Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Γύρος του κόσμου-Πλούτος και δόξα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 31/3/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Μόλις πήρα τη φασολιά ! Μου λείπουν άλλα 210 αναδυόμενα για να το ολοκληρώσω και να πάρω και τα υπόλοιπα δώρα .Μάλλον αύριο θα το έχω ολοκληρώσει.
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε dimitra.s, Louisa, LILA413 και 15 σε άλλους.
  2. Louisa

    Louisa Κόμης

    Καλημέρα σε όλη την παρέα. Ήρθα να μοιραστώ μαζί σας τις ανακαλύψεις μου...
    Υπάρχουν τρεις τρόποι να παίξει κανείς αυτό το ωραίο δρώμενο :
    Α) Να το παίξει όλο και να πάρει φασολιά, διπλά διακοσμητικά και όλα τα ωραία που αναφέρει ο φίλος μας ο lazos95.
    Τότε θα χρειαστεί 16.800 πάπυρους και 700 πυξίδες
    Β) Να το παίξει όλο από το 1ο βήμα έως το 5ο βήμα και να πάρει όλα τα ωραία εκτός από τα διπλά διακοσμητικά.
    Τότε θα χρειαστεί 14.700 πάπυρους και 555 πυξίδες.
    Γ) Να παίξει από το 1ο βήμα έως και το 4ο το ασημένιο, το 5ο όλο για τη γραμμή φασολιάς και το 6ο όλο για τα διακοσμητικά. Έτσι θα πάρει μόνο τη φασολιά και τα διακοσμητικά της αλλά θα χρειαστεί 12.300 πάπυρους και 490 πυξίδες.
    Οπότε όποιοι δεν είναι σίγουροι για τις δυνάμεις τους καλό είναι να μην παραδίδουν ίσως από τώρα, αλλά την τελευταία (; ) μέρα, που θα ξέρουν και το τι μπορούν να πάρουν.
    Ελπίζω να βοήθησα έστω κι ένα φίλο και να μην σας ζάλισα... :inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, dimitra.s, LILA413 και 39 σε άλλους.
  3. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Ευχαριστούμε πολύ louiza. Πολύ χρήσιμες οι οδηγίες σου. Θα τις ακολουθήσω και θα σε ενημερώσω για το αποτέλεσμα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, toylaaaaa, LILA413 και 13 σε άλλους.
  4. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Τέλος για μένα φίλοι μου,και πιο άνετα από ότι περίμενα.
    Τα αναδυόμενα βγήκαν πιο εύκολα από ότι πίστευα.

    [​IMG]

    Εύχομαι και στα δικά σας.Καλό μεσημέρι.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Giotak80, LILA413 και 18 σε άλλους.
  5. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην αγροτοπαρέα, μέχρι στιγμής έχω τελειώσει τα τρία βήματα απο τα έξι, έχω πάρει δυο διακοσμητικά και συνεχίζω ακάθεκτη. Τα αναδυόμενα ευτυχώς έρχονται με καλό ρυθμό μέχρι τώρα. Βάζω φυτά [εκτός του δρώμενου] μεγάλης διάρκειας και έτσι είμαι καλυμμένη. Εύχομαι καλή μας συνέχεια και επιτυχία :)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, VeraNikol και 10 σε άλλους.
  6. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    η 6η αποστολη μου εμεινε λογικα αυριο την τελειωνω και αυτη αρκετα χαλαρο ιβεντ να δουμε τι θα δωσουν και τα μυστηρια
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, dkokka και 11 σε άλλους.
  7. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    Τελος με την αποστολη ευκολα και χαλαρα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, dkokka και 10 σε άλλους.
  8. -athena123-

    -athena123- Ενεργός συντάκτης

    Τελος και για μενα!!!!!!!!!!!!και το καλυτερο στο τελος ,εβαλα τους μυστ. σταυλους και ετυχα το καλυτερο τη!!!!!ΒΙΔΡΑ!!!!! παντα τετοια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, dkokka, toylaaaaa και 14 σε άλλους.
  9. adimoulas

    adimoulas Ανερχόμενος συντάκτης

    Τελος και για μένα το δρώμενο ας βοηθήσουμε αυτούς που δεν τελειώσαν ακόμα......
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, psipsi1978, dkokka και 9 σε άλλους.
  10. Louisa

    Louisa Κόμης

    Τίτλοι τέλους και για μένα...:D Ευχαριστώ πολύ τους φίλους μου για τις πυξίδες. Με βοήθησαν να μην χάσω τον δρόμο μου :pxD:inlove:
    ΥΓ πολύ ευχάριστο δρώμενο. Αναμένω με αγωνία τώρα να δω τα γραφικά των διακοσμητικών...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, takis.00 και 13 σε άλλους.
  11. ARGIR0123456

    ARGIR0123456 Ενεργός συντάκτης

    τελοσ το ιβεντ και για μενα ενα μεγαλο ευχαριστω στα γειτονακια μου γιατην βοηθεια τους και ενα μεγαλο μπραβο στην λουιζα και τον λαζο95 για τις βοηθειες που εδωσαν 8)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, takis.00, psipsi1978 και 11 σε άλλους.
  12. kikijimy

    kikijimy Ενεργός συντάκτης

    τελος και για μενα, και τι τελος ηταν αυτο,το πρωι στο ροδανι με τους παρτι γυρους πηρα επιτελους παγοδα , με τους μυστ. σταυλους και δεντρα μεταξυ αλλων πηρα κυκνο ,κουμαρια, μουσμουλια, 2 λ α π α χ ο και 6 ακομα που δεν ειναι ετοιμα και της μπαχαμα ,ελπιζω να εχω και εκει ευχαριστες εκπληξεις . οταν τα δρωμενα καταληγουν ετσι τα λατρευω:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/4/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, takis.00 και 15 σε άλλους.
  13. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    [​IMG]
    μεταξυ,δουλειας και..........υπνου καταφερα να τελειωσω και γω το ιβεντ με πολυ χαλαρους ρυθμους!!!!!ευχαριστω για τις πυξιδες παιδια η βοηθεια σας οπως παντα πολυτιμη!!!!!!!!!:inlove:ομορφο απλο ιβεντ χωρις περιπλοκα προιοντα μυλου και με ομορφα δωρα!!!!!!!στα δεντρα ετυχα το κιτρινο λαπαχο στο νησι περιμενω ακομη οσο για τους γυρους στο ροδανι θα τους κρατησω για να τους χρησιμοποιησω σε ιβεντ ροδανιου ωστε να χω γυρους για οτι νεο μπει στο ροδανι.......καλη συνεχεια και επιτυχια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/4/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, takis.00 και 17 σε άλλους.
  14. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    τελος και από εμενα το ιβεντ με σχετικη ανεση τα αναδυομενα και λιγοτερο υπνο για να βγουν τα φυτα ...
    ραντεβού στο επομενο ιβεντ
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, takis.00, kikijimy και 12 σε άλλους.
  15. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    τα μυστηρια στη φαρμα αδιαφορα στο νησι ομως.......ολε 2 μαγκοστην καλη επιτυχια σε ολους
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, kikijimy και 13 σε άλλους.
  16. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    λιγο ακομη και αυριο το πρωι τελειωνουμε και εμεις!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, kikijimy και 10 σε άλλους.
  17. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG]
    καλησπέρα σας , τελείωσα από το πρωί ,και περίμενα τα αποτελέσματα από τα μυστηριώδη , τίποτα το σημαντικό δεν κέρδισα , δεν πειράζει , ίσως στο επόμενο
    καλή συνέχεια σε όλους
    καλό βράδυ
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, takis.00 και 18 σε άλλους.
  18. NTINAEXTREME

    NTINAEXTREME Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπερα, θελω να ρωτησω τον συναγροτη athena28, που στο post 28 μας λεει οτι απο τους μυστ. σταβλαρχες εβγαλε βιδρα, οι σταυλοι που πηραμε ηταν "κυκνος", δεν ειχαν βιδρα, η βιδρα βρισκεται στον επομενο σταυλο, στο "ζαφειρι", πως τα καταφερες?
     
    Αρέσει σε soyla74, kolokythopitas, dkokka και 11 σε άλλους.
  19. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Καλημέρα.
    Και εγώ τελείωσα από χθες το δρώμενο και έβαλα το βράδυ τα μυστηριώδη δέντρα και στάβλους. Με εξαίρεση ένα γκρέιπφρουτ και μία μαύρη ιτιά τα υπόλοιπα τζίφος. Πολύ βατράχι βρε παιδιά. Είμαι και από τα Γιάννενα και σκέφτομαι με τόσα βατράχια να ανοίξω φαγάδικο με βατραχοπόδαρα στο νησάκι της λίμνης.
    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε dimitra.s, soyla74, kolokythopitas και 17 σε άλλους.
  20. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    καλημέρα τελειώνω κι εγώ σήμερα
     
    Αρέσει σε soyla74, kolokythopitas, psipsi1978 και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.