Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Βασίλισσα του καρναβαλιού

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την Unicorn*, 29/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Εκπληκτικό δρώμενο, ευχαριστούμε την φαρμεράμα και πάντα τέτοια ;)
     
    Αρέσει σε NOTHS58, Gulit1, Coinhunter01 και 9 σε άλλους.
  2. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σ' όλους!
    Τελείωσα και εγώ τα καλάθια μου -αν και θα μαζέψω σε λίγα λεπτά μερικούς στάβλους, οπότε μπορεί να παίξα άλλα 2-3 - και είμαι πολύ ικανοποιημένη από το δρώμενο!
    Κέρδισα και εγώ δεν ξέρω τι κέρδισα... Πάνω από 1200 σούπερ τροφές, 3000+ λιπάσματα επίσης από 2000 σούπερ και τούρμπο της Ζωζός, πάρα πολλά φασολοφλουριά (πήρα μαγικό δένδρο που δεν θα έπαιρνα γιατί έχω 8 8), μπανάνες δεν ξέρω πόσες, αλλά έφτασε πάνω από 1000, και πε στη φάρμα ικανούς για να ανέβω επίπεδο -μαζί με τους πόντους από τη φασολιά και ΤΠΕ περί τα 20 εκατομμύρια.
    Χορταστικό δρώμενο!
    Ελπίζω να επανέλθει του χρόνου.
    Πάντως πιστεύω ότι δεν πρόκειται ποτέ να ανακοινωθεί εκ των προτέρων. Αν γίνει αυτό πχ στο ημερολόγιο, τότε για τον προηγούμενο μήνα θα παγώσουν όλες οι αγορές λιπασμάτων, τροφών κλπ. Εγώ για παράδειγμα, μόλις τελείωσα το προηγούμενο δρώμενο εκτροφών, αγόρασα το μεγάλο πακέτο (XL) σούπερ τροφής για να έχω για επόμενα δρώμενα. Αν ήξερα ότι αμέσως μετά θα ξεκινούσε η βασίλισσα, φυσικά δε θα αγόραζα. Γι αυτό μην περιμένετε ανακοίνωση εκ των προτέρων.
    Τέλος να συγχαρώ την εταιρεία για το ωραίο δρώμενο και τη σωστή διαχείριση των προβλημάτων που προέκυψαν.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/6/17
    Αρέσει σε NOTHS58, skareleni, sofiapao76 και 11 σε άλλους.
  3. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Τέλος όλα τα καλάθια...

    Τώρα μπορεί να λήξει το δρώμενο μια και καλή. xD
     
    Αρέσει σε skareleni, NOTHS58, sofiapao76 και 11 σε άλλους.
  4. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα σε ολη την χαρουμενη αγροτοπαρεα !!!! Αν και σιγουρα η μαιμουδοβασιλισσα θα ειναι η αιτια αν επαθα συνδρομο καρπιαιου χαλαλι της λεμεεεε!!!!!!!!!!
    Πλουσια τα δωρα της ,χωρις μιζερια τα σκορπισε και εμεις τα απολαυσαμε και γεμισαμε αποθηκουλες :inlove: ...εγω σημερα την πατησα βεβαια γιατι δεν ειχα δει την ανακοινωση και μαζεψα ολους τους χωρους που ειχα σταβλους πριν την ωρα εναρξης της παρατασης και εχασα πολλα καλαθια μα οκ δεν παραπονιεμαι προλαβα αποψε καμια 40αρια :p
    εγω προσωπικα αδιαφορουσα για τα γλυκισματα ,αν μου καθοντουσταν οκ μα δεν εχανα με τιποτα για χαρη τους ολα τα υπολοιπα ...το αποτελεσμα ηταν 500 μπανανες περιπου ,1600 σ.τ (ειχα 45 μονο) ,5800 σ.λ (ειχα 1500 περιπου) , 2000 τουρμπο λιπασμα (ειχα περιπου 300 ) , 1600 σ.λ της ζωζως (ειχα 100 περιπου ) οσο για τα φασουλοφλουρια 2600 ....οσο για τους πε ,αθφονοιιιιι αλλαξα επιπεδο στην φαρμα( πηγα 106)και και 2,5 (πηγα 331 σχεδον 332)στο νησι καθως και τα χ.τ ...πως να εχεις παραπονο απο την εταιρια μετα απο τοσα δωρα :D
    Μακαρι να την εχουμε συντομα κοντα μας και παλι !!! :inlove:

    υγ: επανηλθα να να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε φιλους και γειτονες !!! ...ελαβα καλαθακια ακομα και απο αγροτες που δεν ειμαστε γειτονες ,... καποιους μαλιστα δεν τους γνωριζω καν !!!...ευχαριστω πολυ !!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/6/17
    Αρέσει σε skareleni, Gulit1, Nantia123 και 14 σε άλλους.
  5. amorphis

    amorphis Ανερχόμενος

    οντίκι, σου βγαίνει εκτός πλαισίου farmeramas. Και έτσι δεν μετακινείτε το καλάθι. Γι' αυτό προτείνω του χρόνου να βάλουν και ένα κουμπί μεγέθυνσης...για full screen!!!

    υ.γ. δεν το θεωρώ και τόσο δεδομένο ότι θα ξαναγίνει του χρόνου επειδή το είπα!!

    [​IMG][/QUOTE]
    μαλλον το ρεκορ το πηρα απο τον φιλο συναγροτη
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε sofiapao76, maria_palou, Coinhunter01 και 5 σε άλλους.
  6. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Πώ .. πω.... τα έπαιξα όλα.... :D
    [​IMG]
    ήταν μία από τις ομορφότερες και αποδοτικότερες στιγμές μας στο φαρμεράμα !!!!
    Καλή μας συνέχεια :inlove:


     
    Αρέσει σε jimixatz, NOTHS58, skareleni και 19 σε άλλους.
  7. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Μιας και τελείωσε ’’επιτέλους’’ η Βασίλισσα,ήρθα κι εγώ να σας πω τα νέα μου.
    Είμαι πολύ ικανοποιημένος,και μετάνιωσα που πέρυσι,δεν έγραψα αναλυτικά τι είχα κερδίσει.
    Φέτος όμως,όλα κατεγράφησαν κανονικά.
    Λοιπόν, έπαιξα 1040 καλάθια,και κέρδισα τα ακόλουθα:

    561 μπανάνες
    2730 φασουλοφλουριά
    1756 σούπερ τροφές
    5400 σούπερ λιπάσματα
    2094 τούρμπο λιπάσματα
    1774 λιπάσματα της ζωζώς
    22.008.860 πόντους εμπειρίας (1 επίπεδο)
    60.824.330 τροπικούς πόντους εμπειρίας (5 επίπεδα)
    9.165.000 χορτοτάλιρα.

    Στις καραμέλες το σύνολο είναι:58937,που μεταφράζεται σε:
    176.816 πόντους εμπειρίας και
    117.874 χορτοτάλιρα.

    Υπέροχο δρώμενο,και ευχαριστούμε πολύ γι’ αυτό την εταιρία.Πάντα τέτοια.
    Τέλος,να ευχαριστήσω πολύ για την βοήθειά τους,τους γείτονες μου,για τα δωράκια τους,
    και πιο πολύ,έναν φίλο,που με βοήθησε αρκετά (ξέρει αυτός).

    Καλό ξημέρωμα σε όλους.

    Υ.Σ.
    Εννοείται ότι δεν αγόρασα τίποτα.
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, Gulit1 και 12 σε άλλους.
  8. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    μαλλον το ρεκορ το πηρα απο την συναγρότισσα
    [​IMG][/QUOTE]

    καλα και εδω κάποιος μου πήρε την πρωτια; :p (είμαι συναγρότισσα ;) )
    και τώρα δείτε τα παρακάτω:
    1) ειχα 89 σ.τ --> έχω 322
    2) τα εκατομμύρια αυξήθηκαν περιπού 1,5 εκατομμύριο
    3) είχα 152 φασουλοφλουράι --> έχω 470 (αν δεν είχα αναγκαστει να αγοράσει 3ωρο κουπόνι τώρα θα είχα πάρει 2ο μαγικό δέντρο)
    4) κάτι που ξέχασα ανεβηκα και εγω στο νησι αλλα δυστυχώς μόνο 1 επίπεδο...

    υ.γ. Για το σ.λ ξεχάστηκα δεν το χα κοιτάξει!!! Τελικά ξέχασα να κοιτάξω και τις μπανάνες χαχα
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, Gulit1 και 8 σε άλλους.
  9. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα σας.
    Πολύ λογική η ανάρτησή σου. Ας το επαναλαμβάνουν συχνά με την ίδια ή άλλη μορφή (π.χ. με πυροτεχνήματα 4ης Ιουλίου) και ας μην το ανακοινώνουν στο ημερολόγιο. Με τόση γενναιοδωρία από την εταιρία, νομίζω όλοι μας θα ανταποδώσουμε αποδεχόμενοι και την αιφνιδιαστική εμφάνιση τέτοιου δρώμενου και θα αυξάνουμε αμέσως ή λίγο μετά τις αγορές μας.

    Έρρωσθε, ευδαιμονείτε και ευημερείτε Έλληνες και άνθρωποι απανταχού στην Οικουμένη.
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, LILA413 και 4 σε άλλους.
  10. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Αυτό ακριβώς !!!
    και με αυτό μπορεί να κλείσει :p
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, *mava* και 6 σε άλλους.
  11. farmer_babis

    farmer_babis Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Διαβάζω στα σχόλια τα τόσα πλούσια δώρα και πραγματικά ίσως είναι το μοναδικό δρώμενο που δέν υπάρχει μουρμούρα και δέν μας φταίει κάτι. (άν εξαιρέσουμε βεβαίως την αρχική μουρμούρα για την ξαφνική ανακοίνωση).
    Μπράβο στην εταιρεία για τις παρατάσεις και ειδικά την δεύτερη μιάς και μπόρεσα να παίξω και γώ τα τελευταία καλάθια μου.
    Απο δώρα δέν μπορώ να πάω κόντρες με κανέναν σας, μιάς και έφυγα Παρασκευή μεσημέρι για να περάσω ένα υπέροχο τριήμερο χαλάρωσης με τις κοράκλες μου το οποίο δέν θα το άλλαζα με όλες τις μπανάνες και σούπερ τροφές του κόσμου. Αξία ανεκτίμητη!!!!!!!!!!
    Τέλος....ελπίζω να μας ξαναχαρίσει του χρόνου η εταιρεία τις ίδιες χαρές με το δρώμενο αυτό!!!!!!!
     
    Αρέσει σε dora196501, skareleni, sofiapao76 και 10 σε άλλους.
  12. *As*

    *As* Ενεργός συντάκτης

    Βασίλισσα μας έφερες το βασιλιά των ιβέντ, έστω και λίγο καθυστερημένα. Ήρθες βέβαια πάνω στην πιο κατάλληλη στιγμή καθώς οι φάρμες άδειασαν από σούπερ λιπάσματα λόγω του σκυλοδιαγωνισμού και ήσουν όντως γενναιόδωρη όπως και πέρυσι ...

    [​IMG]

    [​IMG]

    Παρόλο που δεν με χάλασαν ιδιαίτερα οι καθυστερήσεις στο τέλος του δρώμενου (αν και είχαν μείνει αρκετά καλάθια) η παράταση ήταν ωραιότατη καθώς τουλάχιστον κατάφερα κάποια στιγμή να δω μηδενικό αριθμό καλαθιών :D ... άφησα 2 βέβαια στο τέλος να καταλάβει ότι έμεινα ευχαριστημένος :p

    Το μοναδικό πραγματικά αρνητικό σημείο πιστεύω πως ήταν το ότι παρόλο που τα απαιτούμενα φυτά μειώθηκαν τα απαιτούμενα αναδυόμενα δεν μειώθηκαν αναλόγως με αποτέλεσμα να χρειαστούν πολλά αναδυόμενα μετά το μάζεμα των φυτών και όσοι δεν είχαν σ.λ. και γραμμή φασολιάς για γαρυφαλλένια αναdtόμενα ήταν κρίμα να χάσουν τόσο χρόνο στο πρώτο μέρος.

    Τέλος, επειδή ακούστηκε ότι αυτό το δρώμενο ήρθε για να ξεχάσουμε τον σκυλοδιαγωνισμό - σκυλοπαρωδία θα έλεγα ότι το θέμα δεν είναι να ξεχαστεί αλλά να μην επαναληφθεί … οι εποχές που τα παιδιά ξεγελιόνταν με καραμέλες έχει περάσει προ πολλού άλλωστε.
    Και πάλι μπράβο ... ανυπομονούμε όλοι μας να την ξαναδούμε σύντομα ... όχι μόνο για τα δώρα αλλά γιατί είναι ένα από τα πιο ολοκληρωμένα ιβέντ.
     
    Αρέσει σε jimixatz, xristos-ale3andros, *mava* και 14 σε άλλους.
  13. Paradisenia

    Paradisenia Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Βλεπω κατι εξωφρενικα νουμερα σε λιπασματα, τροφες, φλουρια... βλεπω καποιους που ανεβαιναν τα επιπεδα στο νησι δυο δυο και μιλαω για μεγαλα επιπεδα που θελουν πολλους πε να πας απο το ενα επιπεδο στο αλλο..... και αναρωτιεμαι.... τι εγινε; Ενα ιβεντ, η χαρα του πουσινγκ φανταζομαι! Γιατι εγω επαιξα 550 καλαθια, που τα αγορασα βεβαια, εκτος απο αυτα που κεριδζα καθημερινα απο τους σταβλους δεν εκανα πουσινγκ, και τετοιες ποσοτητες δεν κερδισα.... Μπραβο παιδια, βαλτε ολοι τι κερδισατε, να τα δουν οι υπευθυνοι, να μας ξετιναξουν στα επομενα ιβεντ... αααα και κατι ακομα, αυτες τις μερες που ηταν το ιβεντ, τρωγατε καθολου ή ειχατε βαλει ορο;
     
    Αρέσει στους dora196501, αμφιθεα και NOTHS58.
  14. Coinhunter01

    Coinhunter01 Ειδικός του φόρουμ

    Καλησπέρα σας!
    Συγχαρητήρια παιδιά!!! Βλέπω τρελά αποθέματα! Έπεσε πολύ δουλιά στις φάρμες και η βασίλισσα μας γέμισε πλουσιοπάροχα.

    Αν και εγώ δεν ήμουν στο σπίτι μου αυτές τις μέρες, έμπαινα από το κινητό μου και από το σπίτι της μητέρας μου, τα πήγα πολύ καλά, γέμισα απ 'όλα τα καλά!

    Μπράβο!!! Μπράβο!!! Μπράβο!!! Στην εταιρία για το καταπληκτικό δρώμενο και για την παράταση που μας έδωσε με το παραπάνω.
    Το είχα πει και πέρυσι, αυτό έπρεπε να λέγετε δρώμενο γενεθλίων!:p

    Και του Χρόνου με υγεία, αγρότες και αγρότισσες!:)

    Καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε jimixatz, zaxaroula80, skareleni και 15 σε άλλους.
  15. xaris68

    xaris68 Στρατηγός του φόρουμ

    Η εταιρεια δεν περιμενει τους συμπαιχτες μας να τα ανεβαζουν στην κουβεντουλα
    για να δει το αποτελεσμα αυτου του ιβεντ και το πώς επαιξε
    ο καθε συμπαιχτης μας αλλα το γνωριζει ήδη πιο μπροστα μας
    απο εμας !!!
    Συγχαρητηρια σε ολους!!!:inlove:
    Και του χρονου με Υγεια να μας ξανα ρθει!!
     
    Αρέσει σε jimixatz, 2014chr, GaTe987 και 16 σε άλλους.
  16. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα !!!:)
    Θα συμφώνησω απόλυτα και καθ`ολοκληρία με τοv NOTHS58 και την evieva !!
    Ας ξανάρθει και ας μην το ξέρουμε.....άλλωστε τη μεγάλη γλύκα την έχουν τα ξαφνικά και ανέλπιστα!!
    Και δεν υπάρχει φαντάζομαι κάποιος που να μην νοιώθει μια "γλύκα"αυτές τις μέρεςμε τόση ζάχαρη !!;):p
    Άλλος με λιγότερα, άλλος με περισσότερα ....Όμως όλοι πήραμε ένα μεγάλο ποσό από
    πράγματα που θα χρειάζονται Ευρώ για να τα πάρουμε υπό άλλες συνθήκες ( Οσοι τα διαθέτουν φυσικά )!!:p

    Πάντα τέτοια χαρά αγρότες μου :D και σε αλλά με υγεία......;):D
     
    Αρέσει σε jimixatz, 2014chr, skareleni και 13 σε άλλους.
  17. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Αν μπορεσεις ποτε να καταλαβεις τις φωτογραφιες του Ας απο πανω ισως μπορεσεις καποια στιγμη στο μελλον να βγαλεις και εσυ 5.000 καλαθια ... ολες οι αποριες σου ειναι εκει δεν εχεις παρα να βαλεις το μυαλο σου να δουλεψει και μην συκοφαντεις οτι δεν μπορεις να καταφερεις 8)

    Οσο για τον ορο εγω προσωπικα τον εχω βαλει εδω και καιρο για να με προφυλλασει απο δηλητηριωδη σχολια ....xD
     
    Αρέσει σε jimixatz, 2014chr, skareleni και 6 σε άλλους.
  18. Paradisenia

    Paradisenia Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Τι ακριβως να δω απο τις φωτογραφιες; Γιατι εγω απο τις φωτογραφιες δεν βλεπω τιποτα που να δηλωνει για το πως πραγματικα εβγαλε 5.000 καλαθια. Για εξηγησε μου εσυ που βλεπεις και πισω απο τα μπαλκονια, πως εβγαλε τοσα καλαθια; Δεν βλεπω τιποτα παραπανω παρα ενα απεριοστο πουσινγκ! Και τα 2 καλαθια τα αφησε για σουβενιρ; Τι ειμαστε; γκουρμε εστιατοριο που αφηνουμε δυο μπουκιες στο τελος για επιβραβευση; Κι εξαλλου εσυ γιατι αρπάχτηκες αμεσως; Αναφερθηκα προσωπικα σε σένα; Ή εισαι συνογορος του *As*;
     
  19. _Lisy_

    _Lisy_ Βαρόνος του φόρουμ

    Απλα ασχολιαστο ... εσυ μεινε στη θεση σου οτι εκανε πουσινγκ η οτι αλλο ... συκοφαντεις ασυστολα ολους μας ... δεν ειμαι συνηγορος κανενος ...
     
    Αρέσει σε jimixatz, 2014chr, skareleni και 3 σε άλλους.
  20. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    σας παρακαλώ να αφήσετε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις εκτός συζήτησης.

    Η ομάδα του Farmerama έχει ενημερωθεί για την αλόγιστη χρήση Pushing που έγινε κατά το δρώμενο - υπήρχαν αναφορές από πολλές χώρες - και θα παρθούν τα απαραίτητα μέτρα την επόμενη φορά.
     
    Αρέσει στους Nantia123 και αμφιθεα.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.