Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Απόλυτη τρέλα με τα άγρια ζώα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 23/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Επειδή παίζει να έχει ξανά γεννητούρια την Παρασκευή ως είθισται,τα φασουλοφλουριά μπηκαν κατά τη γνώμη μου αύριο,για έξτρα εκτροφές, άρα αγορά τροφών.Επομένως ούτε δώρο άδωρο είναι,ούτε καν δώρο.
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, panos-p και 10 σε άλλους.
  2. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    το θεμα είναι αν έχουν σκοπο να συμπέσουν τα γεννητούρια με τα φασουλοφλουριά, έστω και για λίγες ωρες. Η φωτο που εχει βάλει η συντονίστρια δείχνει διπλους κούκους., αν και αυτό μπορεί να είναι τυχαίο. Εχω 477 φλουριά και μου λείπουν 23 για να πάρω το μαγικό δέντρο. Ίσως κάνω κάποιες εκτροφές τώρα και να κρατήσω κάποιες τροφες για αργότερα. Ευχαριστω πολύ για τις αποψεις σας.
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, Megas_kokoriko και 4 σε άλλους.
  3. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Oυτε εγω ξέρω τι να κάνω . Απο τη σκύλα στη Χάρυβδη .
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, Megas_kokoriko και 5 σε άλλους.
  4. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα !!:)
    ΄Εξυπνη διαβιλική σκέψη, για επιπλόεν χρήματα στο ταμεία της εταιρείας είναι τα φασουλοφλουριά .
    "Θές φασουλοφλουριά, κάνε εκροφές ,αλλά οχι στα γεννητούρια, ώστε να έχω ανεβασμένες πωλήσεις
    στις Σόυπερ τροφές !!Εεεε μη τα θές όλα δικά σου" :p

    Αρα ...Κρατάτε πισινή καλέ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, graganta, Megas_kokoriko και 11 σε άλλους.
  5. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Η φωτογραφία είναι από το τεστ οπου υπήρχε και έκρηξη γεννήσεων και φασουλοφλουριά. Ομως υπήρχαν τεχνικά προβλήματα καθώς στην οθόνη με τα αποτελέσματα εκτροφής χωράνε μόνο 5 εικονίδια. Αυτό σημαίνει οτι σε περίπτωση που υπάρχαν 2 σήματα + 1 φασουλοφλουρί + 3 είδη εκτροφής (απο την έκρηξη γεννήσεων) το παιχνίδι κράσαρε και έπρεπε να κάνεις ανανέωση.
    Οπότε ήταν αδύνατο να υπάρχουν 3 δρώμενα ταυτόχρονα (δρώμενο με σήματα + έκρηξη γεννήσεων + φασουλοφλουριά)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, pap100, vickymou και 5 σε άλλους.
  6. jimthrilosgate7

    jimthrilosgate7 Νέος ειδικός

    Τα δρώμενα εκτροφής έχουν την δυσκολία τους γιατί απαιτούν μεγάλες ποσότητας σούπερ τροφών σε συνδυασμό με τα ζώα (απλά ή εκτροφής) που πρέπει να παραδώσουμε. Τα διλήμματα είναι πολλά όσες σχεδόν και οι επιλογές που μπορεί να ακολουθήσει κανείς. Εγώ προσπαθώ να κάνω εκτροφές όταν έχει γεννητούρια με τη σέσουλα και επιλέγω ένα μέρος των εκτροφών να το κάνω με ζώα που οι εκτροφές τους έχουν την υψηλότερη ανταλλακτική αξία. Στο συγκεκριμένο δρώμενο στα θηλαστικά επέλεξα το πάντα, στα πτηνά την στρουθοκάμηλο και στα ερπετά υποχρεωτικά τον χαμαιλέοντα. Τώρα μια δική μου εκδοχή στις αξίες ζώων που πρέπει να παραδώσουμε είναι η εξής:

    Θηλαστικά: 15.000 - 3 Ζεν πάντα + 3 καφέ πρόβατο
    35.000 - 1 Μπαμπού πάντα + 5 Ζεν πάντα + 2 καφέ γουρούνια + 2 καφέ πρόβατα
    70.000 - 2 Μπαμπού πάντα + 10 Ζεν πάντα + 4 καφέ γουρούνια + 4 καφέ πρόβατα
    80.000 - 3 Μπαμπού πάντα + 8 Ζεν πάντα + 10 καφέ γουρούνια + 3 καφέ πρόβατα

    Πτηνά: 13.000 - 1 Στρουθοκάμηλο νάνο + 3 Στρουθοκάμηλο εμού + 1 γαλοπούλα
    26.000 - 2 Στρουθοκάμηλο νάνο + 6 Στρουθοκάμηλο εμού + 2 γαλοπούλα
    52.000 - 4 Στρουθοκάμηλο νάνο + 12 Στρουθοκάμηλο εμού +4 γαλοπούλα
    70.000 - 2 Στρουθοκάμηλο cassowary + 2 Στρουθοκάμηλο νάνο + 7 Στρουθοκάμηλο εμού

    Ερπετά: 8.000: - 3 Χαμαιλέοντας Προπονητής + 2 Χαμαιλέοντας
    16.000: - 6 Χαμαιλέοντας Προπονητής + 4 Χαμαιλέοντας
    32.000: - 1 Χαμαιλέοντας Γυμναστής + 10 Χαμαιλέοντας Προπονητής +3 Χαμαιλέοντας
    50.000: - 1 Χαμαιλέοντας Νίντζα + 2 Χαμαιλέοντας Γυμναστής + 6 Χαμαιλέοντα Προπονητής

    Εγώ προσωπικά με το πρώτο εκτροφείο γεμάτο (132 θέσεις) μοιρασμένο σε θηλαστικό πάντα, πτηνά στρουθοκάμηλο και ερπετά χαμαιλέοντα κάλυψα όλα τα ζώα σε αξία εκτροφής που ανέφερα παραπάνω. Τώρα μπορώ να επιλέξω ποια στρατηγική θα ακολουθήσω στο δρώμενο.
    α) να συνεχίσω εκτροφές σε όποιο ζώο χρειάζομαι αν έχω σούπερ τροφές όταν έχει γεννητούρια
    β) να κάνω εκτροφές την ημέρα που θα δίνει τα φασουλοφρουριά.
    Σημ.: Τα καφέ γουρούνια και τα καφέ πρόβατα τα έχω μαζέψει από τις γραμμές της φασολιάς.
    Ελπίζω να μην έχω κάνει κάποιο λάθος Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίζουν.
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, RARANIARO και 10 σε άλλους.
  7. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σ' όλη την παρέα!
    Εγώ τελείωσα το δρώμενο με ακριβώς 323 εκτροφές. Μου περίσσεψε ένα σήμα και έκανα άλλη μία για μια αποστολή. Για να το πετύχω αυτό, αφού άφησα από 4-5 σήματα στο τέλος, έβαλα 1 λιγότερη απ' αυτές που χρειαζόταν και έτσι έπεσα ακριβώς.
    [​IMG]
    Καλή επιτυχία σ' όλους!
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, everme και 17 σε άλλους.
  8. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    "Και συνεχίζουμε το πρόγραμμά μας, με παλιές επιτυχίες"....
    Γεια σας φίλες και φίλοι. Άλλη μια ενέργεια της εταιρείας, που δεν έχει καμία απολύτως διαφορά από όλες τις προηγούμενες. Ανοίξτε λοιπόν το πορτοφόλι σας, όλοι όσοι θέλετε να κάνετε το δρώμενο και "ακουμπήστε τους" μερικά ευρώ ακόμα, για να σας δώσουν κι άλλους στάβλους, κι άλλα εργαστήρια, που θα διακοσμούν κι αυτά την μπάρα σας, για άγνωστο χρονικό διάστημα.
    Αν δεν υπήρχαν τα σήματα, που μεταφράζεται σε υποχρεωτικές εκτροφές και σε υποχρεωτική κατανάλωση σούπερ τροφών, (που αν τις έχεις, οκ κανένα πρόβλημα, αν δε τις έχεις όμως και θέλεις να συμμετέχεις στο δρώμενο θα πρέπει υποχρεωτικά να δώσεις ευρώ), θα έλεγα ότι είναι ένα πάρα πολύ ωραίο δρώμενο, που μπορούν να κερδίσουν και οι δύο πλευρές. (Εταιρεία - Παίκτες) Αλλά που τέτοια "τύχη".
    Όχι φίλες και φίλοι. Δεν θα το κάνω το δρώμενο. Δεν με ενδιαφέρει κανένα δρώμενο που γλυκοκοιτάει το πορτοφόλι μου και μόνο το πορτοφόλι μου. Δεν έχω καμία διάθεση να δώσω, ούτε ένα ζωντανό ευρώ, για ένα εικονίδιο, που θα έχει την ονομασία "στάβλος", ή "εργαστήριο", ή οτιδήποτε άλλο κι αν θέλετε.
    Καλή συνέχεια σε όλους.
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, toylaaaaa και 11 σε άλλους.
  9. buenakias

    buenakias Νέος ειδικός

    Ούτε εσύ έχεις τελείως άδικο. Ό,τι μπορείς να το αποκτήσεις είναι καλό, δεν αντιλέγω. Αλλά στο συγκεκριμένο δρώμενο δεν μπορώ να φανταστώ κάτι που να φανεί χρήσιμο. Κάποια στιγμή ίσως μπει η εκτροφή πιγκουίνου, ναι οκ. Θα έχεις ένα μικρό προβάδισμα σε σχέση με εμένα που θα αρχίσω να παράγω πιγκουίνους μια βδομάδα πριν την εκτροφή, θα μοσχοπουλήσεις μερικούς στην λαϊκή που θα έχει ανέβει η τιμή τους (γιατί μέχρι να μπει σε τυχόν εκτροφή η τιμή θα ναι στα τάρταρα) και ίσως το ανταλλάξεις στο πάρε-δώσε για κάτι πολυτιμότερο. Και?
    Δεν θα μιλήσω καν για τα εργαστήρια, που ζητούνται σε μικρές ποσότητες σε καμιά αποστολή και αν. Γιατί σε δρώμενα όλο κατσαρόλες ζητούνται, πούπουλα και καστορόξυλα.
    Πλέον τα μόνα δρώμενα εκτροφής που παίζω με χαρά είναι τα νέον. Γι΄αυτό και κρατάω τις σούπερ τροφές μου για όταν έρχονται.
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, LILA413 και 4 σε άλλους.
  10. icons1

    icons1 Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα.
    Ένα ακόμα συναρπαστικό δρώμενο τελείωσε και για μένα έξι ολόκληρες ώρες αφότου άρχισε...Αφού κοίταξα για πέντε-δέκα ατελείωτα λεπτά τους τοίχους να σείονται και τα κεραμίδια να χορεύουν στην καλύβα της εκτροφής, έφτασα στο επίπεδο 6 και σταματώ. Από νεύρωση, θέλω ό,τι μπορώ να πάρω να το πάρω. Από ορθολογισμό, ό,τι δεν μπορώ να πάρω δεν θα το πάρω. Τα αποθέματά μου αρκούν το πολύ για δύο ακόμα τέτοια event χωρίς να αγοράσω σούπερ τροφές. Από εκεί και μετά θα σκεφτώ πάρα πολύ τι θα κάνω . Το βέβαιο είναι ότι δεν πρόκειται να αυξήσω τα χρήματα που διαθέτω για το παιχνίδι. Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, toylaaaaa και 15 σε άλλους.
  11. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Καλησπέρα.
    Τέλος και από μένα το δρώμενο. Μέχρι εδώ ήθελα και μπορούσα.
    Καλή συνέχεια σε όλους.
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε ESABA, mmixail, kolokythopitas και 16 σε άλλους.
  12. vickymou

    vickymou Κόμης

    γειασας! αν δεν κανω λαθος οι πιο πολλοι το τελειωσαμε το δρωμενο. Και τωρα τι κανουμε!!!!!!!!!!!! πωσ περναει η ωρα? αρχισα να <<καθαριζω>> τους σταυλους ,να ποτιζω ,να τσαπιζω....ναααααααααα...τι νακανω? παντως μπραβο την εταιρεια μετα απο τοσο τρεξιμο μας ξεκουραζει.Ωραιο το δρωμενο πρεπει να το παραδεχθουμε!καθομαι...καθομαι και μου ηρθε μια ιδεα, πως να καταφερω να βαλω τα κοκορια στο κοτετσι
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, vagelis1968 και 6 σε άλλους.
  13. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    Καλημέρα!!!Πάει κι αυτό το δρώμενο!!!Ξόδεψα 600+ σούπερ τροφές(δεν θυμάμαι ακριβώς).Τα παραπανίσια σήματα είναι γιατί έκανα παραπάνω εκτροφές,επειδή παλεύω να τελειώσω την αποστολή "κάστρα στην άμμο"(κι ακόμα είμαι στη μέση).Καλή επιτυχία σε όλους!!![​IMG]
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, Megas_kokoriko και 10 σε άλλους.
  14. pap100

    pap100 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλημερα,καστρα στην αμμο η μοναδικη αποστολη που με συνοδευει εδω κ 5 ,6 ισως κ 7χρονια ουτε που θυμαμαι ποτε ξεκινησα να παιζω.
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, Megas_kokoriko και 5 σε άλλους.
  15. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα !! Εγώ μπορεί να μην κατάφερα να ολοκληρώσω το δρώμενο με την "Απόλυτη τρέλα με τα άγρια ζώα", αλλά απέκτησα τους πιγκουίνους, το εργαστήρι κεραμικής και εργοστάσιο σκέιντμπορντ, επειδή δεν το είχα και είμαι ευχαριστημένη :inlove:!! Δεν ξέρω αν επιτρέπεται, αλλά θα ήθελα με βάση το συγκεκριμένο δρώμενο να προτείνω μερικούς νέους στάβλους και εργαστήρια σε επόμενα παρόμοια δρώμενα. Συγκεκριμένα στα θηλαστικά να εμφανίζονταν φωλιά λιονταριού, ρινόκερου, καμηλοπάρδαλης,ζέβρας. Στα πουλιά φωλιά τρυποκάρυδου, φασιανού, μπεκάτσας, χελιδονιού, εργοστάσιο πιγκουίνου με παγάκια, τυπογραφείο κουκουβάγιας με βιβλία, εργοστάσιο κοκκόρων με ξυπνητήρια. Στα ερπετά φωλιά ιγκουάνα , σαμιάμιθα (είδος μικρής σαύρας),δράκου του Κομότο , εργοστάσιο κροκόδειλου με σωσίβια , στα ψάρια φωλιά ξιφία, ιππόκαμπου, ροφού, σαλαχιού, στα αρθρόποδα στάβλος σκορπιού, αστακού, γρύλου, τζίτζικα και στα αμφίβια εργοστάσιο σαλαμάνδρας με τραμπάλες για πισίνες ή με τραμπολίνο :p. Βέβαια θα μου πει κάποιος- α :oops:ότι ακόμα δε χαρήκαμε τους στάβλους και τα εργαστήρια που έχουμε τώρα και πρέπει να αποκτήσουμε σύντομα και άλλα:mad: :(. Εγώ προσωπικά το μόνο που ήθελα ήταν να δώσω μερικές ιδέες χωρίς ξέρω αν επιτρέπεται στο συγκεκριμένο θέμα :sleepy:. Καλό μεσημέρι !! ;)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/5/17
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, toylaaaaa και 2 σε άλλους.
  16. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλημέρα, τέλειωσα και εγω με το ιβέντ, εκανα ολόκληρη την κατηγορία των πουλιών, γιατί δεν είχα το εργαστήρι τοτεμ και στις άλλες δυο κατηγορίες εφτασα στο 7ο βήμα. Πήρα τα εργαστήρια χωρις τις κοκκινες αναβαθμίσεις, χρειάστηκε να χαλάσω λίγα αστεράκια για να παρω κάποιες σούπερ τροφες από το δέντρο της σοφίας και τέλος. Δυστυχώς δεν θα πάρω φασουλοφλουριά, ευχαριστώ την κα snorkel που άμεσα ξεκαθάρισε το θέμα, αλλά φαντάζομαι σύντομα θα βάλουν σε κάποιο ιβέντ τα φασουλοφλουριά.
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, Megas_kokoriko και 7 σε άλλους.
  17. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    Ποοοο τι είπες τώραxD....και εγώ μια από τα ίδια!!! Είμαι στο τελευταίο 'καστρα στην αμμο' εδώ και χρόνια....και χλωμό να το τελειώσω!!!.....:p
    Τωρα που τελείωσα το ιβεντ είναι ευκαιρία να βάλω σε σε τάξη την φάρμα γιατί με τα απανωτά ιβεντ χάθηκα !!;)
     
    Αρέσει σε mmixail, kolokythopitas, Gulit1 και 7 σε άλλους.
  18. hacker-3

    hacker-3 Ενεργός συντάκτης

    τα πηρα ολα αλλα αυτον τον πιγκουινο πως τον ταιζουμε;; εψαξα να βρω εδω πως φτιαχνουμε τροφες. εκτος αν ειναι σε μεγαλυτερο επιπεδο απο αυτο που ειμαι
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και gtrullis.
  19. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα !
    Ο Πινγκουίνος είναι ζώο του νησιού .
    Όσο για την τροφή του θέλει: 4 Φυσαλίς ,4 Γλυκοπατάτες και 1Μηδικό μήλο .:)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Coinhunter01, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  20. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Πριν λίγο αντιλήφθηκα ότι το μίνι-δρώμενο "Φασουλοφλουριά στις εκτροφές" που συναρτάται άμεσα με το "Απόλυτη τρέλα με τα άγρια ζώα" και αντιμάχεται τα "γεννητούρια με τη σέσουλα" δίνει μόνο ένα φασουλοφλουρί ανά εκτροφή!
    Το ένα το θεωρώ απίστευτα λίγο. Παρακαλώ να το αυξήσετε π.χ. σε 5 ή 10.
    Αν έτρεχε μαζί με τα γεννητούρια και την απόλυτη τρέλα, τότε θα το θεωρούσα ένα πολύ καλό δώρο της εταιρίας, μια γεμάτη καρδάρα γάλα. Τώρα που αντιμάχονται το ένα το άλλο....
    (Σημείωση: Δεν υπάρχει συζήτηση για το "Φασουλοφλουριά στις εκτροφές".
    Υπάρχουν δύο σχετικές συζητήσεις, το "Συζήτηση για το Μαγαζόραμα" και το "Γεννητούρια με τη Σέσουλα", αλλά θεώρησα την εδώ συζήτηση πιο σχετική από αυτές. Αν έσφαλλα ζητώ ταπεινα συγγνώμη.)
     
    Αρέσει σε heavymetal7, mmixail, kolokythopitas και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.