Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Βασίλισσα του καρναβαλιού

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την Unicorn*, 29/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Unicorn*

    Unicorn* Στρατηγός του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για το δρώμενο
    Βασίλισσα του καρναβαλιού

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.
    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Βασίλισσα-του-καρναβαλιού.21140/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Βασίλισσα-του-καρναβαλιού.21139/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


     
    Αρέσει στους kolokythopitas, vagelis1968 και GaTe987.
  2. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλή επιτυχία στους συμπαίκτες/τριες μου....αφού μαζέψαμε σταβλους ,χωράφια,κάναμε όλες τις εργασίες,με μία ξαφνική ανακοίνωση,ξεκινά το νέο δρώμενο....μας αγαπάνε και σκέφτηκαν να μας δώσουν δουλειά....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, natalia_prod72, dora196501 και 24 σε άλλους.
  3. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    3 ώρες πριν αρχίσει το ιβέντ γίνετε η ανακοίνωση >:(...να κλάψω η να γελάσω??
     
    Αρέσει σε anangio, kolokythopitas, toxotis_99 και 23 σε άλλους.
  4. K_K__D

    K_K__D Τακτικός στο φόρουμ

    Συμβαδιζουμε με τον τιτλο του ιβεντ. Για τα καρναβάλια η κατασταση!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, natalia_prod72, dora196501 και 24 σε άλλους.
  5. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Άντε να ρθει κι ο Αη Βασίλης το βράδυ, να μας φέρει κανα δωράκι!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, natalia_prod72, soyla74 και 24 σε άλλους.
  6. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ειναι νομιζω το αγαπημενο δρωμενο ολων.Το περιμεναμε πως και πως και ετσι ξαφνικα να σου το μπροστα μας χωρις να μπορεσουμε να προετοιμασουμε τη φαρμα μας.Ας ειναι...ειναι τοσο αγαπημενο αυτο το δρωμενο που το δεχομαστε χωρις γκρινιες.Καλη επιτυχια σε ολους!
     
    Αρέσει σε moutzoura2009, panos220570, sevenmarg και 14 σε άλλους.
  7. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Είναι ξαφνικό αλλά μου άρεσε! Έτσι, χωρίς προετοιμασίες και τα λοιπά... Μικρά, μεγάλα επίπεδα, ξεκινάμε παρέα. Έκπληξη!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, IRENE26, mmixail και 14 σε άλλους.
  8. vickymou

    vickymou Βετεράνος του παιχνιδιού

    πανω που χαλαρωσαμε νατο!!!!!!!!!!!!!!!!!το παγνιδακι ακριβως για μικρα επιπεδα γιατι αυτα που δινει πιστευω πως στα μεγαλα τα εχουνε Λεω ομως λεω εγω με το πονηρο μου μυαλο μηπως παραηταν ευκολο το προηγουμενο και δεν δωσαμε αρκετα φ.. ? βρε παιδια ομως θα τρελαθω ...σημερα αρχιζουν ολα, σκιαχτρα,λουλουδακια για την φασολια,το νεο δρωμενο με καλαθια που θα τα βρουμε μαζεμενα τοσα φιορινα?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, mmixail, vagelis1968 και 5 σε άλλους.
  9. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Ξαφνικό και ωραίο!

    Θα χρειαστούμε συνολικά:

    7.440 Αμάρανθους (φυτό δρώμενου) για τις αποστολές + 2.560 για την παρασκευή του αλευριού = 10.000 αμάρανθους.
    896 Λωρίδες χαρτιού (αναδυόμενο δρώμενου)
    128 Πεπιεσμένα χαρτιά. (προϊόν μύλου)
    30 Χρώματα. (το απλό αναδυόμενο εργαλείο ή εργαλείο από εργαλειοθήκες)


    Θα λάβουμε συνολικά:
    282.800 Πόντους εμπειρίας.
    140.400 Χορτοτάλιρα.
    40 Σούπερ λιπάσματα.
    40 Λιπάσματα της Ζωζώς.
    33 Αστεράκια.
    30 Σούπερ τροφές.
    30 Tούρμπο λιπάσματα της Ζωζώς.
    25 Φασουλοφλουριά.
    15 Καλάθια ζαχαρωτών.
    10 Μυστηριώδη δενδρύλια bahamarama.
    5 Χρυσές μπανάνες.
    5 Πάρτι γύροι.
    4 Μυστηριώδεις στάβλους bahamarama.
    2 Τσατνιά καρότου-μήλου.
    2 Κουπόνια βοηθών 1 ώρας.
    1 12ωρο κουπόνι βοηθών.
    1 Νησιώτικο ζελέ.
    1 Ανοιξιάτικο στεφάνι.
    1 Φωλιά πασχαλίτσας.
    1 Λίμνη φλαμίνγκο.
    1 Δέντρο υλάνγκ-υλάνγκ.
    1 Δέντρο μανγκοστίν ΧΧL
    1 Απλό δέντρο μανγκοστίν.

    1 Εργαλειοθήκη XXL.

    ...και ξεχωριστά τα δώρα που θα προκύψουν από τα καλάθια.

    Σου προτείνω να μην κάνεις τίποτα από τα δύο. Στα μισά ή και παραπάνω χρόνια ζωής του παιχνιδιού οι παίκτες όχι μόνο δεν ήξεραν τι χρειαζόταν τα δρώμενα πριν αρχίσουν, αλλά στηνόταν στις Σ.Ε μόλις άρχιζε για να μάθουν και γινόταν ένας μικρός χαμός τόσο στις φάρμες τους όσο και στο φόρουμ. Ας μην είμαστε αχάριστοι και γκρινιάρηδες λοιπόν με το παραμικρό.
    Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, αλλά με αφορμή το δικό σου μήνυμα θέλω να τονίσω πως αυτό που έγινε σήμερα, παλιά ήταν απλό και καθημερινό φαινόμενο σε λίγο χειρότερη μορφή, χωρίς να μιλά και να αντιδρά κανείς.

    Καλή τύχη σε όλες και σε όλους!:)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/5/17
    Αρέσει σε Giotak80, IreneTR, kolokythopitas και 51 σε άλλους.
  10. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    απλα απαραδεκτοι :mad:
    νομιζα οτι το προνομιο τησ τελευταιας στιγμης το εχουν μονο οι Έλληνες αλλα τελικα εσεισ μασ ξεπερασατε-.-
    καλη επιυχια παιδια.....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Megas_kokoriko, mmixail και 9 σε άλλους.
  11. geoba

    geoba Ειδικός του φόρουμ

    Και τσουουουουπ αγροτοπαιδα !!! Με μια ωραια ανακοινωση μολις 3 ωρες πριν την εναρξη του ιβεντ, να σου και η βασιλισσα του καρναβαλιου (καποιους μηνες μετα το καρναβαλι αλλα ασχετο) !!! Καποιοι ηδη γραψανε (και πολλοι περισσοτεροι θα συμφωνησουν μαζι τους - και δικαιως) οτι ειναι το αγαπημενο τους και το περιμεναν καιρο. Και ετσι οπως μεθοδευτηκε η ανακοινωση του ιβεντ (απο την εταιρεια και οχι απο καποιον αλλον), καλλιστα καποιος κακεντρεχης νους (καποιος κακεντρεχης νους ειπαμε, οχι καποιος εξ ημων - θου κυριε) θα μονολογουσε : να δεις που μετα απο ενα τοσο απαιτητικο ιβεντ πριν λιγες μερες, που δεν εμεινε σλ ουτε για δειγματισμο σε κανεναν, βγαζουν το ιβεντ ετσι, χυμα, χωρις χρονο για να ετοιμαστει το ποπολο, με σκοπο να πουλησουν σλ και σλζ με την σεσουλα παλι. Και ειπαμε , η εταιρεια ειναι εδω για να κερδιζει. Αν ομως αποφασισε να κερδιζει με τον συγκεκριμενο τροπο, σιγουρα δινει τροφη σε καποιους κακεντρεχεις να σκεφτονται με τον παραπανω τροπο. Ισως μια ανακοινωση για προσφορα σλ και σλζ, να μας διευκολυνε και εμας να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα. Λεμε τωρα....
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Megas_kokoriko, mmixail και 16 σε άλλους.
  12. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    Τι έγινε φιλοι μου αγρότες??? δεν καταλαβένω τίποτα .....τι σπέρνω τι μαζευω τι θα κερδίσω συμφέρει να παιξω ή να γεμίσω τις αποθήκες μου? το περσινο δεν το έπαιξα και δεν μου έλειψε!! και τώρα να σου μπροστά μου !!!!! δεν χαράζετε μιά στρατηγηκή να την κανω την βασίλισσα καρνάβαλο, βασίλισσα τις παραλίας να είναι και επίκαιρη.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, elenigri, mmixail και 3 σε άλλους.
  13. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Αναδυόμενα μονο από χωράφια και δέντρα . Εγω που έχω στάβλους την πάτησα . Tα αναδυόμενα απο σταβλους και εργαστηρια χρειάζονται στην δευτερη φαση του δρωμενου .
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/5/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, Megas_kokoriko, mmixail και 4 σε άλλους.
  14. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα σας

    Να επισημάνω 2 πραγματάκια για όσα διαβάζω :


    Μήπως μπερδεύτηκες γιατι και οι στάβλοι δίνουν αναδυόμενα - καλάθια ζαχαρωτών. Αρα δεν την πάτησες ;)

    Όσο αναφορά οτι τα έπαθλα δεν αξίζουν :
    Προφανώς δεν διαβάστηκαν οι ΣΕ.
    Να σας επισημάνω οτι στο προηγούμενο δρώμενο, κατάφερα να αποκτήσω κάτι χιλιάδες λιπάσματα και σούπερ τροφές και δεκάδες χρυσές μπανάνες. Αν αυτά τα έπαθλα δεν σας συγκινούν.... πάω πάσο. ;)


    Ενδεικτικά αναφέρω απόσπασμα του συμπαίκτη
    GeorgeK76

    https://board-el.farmerama.com/inde...σσα-του-Καρναβαλιού.16627/page-13#post-107133
     
    Αρέσει σε everme, kolokythopitas, jimisraf1 και 24 σε άλλους.
  15. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Νομίζω ότι έκανες μεγάλο λάθος που δεν έπαιξες το περσινό συγκεκριμένο δρώμενο, η αποθήκη που μπορεί να έκανες ωχριά μπροστά στην αποθήκη που φτιάξαμε όσοι παίξαμε. Η ανάρτηση της lagoudaki που αναφέρετε στην ανάρτηση του παίκτη για το τι μάζεψε είναι ενδεικτική. Δεν θα πω κάτι παραπάνω.... μην ξανακάνεις το ίδιο λάθος!
    Στο μόνο που έχω ένσταση είναι στην χρονική στιγμή που δώσανε το δρώμενο καθώς είναι περίοδος εξετάσεων!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, *ΜΑΜΑ*, ESABA και 12 σε άλλους.
  16. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    τα σουβλακια στον μυλο ειναι απο αυτο το βεντ???δε τα βλεπω στισ σ.ε.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, elenigri, Megas_kokoriko και 3 σε άλλους.
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Μπήκαν απο λάθος και ήδη έχουν αφαιρεθεί.
    Κάνε μια ανανέωση ;)
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, NOTHS58 και thena.
  18. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Επιτέλους ενα δρώμενο που χαίρεσαι να παίζεις, όσοι δεν το τολμήσατε πέρσι να το κάνετε φέτος, αξίζει. Να σας πω οτι πέρσι με τις μπανάνες που μάζεψα κατάφερα και άνοιξα όλα τα αγάλματα του νησιού, αν αυτό δε σας ενδιαφέρει, οκ θα πάω πάσο. Αλλά για τα μικρά επίπεδα εως και τα μεγαλύτερα δηλαδή, όλα τα δωράκια που δίνει η βασίλισσα είναι υπέροχα.
    Ευχαριστούμε Λάζαρε για την βοήθεια που μας δίνεις σε κάθε δρώμενο, και καλή μας επιτυχία. Ετοιμάστε μεγάλα καλάθια γιατί τα μικρά δε φτάνουν ;)

    Μπορεί ο καιρός να είναι μουντός, αλλά σήμερα πραγματικά η φαρμεράμα μου φτιαξε την μέρα
     
    Αρέσει σε everme, kolokythopitas, *mava* και 20 σε άλλους.
  19. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    πάρα πολύ ωραίο ιβέντ, με μεγάλη χαρά θα υποδεχτούμε την βασίλισσα κι ας ήρθε και έτσι ξαφνικά. Αυτό που με δυσαρεστεί κάθε φορα που συμβαίνει είναι η απόφαση για τα μαγικά δεντρα, που δεν θα δίνουν κάποιο αναδυόμενο. Καλή επιτυχία σε όλους !!
     
    Αρέσει σε giannissuper, kolokythopitas, pap100 και 12 σε άλλους.
  20. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλησπέρα.
    Πράγματι στην αρχή που έπαιζα δεν ξέραμε τι και πότε θα ξεκινούσε(-αν) τα δρώμενα...
    Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει το παιχνίδι να έχει πισωγυρίσματα.
    Τα παιδιά του φόρουμ έχουν καταβάλει κάθε προσπάθεια να μας ενημερώνουν έγκαιρα -πρόσφατα μάλιστα είχαμε ΣΕ πάνω από 48 περίπου ώρες πιο πριν και ενθουσιαστήκαμε.
    Μάλιστα για να μας βοηθήσουν έχουν φτιάξει και ειδικό τμήμα προβλέψεων, ώστε όποιος μαθαίνει κάτι για επερχόμενο δρώμενο να μας ενημερώνει.
    Όλα αυτά πήγαν στράφι με τον σημερινό αιφνιδιασμό. Στενοχωρήθηκα και απογοητεύτηκα.
    Θα παίξω, αλλά χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον....
    Να ευχαριστήσω τον Λάζο για τους υπολογισμούς του και τον κο Σνόρκελ για την άμεση αντίδραση και επεξήγηση.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/5/17
    Αρέσει σε everme, kolokythopitas, mmixail και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.