Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Γλυκιά περιπέτεια"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 6/8/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα και καλή εβδομάδα αγροτάκια...τέλος το δρώμενο και για μένα ..πήρα την φασολιά (οχι οτι καιγόμουν κιόλας) και 3 φιορίνια και σταματάω... καλή επιτυχία σε όλους
     
    Αρέσει σε jiorgos, -sia1971-, FARMER.GP και 8 σε άλλους.
  2. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημερα στην αγροτοπαρεα και καλη εβδομαδα. Καταφερα και πηρα τη φασολια. Ανοιξα και το τριτο δωματιο μου ετυχαν 12 φιορινια. Θελω ακομη 350 νερομπαλες για το δευτερο. Πιστευω να μαζευτουν μεχρι αυριο. Για το πρωτο ουτε κουβεντα. Με το ρυθμο των νερομπαλων δεν βγαινει. Αντιθετα εχω 1400 πακετα προμηθειων. Τουλαχιστον αρνητικη η αναλογια. Καλη συνεχεια σε ολους.
     
    Αρέσει σε jiorgos, GEPPO1, -sia1971- και 9 σε άλλους.
  3. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα κι από μενα..Να εχουμε μια καλη κι ευλογημενη εβδομαδα..
    Τελειωσα με την φασολια και το 3ο δωματιο..Τα αλλα 2 λογω της ανύπαρκτης ροης των νερομπαλων, πανε απατα, δυστυχως..
    Ειμαι πολύ δυσαρεστημενη με την εξελιξη αυτή..
    Αν διαρκουσε περισσοτερο το δρωμενο ισως ειχε καλυτερη τυχη, για πολλους από μας, από την στιγμη που δεν παιρναμε από ολες τις εκτασεις ,νερομπαλες..Ουτε τα πολυωρα βοηθησαν πολύ.. Δεν σωζοταν με τιποτα τελικα..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε jiorgos, GEPPO1, jimixatz και 9 σε άλλους.
  4. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Τέλος με την φασολιά και το τρίτο δωμάτιο δυστυχώς λόγω υπερβολικής μειωμένης ανάδυσης των νερόμπαλων τα 2 δωμάτια πάνε άπατα δυστυχώς
    Ελπίζουμε όταν έρθει τέτοιο δρώμενο να μην θέλει τόσα αναδυόμενα η άμα θέλει τόσα να βγαίνουν από όλες τις εκτάσεις
    Συγχαρητήρια σε όσους το τελείωσαν και καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν ακόμα[​IMG]
     
    Αρέσει σε jiorgos, GEPPO1, jimixatz και 10 σε άλλους.
  5. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπεραααα!!!!!!:inlove: Και εγω πηρα φασολια...:D και ανοιξα το τριτο δωματιο οπου προς εκπληξη μου κερδισα 15 φιορινια....:pΤωρα για τα αλλα δωματια..δεν ξερω..μετα δυσκολιας το δευτερο ισως το καταφερω....το πρωτο δεν το ανοιγω ουτε με δυναμιτηxD
     
    Αρέσει σε aggellll, jiorgos, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  6. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαχαχαχαχα γέλασα πολύ!! xD

    Καλησπέρα σας! Κατάφερα να κερδίσω σχετικά εύκολα τη φασολιά. Το μόνο πρόβλημα (όπως έχετε ήδη αναφέρει) ήταν οι νερόμπαλες. Έδωσα το 2ο και 3ο δωμάτιο, από το οποίο κέρδισα 3 φιορίνια (τι άλλο?).
    Τώρα φυτεύω κόκκινο βατόμουρο το οποίο ολοκληρώνεται σε 7-8 ώρες και υπολογίζω ότι χρειάζομαι ακόμα 2 σπορές για να μαζέψω τις 1000 νερόμπαλες, χρειάζομαι περίπου 500.
    Ακόμα κι αν δεν τα καταφέρω δεν με πειράζει :p

    Και τέλος ας γίνω αυστηρή! Τι προχειροδουλειά είναι αυτή? Νερόμπαλες μόνο από τις βασικές εκτάσεις με μεγαλύτερες ζητούμενες ποσότητες, ενώ τα πακέτα από παντού και πιο λίγα ζητούμενα! Δεν βγάζει κανένα νόημα!

    Επίσης, για ποιον λόγο, πλέον, αλληλοκαλύπτονται τα δρώμενα??? Και πριν που φυτεύαμε ποτηρολούλουδα και τώρα με τα στριφογυριστά καλαμάκια! Πως σε 3 εκτάσεις πρέπει να χωρέσουμε τα φυτά των αποστολών ΚΑΙ τα πολύωρα φυτά για τις νερόμπαλες?!
    Μας αναγκάζουν να διαλέξουμε?? Γιατί αν είναι αυτό, τότε σίγουρα δεν θα βγούμε εμείς χαμένοι, άλλωστε οι ανταμοιβές και οι φασολιές είναι τουλάχιστον αδιάφορες! >:(

    Καλή επιτυχία σε όσους συνεχίζουν!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, jiorgos, Gulit1 και 12 σε άλλους.
  7. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα! Ούτε τη φασολιά θα πάρω! Οι νερόμπαλες, έσκαγαν πριν έρθουν... μούσκεμα έγινα... καλοκαιριάτικα!
     
    Αρέσει σε aggellll, -sia1971-, jiorgos και 4 σε άλλους.
  8. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    παλι δεν προλαβα να τελειωσω ελαχιστες νερομπαλες μου λειπουν 1000 ακομη καλη επιτυχια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε aggellll, -sia1971-, bmanolos και 2 σε άλλους.
  9. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημερα, και εγώ δεν κατάφερα να ολοκληρώσω το δρώμενο. Μου λείπουν 500 νερόμπαλες για την εργασία που ζητά 1000. Αποστολές και δρώμενα στους ίδιους χώρους και τις ίδιες ώρες, και ποιος να τα προλάβει όλα...
     
    Αρέσει σε aggellll, -sia1971-, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  10. haochi

    haochi Νέος ειδικός

    Καλημέρα σας, ωραίο και απλό δρώμενο, ωραία δώρα. Πράγματι όμως οι 1500 νερόμπαλες για τις δύο αποστολές σύνολο με τίποτα... για εμένα έχει τελειώσει το δρώμενο από εχτές. Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε aggellll, -sia1971-, vickymou και 2 σε άλλους.
  11. patatina

    patatina Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα. Πήρα και εγώ την φασολιά και το 2ο και 3ο δώρο. Με το πρώτο δεν γίνεται τίποτα, έχω μόνο 375 νερόμπαλες και 2353 πακέτα προμηθειών περίσσευμα. Πιστεύω πως ήταν λάθος ο σχεδιασμός. αφού οι νερόμπαλες ήταν περισσότερες έπρεπε να παίρναμε αυτές από όλες τις εκτάσεις.
     
    Αρέσει σε aggellll, -sia1971-, jiorgos και 5 σε άλλους.
  12. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    922 νερομπαλες και 3384 πακετα. συγχαρητηρια και παλι στους σχεδιαστες που μπερδεψανε τα αναδυωμενα
     
    Αρέσει σε aggellll, -sia1971-, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα!!
    Δυστυχως δεν ολοκληρωθηκε αλλο ενα δρωμενο. Φασολια πηραμε, 2ο και 3ο δωρο πηραμε , αλλα 1000 νερομπαλες;;; πως να βγουν;;;
    Εμεινα με 1294 πακετα και 264 νερομπαλες να τα κοιταω ...
    Ο ή οι σχεδιαστες μαλλον καινουργιοι που δεν εχουν ιδεα απο αλγοριθμους.
    Συμφωνω με ολα οσα γραφτηκαν πιο πανω.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, sofiapao76, -lousi-leon2001 και 4 σε άλλους.
  14. Panagiwtena

    Panagiwtena Αρχάριος στο φόρουμ

    καλησπερα
    για 152 νερομπαλες δεν καταφερα να παρω τη φασολια.
     
    Αρέσει σε aggellll, -sia1971-, -lousi-leon2001 και 4 σε άλλους.
  15. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Ουτε εγω κατορθωσα να κανω το 1ο και το 2ο δωματιο..Εμεινα στις 384 νερομπαλες και εχω στις 1.702 πακετα..
    Καμμια σχεση τα αναδυομενα, αριθμητικα, μεταξυ τους..
    Μονο μια παραταση του δρωμενου,θα μας εσωζε..
    Γελαμε η κλαιμε ;;;
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/8/19
    Αρέσει σε -sia1971-, sofiapao76, vickymou και 4 σε άλλους.
  16. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Πολύ ανθρώπινο που μου σβήσατε τη βοήθεια που αναζητούσα. Ισως σας στεναχωρήσω αλλά το τελείωσα το δρώμενο χάρη στη βοήθεια όσων πρόλαβαν και διάβασαν την ανάρτησή μου. Τους ευχαριστώ ιδιαιτέρως. Βρήκα τις νερόμπαλες υπερβολικές ή με το σταγονόμετρο, σε αντίθεση με το άλλο αναδυόμενο που μου περίσσεψαν εκατοντάδες.
     
    Αρέσει σε aggellll, -sia1971-, vickymou και 3 σε άλλους.
  17. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα. Ναι ήταν πολύ ανθρώπινο το παραδέχομαι και εγώ.
    Καλοκαιράκι βλέπεις και είπαμε να χαλαρώσουμε λίγο.
    Την επόμενη φορά που θα γράψεις στη συζήτηση για το δρώμενο και θα ζητάς αναδυόμενα, πράγμα που δεν επιτρέπεται όπως σου έγραψα στην αιτιολογία διαγραφής της ανάρτησής σου, θα είμαι λιγότερο ανθρώπινη.


    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει στον/ην -Snorkel-.
  18. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Τη "γλυκιά περιπέτεια" των Ξυλοπόδαρου Γάτου και Κίρας Κοκκινοουρίτσας την έφτασα μέχρι την προτελευταία εργασία. Δεν κατάφερα να την ολοκληρώσω λόγω των ελάχιστων αναδυόμενων.:( Εύχομαι αν γίνεται τα επόμενα δρώμενα να μην είναι τόσο δύσκολα, γιατί έτσι παύει σιγά σιγά να είναι διασκεδαστικό το παιχνίδι.:sleepy: Καλή συνέχεια και συγχαρητήρια στους-ις συμπαίκτες-τριες που το ολοκλήρωσαν!!;)
     
    Αρέσει στους aggellll, -sia1971-, Dr.Kelly και σε ακόμα ένα άτομο.
  19. sgr5081

    sgr5081 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    δυστυχώς έμεινα με 463/4 κατι τετοιο νερομπαλες.....ξεκλείδωσα μόνο 1 μπόνους
    ευχαριστώ πολύ όλους τους γείτονες που μες το κατακαλόκαιρο βοηθάν
    ειδικά τον angellll που χωρις την πολύτιμη βοήθεια του μπορει να μην είχα πάρει ούτε την φασολιά
    καλή συνέχεια σε όλους
     
    Αρέσει στους aggellll και -sia1971-.
  20. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.


    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.