Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Γάτες εν δράσει"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 9/11/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Κάτσε - κάτσε γιατί όλη μέρα σήμερα προσπαθώ να καταλάβω τι έκανες...
    Αγόραζες δλδ 4 απλές στα 15-20.000 χιλ τη μια , σωστά ? τόσο έκαναν οι γάτες αυτές τις μέρες....
    Έκανες εκτροφές τις απλές και τις πουλούσες ... πόσο ?? 20 ? 30 ? 40 ? 50.000????
    Δηλαδή... έδινες από 60 με 80.000 για 4 γάτες , έβαζες 2 σούπερ τροφές και πουλούσες κάτω απ την αξία που πλήρωσες για να πάρεις τις 4 απλές γάτες , σωστά ???
    Πουλούσες ένα ζώο με αξία 2.600 για το ιβεντ και μετά έπρεπε να δώσεις 6 απλές γάτες για να "πιάσεις" την παραδωτέα αξία του...
    Δηλαδή , έδινες 70.000 χιλ για αγορά... πουλούσες 40.000 και μετά ξαναγόραζες 6 γάτες στα 100τόσα χιλ. για να παραδώσεις ίση αξία ζώα στη θέση αυτής που πούλησες ??
    Ρωτάω , για να μαθαίνω κι εγώ τις νέες μεθόδους ολοκλήρωσης τέτοιων ιβεντ , γιατί μάλλον έμεινα πολύ πίσω...
     
    Αρέσει σε *mava*, skareleni, evieva και 13 σε άλλους.
  2. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελος και για μενα καλη συνεχεια σε ολους!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε skareleni, psipsi1978, gtrullis και 10 σε άλλους.
  3. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,το δρώμενο έβγαινε πολύ άνετα και με εκτροφές και χωρίς εκτροφές8),αρκεί κάποιος να είχε τα απαραίτητα υλικά για να φτιάξει τις γατούλες. εμένα μου έμειναν οι στάβλοι από τις γάτες και οι κουφοξυλιές,τις οποίες κέρδισα χωρίς μεγάλο κόπο;). έφτιαξα παραγωγή με τις κουφοξυλιές π.χ. και μετά τις πούλησα στην λαϊκή,έτσι έβγαλα κέρδος σε χτ:D,αλλά μου έμειναν καθαρά τα δένδρα και οι στάβλοι από τις γατούλες,εάν πουλούσα και γάτες τότε θα ήμουν κατά δυο μύρια ποιο πλούσιος στο παιχνίδι;),απλά ήταν τα πράγματα,έμεινε μια παραγωγή απλή από γατούλες και τέρμα το εβεντ για μένα,να είστε όλοι πάντα καλά:).
     
    Αρέσει σε skareleni, soyla74, psipsi1978 και 10 σε άλλους.
  4. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    καταρχάς το ποσό που ξόδευα για τις απλές ήταν 18-20χιλ την μία. Μετά έκανα εκτροφές μόνο στα γεννητούρια!!! είχα περισσότερα ζώα απ' ότι...αγόραζα...έτσι μετά πουλούσα τα ζώα εκτροφής μου, τότε δεν υπήρχε τίποτα στην λαϊκή απο αυτά!!! και το έβαζα στην ακριβότερη στρογγυλεμένη τιμή.

    και το αστείο της υπόθεσης ότι αυτη η τακτική μου πήγαινε αρκετά καλά διότι είχα βγάλει κέρδος σχεδόν 7 μύρια!!! χαχα

    υ.γ. την πώληση τώρα δεν θυμάμαι πόσα τα έδινα... θύμισε μου την επόμενη φορά να κάνω μια εγγραφή (καλα διάβασες εγγραφή)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, skareleni, sofiapao76 και 4 σε άλλους.
  5. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Δεν ξερω τι τιμες κυριαρχουσαν στην λαικη σου, παντως εγω θυμαμαι οτι στην δικια μου η 2η γενια ειχε 25000 αν δεν κανω λαθος. Δηλαδη σχεδον μια απλη
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και jimixatz.
  6. fenia233

    fenia233 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    και στη δικιά μου λαική οι γάτες πρώτης γενιάς είχαν όταν δεν υπήρχε γρι από 6.200 και οι δεύτερης γενιάς από 16.500
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, nota.dim1802, jimixatz και 3 σε άλλους.
  7. alexmasou

    alexmasou Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μου βγηκε Σιαμ απο 4 απλες!!
     
    Αρέσει σε pap100, kikijimy, empotonaki και 7 σε άλλους.
  8. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    αντιμετωπιζω προβλημα με τι εκτροφες προσπαθω να κάνω περσιας και σιάμ αλλα καταναλώνονται πολυ γρήγαρα οι τροφες και τα μεγαλα επιπεδα μήπως υπάρχει καμιά στρατηγηκή για πιο ευκολη εκτροφη και οχι τόσο πολυδάπανη ?
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/11/16
    Αρέσει στους kolokythopitas και jimixatz.
  9. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο έχει ολοκληρωθεί.
    Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.
    Η συζήτηση κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.