Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Γλυκιά Ημέρα Αγίου Βαλεντίνου"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 12/2/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    lagoudaki ανερχομενος ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ!! Ολη μερα εψαχνα στις φασολιες μου για να βρω αυτο που ζητω. πεστε με χαζη δεν τα καταφερα. τα μπερδευω με αλλα ..δινουν υλικα δινουν... διαφορα...και ετσι αποφασισα να ζητησω τη βοηθεια της φαρμεραμα για ναμαι σιγουρη...ειμαι και καποιας ηλικιας.... κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος για τιποτα....αγαπαμε αυτο το παιχνιδι και συνεργαζομαστε.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ..
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, ΓΙΩΡΓΟΣ.Μ και 10 σε άλλους.
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    παντως μια χαρα βγαινουν τα αναδυομενα. βρηκα καπως τον τροπο. αρχικα μαζεψα τα φυτα του δρωμενου μεχρι ενα σημειο και στη συνεχεια φυτευα μονο στο αγριο λιβαδι. στην βασικη εκταση βαζω τα γαρυφαλλα (που δεν εχω εξευγενισει ακομη) τα οποια μου δινουν 100 αναδυομενα σε καθε φυτεμα.
    Νομιζω πως θα καταφερω να παρω την φασολια. καλη δυναμη σε ολους μας :p:p
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, nickoikono11 και 6 σε άλλους.
  3. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Γράμμα εγώ σου έστειλα,
    γεμάτο χίλια άνθη,
    και σοκολάτες λιμπιστές,
    η φασολιά για νά'ρθει.

    Φύτευα αδιάκοπα,
    και τά'δινα στο Στέλιο,
    κι ήλπιζα τ'αποτέλεσμα,
    να είναι πάντα τέλειο.

    Κάτι εγώ κατάφερα,
    μετά τέσσερις μέρες,
    κι ελπίζω,και παγκόσμια,
    νά δούμε άσπρες μέρες.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε haos61, noulaki99, ioanna6929 και 25 σε άλλους.
  4. μαμα!

    μαμα! Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλή Κυριακή σε όλους
    Επειδή από τεχνολογία είμαι ...σκράπας(δεν ξέρω να βγάζω φωτογραφίες) και από μνήμη...αφήστε το(είμαι και ...κάποιας ηλικίας....)
    μήπως είναι εύκολο να γράψει κάποιος τα χρώματα που εμφανίζονται στα: κουτιά,σοκολατάκια και διακόσμηση για να μην παίρνω μόνο 3 αστερονομίσματα;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
     
  5. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλημερα τελος και εγω με την φασολια
     
    Αρέσει σε sofiapao76, nickoikono11, gtrullis και 3 σε άλλους.
  6. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλη Κυριακη σε ολους!!!
    Τελος με τη φασολια , επαιξα και 4 ακομη παιχνιδια, βεβαια με τη βοηθεια φωτογραφιας, 2 δεν μου βγηκαν καλα και δεν πετυχα ουτε 1 σωστο.... τοσο καλα!
    Απο δω και περα, φυτο δρωμενου στο λιβαδι και πολυωρο στη βασικη και οσο περισσοτερα παιχνιδια τοσο καλυτερα;)
    Η εως τωρα προοδος της παγκοσμιας μπαρας με ανησυχει.
    Αφου το πρωτο μερος του δρωμενου χρειαζεται συνολικα 1.750 ποντους και η παγκοσμια μπαρα χρειαζεται 140 εκατομμυρια, λογικα πρεπει να τελειωσουν το πρωτο μερος 80.000 παικτες, ε; ή παλι κανω λαθος. Τοσοι λιγοι ενεργοι πελατες εμειναν ;;;

    Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια σε ολους μας, ευχομαι να καταφερουμε και τη 2η φασολια !:inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, GEPPO1, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  7. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους..:)
    Τελειωσα κι εγω με την μικρη φασολια.. Φωτογραφιες βεβαια παντα, αλλα ευτυχως ,ακομη και στα τρια κουτια ο χρονος μου εφτανε
    και μου περισσευε.. Δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα..
    Τωρα συνεχιζω τα παιχνιδια για να μαζευτουν τα αστερονομισματα, για τα διακοσμητικα της μεγαλης φασολιας ..
    Ελπιζω να μαζεψουμε ολα τα εκατομμυρια που χρειαζονται ,και να ολοκληρωθει με επιτυχια το δρωμενο..
    Η τακτικη που ακολουθησα ηταν η εξης.. Αφου φυτεψα και μαζεψα ολα τα φυτα που χρειαζομασταν ,συνεχιζα να φυτευω μονο
    στο αγριο λιβαδι και στην βασικη εκταση, βαζω πολυωρα για να παιρνω περισσοτερα αναδυομενα..
    Μεχρι στιγμης παω καλα..

    Καλη Κυριακη σε ολους..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  8. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα!
    Στις πληροφορίες του δρώμενου -στο ερωτηματικό κάτω δεξιά- στην τελευταία σελίδα έχει όλες τις σειρές από κουτιά, σοκολατάκια και στόλισμα. Τα ονομάζεις όπως θέλεις συνήθως με ένα γράμμα ή 2 και μόλις εμφανιστούν στο παιχνίδι γράφεις τους 2 ή 3 συνδυασμούς και ορίστε!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 16/2/20
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, GEPPO1 και 8 σε άλλους.
  9. viktoria170903

    viktoria170903 Ανερχόμενος συντάκτης

    στην παγκοσμια μπαρα μπορουμε να δουμε με καποιο τροπο τους ποντους που εχουν μαζευτει γιατι ενω βαζω τον κερσορα επανω δε μου τους δειχνει θα ήθελα να δω αν τελικα προσμετρούνται οι ποντοι που κερδιζουμε
     
  10. μαμα!

    μαμα! Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    :inlove:Nantia123 ευχαριστώ πάαααρα πολύ για την βοήθειά σου.......
     
    Αρέσει σε ioanna6929, αμφιθεα, -sia1971- και 2 σε άλλους.
  11. martha72

    martha72 Ενεργός συντάκτης

    αγαπητη μου δεν εισαι η μονη που με τη τεχνολογια και τη μνημη δεν τα καταφερνεις ..εγω να δεις το απολυτο χαος ... γι αυτο θα σου πω εγω τι κανω .. θα εχεις ετοιμο το κινητο στη φωτο μολις πατισεις το πληκτρο και βγουν τα γλυκα τα τραβας και ετσι τα εχεις διπλα σου ολες τις διακοσμησεις καλη επιτυχια
     
    Αρέσει σε ioanna6929, αμφιθεα, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  12. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!
    Το πρώτο σκέλος του δρώμενου, θεωρώ ότι είναι βατό σε όλους μας. Τα έπαθλα δεν τα λες και άσχημα, αλλά ούτε και καλά. Εκτός από τις 2 μορφές των διακοσμητικών του δρώμενου, (απλή και σύνθετη), προσφέρουν και πολλά ρετρό διακοσμητικά, με αμφίβολη σχετικά χρησιμότητα. Προσφέρουν επίσης και κάποια σεντούκια, που και αυτά είναι κουτσουρεμένα. Λίγα σεντούκια, πολύ λίγα και ειδικά των ενισχύσεων, (μόλις ένα!!..), που μετά την προσθήκη των 1500 επιπέδων συμπιεσμένων σε 100, μας είναι εξαιρετικά χρήσιμα.
    Αυτό που πιστεύω ότι μας ενδιαφέρει πολύ περισσότερο σε αυτό το δρώμενο, είναι η σειρά φασολιάς της παγκόσμιας μπάρας. Μένουν λιγότερο από 3 ημέρες μέχρι την ολοκλήρωση και η μπάρα του παγκόσμιου δείχνει λίγο πιο πάνω από την μέση. Αυτό εμένα με ανησυχεί. Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξει τις επόμενες ώρες.
    Καλά αποτελέσματα για όλους μας!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, -sia1971-, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  13. alexbas

    alexbas Έμπειρος


    xDxDxDαυτο με τα συμπιεσμενα μ εριξε στο πατωμα (un zip δεν εχεις????)

    οσον αφορα τη 2η φασολια χαλαρωσε την εχουμε παρει ετσι κ αλλιως (ο νοων νοειτο);)
    καλη συνεχεια σε σενα κ ολους
     
    Αρέσει σε maria071966, sofiapao76, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  14. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    για να πάρουμ δλδ την δευτερη φασολια πρεπει να εχουμε ολοκληρώσει την φασολια 1???
     
    Αρέσει στους ioanna6929, -sia1971- και αμφιθεα.
  15. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    αυτο που ρωτας ειναι βεβαια ασχετο με αυτο που εγραψα εγω :pαλλα εχει απαντηθει απο συντονιστη στο ποστ νο7 στην 1η σελιδα αυτης της συζητησης
    επισης για αποριες ρωτα πιο καλα παντα τους συντονιστες εγω γραφω την αποψη μου μονο (η κ καμια προφητεια μετα τις φακες που ειχαν μπολικα δαφνοφυλλα 8)xD)
    να εισαι καλα
     
    Αρέσει σε sofiapao76, ioanna6929, -sia1971- και 7 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα και καλή εβδομάδα... τέλος και απο μένα και ήδη παίζω για να γεμίσω αυτή την έρμη παγκόσμια μπάρα που την βλέπω και δεν γεμίζει... κάτι φταίει γιατί πάει πολύ σιγά και σίγουρα δεν φταίει ο αριθμός των φυτών που βγήκαν αρκετά εύκολα.. τώρα πλέον έβαλα μεγάλα χωράφια με πολύωρα φυτά και σουπερ λίπασμα γιατί δεν έχω και βοηθούς.. τελειώνουν τα κουπόνια μου... απο δώρα πήρα όλα τα σεντούκια θαυμάτων και μου έδωσαν 9 δένδρα και 2 στάβλους.. αρκετά καλά... τα υπόλοιπα δωράκια δεν μ ενδιαφέρουν ιδιαίτερα εκτός απο το σεντούκι ενισχύσεων ίσως...και θα επιλέξω στην τύχη.. το μόνο που με κρατάει στο δρώμενο αυτό είναι η άλλη φασολιά και ελπίζω να τα καταφέρουμε... καλά τελειώματα σε όλους
     
    Αρέσει σε vagelis1968, skias10, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  17. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλημέρα σε όλους....τελείωσα την πρώτη φασόλια τώρα θα περιμένουμε αν φτάσει στην δεύτερη φασόλια η μπάρα ? και εν φτάσει πρέπει να αγοράσουμε τα διακοσμητικά ?? μπερδεύτηκα ουφ:oops:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, sofiapao76, ioanna6929 και 3 σε άλλους.
  18. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Τα διακοσμητικά τα αποκτούμε κατευθείαν, ένα-ένα, μόλις η μπάρα ξεπερνά το αντίστοιχο διακοσμητικό. Ήδη έχουμε αποκτήσει τα δυο πρώτα.
     
    Αρέσει στους ioanna6929, -sia1971- και αμφιθεα.
  19. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλή εβδομάδα!!!Η μπάρα εχθές έφτανε στο τρίτο δώρα και σήμερα κατέβηκε...λογικά δεν έπρεπε να είχε μόνο ανοδική φορά?τέλος πάντων...το διασκεδάζουμε πάντως,και θα πάρουμε και τα έξτρα διακοσμητικά ...όλα τα παιχνίδια βγαίνουν μια χαρά...έχασα ένα βέβαια διότι ξέχασα τις διόπτρες μου...καλή συνέχεια!
     
  20. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα και καλη εβδομαδα σε ολους!!!
    Η παγκοσμια μπαρα δυστυχως σε αλλους φαινεται να εχει ξεπερασει και το 3ο διακοσμητικο και να βρισκεται στα μισα προς την φασολια
    ενω και σε εμενα βρισκεται πριν απο το 3ο διακοσμητικο. Καποιο προβλημα εχει παρουσιαστει και ελπιζουμε να το λυσουν και να παρουμε ολοι μας που το παλευουμε την 2η φασολια.
    Καλη συνεχεια σε ολους μας!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.