Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Γλυκιά περιπέτεια"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .selia., 6/8/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Γλυκιά περιπέτεια
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Γλυκιά-περιπέτεια.27097/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Γλυκιά-περιπέτεια.27096/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση
    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην aggellll.
  2. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Ο Ξυλοπόδαρος Γάτος και η Κίρα η Κοκκινοουρίτσα έρχονται με μια νέα περιπέτεια!!:) Αυτή τη φορά με θέμα ένα μέρος με διάφορα ζαχαρωτά.:p Καλή τύχη στη νέα περιπέτεια των δύο εξερευνητών όπου φτάσει ο καθένας μας!!;)
     
    Αρέσει σε GEPPO1, skias10, aggellll και 5 σε άλλους.
  3. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα σας. Δρώμενο που βασίζεται στα αναδυόμενα από αύριο. Από τη μία αυτό είναι θετικό επειδή ο καθένας θα βάλει φυτά και ζώα της επιλογής του, αλλά είναι αρνητικό για κάποιους που δεν έχουν ολοκληρωμένο τον ζωντανό θρύλο, χιούι και μπόνους αναδυόμενων από ορισμένες φασολιές.

    Η μπάρα με τις 10 εργασίες απαιτεί 1.900 νερόμπαλες, τις οποίες παίρνουμε από δέντρα, στάβλους και εργαστήρια από τις 3 βασικές εκτάσεις. Επίσης, 1.170 πακέτα προμηθειών από δέντρα και φυτά σε όλες τις βασικές και του bahamarama εκτάσεις.

    Όποιος ολοκληρώσει την μπάρα μπορεί να συνεχίσει για τα δωμάτια που απαιτούν 1.500 νερόμπαλες και 800 πακέτα προμηθειών συνολικά.

    Εγώ προσωπικά θα βάλω στο bahamarama δέντρα και πολύωρα φυτά και στις βασικές δέντρα και στάβλους. Θα συνδυάσω τους στάβλους με το δρώμενο "τρέλα με τα άγρια ζώα".
    Φυσικά κάλο είναι να χρησιμοποιήσουμε βιοτεχνικά για μείωση χρόνου στάβλων (γλαστρούλες του έρωτα, μπαλίτσες τυριού ή λικέρ αυγού) και φιαλίδιο ανάπτυξης για μείωση χρόνου δέντρων στο bahamarama. Όλα πιάνουν χρυσή θέση, δυστυχώς.

    Καλή επιτυχία σε όσους ασχοληθούν! :music:
     
    Αρέσει σε *mava*, GEPPO1, Erukat και 17 σε άλλους.
  4. xristos-ale3andros

    xristos-ale3andros Επίτροπος του φόρουμ

    Μια παρατήρηση μόνο.
    Σύμφωνα με τις Σ.Ε παίρνουμε νερόμπαλες και απο τα φυτά στις βασικές εκτάσεις.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, skias10, aggellll και 10 σε άλλους.
  5. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Ο μυστηριώδης σταύλος μπαχαμαράμα "λαχούρι" δίνει και σαλάχι. Νομίζω θα το κυνηγήσω αυτό το δρώμενο και ελπίζω να το κερδίσω....
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Dr.Kelly, GEPPO1 και 11 σε άλλους.
  6. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Eβαλα ορτανσια και σανγκουαρο! Ας δουμε την ποσοτητα των αναδυομενων και μετα συζηταμε για το δρωμενο! Το καλο ειναι βεβαια οτι δεν εχουμε σπερνοθερισματα και ο καθενας μας βαζει φυτα που τον βολευουν οι αντιστοιχες ωρες! Ειδομεν..........
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Dr.Kelly, maria22 και 14 σε άλλους.
  7. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους έχω βάλει δέντρα σε όλο το νησί και δέντρα και σταύλους σε βασική-ξέφωτο και άγριο λιβάδι με ενεργοποιημένες τις ρούνες ζωντανός θρύλος για τα κύπελα και τον χιούι ελπίζουμε σε καλό ρυθμό αναδυόμενων
    Καλή επιτυχία σε όσους συμετάσχουν
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Dr.Kelly, xristos-ale3andros και 6 σε άλλους.
  8. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα!Οι ποσότητες φυτών στο παράλληλο δρώμενο με τις αποστολές ,είναι τεράστιες...ό,τι και να γίνει αν δεν φυτεύουμε τακτικά,οι αποστολες δεν βγαίνουν...οπότε είτε τις ξεχνάμε και βάζουμε πολύωρα φυτά για αναδυόμενα ,είτε συνεχίζουμε τα φυτέματα και βλέπουμε τι μα δίνουνε..παραμένω στην άποψη οτι το αγαπημένο μας παιχνίδι μας θέλει αποκλειστικά δικούς του...δεν πρέπει να κάνουμε τίποτα άλλο ,καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, vickymou, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 8 σε άλλους.
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα σε ολους..
    Ένα δρωμενο που δεν επηρεαζει τις εκτασεις της φαρμας και του νησιου..Βατο και ευκολο αν βεβαια ερθουν τ αναδυομενα με καλη ροη..
    Οποτε από μας εξαρτάται τι κινησεις και στρατηγικη θ ακολουθήσουμε..Εγω προς το παρον συνεχιζω να φυτευω τα φυτα για το κυριως δρωμενο της φαρμας μεχρι να δω ποσα αναδυομενα θα παρω..
    Πολυωρα εχω βαλει στο νησι από εχθες και πολλα δεντρα..Αν δεν με ευνοησει η τακτικη μου ,θα σταματήσω για λιγο τα φυτεματα των ποτηρολουλουδων και θα φυτεψω βριζα,γαρυφαλλο και κυνοροδο εως αυριο ..
    Τα αποτελέσματα θα φανουν συντομα..
    Καλη μας επιτυχια !!!
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, vickymou, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 9 σε άλλους.
  10. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Φιλοι μου! Πρωτο μαζεμα απο σανγκουαρο-δεντρα και ορτανσια-δεντρα, πηρα: 533 πακετα προμηθειων και 300 νερομπαλες!!!! Δεν πιστευω στα ματια μου!! super!!!!! Τα σωστα να λεγονται!!!!!!!!....... Συνεχιζω κατα τον ιδιο τροπο ......
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, aggellll, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 11 σε άλλους.
  11. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    συμπαθητικο δρώμενο, αλλά με πολλές απαιτήσεις... 1900 + 1500 νερόμπαλες δεν μαζεύονται εύκολα δεδομένου οτι στην βασική φάρμα φυτεύουμε για το άλλο δρώμενο... βέβαια απορώ γιατί παίρνουμε μόνο πακέτα απο το νησί και οχι νερόμπαλες... μάλλον για να δυσκολέψει το δρώμενο... ειλικρινά δεν θα σκάσω καθόλου αν δεν το ολοκληρώσω... άλλωστε η φασολιά είναι εντελώς αδιάφορη για μένα.. την προηγούμενη στο δρώμενο που τελείωσε εχθές .. την ηθελα πολύ αλλά δεν τα κατάφερα.. ... εεε δεν θα σκάσω για αυτη που δεν μ ενδιαφέρει... καλή επιτυχία στους υπόλοιπους...
     
    Αρέσει σε Jimaras~for~ever!!!, vickymou, αμφιθεα και 14 σε άλλους.
  12. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Παιδια, να διευκρινησω, οτι εγω δεν ασχολουμαι καθολου με το δρωμενο με τα "ποτηρολουλουδα".!!!!!
     
    Αρέσει σε vickymou, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, αμφιθεα και 12 σε άλλους.
  13. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Πάντως τα παγωτά στο φόντο είναι πολύ δελεαστικά.
     
    Αρέσει σε vickymou, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, jimixatz και 8 σε άλλους.
  14. steliosgrevena

    steliosgrevena Ανερχόμενος συντάκτης

    δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται τα αναδυομενα που παιρνουμε μονο απο τις εκτασεις της βασικης φαρμας να ειναι τα διπλασια σχεδον απο τα αναδυομενα που παιρνουμε απο ολες τις εκτασεις.
     
    Αρέσει σε ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, jimixatz, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  15. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καταφερα να παρω τη φασολια, και να ανοιξω το τριτο δωματιο, αφου η ροη των "πακετα προμηθειων" ειναι διπλασια απο τις νερομπαλες! Το σεντουκι με τα φιορινια μου εδωσε "τρια" φιορινια!!!! Θα προσπαθησω να ολοκληρωσω και το δευτερο δωματιο, και το πρωτο δεν θα ασχοληθω καθολου μιας και δεν μπορω να μαζεψω την τεραστια ποσοτητα των "νερομπαλων"!!!! Καλη συνεχεια σε οσους το προσπαθουν!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, maria22 και 14 σε άλλους.
  16. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλημερα κι από μενα..
    Στο επομενο θερισμα θα τελειωσω κι εγω την οριζοντια μπαρα και να παρω την φασολια..Η ροη των νερομπαλων απελπιστικα μικρη..
    Κανονικα θα επρεπε να δινουν ολες οι εκτασεις, και τα δυο αναδυομενα..
    Αμφιβαλλω αν κατορθωσω να ολοκληρωσω το πρωτο δωματιο..Αφου τελειωσα με την ''πηγη'' εβαλα πολυωρα και περιμενω να δω ποσα θα μου δωσουν..
    Καλη συνεχεια σε ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε vickymou, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, jimixatz και 13 σε άλλους.
  17. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημέρα από εμένα
    Υπερβολικά μικρός αριθμός απο νερόμπαλες είχα βάλει 1 σπορά απο γαρύφαλο με σουπερ λιπασμα την θέρισα το βράδυ και περιμένω σε μια ώρα την επόμενη
    Θα συμφωνήσω με την φίλη Βίκη αφού πέρνουμε πακέτα προμηθειών και απο τα 2 μέρη έπρεπε να πέρνουμε νερόμπαλες και απο τα 2 μέρη
    Τα πακέτα χωρίς να θερίσω το νησί για σήμερα είναι σε πλεόνασμα για την φασολιά και οι νερόμπαλες είναι σε τραγική έλειψη 673 ακόμα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/8/19
    Αρέσει σε vickymou, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, GEPPO1 και 12 σε άλλους.
  18. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Αυτο εδω το ιβεντ με τοσες χιλιαδες νερομπαλες που ζηταει δεν το λες και γλυκια περιπετεια :oops: το λες ψαξε ψαξε τις νεραμπαλες και αν της βρεις γραψε μου:cry:
     
    Αρέσει σε vickymou, sofiapao76, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 14 σε άλλους.
  19. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Εμενα , παιδια, ουτε τα πολυωρα μου εδωσαν μεγαλη ποσοτητα νερομπαλων.. Απελπισια σκετη..
    Αν δεν αυξηθεί η ροη τους, θα παει χαμενο το δρωμενο ,δυστυχως..:oops:
     
    Αρέσει σε sofiapao76, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, GEPPO1 και 10 σε άλλους.
  20. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Μαζεύω τα γαρύφαλα το πρωί και ξαναβάζω δέντρα και σταύλους μετά θα θέλω ελάχιστα για την φασολιά πάντως απελπιστικά μικρός αριθμός αναδυόμενων νερόμπαλων
    Άσχετο αλλα πάντως το δρώμενο ήταν ευκαιρία να κάνω εξευγενισμό το γαρύφαλο πέτυχα με την πρώτη το μπόνους μείωσης χρόνου και τώρα προσπαθώ το μπονούς μείωσης χρόνου με το πότισμα
    Καλό βράδυ και καλή επιτυχία σε όλους
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/8/19
    Αρέσει σε -sia1971-, sofiapao76, Gulit1 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.