Συζήτηση για το δρώμενο ''Αφηρημένα Σχέδια''

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την azul*, 26/5/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. azul*

    azul* Εξαιρετικό ταλέντο

    Γεια χαραντάν αγρότες κι αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να κουβεντιάζετε για το event
    "Αφηρημένα σχέδια".


    [​IMG]

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Αφηρημένα-σχέδια.14034/#post-77408

    Συχνές ερωτήσεις για το event, μπορείτε να βρείτε εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Αφηρημένα-Σχέδια.14033/

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια,
    τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.



    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    Η ομάδα του FARMERAMA
     
  2. gagalia

    gagalia Νέος ειδικός

    Αν δεν κανω λαθος :
    15.000 φυτα
    600 μαρκαδοροι
    360 ξυλα
    50 χρωμα

    Ευκολο φαινεται
    Καλη μας τυχη :):inlove:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, verybadfarmer, nana και 18 σε άλλους.
  3. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Δεν κάνεις λάθος, τόσα χρειάζονται. Με αυτά θα φτιάξουμε και 55 τετράδια ιχνογραφίας που χρειάζονται (χωρίς ρούνα, σύννεφα κλπ) 13 ώρες και 45 λεπτά το μύλο.
    Οι ΠΕ και ΤΠΕ που δίνει σαν δώρο είναι πολλοί, και οι 8 πάρτυ γύροι καλοί.
    Αλλά η φασολιά είναι εκπληκτική, έστω και αν εξευτελίζει το τσάτνι, που κάποιοι από εμάς αγόρασαν τη συνταγή με φιορίνια!
    Και φυσικά λήγει στις 2/6 και όχι 2/5 που αναγράφεται εκ παραδρομής!
    Καλή επιτυχία σ' όλους !
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, verybadfarmer, nana και 11 σε άλλους.
  4. patatina

    patatina Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα.Και εγώ τόσα τα έβγαλα.Τα 55 τετράδια φτιάχνονται άνετα.
    Είναι η καλύτερη σειρά συννέφων για μένα μέχρι τώρα με πολλά ΠΕ και τσάτνι καρότου -μήλου που δεν μπορώ να κάνω.Πιστεύω ότι
    θα το τελειώσω. Καλή σοδειά σε όλους.

    ~ Αφαίρεση λάθος πληροφορίας ~
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 26/5/15
    Αρέσει σε kolokythopitas, verybadfarmer, nana και 6 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ετσι ακριβως ειναι παιδια, οι υπολογισμοι σας ειναι ολοσωστοι. πολυ ωραιο εβεντ, βατο σε ολα τα επιπεδα και με ομορφουτσικα δωρα. πολυ σπεσιαλ η γραμμη φασολιας και πολυ πρωτοτυπο το τσαντι ως δωρο. ανεξαρτητα αν εχουμε αγορασει την συνταγη ή οχι ειναι ενα εχτρα μπονους οπως και τα υπολοιπα μπονους της φασολιας και μια βοηθεια για τα μικρα επιπεδα. συγχαρητηρια στην εταιρια!!!

    το μονο μειον ειναι οτι δεν εχει κουπονια βοηθων αλλα μονο 10 ωρες θεριστικη. αυτο ειναι λιγο τσιγκουνικο!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 27/5/15
    Αρέσει σε psipsi1978, kolokythopitas, verybadfarmer και 11 σε άλλους.
  6. bmanolos

    bmanolos Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Είναι η πρώτη φορά που γράφω, αν και διαβάζω τα σχόλια όλων κάθε μέρα. Σε σχέση με το χρώμα που ζητάει, μήπως εννοεί τα κουτιά χρώματος που βρίσκονται στον αχυρώνα, μαζί με τα ξύλα, στα ¨Διάφορα¨; Διαφορετικά θα ζητούσε παλέτες χρωμάτων και όχι απλά χρώμα...
     
    Αρέσει σε johnz, bobostela, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  7. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    καλησπέρα, πρωτη φορα θα επιχειρησω ιβεντ με 15000 φυτα και μαλιστα 4ωρο και σε ολες τις εκτασεις...πολύ καλα δωρα και η φασολια τελεια με τους τ.π.ε και τσατνι..ενα μικρο παραπονο είναι μονο το 10ωρο θεριστικη που δινει.... καλη δουλεια σε ολους!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, verybadfarmer, nana και 5 σε άλλους.
  8. kostis_kar

    kostis_kar Ανερχόμενος συντάκτης


    καλησπέρα
    αυτό εννοεί (εχει δοθεί επίσημη απάντηση «είναι εργαλείο που υπάρχει ήδη στο παιχνίδι και θα βρεις πόσα χρώματα έχεις στην καρτέλα "διάφορα" του αχυρώνα σου.»)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, verybadfarmer, nana και 3 σε άλλους.
  9. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    παρα πολυυυυυυ ωραιο ηβεντ, ειδικα η φασολια ειναι καταπληκτικη! αλλα μου φαινεται πολυ ευκολο και χωρις να θελω να το γρουσουζεψω σας λεω: οπου ακουτε πολλα κερασια κρατατε μικρο καλαθι, γιατι ισως τα αναδυομενα να ειναι προβλημα!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, kolokythopitas, verybadfarmer και 8 σε άλλους.
  10. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους πολύ ωραίο το εβεντ,τα δώρα του είναι φοβερά,επίσης ωραίο είναι που αναγράφετε και ο βαθμός δυσκολίας του εβεντ π.χ.<<μέτριος>>,έτσι από δω και πέρα θα ξέρουμε το βαθμό δυσκολίας κάθε εβεντ και ανάλογος θα αξιοποιούμε τον χρόνο μας για να τα τελειώνουμε. μπράβο στην εταιρία που το σκέφτηκε,να είστε όλοι καλά.
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, nana, βιβη.2003 και 13 σε άλλους.
  11. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    ολα ωραια παιδια ευκολο οι μερες καλες τα δωρα (τσαντι) τελεια και το καλο που δεν θα τρεξουμε στην αγορα για ζωακια-φυτα κ.τ.λ.
     
    Αρέσει σε helloween767, 6770, trelos και 10 σε άλλους.
  12. pinelopi55

    pinelopi55 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    μα ουτε μια σουπερ τροφη? και μαλιστα τωρα που μας εξαντλησανε τα γεννητουρια και οι εκτροφες.......εμενα τσιγκουνικο μου φαινεται και μαλλον δεν θα το κανω.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, verybadfarmer, heavymetal7 και 2 σε άλλους.
  13. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπέρα σε όλη την αγροτοπαρέα. Κι εμένα μου αρέσει πολύ το δρώμενο και τα δώρα τα θεωρώ πολύ πιο γενεόδωρα από άλλες φορές κυρίως η φασολιά, καθώς επίσεις θεωρώ πως και αριθμός των φυτών είναι λογικός. Επίσεις η βαθμολόγηση του δρώμενου ως "μέτριο" μας ενθαρρύνη πως και τα αναδυόμενα θα είναι με το σωστό ρυθμό. Αυτό που θα ήθελα να σταθώ είναι τα γραφικά του ζωγραφιστού φυτού που εμένα με ενθουσίασε. Γενικά, λοιπόν, είναι ένα πολύ προσεκτικά σχεδιασμένο δρώμενο και μπράβο σε όλους όσους εργάστηκαν γι αυτό!!
    φίλοι συναγρότες φοράμε τα καπέλα, αρπάζουμε τις τσάπες και τρέχουμεεεε.... δρώμενο ξεκινά, καλή δουλειά και επιτυχία σε όλους ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, verybadfarmer, nana και 11 σε άλλους.
  14. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Louisa

    Θα σε παρακαλέσω να αλλάξεις άμεσα την φωτογραφία στο άβατάρ σου.
    Οποιαδήποτε ανάρτηση σου με αυτό το άβαταρ θα διαγράφεται.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  15. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ωραίο ιβέντ με ωραία γραμμή!!!!μπράβο στην εταιρεία!!να παρουμε και καμμία ανάσα.
    Το φυτό μου αρέσε πάρα πολύ έχει πολύ ζωντανά χρώματα.να συμπληρώσω gagalia οτι θέλουμε και
    55 τετράδια ιχνογραφίας (αν δεν κάνω λάθος)
    gagalia μπράβο που έκανες την πρόσθεση για όλους μας!!!Ευχαριστούμε :inlove:

    υγ.είχα βάλει απο χτές αγκινάρα και λεμονόχορτο στο νησι και μάζεψα 104 μαρκαδορους.
     
    Αρέσει σε psipsi1978, GEPPO1, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  16. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Και εγώ ειχα σε άνετα χωράφια όλυρα και τζίντζερ και μάζεψα 156 μαρκαδόρους.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, bobostela, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  17. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Όταν θα έχουμε έτοιμα τα 55 τετράδια θα χρειαζόμαστε ακόμα:

    12.250 φυτά
    325 μαρκαδόρους
    30 ξύλα
    50 χρώματα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, *mava*, βιβη.2003 και 8 σε άλλους.
  18. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Ευχαριστούμε για την βοήθεια που δίνεις αλλά μαρκαδόροι γιοκ. 3 στο χωράφι βγαίνουν.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Stefoulini, βιβη.2003 και 6 σε άλλους.
  19. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Τώρα όμως που θα τελειώσουμε με τα φυτά[το απόγευμα τελειώνω] θα βγουν πολύ άνετα. Είμαι στο 5ο βήμα και μου λείπουν μόνο οι μαρκαδόροι. Επίσης για το τέλος θέλω άλλα 8 τετράδια να βάλω στο μύλο.Αν δεν κάνω λάθος μου λείπουν συνολικά 257 μαρκαδόροι.
     
    Αρέσει σε psipsi1978, kolokythopitas, Gulit1 και 4 σε άλλους.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    γεια σας παιδια. λιγο δυσκολουτσικα τα αναδυομενα, αλλα οκ θα φυτεψουμε μετα τριανταφυλλα και γαρυφαλλα με κολοκυθομηλοπιτα και πιστευω οτι θα τα καταφερουμε. ειμαι καπου στη μεση με τα φυτα, το ιδιο και με τα τετραδια. πιστευω μεχρι αυριο το βραδυ να τα εχω τελειωσει. μετα βαζω πλωρη για αναδυομενα με τις μηχανες στο φουλ. καλη επιτυχια σε ολους.
     
    Αρέσει σε psipsi1978, kolokythopitas, Stefoulini και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.