Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Βασίλισσα του Καρναβαλιού"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 2/2/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Όντως αυτό που ζήσαμε ήταν ένα όνειρο!!!! Καταπληκτικό event με πολλά κ πλούσια δώρα. Ευχαριστούμε κ πάλι την εταιρία για αυτό το συναρπαστικό event!!! Μόνο σήμερα (τα προηγούμενα δεν τα μέτρησα) έδωσα 120 καλάθια κ πήρα 93 μπανάνες 221 ΣΤ 600 ΣΛ κ άλλα πολλά!!!!!
     
    Αρέσει σε xaris68, maroula, ioanna6929 και 10 σε άλλους.
  2. mary73

    mary73 Ενεργός συντάκτης

    ζησαμε μεγαλες στιγμες!!!ανεβηκα 20 επιπεδα στο νησι,αλλαξα επιπεδο στη φαρμα και μαζεψα σχεδον 6εκ.π.ε,450 σουπερ τροφες,1200 σουπερ λιπασμα,2.5 εκ.χ.τ,250 χρυσες μπανανες και σχεδον απο 500 σ.λ της Ζωζως και τ.λ της Ζωζως:p:D
     
    Αρέσει σε xaris68, maroula, ioanna6929 και 10 σε άλλους.
  3. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Το πιο παράξενο δρώμενο όλων. Αν και καλοδεχούμενα, τα δώρα του δεύτερου μέρους ήταν εξωφρενικά πολλά, κάτι που δε συνάδει με ό,τι έχουμε συναντήσει μέχρι τώρα. Προσωπικά θεωρώ ότι κάποιος (που δε θα 'θελα να ήμουν στη θέση του) έκανε τραγικό λάθος στους υπολογισμούς. Δεν είναι δυνατόν δώρα που παίρναμε με το σταγονόμετρο να τα παίρνουμε με το τσουβάλι. Όχι ότι μας χαλάει βεβαίως, αλλά όσοι παίκτες (ιδιαίτερα μικρού επιπέδου) δεν κατάφεραν να παίξουν στο δεύτερο μέρος, συν όσοι νέοι παίκτες ξεκινήσουν το παιχνίδι στο άμεσο μέλλον θα έχουν μεγάλο ντεσαβαντάζ, ιδιαίτερα όσον αφορά τις χρυσές μπανάνες. Τις οποίες χρυσές μπανάνες θα ήθελα να δω τί θα τις κάνουμε τώρα; Προσωπικά, μάζεψα 523 χρυσές μπανάνες, χώρια αυτές που πήρα από τα επίπεδα μπαχαμαράμα που ανέβηκα, χώρια τις 5 που έδινε μαζεύοντας τους 2500 πόντους από τα γλυκά. Αυτές οι 523 μπανάνες αντιστοιχούν σε 104 (και κάτι) επίπεδα μπαχαμαράμα. Το θέμα είναι ότι ή θα μας μείνουν να τις βλέπουμε ή θα ζητηθούν για αντάλλαγμα για άνοιγμα νέων χώρων για παράδειγμα ή κάτι παρεμφερές. Το πρόβλημα που εντοπίζω εδώ είναι ότι όσοι δεν μπόρεσαν να λάβουν μέρος στο δεύτερο σκέλος του δρώμενου, θα τους είναι αδύνατον να διαθέσουν τέτοιο αριθμό μπανανών και ταυτόχρονα να ανοίξουν και όλα τα δωμάτια στο ναό των πιθήκων. Το επίσης περίεργο είναι ότι από τη μία μας στερούν τα τζαμπόδεντρα (για την οικονομία του παιχνιδιού) και από την άλλη την τινάζουν στον αέρα με αυτό το δρώμενο. Για την ιστορία, μάζεψα, πέραν από τις μπανάνες που ανέφερα ήδη, 1650+ Σ.Τ., 5360+ Σ.Λ., 1690 Σ.Λ.Ζ., 2060+ Τ.Λ.Ζ., 34.500.000+ ΤΠΕ, 22.200.000+ ΠΕ και 9.800.000+ ΧΤ. Οι σούπερ τροφές αντιστοιχούν σε 2 XXL πακέτα τροφών και τα λιπάσματα σε δεν ξέρω πόσα. Για εμένα δεν υπάρχει μία στο εκατομμύριο να μην έχει γίνει πατάτα στο σχεδιασμό του δρώμενου...προς δική μας ευχαρίστηση:) βεβαίως βεβαίως.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, ioanna6929, 2014chr και 19 σε άλλους.
  4. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    Καταπληκτικο! Μακαρι να ξαναερθει! Απειρα δωρα! Τα διαβαζα εδω αλλα μεχρι να το δω με τα ματια μου δεν μπορουσα να το φανταστω! 261 μπανανες μαζι με τα 20 επιπεδα που ανεβηκα στο νησι.. 10500000 πε, 4100000 χτ, 806 σουπερ τροφες, 2120 σουπερ λιπασμα, 840 τουρμπο λιπασμα, 760 λιπασμα ζωζως.. Τα λογια ειναι περιττα.. :D:inlove:
     
    Αρέσει σε Coinhunter01, maroula, ioanna6929 και 12 σε άλλους.
  5. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Οταν η ομάδα του Farmerama θέλει,μπορεί να προκαλέσει και υπερφόρτωση των servers ,μπορεί να παραμερίσει την εξισορρόπηση,την οικονομία του παιχνιδιού,τη λιτότητα και τις μίζερες ανταμοιβές , και να κάνει την αγροτιά να παραμιλάει και να κολλήσει στο παιχνίδι.
    Μπράβο σας ,καταφέρατε να μας δωσετε ενα δρώμενο ,που εγραψε ιστορία !!!:inlove:
    Με πόνο ψυχής αποχαιρέτησα τη "Βασίλισσα του Καρναβαλιού",ισα που πρόλαβα να της πώ ,εις το επανιδείν :cry:
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε AsteroidisΞεροκεφτές, monolith2, maroula και 29 σε άλλους.
  6. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,είδατε που το εβεντ ήταν καταπληκτικό ως ανεπανάληπτο ;),από τα καλύτερα μέχρι τώρα,μπορεί και μέσα στα 5 πρώτα στο παιχνίδι,για μένα. τελικά κατάφερα να το τελειώσω κι εγώ:p,έστω και καθυστερημένα και έχασα πολλά δώρα,δεν πειράζει όμως,πρόλαβα να πάρω μερικά όχι πολλά,άλλα ήταν αρκετά για να χαρώ πολύ:D. μακάρι να ξανάρθει,να είστε όλοι καλά. :)
     
    Αρέσει σε monolith2, maroula, ioanna6929 και 15 σε άλλους.
  7. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα το πιο πλουσιο εβεντ που εχω παιξει εκατομυρια ποντοι δεκαδεσ σουπερ τροφες, λιπασμα και 13.000 καραμελες χωρισ να τισ κυνηγαω ιδιατερα. μακαρι να ηταν τα πιο πολλα ετσι ανοιχτοχερα τα εβεντ.
     
    Αρέσει σε maroula, ioanna6929, kakosgr και 10 σε άλλους.
  8. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα σας!
    Πόσες μπανάνες, πόσα σ. λιπάσματα! Πόσα καταπληκτικά δώρα!! Απλά υπέροχο το event, χάρηκα την κάθε στιγμή!!
    Μακάρι να έχουμε πιο τακτικά τόσο γενναιόδωρα δρώμενα. Ευχαριστώ κι εγώ από την πλευρά μου!
     
    Αρέσει σε AsteroidisΞεροκεφτές, monolith2, maroula και 19 σε άλλους.
  9. Louisa

    Louisa Κόμης

    Συγχαρητήρια κι από εμένα στην εταιρεία! Το καλύτερο δρώμενο πραγματικά. Θα το χαρακτήριζα δύσκολο και όχι μέτριο το πρώτο μέρος, αλλά έλα που όταν έμπαινες στο δεύτερο μέρος τα ξέχναγες όλα!!! Μακάρι να είχαμε περισσότερα τέτοια δρώμενα. Θερμές ευχαριστίες στην γενναιόδωρη βασίλισσα και στους συμπαίχτες που βοηθούσαν με τις πολύτιμες συμβουλές τους και την ζωηρή ενθάρρυνσή τους.
     
    Αρέσει σε xaris68, AsteroidisΞεροκεφτές, monolith2 και 17 σε άλλους.
  10. Troufitsas

    Troufitsas Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Ενταξει, σπανια γραφω αλλα τωρα δεν κρατιεμαι!
    Το πρωτο μερος με ζορισε αρκετα, και τα φυτα και τα διακοσμητικα, το πηγα λιγο χαλαρα βεβαια!
    Αλλα το δευτερο, πωπω, τι ηταν αυτο?

    150 μπανανες
    450 Σουπερ Τροφες
    1500 λιπασμα
    700 Ζωζω
    5 εκατομμυρια ΤΠΕ, αλλους τοσους φαρμας
    2,5 εκατομμυρια Χαρτοταλιρα

    Ισως ηταν μια "αποζημιωση" για τα τελευταια φτωχα δρωμενα, ή ισως μας το βγαλουν ξινοπ στο προσεχως παρων! Ο χρονος θα δειξει
     
    Αρέσει σε xaris68, monolith2, maroula και 10 σε άλλους.
  11. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Γεια σας και από μένα με πολύ ενθουσιασμό. Να ουρλιάξω; Από χαρά είναι. Πρέπει να ευχαριστήσουμε όλοι μαζί την βασίλισσα για την απλοχεριά της. Λοιπόν οι υπολογισμοί μου λένε : Με 220 καλάθια περίπου που κατάφερα να παίξω (μείνανε άλλα 135) κέρδισα 1056 σ.λ. 330 Ζωζώ, 300 τ.λ. Ζωζώ, 2.000.000 χορτ. 142 μπανάνες σύνολο με την άνοδο επιπέδων στο νησί, 12 επίπεδα νησιού,4.000.000 Π.ε. περίπου, και 400 σ.τ. Ευχαριστώ τη βασίλισσα, ευχαριστώ το αγαπημένο μου παιχνίδι που με καθήλωσε για άλλη μία φορά (δεν κοιμήθηκα όλη νύχτα να οργανώνω στρατηγική για το πρωί) και περισσότερο από όλους ευχαριστώ τους υπέροχους φίλους μου εδώ στο φόρουμ. Είστε άπαιχτοι παιδιά. Χωρίς εσάς θα έβλεπα την βασίλισσα με το κυάλι κλειδωμένη μέχρι την τελευταία στιγμή. Δεν έχω λόγια μόνο ευχαριστώωωωωω!!
    :inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/2/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, monolith2 και 19 σε άλλους.
  12. zaxaroula80

    zaxaroula80 Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους!!!!
    Τι να πω πρώτα!!
    Το πιο όμορφο δρώμενο όλων των ετών, δυστυχώς τέλειωσε!!

    Αλλά μας άφησε όλους χαρούμενους κ με γεμάτες τις αποθήκες από χιλιάδες καλούδια!;) Ελπίζουμε σε κάτι παρόμοιο σύντομα!!

    Είμαι σίγουρη ότι ακόμα πιο χαρούμενοι ήταν οι συντονιστές μας, που έβλεπαν τους πανηγυρισμούς κ τις χαρές, όλες αυτές τις ημέρες! Γιατί είναι κανόνας, πως η χαρά είναι μεταδοτική!! Πόσο μάλλον όταν ευθύνεσαι εσύ για αυτήν...

    Μπράβο.. Μπράβο... Μπράβο...
    Συγχαρητήρια στην εταιρία!!
    Συγχαρητήρια στους συντονιστές, και σε όλους όσους συνέβαλλαν για αυτό το εκπληκτικό δρώμενο
    ..
    Και εμένα μου αρέσει να ακούγονται τα καλά!
    Ενώ αντιθέτως με αγάπη να σκεπάζουμε τις αδυναμίες των άλλων...

    Ας περιορίσουμε λοιπόν λίγο τις γκρίνιες, και ας θυμόμαστε τις χαρές που πήραμε αυτές τις ημέρες!
    Κριτικές θα υπάρχουν.. και είναι ωφέλιμες.. αρκεί να γίνονται με ευπρέπεια και αγάπη!!!

    Όπως π.χ πρόσφατα η εταιρία αναγνώρισε τα άσχημα αποτελέσματα στα γεννητούρια τελευταία και με γενναιότητα ομολόγησε πως στο μέλλον θα διορθωθούν....

    Ζητώ συγνώμη εάν στεναχώρησα ή σκανδάλισα κάποιους με τα γραφόμενα μου!!!
    Αλλά τι να κάνουμε όλοι έχουμε ελλατώματα!! Και το δικό μου??
    Να είμαι ο εαυτός μου και να λέω ότι σκέφτομαι!!

    Να είστε όλοι καλά και χαρούμενοι πάντα!!!!:)
    Να έχετε ένα όμορφο, ήρεμο και ευλογημένο βράδυ!!
    Με πολλή πολλή αγάπη!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/2/16
    Αρέσει σε mpimpilas, kolokythopitas, xaris68 και 28 σε άλλους.
  13. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα Ζαχαρούλα. Συγνώμη δε θέλω να είμαι μάντης κακών ειδήσεων, αλλά δες την επίσημη ανακοίνωση για το δρώμενο... Δυστυχώς δε χρεώνονταν αυτά που κέρδισες μετά τις 15:00...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maroula, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  14. thiba70

    thiba70 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Απλά Τ Ε Λ Ε Ι Ο !!!:inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, monolith2 και 10 σε άλλους.
  15. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα και από μένα σε όλους τους ενθουσιασμένους-κερδισμένους-ευχαριστημένους συναγρότες(είμαι και εγώ μία από τους κερδισμένους...)
    Ναι,ήταν ένα υπέροχο δρώμενο για όσους μπόρεσαν και πέρασαν στη δεύτερη φάση,στην βασίλισσα :D
    Και κρίμα που δεν μπόρεσαν όλοι να γευτούν αυτό το παραλήρημα των δώρων.....
    Όμως " φ ο β ο ύ τ ο υ ς Δ α ν α ο ύ ς κ α ι δ ώ ρ α φ έ ρ ο ν τ ε ς......." :oops:
    Καλή συνέχεια......
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, maroula, ioanna6929 και 8 σε άλλους.
  16. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελειο!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, maroula και 7 σε άλλους.
  17. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    14 επιπεδα μπαχαμαραμα, ενα επιπεδο φαρμας και πολλα χτ.... τους τπε, πε και τα χτ βαριομουν να τα υπολογιζω οποτε μετα απο 100-150 καλαθια σταματησα. αλλα, αν δε μου βγηκαν λαθος οι υπολογισμοι με 300 περιπου καλαθια (ισως και 400 δεν προσεξα δυστυχως ποσα μαζεψα συνολικα) κερδια (ενω εχασα και πολλες φορες δωρακια):
    μπανανες: 210 μπανανες (χωρις αυτες απο την ανοδο επιπεδων)
    σουπερ τροφες: 550
    σουπερ λιπασμα: 1500
    λιπασμα ζωζως: 616
    τουρμπο λιπασμα ζωζως: 648

    νομιζω 3-4 εκατ. χτ :p ισως και παραπανω
    ευχαριστω πααααρα πολυ την εταιρεια!! αληθεια στεναχωριεμαι για οσους δεν τα καταφεραν, ηταν αρκετα απαιτητικο το ηβεντ. και ευχαριστω ολους εσας που με βοηθησατε με συμβουλες αλλα και με τα καθημερινα δωρακια σας για να καταφερω να το τελειωσω νωριτερα. αρκει να σας πω πως σημερα επαιξα 200+καλαθακια μεχρι που βαρεθηκα αλλα δεν τα παρατησα!! :D
    βεβαια, υπαρχει και κατι που σκιαζει τη χαρα μου: περαν του οτι η εταιρεια ισως να ηθελε με αυτο τον τροπο να μας ζητησει συγγνωμη για τα τζαμποδεντρα, πιστευω πως μας εφοδιασε γιατι θα ερθουν δυσκολα ηβεντ.... θελω να πιστευω ομως πως αυτα τα δωρακια δε θα χρειαστει να τα χαλασουμε μεσα στον επομενο μηνα γιατι 1ον) θα ειναι δωρον αδωρον και 2) οσοι δεν καταφεραν να πανε στο δευτερο μερος δε θα μπορουν να αντεπεξελθουν.

    επισης, ολοι εσεις που ειστε κυριως κατω απο 80 επιπεδο θελω να σας πω πως ειμαι 89 επιπεδο και ανεβηκα γρηγορα γιατι ειχα βοηθεια απο πιο εμπειρους παικτες κι επειδη προσπαθουσα να εφαρμοσω ολα αυτα που μας συμβουλευουν οι "βετερανοι" του παιχνιδιου, οι οποιοι μονο να βοηθησουν θελουν και τους ευχαριστω! οταν ημουν 40 επιπεδο εκανα μονο το πρωτο βημα απο τις 4 πρωτες αποστολες, στο 60 εκανα ολοκληρες τις 4 πρωτες αποστολες, ενω συνηθως ηταν απο 6-8. :p στο 70 νομιζω μπορεσα να ολοκληρωσω ηβεντ αλλα πληρωνοντας καποιες φορες. απλα ζητηστε βοηθεια και προσπαθηστε. σε καθε ηβεντ θα τα πηγαινετε ολο και καλυτερα, δεν πρεπει να σας παιρνει απο κατω. και πρωτα να μετρατε τις δυναμεις σας πριν να ξοδεψετε ολες σας τις βοηθειες (σουπερ λιπασμα κλπ).
    να ακουτε τους μεγαλυτερους. αν δεν τους ειχα ακουσει και δεν αλλαζα τη φαρμα μου κατα τη μεση του δρωμενου θα ειχα αργησει πολυ να το τελειωσω.
    καλη συνεχεια φιλαρακια και μακαρι να εχουμε ενα τετοιο ηβεντ και του χρονου, για μενα ηταν τα καλυτερα γενεθλεια κι ας μην ειναι τυπικα αυτο το ηβεντ των γενεθλειων ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, Louisa και 15 σε άλλους.
  18. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα

    Ευτυχώς τελείωσε!:oops:
    Το ποντίκι μου χρειάστηκε καινούριες μπαταρίες xD

    Ισα ίσα πρόλαβα να χρησιμοποιήσω τα τελευταία καλάθια.
    Μπορεί να ξόδεψα αρκετές ώρες αλλά άξιζε τον κόπο και όλοι ανταμειφθήκαμε με το παραπάνω.

    Αυτό που με στενοχωρεί οτι αν κάτι είναι καλύτερο απο το αναμενόμενο, υπάρχει πάντα μια κακοπροαίρετη καχυποψία.

    Ας μην αμαυρώνουμε ένα τέτοιο δρώμενο με τέτοιους είδους σχόλια.
    Ας χαρούμε ένα απο τα καλύτερα δρώμενα.... Ετσι απλά... :inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, xaris68, AsteroidisΞεροκεφτές και 21 σε άλλους.
  19. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Πραγματικά ήταν ότι καλύτερο έχουμε βιώσει τον τελευταίο καιρό στη φαρμερική μας δράση!
    Θα συμφωνήσω μαζί σου και θέλω και μένα να μου μείνει η γλυκειά γεύση στο στόμα έλα μου όμως που όχι άδικα στη νέα εποχή πραγμάτων που ζούμε αυθόρμητα σου περνάει απ' το μυαλό το φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντας!

    Υ.Γ. FARMERAMA010 συγγνώμη για το κλεψιright δεν είχα διαβάσει παραπάνω ότι με είχαν καλύψει οι προλαλήσαντεςxD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/2/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, Louisa, monolith2 και 11 σε άλλους.
  20. anto.7

    anto.7 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους! τελικα δεν καταφερα να ολοκληρωσω το δρωμενο κ να δω την βασιλισσα!δεν πειραζει ομως σημασια εχει οτι με βοηθησατε ολοι παρα πολυ και χωρις εσας δεν θα εφτανα ουτε εδω που εφτασα!!!!!! σας ευχαριστω ολους εναν εναν για την ανταποκρηση βοηθειας που ελαβα και οχι μονο με το χαρτι και με τις συμβουλες κ ολα!!!! ειστε οι καλυτεροιι:D
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, soyla74 και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.