Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Βασίλισσα του καρναβαλιού

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την Unicorn*, 29/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. poi94

    poi94 Ανερχόμενος συντάκτης

    Το αφεντικό τρελάθηκε.....!!!! Απίστευτο event....!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maria_palou, monolith2 και 5 σε άλλους.
  2. IreneTR

    IreneTR Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ας έχασα σχεδόν τα μισά καλάθια... Και πάλι ήταν πολύ γενναιόδωρο δρώμενο!!! Πάντα ( :p ) τέτοια!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, maria_palou και 6 σε άλλους.
  3. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    Καλημερα, τελικος απολογισμος απο 639 καλαθια :
    απο
    700 σουπερ λιπασματα
    46 σουπερ τροφες
    1500 τουρμπο λιπασμα
    1100 σουπερ λιπασμα
    25 φασουλοφλουρια
    εφτασα :
    [​IMG]
    επισης
    [​IMG]
    και περιπου 15 εκ. πε φαρμας και 27εκ. πε νησιου

    Δυστυχως ,
    [​IMG]
    δεν προλαβα να τα τελειωσω αλλα δεν πειραζει τα χαριζω στην βασιλισσα. Ας της κανω και εγω κανα δωρο, τοσα μου εδωσε εκεινη!:p
    Ειναι μακραν το καλυτερο εβεντ που υπαρχει στο παιχνιδι τα τελευταια χρονια.

    Αντε οπως αναφερθηκε και παραπανω την επομενη φορα αντι για φλουρια να εχει φιορινια...δεν θα παραπονεθει κανεις.xD
    Καλη Συνεχεια σε ολους!!​
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, LILA413 και 14 σε άλλους.
  4. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα.
    Όπως είπα και χτες σας γράφω τα κέρδη μου από το δρώμενο, αν και δεν ήμουν καλός, σε σύγκριση με όσα έχω δει στις αναρτήσεις σας και με τη σύζυγό μου:
    Γλειφιτζούρια 1.301
    Μπάρες Σοκολάτας 1.877
    Καραμέλες 2.948
    Χρυσές Μπανάνες 212
    Σούπερ τροφές 586
    Σούπερ λιπάσματα 2.232
    Σούπερ της Ζωζώς 701
    Τούρμπο της Ζωζώς 749
    Φασουλοφλουριά 1.181
    Τροπικούς ΠΕ 19.954.080 (+2 επίπεδα)
    ΠΕ 8.039.520
    ΧΤ 3.513.840
    Πόντους 33.111
    Τα ποσά είναι στο περίπου, γιατί έκανα ένα μικρό λαθάκι στο φύλλο υπολογισμού, που όμως δεν επηρέσαε πάνω από 5% τα αποτελέσματα.
    Φυικά θα προστεθούν και για κάθε πόντο από ζαχαρωτά 3 Π.Ε και 2 Χ.Τ
    Αν αγόραζα (με το πακέτο των 150 φ. +10% λίπασμα) τα 2.934 φιορίνια που χρειάζονται για τη σούπερ τροφή, το σούπερ λίπασμα, το σούπερ της Ζωζώς και το τούρμπο της Ζωζώς, θα έπρεπε να ξοδέψω περίπου 56 ευρώ.
    Τώρα δηλαδή κέρδισα 56 ευρώ, τα οποία θα ξοδέψω σε επόμενες αγορές στο παιχνίδι.
    Και κάποιοι μπορεί να ξεπέρασαν και τα 100€.
    Είναι δυνατόν να μην είμαι ευχαριστημένος και ευγνώμων, αφού το παιχνίδι χρειαζόταν και ικανότητες;
     
    Αρέσει σε LILA413, kolokythopitas, xaris68 και 15 σε άλλους.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Αρέσει σε *mava*, kolokythopitas, jimixatz και 16 σε άλλους.
  6. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ


    ΩΩΩ!!! :D:D:D:D:D:D:D:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove: Παναγία μουυυυ......
    Τι βλέπουν τα ματάκια μουυυυυ !!!! Αυτά είναι :D:D:D:D:DΝέααα
    Μπράβο και ξανά μπράβο στη εταιρία .;);)

    Ομολογώ πως κατάφερε να με εκπλήξει πολύ πολύ Ευχάριστααααα:inlove::inlove::inlove::inlove: αυτή τη φορά!!


    Υ.Γ :D:inlove:Και μπήκα με το δεξί...το νεό μου ρεκορ για το νησί
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/6/17
    Αρέσει σε Coinhunter01, Megas_kokoriko, kolokythopitas και 16 σε άλλους.
  7. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Αυτή τη φορά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στην εταιρία!!!:D:D:D
    αυτό μας δίχνει ότι άκουσε τις τόσες διαμαρτηρίες εδώ και πολύ καιρό και θέλει ευχαριστημένους πελάτες-παίκτες!
    Μπράβο!!! αυτό είναι το παιχνίδι που αγαπήσαμε τόσα χρόνια!!!
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, *mava*, kolokythopitas και 11 σε άλλους.
  8. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Το καλύτερο δρώμενο όλων, θα έλεγα. Και ναι, έπεσα έξω την προηγούμενη φορά που υποστήριζα ότι κάποιο λάθος θα έγινε με τόσα δώρα που μας έδινε η βασίλισσα. Προφανώς δεν έτυχε, αλλά.....πέτυχε. Σε 992 προσπάθειες, μάζεψα 581 μπανάνες, 1790 ΣΤ, 5336 ΣΛ, 1835 ΣΛΖ, 2104 ΤΛΖ, 2843 φλουριά, 57.000.000 ΤΠΕ, 24.000.000 ΠΕ και 9.500.000 χορτοτάληρα. Να ευχηθώ και του χρόνου; Και πιο νωρίς βέβαια, δε θα μας χάλαγε.
     
    Αρέσει σε *mava*, kolokythopitas, xaris68 και 14 σε άλλους.
  9. -athena123-

    -athena123- Ενεργός συντάκτης

    Οποιος πει κακο για μας να του βγει το ματι σα λουκουμας. ετσι λεει ο λαος και εχει δικιο, χθες ειχα ακομη 42 καλαθια που δεν επαιξα γιατι κολησε το παιχνιδι και ειπα ας μην ειμαι αχαριστη ολα καλα ,σημερα δεν πιστευα στα ματιαμου ενα μεγαλο μπραβο στην εταιρια τιποτα αλλο.
     
    Αρέσει σε *mava*, kolokythopitas, LILA413 και 9 σε άλλους.
  10. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    992 προσπάθειες, ωωωω . Μπράβο και σε σένα και
    φυσικά στην εταιρία για την παράταση!!!!!!!!!!!!!!

    Θα προσθέσουμε κι άλλα στα κέρδη μας.
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, kolokythopitas, LILA413 και 6 σε άλλους.
  11. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    καλησπέρα σας

    Λόγω αρκετών υποχρεώσεων, δεν μπόρεσα να παίξω όλα τα καλάθια που είχα μαζέψει.
    Όταν έληξε το δρώμενο χτες, είχα 267 καλάθια ζαχαρωτών.

    Ετσι λοιπόν χάρηκα ιδιαίτερα όταν ανακοινώθηκε οτι το δρώμενο θα αρχίσει ξανά σημερα.
    Όχι μονο έπαιξα τα καλάθια που μου είχαν απομείνει αλλά έπαιξα και άλλα 100 καλάθια. :inlove:

    Κάθε εμπόδιο για καλό! ;)
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, *mava*, kolokythopitas και 18 σε άλλους.
  12. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα σας!
    Απλά καταπληκτικό δρώμενο... Δεν έχω λόγια.:inlove:
    Μακάρι να έρχεται τακτικότερα αυτή η βασίλισσα και να μοιράζει τόσο απλόχερα τα πλούτη της!!
    Προσωπικά την ευχαριστώ και μαζί με αυτή τους υπεύθυνους που μας καλοκάρδισαν! Πάντα τέτοια!!

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε NOTHS58, sofiapao76, Coinhunter01 και 16 σε άλλους.
  13. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    παιδιά ε! παλιά όταν είχε κολλήσει ο σέρβερ ΔΕΝ ειχε δοθεί παράταση!!! και ομολογώ πως δεν περίμενα παράταση στην παράταση! Παιδια ευχαριστώ για τα καλαθια εννοείτε ότι τα έπαιξα, αλλά έχω ξεκινησει το άλλο δρωμενο απο μένα λοιπον καλάθια δεν θα δείτε...άσε που μου έχουν μείνει και λίγα δώρα! Α! με λίγα λόγια θέλω να πω ένα ευχαριστώ που το
    ξαναβάλατε.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, pap100, Coinhunter01 και 10 σε άλλους.
  14. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Δεν το πιστευω! Τι τυχη!!2φορες κολησε το παιχνιδι και 2 φορες παραταση στο ιδιο δρωμενο ,και σε ποιο δρωμενο; Το καλυτερο δρωμενο του fermerama!!!!!
     
    Αρέσει σε moutzoura2009, panos220570, sevenmarg και 19 σε άλλους.
  15. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Μετά από πολύμηνη αρνητική κριτική για
    - απανωτά και απαιτητικά δρώμενα χωρίς το ανάλογο αντίκρισμα :oops:
    - για - κατά την γνώμη μας - λάθος κατηγοριοποίηση παικτών σε δρώμενο :wuerg:
    - μικρό αριθμό αναδυόμενων o_O
    - ελάχιστες ως ανύπαρκτες ανταμοιβές στα γεννητούρια >:(
    - με τελευταία και καλύτερη την καθυστερημένη δήλωση αυτού του δρώμενου :mad:

    αρχίζει η εταιρία το αποδοτικότερο σε δώρα δρώμενο και σαν να μην φτάνει αυτό, μετά από ένα τεχνικό πρόβλημα μίας - μιάμισης ώρας, δίνει άμεσα παράταση μίας μέρας με αποκορύφωμα μία δεύτερη παράταση επειδή όπως ήταν αναμενόμενο, να "καταρρεύσει" - μπρος στην μεγάλη προσβασιμότητα - το δίκτυο κάποια / κάποιες ώρες πριν το τέλος του δρώμενου.

    Δεν ξέρω τι λέτε εσείς γι' αυτό... προσωπικά πιστεύω πως ήταν κάτι παραπάνω από γενναιόδωρη με όλη την σημασία της λέξεως. Άντε το να δώσει παράταση για το πρώτο τεχνικό πρόβλημα το καταλαβαίνω - αν και κατά την γνώμη μου ήταν υπερβολικό αλλά δεν με χάλασε καθόλου - όμως το γεγονός ότι έδωσε και δεύτερη παράταση επειδή το δίκτυο δεν "άντεξε" την προσβασιμότητα ήταν το αποκορύφωμα της γενναιοδωρίας. Όλοι περιμέναμε και ξέραμε, γιατί λογικό ήταν να προσπαθήσουμε να κερδίσουμε το κάθε καλάθι μέχρι την τελευταία στιγμή οπότε ο αυξημένος αριθμός των online παικτών ήταν κάτι το αναμενόμενο οπότε και η καθυστέρηση στο παιχνίδι επίσης αναμενόμενη. Μην με παρεξηγήσετε και δεν λέω ότι ήταν λάθος η παράταση... άλλωστε η συγκομιδή 200+ εργαστηρίων έδινε από μόνη της πάνω από 100 καλάθια, με αποτέλεσμα όποιος μάζεψε πριν τις 23:00 τα είχε και δεν έφταιγε γι' αυτό. Από την άλλη βέβαια δεν έφταιγε ούτε και η εταιρία όμως το πήρε πάνω της και μας έδωσε ακόμη μία παράταση - που και πάλι τονίζω ήταν κίνηση φοβερά γενναιόδωρη.

    Εγώ προσωπικά και σήμερα θα έχω αρκετά καλάθια μέχρι πριν από το τέλος γιατί θα κάνω κάποιες συγκομιδές εργαστηρίων στις οποίες έχω σούπερ τροφή για να επισπεύσω. Τα κέρδη από ένα καλάθι θα είναι στο σύνολο πολύ μεγαλύτερο από 150 σούπερ τροφές που έδωσα. Άσε που θα μου επιστρέψει πολλές από αυτές.....;)

    Τέλος ένα αρνητικό - αν μου επιτρέπετε - σχόλιο που θέλω να κάνω γι' αυτού του είδους τα δρώμενα με παιχνίδι... (όπως είναι αυτό του καρναβαλιού, του ποδοσφαίρου, του ψαρέματος κλπ.) είναι ότι είναι πάρα μα πάρα πολύ χρονοβόρα. Σίγουρα τίποτα δεν σου δίνετε δωρεάν... όμως αν αναλογιστεί κανείς ότι εγώ προσωπικά έπαιξα περίπου 500 - 600 φορές (μπορεί και πολύ παραπάνω) το παιχνίδι του καρναβαλιού, μας κάνει 500 - 600 λεπτά σε αυτά να προσθέσουμε τις ώρες που κατανάλωσα για συγκομιδές κλπ. :oops:

    Ναι μεν είναι επιλογή μου και το κάνω... όμως πιστεύω ότι θα έπρεπε να το δει λίγο η εταιρία γιατί ας μην γελιόμαστε... ο μέσος όρος ηλικίας των παικτών είναι μεγάλος... ο ελεύθερός μας χρόνος είναι πάρα πολύ πολύτιμος και λίγος, με αποτέλεσμα να μας περιορίζει στο να παίζουμε το παιχνίδι. Γνώμη μου πάντα... μπορεί για τον έναν ή τον άλλον να είναι λάθος - δεκτό κι αυτό.

    Και επειδή δεν θέλω να κλείσω ένα τόσο αποδοτικό δρώμενο με αρνητικό σχόλιο... το παιχνίδι της συλλογής των δώρων της Βασίλισσας με το καλάθι, μου θύμισε λίγο Karate Kid... και είμαι έτοιμος να αντιμετωπίσω οποιονδήποτε καρατέγκα... wachs on - wachs off.... xDxDxD

    Αυτά τα λίγα από εμένα... ευχαριστώ πολύ την εταιρία για το καταπληκτικό δρώμενο και τις δύο παρατάσεις, εύχομαι να μην είναι η τελευταία φορά που το βλέπουμε... καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε NOTHS58, GeorgeK76, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  16. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    FANTASTIKO!!!!!!!!!!!ειναι η πρωτη φορα που ειδα τη βασιλισσα επειδη ειμαι μονο 8 μηνες στο παιγνιδι,ξετρελαθηκα!!!!!!!!!!!μπραβο την εταιρεια .ανεβηκα περιπου 30 επιπεδα στο νησι ουτε που το περιμενα ειμαι πολυ χαπουμενη και ετοιμη για τα επομενα ζορικα δρωμενα, χαλαλι
     
    Αρέσει σε NOTHS58, Gulit1, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
  17. dora196501

    dora196501 Ανερχόμενος συντάκτης

    [​IMG]
    Τελείωσα όλα τα καλάθια και το τελευταίο ήταν ότι το καλύτερο για κλείσιμο, ευχαριστώ την εταιρία για την παράταση που με έκανε να βαρεθώ να γεμίζω καλάθια ;)o_O:inlove:
    Το καλό πρέπει πάντα να λέγεται :inlove:
     
    Αρέσει σε NOTHS58, sofiapao76, Megas_kokoriko και 8 σε άλλους.
  18. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα τελειωσα και εγω ολα τα καλαθια και ειμαι πολυ χαρουμενος μπραβο στην εταιρεια παντα τετοια να εχουμε.
     
    Αρέσει σε NOTHS58, Gulit1, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  19. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG]
    δρώμενο τέλος και για εμένα εξαργυρώνοντας και τα τελευταία μου καλάθια.
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    τα δώρα με το παραπάνω πλούσια. Ένα μπράβο στην εταιρεία που αυτήν τη φορά ξεπέρασε κάθε προσδοκία, δίνοντας διπλή παράταση στο δρώμενο κάτι που δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει. Ελπίζω η έντονη κριτική που ασκήθηκε στο προηγούμενο δρώμενο να εισακούσθηκε και τα επόμενα βήματα να είναι πιο προσεκτικά. Το φόρουμ για πρώτη φορά από πέρσι (στο ίδιο δρώμενο) κατακλύσθηκε από θετικά και μόνο σχόλια, από μεγάλη ικανοποίηση και κέφι για παιχνίδι. Ναι αυτό είναι παιχνίδι....μπράβο σας.
     
    Αρέσει σε NOTHS58, Gulit1, sofiapao76 και 21 σε άλλους.
  20. panteleimon87

    panteleimon87 Ανερχόμενος συντάκτης

    ενα ευχαριστούμε για την παράταση και ενα μπράβο για το εβεντ
     
    Αρέσει σε NOTHS58, Gulit1, sofiapao76 και 9 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.