Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Γιορτή Συγκομιδής Νοέμβριος 2022 "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 22/11/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Γιορτή Συγκομιδής Νοέμβριος 2022 "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Γιορτή-συγκομιδής-Νοέμβριος-2022.34403/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Γιορτή-συγκομιδής-Νοέμβριος-2022.34402/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Θα ηθελα να ξεκινησω θετικα αλλα πως?
    οταν σε ολα τα δρωμενα η φασολια ειναι παντα το πρωτο που δινουν και μετα τα εξτρα δωρα
    και σε αυτο για να παρεις την φασολια πρεπει να δωσεις ολη την φαρμα σου και παλι δεν θα φτασει
    ας το δει λιγο η εταιρια γιατι εμενα μου φαινεται αδικο.
     
    Αρέσει σε nana, misirli, βιβη.2003 και 12 σε άλλους.
  3. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα συμπαίκτρια, νομίζω δεν αξίζει τέτοια "θυσία"...ας το σκεφτούν οι συμμετέχοντες, όσα κι αν έχει κάποιος στην αποθήκη, είναι πολύ πτωχή η ανταμοιβή ,κυρίως η φασολιά, δε δίνει κάτι συναρπαστικό, ωστε να ενθουσιάσει.Γνώμη μου,πάντα!
     
    Αρέσει σε nana, βιβη.2003, irene2 και 10 σε άλλους.
  4. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Συμφωνώ συναγρότισσες..μπηκα και είδα τα προηγούμενα χρόνια τις αμοιβές που έδινε.Το 2020 νομιζω άξιζε να πάρεις μέρος..από το 2021 και μετά έπεσαν οι αμοιβές.Η φασολιά αξίζει αλλά πρέπει να δώσεις πολλά!!!!!!! για να μπεις στους 500 .Φέτος δεν θα συμμετάσχω δεν μου κάνει "κλικ" το δρώμενο και επίσης την τελευταία ημέρα που πρέπει να τα δώσεις όλα, θα απουσιάζω και δεν θα έχω πρόσβαση σε υπολογιστή.
     
    Αρέσει σε nana, misirli, irene2 και 7 σε άλλους.
  5. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Μεγάλη απογοήτευση πήρα μόλις είδα τις ανταμοιβές!!! το περίμενα πως και πως!! ούτε εγώ θα πάρω μέρος!
     
    Αρέσει σε nana, irene2, nota.dim1802 και 8 σε άλλους.
  6. farmer_girl77

    farmer_girl77 Νέος ειδικός

    Απ'ότι εχω δει πολύ δύσκολο δρώμενο και για μεγάλες αποθήκες που δεν διαθέτω ακόμη οπότε απλά θα πάω για το πρώτο μέρος αφού οι στάβλοι νέον είναι πολύ καλό δώρο για το επιπεδό μου, ίσως και το δεύτερο στάδιο με πολλά αν και εφόσον...
     
    Αρέσει σε nana, misirli, irene2 και 9 σε άλλους.
  7. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Χαχαχα ας τα πάρουμε από την αρχή.
    Αν στην ειδική έκταση δεν λειτουργούν εξωτερικά μπόνους όπως συνήθως, τότε αυτό είναι θετικό και δίκαιο. Υπάρχει ο παράγοντας της τύχης σχετικά με τα κιβώτια που θα μας δίνει η αλεπουδίτσα, καθώς αυτά έχουν μεγάλη αξία. Χρειαζόμαστε επιπλέον όλυρα, γαλοπούλες και καλαμπόκια για να φτιάξουμε τα σεντούκια συγκομιδής στο μύλο.
    Το 1ο και 2ο μέρος θεωρώ ότι βγαίνουν εύκολα, ειδικά με τακτικά σπερνοθερίσματα.
    Με το 3ο μέρος δεν θα ασχοληθώ (ως συνήθως), τουλάχιστον με "σοβαρό" σκοπό.

    Θεωρώ ότι το καλάθι είναι "απαραίτητο" να το αγοράσει όποιος ασχοληθεί σοβαρά με το δρώμενο. Κοστίζει 3,80, και αυτό μειώνει κάπως το καθαρό κέρδος που θα έχει κάποιος ακόμα κι αν είναι μέσα στους 500 πρώτους.
    Το διακοσμητικό Πιάστηκες στα πράσα είναι πολύ καλό αλλά μόνο 1000 θα το πάρουν. Κρίμα...
    Η φασολιά είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΗ αλλά μόνο για 500 άτομα. Πολύ κρίμα.....

    Γενικά εμείς οι απλοί αγρότες δεν θα πάρουμε κάτι αξιοσημείωτο να έχουμε να θυμόμαστε. Σίγουρα δεν είμαι σε θέση να αδειάσω τη φάρμα μου ειδικά με αβέβαια αποτελέσματα.
    Θα το δω λοιπόν σαν ένα μικρό έξτρα δρώμενο που θα υπάρχει κάτω δεξιά στον χάρτη~ :music:
     
    Αρέσει σε nana, misirli, irene2 και 13 σε άλλους.
  8. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    το μόνο που θα σχολιάσω είναι οτι φασολιά έπρεπε να υπάρχει για όλους και αν ήθελαν να δώσουν ένα ιδιαίτερο δώρο, ας έδιναν μια πιο αξιόλογη φασολιά για τους συμμετέχοντες.. προσωπικα θα παίξω για την πλάκα χωρίς κανένα αγχος.. καλή επιτυχία σε όσους συμμετέχουν..
     
    Αρέσει σε nana, misirli, vagelis1968 και 10 σε άλλους.
  9. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα κι από μένα.
    Σε σχέση με προηγούμενες χρονιές , όντως τα δώρα του μεγάλου δρώμενου είναι φτωχούτσικα.
    Δεν θα αναφερθώ στους πρώτους 500, αλλά μόνο στις 2 επόμενες κατηγορίες που είναι πιο βάτες για τους περισσότερους
    από εμάς. Τα μυστ. δενδρύλλια που δίνονται ως ανταμοιβή είναι αρκετά παλιά ,καθώς επίσης και το σεντούκι νέον Ι ,
    γιατί τέτοια κοτέτσια, κατσίκες και λαγούς που δίνει ,έχουμε μαζέψει όλοι μας λίγο πολύ.
    Για την φασολιά τι να πω. Πολύ καλή, αλλά για τους λίγους.
    Μια απογοήτευση και εγώ την αισθάνθηκα, δεν σας το κρύβω. Περίμενα έναν ολόκληρο χρόνο κάνοντας αποθέματα στην
    αποθήκη μου για κάτι πολύ καλύτερο από αυτά.
    Θα ασχοληθώ λοιπόν μόνο με το κύριο κομμάτι του δρώμενου και ίσως με το δεύτερο μέρος .
    Καλή επιτυχία σε όσους αποφασίσουν να λάβουν μέρος και εύχομαι την καλύτερη δυνατή θέση στην κατάταξη .
    Καλό βράδυ με υγεία !!!
     
    Αρέσει σε nana, zaxaroula80, dinaspyro και 13 σε άλλους.
  10. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλησπέρα και από εμένα!!!
    Και εγώ θα απέχω από το δρώμενο μιας και τα δώρα δεν είναι ισάξια των αποθεμάτων που θα παραδόσουμε.
    Οπότε κρατάω ότι έχω μαζέψει και αν του χρόνου (καλώς εχόντων των πραγμάτων) είναι καλύτερο τότε βλέπουμε!!!
    Καλό βράδυ!!!!
     
    Αρέσει σε nana, ολγα1112, vagelis1968 και 10 σε άλλους.
  11. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    Η φασολιά πολύ καλή! Αναρωτιέμαι πόσο θα φτάσει το κασέ!
    Ευκαιρία να ανταγωνιστούμε άλλα κράτη, να δούμε ευτράπελα και τρελές ποσότητες να ρίχνονται από τους φανατικούς!
    Ο καθένας ας παίξει όπως και όσο μπορεί:)
    Και όσοι δεν λάβουν μέρος στον τελικό, ας απολαύσουν τον αγώνα των συμπαικτών τους!
    Όσο για μένα το σίγουρο είναι ότι θα μείνω στον άσσο :pαλλά τη φασολιά δεν την χάνω! Έτσι ελπίζω τουλάχιστον:music:
    Μια χρονιά την έχασα και αυτό επειδή στηρίχθηκα στην οργάνωση των αντρών >:(:pxDας όψεται που είναι καλοί φίλοι:inlove::inlove:
    Καλή επιτυχία σε όλους:D
     
    Αρέσει σε nana, misirli, 66romanou και 8 σε άλλους.
  12. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Θα ασχοληθω μονο με το 1ο μερος ετσι για το καλο! Τα αλλα δυο ουτε που το σκεφτομαι!!!!!
     
    Αρέσει σε nana, yelander10, 33zouzounitsa και 11 σε άλλους.
  13. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    καλη επιτυχια σε οσους ασχοληθουν με τη φασολια ...εγω τετοιο αγχος δεν θελω να περναω .......θα παιξω το πρωτο μερος χαλαρα αν κ τα δωρακια φτωχα για μενα......
     
    Αρέσει σε nana, Marinaloren, GEPPO1 και 9 σε άλλους.
  14. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    "Όλη η ελληνική ομάδα συμφώνησε να μην συμμετέχει στο δρώμενο.

    Η ομάδα του FARMERAMA"

    Σας λέει κάτι αυτό;
     
    Αρέσει σε nana, Lina123, vagelis1968 και 3 σε άλλους.
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Εμένα δεν μου λεει κάτι αλλό από αυτο που λέει ξεκάθαρα.
    θα ήθελες να μας πεις εσένα τι σου λέει;
     
  16. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Εμένα μου λέει ότι και για εσάς δεν αξίξει το δρώμενο...
     
    Αρέσει στους Lina123, αμφιθεα και GEPPO1.
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Δηλαδή ειλικρινά από όλη την ανακοίνωση αυτό κατάλαβες;
    Το λόγο για τον οποίο δεν συμμετέχουμε το διάβασες; Νομίζω είναι ξεκάθαρος στην ανακοίνωση.
    Εσύ δηλαδή από όλη την ανακοίνωση κατάλαβες οτι δεν συμμετέχουμε επειδή δεν μας αρέσει το δρώμενο;
    Δηλαδή δεν συμμετέχουμε στα δρώμενα εδώ και 6 χρόνια επειδή δεν μας αρέσει κανένα;

    Κάνε μου μια χάρη και διάβασε την ανακοίνωση από την αρχή και θα καταλάβεις γιατί δεν παίρνουμε μέρος.
    Αν και πάλι δεν καταλάβεις το λόγο, άνοιξε θέμα στην σωστή ενότητα και πολύ ευχαρίστως να σου εξηγήσω.
     
    Αρέσει στον/ην katerina14450.
  18. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ευχαριστώ για την επισήμανση....Καλή συνέχεια......
     
    Αρέσει στον/ην misirli.
  19. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    Μόλις πήρα 3 ξύλινες σανίδες αλλά δεν βρίσκω την Κίρα για να τις παραδώσω πρέπει να πατησω κάτι για να εμφανιστεί η πρέπει πρώτα να ολοκληρωσω το 1ο μέρος για να εμφανιστεί?
     
  20. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Η κιρα ειναι η αλεπουδιτσα που https://i.postimg.cc/nrmT6syj/35.png θα την δεις αναμεσα στα χωραφια σου
     
    Τελευταία επεξεργασία: 23/11/22
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.