Συζήτηση για το δρώμενο: Γιγάντικα Εξπρές

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 16/2/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Pandora*

    *Pandora* Επίτροπος του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο
    "Γιγάντικα Εξπρές"

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια,τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδω

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!
    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, psipsi1978, *mava* και 2 σε άλλους.
  2. efirizou

    efirizou Ενεργός συντάκτης

    επιτελουςςςς...... το περιμενα εδω και πολυ καιρο
    εχω ενα σωρο σταυλους για φορτωμα στο τρενακι
    και ας ελπισουμε να ειναι καλα αυτα που θα φερει.
    καλη επιτυχια σε οσους το προσπαθησουν.
     
    Αρέσει σε marketoysa, GEPPO1, kolokythopitas και 11 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    πραγματι τι ειχα επιθυμησει και εγω, απο τα πιο αγαπημενα μινι εβεντ. μονο που ειναι καιρος να μπει και κανενα νεο ζωο στο τρενακι, για να εχει και πιο πολυ ενδιαφερον!! παντως ειναι απο τις πιο ωραιες ιδεες, που υπαρχουν για το παιχνιδι! καλη διασκεδαση σε ολους!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, marketoysa, Nantia123 και 12 σε άλλους.
  4. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    εχω αουσει πολλα για το εξπρεσ αλλα θα ειναι η πρωτη φορα που θαπαιξω. :) ελπιζω να ειμαι τυχερη και να κερδισω κατι καλο :))
     
    Αρέσει σε marketoysa, GEPPO1, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  5. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημερα συναγροτες, πολυ καιρο το περιμενω αυτο το τρενο. Την πρωτη φορα που το ειδα ημουν πολυ μικρο επιπεδο και δεν ειχα κατι σπουδαιο να ανταλλαξω. Ελπιζω να ειμαι τυχερη.:inlove: Με το καλο να δουμε και το αλλο τρενακι.:music:
     
    Αρέσει σε imolg, marketoysa, GEPPO1 και 7 σε άλλους.
  6. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Kαι γω Μαρία, μια απο τα ίδια.Έχω πάρει μόνο 2 τζαμποσταύλους, αλλά αυτό που περιμένω πως και πως είναι το τρένο με τα δέντρα.
     
    Αρέσει σε psipsi1978, powerranger91, marketoysa και 7 σε άλλους.
  7. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    όταν πρωτοβγήκε αυτό το μινι ιβέντ μου άρεσε πολυ. Το γεγονός όμως ότι δεν έβαλαν καινούριους τζάμπο στάβλους έστω και από τα παλιότερα ζώα όπως πρόβατο, λαγό και πάπια και δεν δίνεται η δυνατότητα να βάλουμε στο τρένο άχρηστα εργαστήρια όπως τα εκκολαπτήρια, τα γαλακτοκομεία και τα μελισσοκομεία το κάνουν τουλάχιστον αδιάφορο.
     
    Αρέσει σε powerranger91, marketoysa, heavymetal7 και 9 σε άλλους.
  8. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    makari na mporousame na baloume ergastiria...
     
    Αρέσει σε psipsi1978, powerranger91, graganta και 6 σε άλλους.
  9. picantinio2012

    picantinio2012 Προχωρημένος

    τα αχρηστα δεν μπαινουν στο τρενο, δλδ, τι θελουν να βαλουμε, τις γατες, αλεπουδες και βατραχια, για να μην ζηταμε το εμποριο &δωρα που μας περισσευουν για να κανουμε ανταλλαγες ? κατα τα αλλα στους μυστηριοδους σταβλους τα εκκολαπτηρια ενα πισω απο το αλλο ερχονται..απογοητευτικο:wuerg:
     
    Αρέσει σε powerranger91, marketoysa, heavymetal7 και 4 σε άλλους.
  10. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    παιδια κατ αρχην συμφωνω μαζι σας, πως πολλους αχρηστους σταβλους δεν μπορουμε να τους δωσουμε και το αποτελεσμα ειναι πολλοι απο εμας να μην παιζουν αυτο το ωραιο παιχνιδι. θα επρεπε να μπουν ολοι οι σταβλοι και οι αναβαθμισεις για να εχει ενδιαφερον. θα σας προτεινω ομως να αγορασετε αν εχετε χορτοταλληρα, κλασσικους σταβλους +(τους παλιους κιτρινους δηλαδη, απο την μπαρα) ανακοντα, καμηλας , ελεφαντα, και να συμπληρωσετε με οτι αλλο αχρηστο εχετε πχ κοτες , παπιες , καστορες κλπ. νομιζω οτι ειναι μια εφικτη λυση. δοκιμαστε!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/2/15
    Αρέσει σε imolg, psipsi1978, powerranger91 και 7 σε άλλους.
  11. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Νομίζω ότι θα το περιμένουμε πολυ!!!
     
    Αρέσει σε powerranger91, pan15200188, soyla74 και 3 σε άλλους.
  12. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    [​IMG]
    ένα πολύ ενδιαφέρον ιβέντ ως πρός την ιδέα,αλλά.....εγώ προσωπικά τους πορτοκαλί τζαμπόσταυλους κ κίτρινους φυσικά,τους πήρα όλους από το πρώτο ιβέντ,όταν πρωτομπήκε,δεν ήξερα ότι θα επαναληφθεί,όταν ξαναμπήκε δεν ξαναέπαιξα γιατί είναι ένα ακριβό ιβέντ κ στην ουσία θέλει μυστηριώδεις σταύλους ή αναβαθμίσεις για να κερδίσεις κάτι της προκοπής,που αυτά δεν είναι για πέταμα.Αν τα ζώα ήταν διαφορετικά θα άξιζε να ξαναπαίξω ,όχι όπως τώρα που έπαιξα στη L2000,έδωσα αετούς κ αναβαθμίσεις ταρανδούλη κ πήρα κίτρινη αναβάθμιση τζαμποκατσίκας,αν ήταν νέο ζώο δεν θα με ενοχλούσε,αντίθετα θα χαιρόμουν
     
    Αρέσει σε powerranger91, pan15200188, marketoysa και 5 σε άλλους.
  13. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    ήρθε το δρώμενο που είναι μες την καρδιά μου,σ' αυτό το εβεντ κερδίζεις υπέροχους στάβλους,αν έμπαιναν καινούργιοι στάβλοι, οι νέοι παίχτες δεν θα τους κέρδιζαν,ίσως στο επόμενο ;),για να μην νιώθει κάνεις αδικημένος.θα το προσπαθήσω όσο δεν πάει ,γιατί 48 ώρες δεν φτάνουν για να το χαρώ,είναι λίγες,από την άλλη, καλά που ήρθε και ας είναι για τόσο χρονικό περιθώριο. το εβεντ είναι υπέροχο και αξίζει να ασχοληθεί κάποιος ,ειδικά οι νέοι παίχτες θα το λατρέψουν.να είστε όλοι καλά:):):).
     
    Αρέσει σε psipsi1978, powerranger91, pan15200188 και 4 σε άλλους.
  14. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Δε θα το πιστέψετε τι κέρδισα! Τάρανδο![είχα μόνο 1] Νόμιζα ότι δεν κερδίζουμε σταύλους απο το μυστηριώδη σταυλάρχη.Λάθος μου ή έτσι ήταν μέχρι τώρα;Αλλά και στις σ.ε. δε βλέπω κάτι σχετικό.
    Πάντως θα έπρεπε οπωσδήποτε να μπαίνουν όλα τα εργαστήρια.Είναι παράλογο να δίνεις πορτοκαλί σταύλους και να σου τύχει κίτρινος απλός. Πάντως ξεκίνησα καλά και θα συνεχίσω όσο μπορώ,ανάλογα και με τα επόμενα αποτελέσματα.Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/2/15
    Αρέσει σε psipsi1978, powerranger91, pan15200188 και 5 σε άλλους.
  15. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    τίποτα άλλο από τζάμπο χοιροστάσια δεν έχει ?
    τέτοια είχα και πάλι τέτοια κέρδισα .
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, psipsi1978, marketoysa και 5 σε άλλους.
  16. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    Γεωργια δωστα σε μενα χα χα χα που δεν εχω !!! εγω μονο σε αλογακια εχω !!!
    επισης μπορεις να τα ξαναβαλεις στο τρενακι μηπως και σου φερει κατι αλλο !!
    καλο το event αλλα βαλτε και κανα καινουριο να εχει περισοτερο ενδιαφερον για ολους μας !!!τοσα ζωα εχουμε ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, psipsi1978, powerranger91 και 2 σε άλλους.
  17. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Μαράκι μου να σου δώσω τα γουρουνάκια να μου δώσεις ένα αλογάκι που δεν έχω?
    θα σου πω σε λίγο αποτελέσματα από άλλους 2
    επειγόντως το πάρε δώσε πρέπει να ανταλλάξω τα γουρούνια !!!!!!!!!!!!
    [​IMG] κι άλλο, θες κι άλλο μήπως [​IMG] κι άλλο έχω[​IMG] ξέχασα πήρα και μια πορτοκαλή κυψέλη
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/2/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, psipsi1978, maria071966 και 3 σε άλλους.
  18. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    Πρωτη φορα παιζω σε αυτο το ιβεντ ....δεν το συμπαθω ιδιαιτερα να πω την αληθεια ,προτιμω το αντιστοιχο με τα δεντρα ....τεσπα ....
    μεχρι στιγμης χαλαλησα : ρακουν,ποντικι,σκυλο,ελεφαντα*, πορτοκαλι κοτα ,νυχτεριδα ,γατα συν τους απλους που συμπληρωνα
    για να παρω δυο τζαμπο αλογα κιτρινα , κιτρινη αναβαθμιση νυχτεριδα , πορτοκαλι κοτα και κατι ακομα δεν θυμαμαι ......εν το μεταξυ τα ανοιγα ολα με φιορινια γιατι βαριομουν να περιμενω ....εχω βαλει ακομα δυο ....τελικα θα μεινω στην αποψη που ειχα εξ αρχης ,δεν μου αρεσει ! ....και ενας λογος παραπανω ειναι οτι πουθενα δεν ειδα να υπαρχει σαν προσφορα το ''συχνα'' σε τζαμπο πορτοκαλι σταβλους ,μονο το ''κανονικα'' ...δεν γινεται να δινεις τοσα και να σου λεει οτι αυτο που παλευεις να παρεις ερχεται κανονικα -.-....τα αλλα που δεν ειναι και τοσο σπουδαια ερχονται και συχνα και πολυ συχνα ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, psipsi1978, powerranger91 και 3 σε άλλους.
  19. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Παιδιά, όσο μπορείτε, μη βάζετε σπάνιους σταύλους.Εγώ ακολουθώ τη συμβουλή της geppo και ξοδεύω μόνο χτ. Μετάτον τάρανδο ήρθε πορτοκαλί νυχτερίδας.
    Φίλε κολοκυθόπιτα,τι εννοείς αν έμπαιναν νέοι σταύλοι, οι καινούριοι παίχτες δε θα τους κέρδιζαν, και να μπουν στο επόμενο για να μην αδικηθεί κανείς;Την επόμενη φορά δε θα υπάρχουν νέοι παίχτες;
    υσ.με το ζόρι κρατιέμαι να μην τους ανοίξω με φιορίνια. Μόνο 1 έδωσα για τον πρώτο.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/2/15
  20. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    μπορεις να μας πεις την αξια των + κιτρινων σταβλων? :)
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.