Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Γιορτή Σεπτεμβρίου 2019"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την Unicorn*, 18/9/19.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Unicorn*

    Unicorn* Στρατηγός του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    " Γιορτή Σεπτεμβρίου 2019 "
    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Γιορτή-Σεπτεμβρίου-2019.27345/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Γιορτή-Σεπτεμβρίου-2019.27344/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολους/ολες !!
    Για τη φασολια θα χρειαστουμε 60 επιτραπεζια σκευη, αρα 2.820 πηρουνια και 1.680 μαχαιρια!!!! Να δουμε με τι ρυθμο θα ερχονται τα αναδυομενα!!!!! Οι σταβλοι θα δινουν περισσοτερα μαχαιρια!!!
    Μαζευουμε περισσοτερα αστερονομισματα!!! Δεν εχουμε σπερνοθερισματα με συγκεκριμενο φυτο, ο καθενας φυτευει οποιο φυτο θελει, κατα προτιμηση πολυωρο!
    Αν καποιος συνδιασμος μας δινει αστερονομισματα τον επαναλαμβανουμε!!!!!
    Οι αναβαθμισεις της "μαιμου μουσικος" που εχουμε παρει απο την αποστολη θα μας δινουν σεντουκια με πηρουνια και μαχαιρια!!!!!
    Καλη μας επιτυχια!!!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/9/19
    Αρέσει σε nana, xristos-ale3andros, xara2011 και 31 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα και από εμένα.. ευχαριστούμε
    για τους υπολογισμούς... από τα αγαπημένα δρώμενα και πιο διασκεδαστικά... προσωπικά θα βάλω πολλά δένδρα γιατί το θεωρώ πιό εύκολο και έχω βαρεθεί τα σπερνοθερίσματα... και φυσικά και αρκετούς στάβλους αφού χρησιμοποιήσω την φασολιά και μπόλικα βιοτεχνικά για μείωση του χρόνου παραγωγής... επειδή θέλω πολλά φασουλοφλουρία και αστερονομίσματα.. θα επαναλάβω τους συνδυασμούς που θα μου τα δίνουν.... η φασολιά δεν είναι και τίποτα το φοβερό αλλά θα την κυνηγήσω... αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το κατάστημα,που αυτή τη φορά είναι καταπληκτικό.... οπωσδήποτε θα πάρω πρώτα τα κουπόνια και μετά ότι καταφέρω... ελπίζω η ροή τω αναδυόμενων να είναι μεγάλη, να μην αρχίσουμε πάλι την γκρίνια και να μπορέσουμε να απολαύσουμε όλοι αυτή την όμορφη γιορτή... καλή διασκέδαση σε όλους..
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/9/19
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, nota.dim1802, vickymou και 18 σε άλλους.
  4. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπερα παιδια!
    Ενα ωραιο δρωμενο και σχετικα ευκολο με οχι πολλες απαιτησεις ...Μιας που δεν υπαρχει φυτο ειναι καιρος να βαλουμε στην φαρμα μια ποικιλια αντικειμενων απο δεντρα και σταβλους...:inlove:να γεμισουν και λιγο οι αποθηκες μας...;)
    Καλη επιτυχια σε ολους και ευχαριστουμε τον nickoikono για τους υπολογισμους!:D
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, nota.dim1802, vickymou και 13 σε άλλους.
  5. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Ο Άικ Χορν έρχεται έτοιμος να λάβει μέρος στη "Γιορτή Σεπτεμβρίου" και χρειάζεται τη βοήθεια μας!!:) Θα καταφέρουμε να ολοκληρώσουμε τις αποστολές που εμφανίζονται;:eek: Δεν ξέρω, αν και το βλέπω λίγο απαιτητικό και δύσκολο θα συμμετάσχω όσο μπορέσω. Μου θυμίζει το παλιό δρώμενο "Ροκ εντ Ρομπότ". Καλή τύχη με το συγκεκριμένο δρώμενο και ευτυχισμένη γιορτή Σεπτεμβρίου σε όλους-ες!!;)
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, nota.dim1802, Coinhunter01 και 8 σε άλλους.
  6. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα!! Ξεκίνησε ένα πολύ ευχάριστο δρώμενο στις φάρμες μας που ο καθένας μπορεί να κινηθεί όπως νομίζει. Κάθε συνδυασμός κέρδος είναι ενώ γεμίζουμε και τις αποθήκες μας. Καλές ανταμοιβές και ακόμα καλύτερο κατάστημα.
    Θα ήθελα να έβγαιναν αναδυόμενα και από τις εκτάσεις του νησιού αλλά δεν πειράζει. :p
    Εύχομαι σε όλους πολλά περισσότερα παιχνίδια/συνδυασμούς από τα 60 που χρειάζονται για τη φασολιά! xD
    Καλή τύχη!!!! :music:
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, jimixatz, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 7 σε άλλους.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερααα περα για περααα σε ολη την παρεα!!!
    Βλεπω χαρουμενες φατσουλες , εεε;;;; ετσι ειναι οταν μπαινουν δρωμενα ευχαριστα που δεν θελουν σπαζοκεφαλιες και προχωρουν ευχαριστα :D
    Θα γεμισουμε αποθηκες, θα κερδισουμε δωρακια χωρις αγχος- ελπιζω σε καλες ροες αναδυωμενων για ολους μας - και θα αγορασουμε κιολας οτι μας αρεσει ;):p
    Σε ενα παλιοτερο παρομοιο δρωμενο (με κατι κουτακια δωρου;)- οταν διαλεγαμε ενα συνδιασμο βλεπαμε και τι θα κερδιζαμε, τωρα νομιζω δεν θα βλεπουμε; ετσι νομιζω.
    Δεν πειραζει με μερικες δοκιμες θα βρουμε τι μας αρεσει περισσοτερο και θα το επαναλαμβανουμε;)

    Ευχαριστουμε nikoikono11 για τους υπολογισμους σου!!
    Καλη συνεχεια σε ολους μας!
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, jimixatz, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 9 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπέρα κι από μενα !!!!
    Να άλλο ένα δρωμενο, γενναιοδωρο και ευχαριστο.. Απ αυτά που χαιρεσαι να παιζεις ..
    Αν ερχονται και τα μαχαιρο-πιρουνα αβίαστα και μπολικα, δεν θα αντιμετωπίσουμε κανενα πρόβλημα..
    Ξεκιναμε δυναμικα λοιπον και ελπιζω να εχουμε ολοι μας, τα καλυτερα δυνατα αποτελέσματα..
    Ευχαριστούμε για τις αναλυσεις ..
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, jimixatz, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 10 σε άλλους.
  9. kiriakosf

    kiriakosf Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους κάπου στο τέλος Μαρτίου υπήρχε δρώμενο με τίτλο Υπέροχα Λουλούδια το οποίο ήταν κάτι ανάλογο με αυτό εκεί ο nickoikono11 και ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 δίνουν κάποιους συνδυασμούς. Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά μπορεί να βοηθήσουν. Αν κάνω κάτι λάθος παρακαλώ να με διορθώσετε.
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, jiorgos, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 5 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    δεν κάνεις λάθος Κυριάκο ... έχουμε ένα πίνακα από τα παιδιά πολύ χρήσιμο... αυτό που δεν ξέρω σ αυτό το παιχνίδι.. είναι οι συνδιασμοι που δίνουν πχ αστερονομίσματα ισχύουν οι ίδιοι για όλους... αν θέλετε δοκιμάστε αυτούς τους συνδυασμούς να δούμε αν δίνουν τα ίδια... και αν ναι. τότε να βάλουμε τους συνδυασμούς των αστερονομισμάτων να βοηθήσουμε ο ενας τον αλλο[​IMG]
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, jimixatz και 9 σε άλλους.
  11. jojogr

    jojogr Ανερχόμενος συντάκτης

    δυστυχώς δεν δίνουν σε όλους τα ίδια, της geppo1 πχ σ' εμένα έδωσε αντί αστερονομίσματα φασουλοφλουριά... σμίφ...
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, nickoikono11 και 6 σε άλλους.
  12. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες!

    Εμένα μου έβγαλε αυτόν τον συνδυασμό.

    [​IMG]

    Καλή επιτυχία σε όλους!

     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22, nickoikono11 και 7 σε άλλους.
  13. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Δεν ξερω αν δινει σε ολους τα ιδια: σε μενα ετυχε ο συνδυασμός :
    α) πορτοκαλι - μπλε καρδια- κοκκινο (κουλουρι)-ασπρο (λουκανικο) : 5 x 20 αστερονομισματα
    β) πορτοκαλι - πρασινο - κοκκινο (κουλουρι) - ασπρο (λουκανικο) : 10 x 20 αστερονομισματα
    Ξαναεπαιξα και δευτερη φορα τα ιδια και πηρα απο 20 αστερονομισματα τη φορα!
    Αρα αμα δινει απο 20 καθε φορα το ιδιο, εχουμε 60x20 = 1200 αστερονομισματα ! Δεν ειμαι σιγουρος ομως ακομη αν ισχυει....... θελω να παιξω τον ιδιο συνδυασμο και άλλες φορες, και τοτε θα σας πω με σιγουρια!!!!
     
    Αρέσει σε Gulit1, xristos-ale3andros, stef10 και 14 σε άλλους.
  14. sgr5081

    sgr5081 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    πράσινο μπλε κόκκινο άσπρο 20 αστερονομοσματα
    αλλα πολυ πιρούνι βρε παιδια .... πολυ σε σχεση με τα μαχαιρια.... με βλεπω για ξηλωνε δεντράκια βαλε ζωάκια (στάβλους) και εργαστηριάκια
    Ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά που βοηθάνε με κάθε δυνατό τρόπο και να ευχαριστησω (που όλο το ξεχνάω ) τους συνεπής καλούς μου γείτονες
    καλό ξημέρωμα σ όλες /ους
     
    Αρέσει σε 66romanou, xristos-ale3andros, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 8 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    αρα ο β συνδυασμός έδωσε και στους δυο μας 20 αστερονομίσματα
    ομως το θεμα ειναι να βρίσκουμε νέους συνδιασμούς για τον καθένα.. για να παίρνουμε και το εξτρα δωρο
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/9/19
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, -sia1971-, ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 και 5 σε άλλους.
  16. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημερούδια σε όλη την αγροτοπαρέα, σε μένα έδωσε αυτούς τους συνδυασμούς [​IMG]
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, -sia1971-, Dr.Kelly και 8 σε άλλους.
  17. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλημερα σε ολους.. Εμενα ο συνδυασμος που μου εδωσε αστερονομισματα ειναι
    α.πρασινο μακαρονι
    β.κιτρινο
    γ. κοκκινο κουλουρι και
    δ. μπλε καρδια.
     
    Αρέσει σε xristos-ale3andros, -sia1971-, jimixatz και 5 σε άλλους.
  18. xaris300800

    xaris300800 Νέος ειδικός

    απαραδεκτα τα αναδυομενα---σχεδον 3 προς 1....ηδη εχω 378 ορφανα πιρουνια με 2 συγκομιδες...πρεπει να το κοιταξουν..μεχρι τελους του εβεντ..θα μαζεψουμε 3-4 χιλιαδες ορφανα πιρουνια και θα ψαχνουμε στα αζητητα μαχαιρακια...
     
    Αρέσει σε 66romanou, xristos-ale3andros, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  19. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Η αληθεια είναι ότι τα μαχαιρια ερχονται με πολλη μικρη ροη σε σχεση με τα πιρουνια και θα συμφωνησω με τον συναγροτη μου..
    Σε μενα η αποκλιση είναι πολλη μεγαλυτερη..Εχω αυτην την στιγμη στην διαθεση μου, 132 πιρουνια και μονο….. 25 μαχαιρια..
    Ακομη και το διακοσμητικο που δινει κιβωτια ,δεν κανει την μεγαλη διαφορα..
    Ουτε καν οι σταβλοι και τα πολυωρα.. Προβλεπω ,να μας παιδεψουν πολύ αυτά τ αναδυομενα , και είναι κριμα ..:oops:
    Φιλικα Βικυ.. :inlove:
     
    Αρέσει σε 66romanou, xristos-ale3andros, -sia1971- και 8 σε άλλους.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    δυστυχώς οι συνδυασμοι δεν δινουν τα ιδια σε όλους... και δυστυχώς σε 9 παιχνίδια μόνο ενας συνδυασμος μου εδωσε 20 αστερονομίσματα... η αναλογία είναι απαράδεκτη... ας το κοιταξουν οι ειδικοί μαζί με την ροή των μαχαιριών.. μην χαλάνε την γιορτή...
     
    Αρέσει σε 66romanou, xristos-ale3andros, -sia1971- και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.