπόλοιπες εκτροφές και ολοκληρώνω τα σήματα και μένουν τα αναδυόμενα για να ολοκληρωθούν οι εργασίες.

    Καλή συνέχεια σε όλους!!

    ΥΓ. τα αναδυόμενα βγαίνουν ακόμη και από στάβλους 6-8 ωρών, Οπότε όλοι προλαβαίνετε!
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, 66romanou, jiorgos και 9 σε άλλους.
  18. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Tελειωσα κι εγω την αριστερη στηλη της φασολιας..
    Τωρα μαζευω απο τις εκτροφες ,τα σηματα για την δεξια στηλη..
    Τελικα τα γραναζια βγαινουν μια χαρα ..
    Καλη επιτυχια στους συμπαικτες μου..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε 66romanou, -sia1971-, Dr.Kelly και 4 σε άλλους.
  19. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    ειχα γεμισει ολους τους χωρους που ελεγε με σταβλους που ειχα βαλει και στο προηγουμενο δρωμενο με τις μπαταριες. καστορες, φασιανους, γαιδουρι, γερακι, χηνες, σκατζοχοιρους, το ζωοκομειο, κτλ. με τις μπαταριες ειχα σε καθε συγκομιδη πολλά αναδυομενα σχεδον 100%... νταξει δεν πολυ στεναχωριεμαι γιατι απο την αρχη ελεγα οτι με αυτο το δρωμενο θα ασχοληθω οσο μπορω. γιατι υστερω κατα πολυ στις εκτροφες κι στην ποσοτητα των σουπερ τροφων. :music::music: και το οτι η φασολια εντελως μηδαμινη για τις απαιτησεις του δρωμενου:sleepy:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/3/20
    Αρέσει στους αμφιθεα και -sia1971-.
  20. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Σε γενικές γραμμές είναι καλό να έχεις σταύλους παρόμοιου χρόνου για δική σου ευκολία στο μάζεμα.
    Οπως αναφέρεται και πιο πάνω, οι σταύλοι γύρω στις 10 ώρες δίνουν καλά αποτελέσματα και μπορούν να μαζευτούν τρείς φορές την ημέρα άμα βάζεις και βιοτεχνικά για μείωση χρόνου των σταύλων.
    Ασχετα εαν θα ασχοληθείς σοβαρά με το δρώμενο, λόγω σ.τροφών, είναι μια καλή ευκαιρία να δοκιμάσεις τις δυνατότητες σου στα αναδυόμενα.
    Είναι κάπως σαν εξάσκηση και θα σε βοηθήσει σε επόμενα εβέντ.
     
    Αρέσει σε 66romanou, αμφιθεα, -sia1971- και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.