Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Γιορτή Σεπτεμβρίου "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 28/9/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR




    Δεν νομίζω. Ο συμπαίκτης σου Panagiotiis δεν γκρινιάζει ούτε η xaidi ούτε η Dr.Kelly


    Απαντάω σε παίκτες που γράφουν πράγματα που δεν ισχύουν και δημιουργούν εντάσεις χωρίς λόγο. Είναι υποχρεώση μου να διαψεύσω αναρτήσεις που περιέχουν αναληθές συμπεράσματα.

    Επειδή προφανώς δεν γνωρίζεις και γράφεις οτι νομιζεις... να σου εξηγήσω...


    Ένα δρώμενο σχεδιάζεται μήνες πρίν και προγραμματίζεται εβδομάδες πριν. Δεν γίνεται να αλλάξει κάτι από την μία μέρα στην άλλη.
    Οπότε λυπάμαι που θα σε απoγοητεύσω αλλά δεν έκατσαν οι προγραμματιστες μας όλη την νύχτα να ξαναπρογραμματίσουν τις πίστες επειδή εσύ έγραψες αρνητικά σχόλια χτες.


    Όλοι οι παίκτες έχουν όλες τις πίστες με την ίδια σειρά και με τα ίδια πλακίδια. Οπότε όχι, δεν σου βάλαμε τις κακές πίστες. Έχεις τις ίδιες πίστες με όλους.
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και nickoikono11.
  2. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλημέρα και καλό μήνα. Αποφάσισα να αλλάξω τακτική και να κάνω τα εξής. Θα φτιάξω πρώτα όλα τα πλακίδια μέχρι το 245. Μόλις τελειώσω με αυτά, θα βαλω είτε δέντρα είτε κάποιο φυτό μακράς διάρκειας ίσως γαρύφαλλο. Στο τέλος θα παίξω δυο η τρια πλακίδια την φορά μεχρι να δω να δινει πολλά μπλε πλακίδια. Τότε θα προσπαθήσω να γεμίσω το ταμπλό και θα χρησιμοποιήσω τα διπλά κουμπιά.
    Η μέθοδος που ακολουθεί ο panagiotiis με αγχώνει, φοβάμαι μην δεν προλάβω να μαζέψω τα φυτά. Ελπίζω να αποδώσει αυτή η τακτική, γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο, για να καταφέρω να πάρω έστω ένα πικολο.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  3. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα.
    Εγώ έβαλα δεντράκια μόνο στην αρχή ώστε να μαζέψω πολλά 2πλά κουμπιά. Από τότε που άρχισε το εβεντ φυτεύω μόνο τα φυτά του δρώμενου.
    Θα σου ανεβάσω δύο ενδεικτικές φωτογραφίες από την στρατηγική που ακολουθώ τι έχω πετύχει :

    [​IMG]
    [​IMG]
    Μέχρι στιγμής έχω παίξει 122 παιχνίδια και έχω 266 αστερονομίσματα. Τα 2πλα κουμπιά από τα 102 έφτασαν στα 66. Νομίζω πως άμα ακολουθήσετε αυτή τη στρατηγική θα βγείτε κερδισμένοι!
    Δεν θα σου το συνιστούσα. Προτείνω 20ωρα δέντρα;)Διπλό κέρδος σε αναδυόμενα και 2πλά κουμπία!
    Εύχομαι να σας βοήθησα με το σκεπτικό μου..
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, FARMERAMA16000 και 10 σε άλλους.
  4. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    Σ' ευχαριστω panagiotiis για την συμβουλή, ελεγα να βαλω γαρύφαλλο επειδή είναι εξευγενισμένο και λουλούδι οπότε με νερο και κοπριά θέλει λίγες ωρες, αλλά θα δοκιμάσω τα 20ωρα δεντρα. Φυσικά και εγώ στην αρχή είχα βάλει μαυροσίταρο και ορτανσία και πηρα πολλά κουμπιά, τα οποία και χάλασα χωρίς αποτέλεσμα. Ελπίζω να μπορεσω και εγω να ανεβάσω τετοιες ωραιες φωτο. ;)
     
    Αρέσει σε ioanna6929, vagelis1968, Marinaloren και 3 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    μάλλον σνορκελ μου δεν είδες τις προηγούμενες αναρτήσεις πριν γράψω εγω και προφανώς ούτε είδες οτι απαντώ στην φίλη που έγραψε
    .. προφανώς εστίασες στο δικό μου σχόλιο μόνο
    το ότι λέω αυτό που μου συμβαίνει δεν σημαίνει οτι δημιουργώ εντάσεις.. και εφοσον με ξέρεις 11 χρόνια όπως και εγω, ξέρεις οτι πάντα είμαι ηπίων τόνων και μελιστάλαχτη θα έλεγα.. απόδειξη οτι ποτέ δεν έχω έρθει σε σύγκρουση με κανέναν ουτε καν με έσενα, που πάντα φροντίζεις να μου απαντάς προσωπικά και το καλοδέχομαι.. όσο για τα πράγματα που δεν ισχύουν, φυσικά και ισχύουν απο την στιγμή που συμβαίνουν...τώρα το αν άλλαξε οι σειρά στις πίστες οπως λες
    , αυτό επειδή δεν το γνωρίζω και δεν το γνωρίζει κανείς απο εμας, καλά έκανες και το επισημαίνεις αλλά μέχρι εκεί.. τα υπόλοιπα περι άκυρου είναι προσβλητικά σαν να μην ξέρω τι γράφω... θα μπορούσες πχ ευγενικά και όμορφα να μας πεις οτι οι πίστες είναι ίδιες αλλά με άλλη σειρά... έτσι απλά
    χαχαχ αυτό βέβαια είναι το πιο ωραίο απ όλα... οχι δεν πιστεύω οτι με βάλατε τιμωρία.. ξέρω οτι κατά βάθος μ αγαπάτε όπως σας αγαπάω και εγω.. απλά μου ματιάζουν την φάρμα μερικές φορές
    και για να πούμε και για το παιχνίδι είναι αλήθεια οτι οι πίστες που έρχονται σήμερα είναι πιό διαχειρήσιμες... ελπίζω στο τέλος ολα να πάνε καλα..
     
    Αρέσει στους nickoikono11 και Panagiotiis.
  6. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Panagiotis, φαινεται οτι εισαι τυχερος με τα μπλε! Εγω εχω παιξει 139 παιχνιδια και εχω μονο 89 αστερονομισματα, διοτι οσα κουμπια και να βαζω και να κανω αλλαγες τα μπλε υφασματα ειναι α φ α ν τ α!!!!! Αντε και να δουμε τι θα γινει στη συνεχεια!!!! Πολυ δυσκολος ο στοχος των 400 αστερονομισματων για να παρω τον δρομεα!!!!! Θα προσπαθησω ομως μεχρι τελους!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, maria22, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  7. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Γεια σου φίλε μου Νίκο! Που κάνεις αλλαγές ;;; Όταν έχεις τόσα :

    [​IMG] προφανώς και δεν θα σου έρθουν τα μπλε τόσο εύκολα. Δοκίμασε όταν είναι 3 ειδών πλακίδια (ΤΠΕ, σ. τροφή και αστερονόμισμα) και θα δεις ότι δεν θα είναι άφαντα τα τζιν πλακίδια ;)

    είσαι τυχερός. το επόμενο παιχνίδι ήταν αυτό :

    [​IMG]
    [​IMG]
    Οπότε είναι πολύ πιο εύκολο να πάρουμε αστερονομίσματα από εδώ!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/10/21
    Αρέσει σε gtrullis, ioanna6929, yelander10 και 11 σε άλλους.
  8. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!
    Εμένα το καλύτερο ρεκόρ μου είναι:
    [​IMG]

    και με λίγη τύχη ή αν επιτρεπόταν 1-2 παραπάνω αλλαγές θα έφτανα τα 100!
    Οι οδηγίες του φίλου Παναγιώτη αξίζουν χρυσάφι -ή μάλλον αστερονομίσματα!!
    Ακολουθήστε τες!

    Καλή επιτυχία!
     
    Αρέσει σε gtrullis, vickymou, ioanna6929 και 13 σε άλλους.
  9. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Να ευχαριστήσω κι εγώ τον Παναγιώτη για την βοήθεια στις πίστες γιατι αυτο δεν το ειχα προσέξει, οτι δηλ γράφει τα πλακιδια που θα μου έρχονται καθως κάνω τις αλλαγές!! το έπαιζα στην τύχη!:p
     
    Αρέσει σε vickymou, ioanna6929, Lina123 και 4 σε άλλους.
  10. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Μαλλον ειμαι πολυ ατυχη οσον αφορα τα κουμπια με δικοκο σιταρι σε 2 αγρους πηρα μονο 4!! και τωρα με 100 παιχνιδια εχω συνολικα 20!!:cry::(
     
    Αρέσει σε ioanna6929, Lina123, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  11. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα,
    βαλε τη νυχτα δεντρα 20ωρα xxl και θα παρεις πολλα , θα με θυμηθεις.
    Καλη επιτυχια!!!
     
    Αρέσει σε vickymou, Lina123, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  12. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα.
    Μόλις πήρα τη φασολιά με 262 παιχνίδια και απόθεμα 525 αστερονομίσματα.

    [​IMG]
    και θα συνεχίσω να παίζω ώστε να μαζέψω όσο πιο πολλά αστερονομίσματα μπορώ.
    Καλή συνέχεια σε όλους!:)
     
    Αρέσει σε gtrullis, vickymou, Marinaloren και 15 σε άλλους.
  13. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πηρα και εγω τη φασολια με 248 παιχνιδια και αποθεμα 265 αστερονομισματα! Συνεχιζω μεχρι να φτασω τα 400 αστερονομισματα και να παρω τη φωλια του δρομεα!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, maria22, gtrullis και 8 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    έχω παίξει 115 πλακίδια και έχω 217 αστερονομίσματα, με 4 ή 5 μαζέματα την ημέρα.. μπράβο στα παιδιά που τελειώσανε τόσο γρήγορα.. ούτε στα μισά τους δεν έχω φθάσει στα πλακίδια
     
    Αρέσει σε nickoikono11, vickymou, Marinaloren και 8 σε άλλους.
  15. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Φαίνεται όμως πως κάτι κάνεις καλά όσον αφορά τα αστερονομίσματα γιατί εγώ με 334 πλακίδια τοποθετημένα (δηλαδή τριπλάσια σχεδόν από σένα) έχω καταφέρει να μαζέψω μόνο 442 αστερονομίσματα (δηλαδή σχεδόν τα διπλάσια).
    Με το δικό σου ρυθμό θα έπρεπε να έχω 650 αστερονομίσματα.

    Φυσικά θα ήμουν σε ακόμα καλύτερη φάση αν είχα διαβάσει από την αρχή το post του Παναγιώτη και όχι σήμερα που ήταν πλέον αργά. Τον οποίο εννοείται ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου. Καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, nickoikono11, vickymou και 7 σε άλλους.
  16. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    με 247 πλακιδια [πηρα τη φασολια] 284 αστερονομισματα,συνεχιζω για το δευτερο πικολακι ελπιζω να το προλαβω. για κατι περισσοτερο μπα...τα μπλε πλακιδια δυσευρετα!!!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, gtrullis, nickoikono11 και 5 σε άλλους.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    παίζω αυτό το παιχνίδι πάντα σταθερά με συγκεκριμένο αριθμό δένδρων περίπου 70 τα οποία δεν βγάζω ποτέ (στην άκρη των χωραφιών).. όμως αλλάζω πίστα κατευθείαν όταν βλέπω οτι δεν προχωράει.. βάζω 4 πλακάκια και φεύγω χωρίς να καταναλώνω κουμπιά και πλακάκια σε εργαλεία, πε κλπ.. ειδικά όταν η πίστα είναι ασύμφορη προτιμω να πάρω2 αστρονομίσματα και να φύγω , παρά να καταναλώσω κουμπιά
     
    Αρέσει σε .sofaki., vagelis1968, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  18. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Τέλεια τακτική! Ευχαριστώ που την μοιράστηκες μαζί μας...
    Σε αντίθεση με μένα που έβαζα δεκάδες άσχετα πλακάκια ώσπου να βρω μπλε. Δυστυχώς τώρα είναι αργά αλλά τουλάχιστον θα προσέξω την επόμενη φορά. Καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, vagelis1968, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  19. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Αν δεν είχες όμως τα δέντρα θα είχες περίπου 35 με 40 πλακίδια παραπάνω αφού μαζεύεις 210 λιγότερα φυτά σε κάθε μάζεμα!
     
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, Lina123, -sia1971- και 3 σε άλλους.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ο καθένας ακολουθεί την τακτική που πιστεύει οτι αποδίδει.. παίρνω όμως σταθερό αριθμό κουμπιών, για να κάνω τις αλλαγές που χρειάζονται... άλλωστε τα δένδρα αυτά δεν τα βγάζω ποτέ, παρά σε ελάχιστα δρώμενα, για να έχω σταθερή παραγωγή φρούτων για τις αποστολές και τον μύλο
     
    Αρέσει σε Lina123, vagelis1968, nickoikono11 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.