Συζήτηση για το δρώμενο: Γιγάντικα Εξπρές

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 16/2/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπερα , αν πας στο νησι και ανοιξεις την μπαρα που κανεις τις αγορες θα δεις απο 65000 εως 100000. αναλογα με τα χορτοταλληρα που εχεις αγοραζεις. εγω βαζω εναν + απο αυτους και συμπληρωνω με τους αλλους αχρηστους που εχω πχ καστορα, παγωνι, παπαγαλο κα
    αν εννοεις την αξια ανταλλαγης θα σου πχ τον βραδυποδα+ που εχει αξια ανταλλαγης 200 και τον ελεφαντα+ που εχει 160 .εκει τριγυρω πανε και οι υπολοιποι
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/2/15
    Αρέσει στους soyla74 και kolokythopitas.
  2. picantinio2012

    picantinio2012 Προχωρημένος

    εγω κερδισα δυο πορτοκαλη μεγα γουρουνια και ειμαι πολυ χαρουμενη, ειχα μονο κιτρινα απο το προηγουμενο ιβεντ, και προσπαθω τωρα για πορτοκαλη μεγα κατσικι, εχω αλλα δυο δρομολογια και σταματαω γιατι δεν εχω αλλους σταβλους για να δωσω.. τους καλους τους κραταω για το εμποριο& δωρα....
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  3. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Να επισημάνω ότι ο ελέφαντας+ δε συμφέρει. Δίνει 160 και κοστίζει όσο 10 απλοί ελεφάντων που όλοι μαζί δίνουν 400.
    Εγώ βάζω 5 ελέφαντες και 1 πάντα που δίνει 60.
    Ο σταύλος+ "συμφέρει" μόνο αν κάποιος δεν έχει ξεκλειδώσει ας πούμε πάντα και δεν έχει κάποιο άλλο σταύλο που να δίνει τουλάχιστον 50 για να συμπληρώσει.
    Εντωμεταξύ, άρχισα να κερδίζω βλακείες,αλλά δεν το βάζω ακόμη κάτω. Έδωσα σταύλους αξίας 250 και πήρα κίτρινο πάπιας που δίνει 20!!! και κίτρινο αλόγων. Πήρα και τζάμπογουρούνια που δεν είχα'
    Επίσης ήθελα να επισημάνω,ότι στις σ.ε. δε βλέπω κάτι που να με πείθει ότι τα μεγάλα φορτία έχουν καλύτερες πιθανότητες για κάτι καλό.
    Και κει οι κίτρινοι σταύλοι εμφανίζονται λέει συχνά.Ας έλειπαν τουλάχιστο απο κει.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, pan15200188 και maroula.
  4. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολους. Γεωργια θα σε απογοητευσω, αλλα οι τζαμπο σταβλοι δεν ανταλλασονται- στελνονται στο παρε - δωσε. Εκτος κι αν αλλαξει κατι. Εμενα μου ετυχε κιτρινος σταβλος αλογων:(. Τζαμπο κατσικα κιτρινη και πορτοκαλι νυχτεριδες.:inlove:
     
    Αρέσει στους Stefoulini και graganta.
  5. GEORGEGR

    GEORGEGR Αρχάριος στο φόρουμ

    θα ηθελα να πω οτι ισως το γιγαντικα εξπρες να ειναι καλο για καποιους που παιζουν 2-3 χρονια και εχουν μαζεψει σταυλους πολλους που δεν χρειαζονται πια αλλα για οσους παιζουν λιγο καιρο οπως εγω δεν λεει κατι.πιστευω οτι θα ηταν καλυτερο αν αντι για αξια σταυλων ζητουσε τεμαχια σταυλων.με τον τροπο αυτο θα συνεφερε να παιξουν και αυτοι που ειναι μικρο επιπεδο η` παιζουν λιγο καιρο.με την ευκαιρια αυτη θα ηθελα να κανω μια γενικη παρατηρηση που αφορα και το γιγαντικα.υπαρχουν αρκετα event που απο την φυση τους (και οχι εσκεμενα πιστευω) ευνοουν οσους παιζουν πολυ καιρο.γνωμη μου ειναι οτι θα επρεπε η` να προσαρμοστουν ετσι ωστε να ανταποκρινονται και σε αυτους που παιζουν λιγι καιρο η` να να υπαρχουν ταυτοχρονα 2 επιπεδα που να αφορουν οσουν παιζουν πολυ καιρο και σε οσουν παιζουν λιγο με διαφορετικα ζητουμενα.καλη συνεχεια σε ολους...
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, maroula και marketoysa.
  6. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Τελικά εγώ είμαι τυχερή γιατί με την πρώτη πήρα πορτοκαλή χαμελαίοντα και βλέποντας τα δικά σας δεν άλλαξα άλλο!
     
  7. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    εγω επειδη κυνηγαω τα πορτοκαλι κατσικακια περνω το μεσαιο μεγεθος το πρωτο με 500 που λεει και δινω εναν σπανιο σταυλο 410 αξιας και μετα 5 παπιες με 20 και ετσι βγαινει 510.
    Μεχρι στιγμης εχω μονο παρει ενα ασπρο αλογακι και εχω αλλα 3 που βγαινουν .
    empotonaki εισαι πολυ τυχερη!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και xara2011.
  8. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    τα χθεσινά αποτελεσμάτα :
    [​IMG]

    δεν μπορειτε να πείτε είναι όλα σπάνια ;)
     
  9. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    ακριβως το ιδιο εκανα και εγω !! .....τιποτα ομως εβαλα πριν απο λιγο ενα τελευταιο μπααας και ειμαι τυχερη και τερμα !-.- ......ααα να προσθεσω οτι το τελευταιο απο τα 5 καντο κοτετσι ...μην τους δινουμε και παραπανω ποντους !!:p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, Stefoulini και 2 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    απλα θα σου επισημανω πως οποιος θελει να ανταλλαξει στα 500, οπως εγω, δεν μπορει να βαλει 10 σταβλους των 50, μπορει ομως να βαλει δυο +ελεφαντων και να συμπληρωσει με κατι αλλο. και φυσικα κανω αυτην την επιλογη, γιατι προσωπικα εγω δεν ανταλλασω κανενα σπανιο σταυλο, ουτε και καμμια πορτοκαλι αναβαθμιση. συμπληρωνω με απλους σταβλους που μπορω να τους αντικαταστησω με χορτοταλληρα/
     
    Αρέσει σε soyla74, kolokythopitas, psipsi1978 και 4 σε άλλους.
  11. gagalia

    gagalia Νέος ειδικός

    Με απλους βραδυποδες (5) στο τρενο:
    2 τζαμπο πορτοκαλι κατσικες
    1 τζαμπο κιτρινο κατσικες
    1 τζαμπο κιτρινο αλογο
    και πορτοκαλι- αλογο- αγελαδα - ψαρι -ταρανδος+ :D

    και το τρενο ταξιδευει για να φερει το γουρουνι ισως;
    καλές παραλαβές
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, Stefoulini και 3 σε άλλους.
  12. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Kέλλι, [ Geppo1] έχεις δίκιο.Και γω χάρη στις δικές σου συμβουλές στην προηγούμενη ανάρτηση, βάζω μόνο σταύλους που αγοράζω με χτ.
    Μόνο 1 πορτοκαλί γαλοπούλας που μου ήρθε τώρα με το τρένο, τον ξανάστειλα πίσω. Τους παλιούς τους κράτησα.
    Μου ήρθαν και κίτρινες αγελάδες και πορτοκαλί χαμαιλέων.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/2/15
    Αρέσει σε soyla74, kolokythopitas, psipsi1978 και 3 σε άλλους.
  13. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλα βρε παιδια σας δινει πορτοκαλι τζαμποκατσικα με μικρο φορτιο των 250 ?? .....αφου το δινει για σπανιο ..o_O ....τι να πω ...αν εχεις τυχη διαβαινε....
     
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εγω παντως απογοητευτικα!! καμμια σχεση με τα παλαιοτερα εβεντ. σε 9 τραινακια πηρα 3 τζαμποσταβλους στα 350 και 500 και ολα τα αλλα κιτρινες και πορτοκαλι αναβαθμισεις σταβλων. θα συνεχισω με 350 και βλεπουμε. μαλλον δεν εχω τυχη αυτη την φορα!!
     
    Αρέσει σε soyla74, ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ, marketoysa και 5 σε άλλους.
  15. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,δεν με νοιάζει τι θα κερδίσω στο δρώμενο,απλά δεν το χόρτασα όσο ήθελα,πολλές υποχρεώσεις βλέπετε, μα πάρα πολλές,άλλα δεν πειράζει,εάν καταφέρω να κάνω 15 με 20 τρενάκια θα είναι μεγάλη επιτυχία,θα τα βάλω όλα μαζί στο τέλος του εβεντ και ότι βγει,όσο για τους στάβλους μόνο νησιού: μαϊμού, βραδύποδας, καμήλα,ανακόντα,κτλ. και για τους νέους παίχτες που παίζουν τώρα το παιχνίδι και αυτούς που θα έρθουν,η εταιρία είναι αυτή που θα αποφασίσει ποιους τζαμποστάβλους θα βάλει και αν θα βάλει καινούργιους χωρίς να καταργηθούν οι παλιοί,έτσι κάποιοι συμπαίχτες μας δεν θα είχαν κανέναν τζαμπόσταβλο (παλιό) και έπρεπε να αποχτήσουν. το να βλέπει κάποιος διαφορετικά το παιχνίδι νομίζω πως είναι δικαίωμα του... να είστε όλοι καλά.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 18/2/15
  16. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Τα σημερινά
    Μικρό φορτίο Α
    Στάβλο Αγελάδας Πορτοκαλιά
    Μικρό φορτία Β
    Τζάμπο στάνη κατσικών
    Μεσαίο φορτίο Α
    Σπηλια νυχτεριδών πορτοκαλί
    Στάβλος στρουθοκαμήλων πορτοκαλής
    Μεγάλο φορτίο Α
    Τζάμπο χοιροστάσιο
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, pan15200188 και 3 σε άλλους.
  17. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Εγώ τι να πω?
    Με φορτίο L και μεγάλο φορτίο Γ (είναι το μέγιστο 2000 όπου όλοι σχεδόν οι τζάμπο στάβλοι είναι πολύ συχνοί εκτός από τον πορτοκαλή αλόγων) τι φαντάζεστε ότι μου έτυχε? Τράβαγα τα μαλλιά μου !!! Πορτοκαλή αναβάθμιση λαγού !! Μα τόσο άτυχη... τόσο άτυχη πια...
     
    Αρέσει σε Stefoulini, kolokythopitas, soyla74 και 4 σε άλλους.
  18. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Τις στέλνω και μου ξανάρχονται πίσω!Όχι άλλες τζαμποκατσίκες! άλογα θέλω...
     
    Αρέσει σε Stefoulini, kolokythopitas, ΣΤΑΘΗΣΟΛΕ και 2 σε άλλους.
  19. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα σε ολους
    μιας και αρεσε τοσο πολυ σε ολους μας, αυτο το εβεντ, μηπως μπορειτε να δωσετε παραταση εως αυριο ή τουλαχιστον εως το βραδυ??? δεν το χορτασαμε!!!
     
  20. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Εγώ πάλι, για να πω την αλήθεια, σκέφτηκα ότι καλά που τελειώνει γιατί θα ξεπαραδιαστώ... Το κυνηγάω μέχρι τέλους...
     
    Αρέσει στους soyla74, misirli και .eugenaki..
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.