Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Γιο-γιο-γιορτινό συμπόσιο

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 21/12/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Dimos_Greek

    Dimos_Greek Ανερχόμενος συντάκτης

    Ρε παιδια εχω βαλει νερο,σουπερ λιπασμα,λιπασμα και ο χρονος παραγωγης του μοβ κεριου μειωθηκε απο 6 ωρες στις 1 μιση.Επειτα εβαλα γλαστρα τρομου κ.α αλλα ο χρονος παραγωγης δεν μειωθεικε.
    Γνωριζετε αν υπαρχει καποιο οριο στην μειωσου του χρονου παραγωγης των φυτων;
    Επισης εβαλα και χριστουγεννιατικο στολεν που δινει μεγαλυτερη αποδοση του σουπερ λιπασματος αλλα τιποτα..
     
  2. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλησπερα! η γλαστρα τρομου επιδρα μονο στα φυτα πανσελινου και οχι στα φυτα των ιβεντ!
    το στολεν εχει επιδραση στο σσουπερ λιπασμα αν το ενεργοποιησεις πριν την σπορα!
    εχε υποψη οτι το στοεν μειωνει κατα 5% το σουπερ λιπασμα και η λευκη αγνοτητα κατα 10%! ελπιζω να βοηθησα! καλη συνεχεια
     
    Αρέσει στον/ην Dimos_Greek.
  3. Kodessa

    Kodessa Δούκας του φόρουμ

    Η Γλάστρα τρόμου δίνει 20% ΠΕ σε φυτά δένδρα και σταύλους της πανσελήνου ........δεν μειώνει χρόνο φυτών .
     
    Αρέσει στους Dimos_Greek και crazyfarmer71.
  4. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    εχεις απολυτο δικιο Kodessa ! η ανθοδεσμη τρομου μειωνει το χρονο στα φυτα!
     
  5. Dimos_Greek

    Dimos_Greek Ανερχόμενος συντάκτης

    Σε ευχαριστω πολυ.Ναι και ανθοδεσμη εχω προσθεσει παλι καμια διαφορα με η χωρις καθως το δοκιμασα και στις επομενες σπορες μου.Επισης μολις δοκιμασα (με ενργοποιημενα αυτα τα βιοτεχνικα αγαθα) να βαλω πρωτα νερο και σουπερ λιπασμα και επειτα απλο λιπασμα.Μολις προσθεσα τα πρωτα ο χρονος επεσε παλι στην 1 μιση ωρα και μετα το απλο λιπασμα δεν μειωθηκε κι αλλο..Παιζει να υπαρχει καποιο bug;
     
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    νομίζω οτι μια αποζημίωση είναι χρήσιμη αυτη την ωρα.. χάσαμε χρόνο, παραγωγή φυτών, και χρόνο απο τους βοηθούς.. κατα τ άλλα, αυτα συμβαίνουν, ζωντανό παιχνίδι είναι..

    δεν επιδρα η ανθοδέσμη στα δρώμενα
     
    Αρέσει στον/ην Dimos_Greek.
  7. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    :D:D:D:D:D μου έφτιαξες το απόγευμα... πολύ καλός...
     
  8. Dimos_Greek

    Dimos_Greek Ανερχόμενος συντάκτης

    Nαι αλλα πως εξηγειται το γεγονος οτι αφου μετα το σπουπερ λιπασμα προσθεσα απλο λιπασμα και δεν μειωθηκε ο χρονος;
     
  9. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Πάρα πολύ απαιτητικό δρώμενο για τέτοιες μέρες κ έχω να ετοιμάσω το μενού για αύριο αλλά...το παλεύω όσο μπορώ. Καλή επιτυχία σε όσους καταφέρουν να το τελειώσουν. Έυχομαι σε όλους τους συναγρότες, γνωστούς κ αγνώστους, συντονιστές, προγραμματιστές Καλά Χριστούγεννα κ του χρόνου με Υγεία να είμαστε όοοολοι εδώ!! Καλή ξελευτεριά φίλοι μου, θα το ξεπεράσουμε και αυτό <3 <3
     
    Αρέσει σε vagelis1968, vickymou, Marinaloren και 14 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αυτό δεν μπορει να συμβεί.. ξαναδοκίμασε σε ένα χωραφακι, βάλε σουπερ, περίμενε να μειωθεί ο χρόνος, γράψε την ώρα, και μετά βάλε απλό λίπασμα... θα δεις οτι θα εχεις μια μικρή διαφορά

    επίσης να συμπληρώσω οτι είναι το πιο βαρετό δρώμενο που έχω παίξει εδω και καιρό.. ένα σπερνοθέρισμα σε μια έκταση πάνε χαμένοι και οι βοηθοί.. κανένα ενδιαφέρον.. εκτός βέβαια απο τα δώρα.. αλλά το ιδιο το δρώμενο είναι απελπιστικά βαρετό..
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/12/20
    Αρέσει σε nickoikono11, -fasolaki-, GaTe987 και 3 σε άλλους.
  11. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!!
    Ελάχιστα σχόλια βλέπω, μας απασχολούν πολλά, φαίνεται.
    Ολοκλήρωσα το δρώμενο, χωρίς κανένα ιδιαίτερο μπόνους πλην ένα +1 για 6 ώρες από το ροδάνι!

    [​IMG]

    Να και η φασολιά!

    [​IMG]

    Τελικά ήταν ένα απαιτητικό δρώμενο, αλλά με πολύ χρόνο. Έχουμε ακόμη 5 ολόκληρες μέρες και πιστεύω ότι θα το ολοκληρώσουμε οι περισσότεροι. Τα φυτά θέλουν μέθοδο (συνεχές σπερνοθέρισμα), τα δε αναδυόμενα βγαίνουν πολύ εύκολα.

    Καλή επιτυχία σε όλους και Καλή Χρονιά!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, -fasolaki-, martha72 και 15 σε άλλους.
  12. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Χίλιων λογιών τα φαγητά,
    εξαίσια όλα,όχι απλά,
    πλούσιο το τραπέζι...
    Τριών λογιών και τα Κεριά,
    Πράσινα,Κίτρινα,Μαβιά,
    ο χρόνος,μας πιέζει.

    Όλοι είχαν σήμερα γιορτή,
    Φάρμα,Φαντάσματα,Νησί,
    η Φάρμα το γλεντάει...
    Που πήρα Διακοσμητικά,
    κι ακόμα μία Φασολιά,
    στα Σύννεφα να πάει.

    [​IMG] .

    Στο Νέο Χρόνο πού'ρχεται,
    την πόρτα άνοιξέ του,
    σπάσε ένα Ρόδι εκεί μπροστά,
    και Πίτα,φίλεψε του.
     
    Αρέσει σε troullys, bill18, elenigri και 23 σε άλλους.
  13. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος και εγω με το δρωμενο καλη χρονια σε ολους
     
    Αρέσει σε elenigri, GEPPO1, nickoikono11 και 10 σε άλλους.
  14. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα χρόνια πολλά καλή χρονιά τέλος και εγώ με το δρώμενο.
     
    Αρέσει σε panos601, elenigri, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  15. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τερμα και για μενα το δρωμενο! Ευχομαι σε ολους/ολες ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με υγεια, χαρα , ευτυχια και γρηγορα να επανελθουμε στους ρυθμους μας στις αγκαλιες και στα φιλια μας!!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, georgeoikonom2332000, Jimaras~for~ever!!! και 9 σε άλλους.
  16. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα και Καλη Χρονια με υγεια και ευτυχια σε ολους και ολες!:inlove:
    Τελειωσε κι αυτο αρκετα ανετα , ηταν αυτο που χρειαζομασταν νομιζω χωρις αγχος μεσα στις γιορτινες μερες!
     
    Αρέσει σε panos601, sofiapao76, yelander10 και 5 σε άλλους.
  17. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλη Χρονια σε ολους με υγεια !!!
    Ολοκληρωθηκε και για μενα το δρωμενο ..Ενα απο τα πιο απολαυστικα και χαλαρα δρωμενα ,που θα συμφωνησω και εγω
    οτι ηταν οτι ακριβως επρεπε για αυτες τις μερες..
    Καλα τελειωματα ..
    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
    Αρέσει σε panos601, sofiapao76, yelander10 και 6 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλή χρονιά με υγεία και ειρήνη για όλο τον κόσμο.. μόλις τέλειωσα και εγώ.. αργα και βασανιστικά χαχα
     
    Αρέσει σε panos601, -sia1971-, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  19. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα!!!
    Τέλος και για μένα το δρώμενο από χθες επιτέλους, παρόλο που έκανα 1 1/2 ώρα και με θεριστική μηχανή για να τα μαζέψω. Τα κατάφερα όμως :D:D

    [​IMG]
    Λίγη υπομονή από όλους μας μα κάποια στιγμή θα φτιάξει δεν μπορεί;)

    Αλήθεια πως ανεβάζεται τις φωτό και φαίνονται γτ εμένα δεν από ότι βλέπω:sleepy:
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, panos601, gtrullis και 3 σε άλλους.
  20. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει τελειώσει.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.