Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Γιορτή των Παγετώνων

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 13/1/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Γιορτή των Παγετώνων
    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.
    [​IMG] [​IMG]
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Γιορτή-των-Παγετώνων.28114/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Γιορτή-3-Η-γιορτή-των-παγετώνων.28113/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα παιδιά... είπα και εγώ να παίξω στην γιορτή αυτή για να πάρω το εορταστικό δώρο +1 στα φυτά.. και έκανα μεγάλες χαρές μόλις συγκέντρωσα τις 5 εορταστικές μάρκες... και πήρα το μπόνους και χάρηκα πολύ και μετά είδα πως είναι μόνο για μια ώρα:mad: μα μια ολόκληρη ώρα?? τέτοια απλοχεριά?? ας το κάνανε για μισή ώρα . ακόμα και για δέκα λεπτά, ειλικρινά εντυπωσιάστηκα... μια ολόκληρη ώρα... πιο απλοχεριά πεθαίνεις...:p κάτι τέτοια δώρα μένουν αξέχαστα στην μνήμη μου, να μπει παρακαλώ σχετική ερώτηση στα επόμενα γενέθλια, θα θυμόμαστε όλοι την απάντηση!!!
     
    Αρέσει σε kostas.k1970, -sia1971-, Dr.Kelly και 12 σε άλλους.
  3. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα.
    Εγώ το είχα παρατηρήσει από την αρχή.
    Το πιο τραγικό είναι ότι το +1 στα φυτά είναι για 1 ώρα και κοστίζει 5 μάρκες. Για κάποιο λόγο όμως το +1 για στάβλους κοστίζει μόνο 2 και κρατάει 2 ώρες. Ποια η διαφορά λοιπόν με τα +1? Μήπως απλά για να μην μπορέσουμε να το ενεργοποιήσουμε περισσότερες από 1 φορά? Γιατί δεν υπάρχει τρόπος να μαζέψεις 10 μάρκες ή παραπάνω. Απαράδεκτο και άδικο!

    Το κατάστημα των γιορτών γενικά είναι απαράδεκτο. Τα μπόνους θα έπρεπε ή να αποθηκεύονται ή να κρατούσαν περισσότερη ώρα, να έχει πιο πολλές επιλογές, να δίνει περισσότερες μάρκες κτλ κτλ.
    Είναι ένας από τους σημαντικότερους λόγους που δεν αγοράζω το "εισιτήριο"!

    Τίποτα γιορταστικό δεν βγάζουν οι γιορτές (τι ειρωνεία). -.-
     
    Αρέσει σε skias10, martha72, gtrullis και 5 σε άλλους.
  4. -sia1971-

    -sia1971- Γνώστης του φόρουμ

    Έτσι την πάτησα κι εγώ :). Δεν το πρόσεξα κι έχασα το +1 και τις μάρκες.
     
    Αρέσει στους GEPPO1, kostas.k1970 και sofiapao76.
  5. kostas.k1970

    kostas.k1970 Νέος ειδικός

    καλησπερα ειναι απλα τα πραγματα το κανουν δυσκολο γιατι να το κανουν 2 και 3 ωρες αν καποιοι εχουν πολλα λιπασματα και με το +1 εχουν καποιο ωφελος τα ζωα δεν παιζουν στα ιβεντ ετσι βαλτα 2 μαρκες και 2 ωρες :mad:>:(
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  6. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Κάθησα σκέφτηκα καλά,
    τι άλλο να γράψω τελικά,
    για την Γιορτή,τη νέα...
    Τα δώρα διαφορετικά,
    και μία Μυρμηγκοφωλιά,
    εντέλει,όλα ωραία.

    Στων Παγετώνων την Γιορτή,
    έφερε ο Τόνι,το πουλί,
    μια αναβάθμηση του...
    Καλοδεχούμενη κι αυτή,
    στη θέση της τώρα θα μπει,
    χαλάλι,τα έξοδά του.

    [​IMG] .

    ΥΓ.
    Βρίσκομαι ήδη σε επανάληψη...
     
    Αρέσει σε irene731, GaTe987, troullys και 7 σε άλλους.
  7. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαίρετε.
    Την ολοκλήρωσα κι εγώ την γιορτή, με το τελευταίο βήμα 2 φορές.
    Φυσικά δεν αγόρασα το εισιτήριο ούτε κάποιο από τα πακέτα που βγήκαν για αγορά. Ήταν ήδη απαράδεκτο το γεγονός ύπαρξης του εισιτηρίου (όπως είχα αναφέρει παλιότερα), προστέθηκαν και έξτρα "πακέτα" για αγορά! Αίσχος! >:(
    Δεν θα το προσπαθήσω περισσότερο γιατί ήδη ξοδεύτηκα αρκετά. Άλλωστε αργά ή γρήγορα θα έρθει κι η επόμενη γιορτή που πάλι θα ξοδευτούμε. :sleepy:
    Ελπίζω η επόμενη (ή οι επόμενες) να είναι ακόμα καλύτερη, με λιγότερες απαιτήσεις, ανεξάρτητη από τα δρώμενα και με λιγότερους πόντους επιπέδων, ακόμα καλύτερα δωράκια και πολύ καλύτερο κατάστημα! Ή έστω μία βελτίωση τη φορά... Τότε ίσως στο μέλλον να ασχοληθούν περισσότεροι με τις γιορτές και να τις χαρούμε όλοι.

    Καλό ξημέρωμα σε όλους! :music:
     
    Αρέσει σε -sia1971-, bmanolos, gtrullis και 3 σε άλλους.
  8. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Καλημέρα! Αν και λίγο παγωμένη....ο Βαρδάρης καλά κρατεί
    Ολοκλήρωσα κι εγώ, για πρώτη φορά, την γιορτή. Δεν έχω σκοπό να επαναλάβω το τελευταίο βήμα, γιατί το θεωρώ αρκετά δαπανηρό το όλο θέμα(για την αποθήκη εννοώ). Ήθελα όμως να αποκτήσω τη μυρμηγκοφωλιά, μια και δεν είχα, κι έτσι το τόλμησα. Κατά τη διάρκειά του επίσης, κέρδισα και μια φουντουκιά. Όλα αυτά χωρίς εισιτήριο.
    Πολυέξοδο όμως το δρώμενο...Να δίνεις 1400 φυτά Μπαχαράμα και να παίρνεις 20-22 εορταστικούς πόντους...τι να πω. Έπαιρνες φυσικά και ΤΠΕ και χορτοτάληρα, που για τα μικρά επίπεδα ίσως ήταν καλά, μα για το δικό μου ήταν σταγόνα στον ωκεανό.Μαζεύω πολλά περισσότερα από τις φασολιές και τα σεντούκια. Για τα δε δώρα κάθε επιπέδου... πολύ μέτρια (ολόκληρο επίπεδο για 5-10 σούπερ λιπάσματα).
    Δεν είμαι σίγουρη ότι θα συμμετέχω ξανά σε επόμενη γιορτή, εκτός κι αν αξίζουν τα δώρα.
    Καλή συνέχεια σε όλους!!!
     
    Αρέσει σε sofiapao76, -sia1971-, bmanolos και 3 σε άλλους.
  9. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο τελείωσε
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.