Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Απόλυτη τρέλα με τα άγρια ζώα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 23/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας, για το δρώμενο
    Απόλυτη τρέλα με τα άγρια ζώα


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Απόλυτη-Τρέλα-Με-Τα-Άγρια-Ζώα.21102/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Απόλυτη-τρέλα-με-τα-άγρια-ζώα.21101/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, vagelis1968 και jimixatz.
  2. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα. Θα χρειαστούμε:
    Από πουλιά: 161.000 σε αξία και 140 σήματα
    Από Θηλαστικά: 200.000 σε αξία και 110 σήματα
    Από Ερπετά: 106.000 σε αξία και 85 σήματα (μόνο χαμαιλέοντας)
    Σύνολο 335 εκτροφές = 670 σ.τ και το πολύ 340 απλοί χαμαιλέοντες για εκτροφές.

    ΟΙ 335 εκτροφές βγαίνουν αν γεμίσουμε 2,6 φορές το εκτροφείο (335/132=2,6)

    Αν κάνω λάθος, παρακαλώ συγχωρείστε και διορθώστε με.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ioanna6929, everme και 22 σε άλλους.
  3. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Kαλημέρα.
    Για να αποκτήσεις τους τρεις νέους στάβλους - εργαστήρια (τους βασικούς και όχι τις αναβαθμίσεις) απαιτείται να καταθέσεις : 60 σήματα εκτροφής ερπετών, 75 σήματα εκτροφής θηλαστικών και 95 σήματα εκτροφής πουλιών. Συνολικά 220 σήματα εκτροφής, το οποίο μεταφράζεται σε 440 σούπερ τροφές.
    Επιπλέον, απαιτείται να καταθέσεις πουλιά αξία 91.000 Χ.Τ., θηλαστικά αξίας 120.000 Χ.Τ. και ερπετά αξίας 56.000 Χ.Τ.
    Συγνώμη, έκανα λάθος. Το δρώμενο σου δίνει έπαθλο και 8 σούπερ τροφές για τα παραπάνω, οπότε απαιτούνται συνολικά 432 σούπερ τροφές.

    Καλή επιτυχία σε όσους συμμετάσχουν.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, everme, kolokythopitas και 20 σε άλλους.
  4. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Τι 340 , τι 440 σούπερ τροφές όπως αναγράφονται παραπάνω, σημασία δεν έχει και πολύ ποιο είναι το σωστό νούμερο.

    Αντε να τις δώσω . Να κερδίσω τι πάλι ? Νέους στάβλους , νέα εργαστήρια που ξεφυτρώνουν με ρυθμούς μανιταριών σαν σε δάσος ? Και μετά να τους κάνω τί ?

    Για να μην πω για το τεράστιο δώρο των 8 σούπερ τροφών που δίνει το δρώμενο !!! Τον τελευταίο μήνα η εταιρία επιδόθηκε σε έναν αγώνα είσπραξης απο το σούπερ λίπασμα με τα απανωτά δρώμενα και επέστρεψε πάλι στην κλασσική αφαίμαξη ζεστού χρήματος απο τις σούπερ τροφές. Αντε να δώ τι θα τα κάνετε τόσα λεφτά.

    .
     
    Αρέσει σε dora196501, jim3215, rixainrempite και 23 σε άλλους.
  5. buenakias

    buenakias Νέος ειδικός

    Από τα αγαπημένα μου δρώμενα. Σταματάω πάντοτε στο 3ο βήμα, δίνοντας ελάχιστα και παίρνοντας καλά έπαθλα όπως αστεράκια, πάρτι γύρους, μυστηριώδη δενδρύλλια και κουπόνι αγροτικών βοηθών.
    Τα γάντια του μποξ και τους πιγκουίνους ξέρετε που θα τους βάλετε όσοι τους αποκτήσετε. Εκεί που μπήκαν και οι καρχαρίες, οι αιώρες, τα κεριά, τα σκέιτμπορντ, τα καβούρια....να συνεχίσω? :sleepy:
     
    Αρέσει σε moira, dora196501, rixainrempite και 29 σε άλλους.
  6. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    καλημερα δεν θα κανω σχολιο για τον τροπο που τρεχουν τα δρωμενα θα παιξω με οτι διαθετει η φαρμα μου θα θεσω στοχους και θα κοιταξω να περασω καλα.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ioanna6929, kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  7. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Δεν έχει τελείως άδικο, αλλά θα προσπαθήσω να τα πάρω και τα τρία. Από τότε που μπήκα στο φαρμεράμα κάποιοι μου έλεγαν: δεν χρειάζεται το μπαχαμαράμα, δεν χρειάζονται οι εκτροφές που είναι πανάκριβες, δεν χρειάζονται και τα 5 επαγγέλματα -τα δύο φτάνουν, δεν χρειάζεσαι τζάμπο κλπ. Ακολούθησα κάποιες από αυτές τις συμβουλές και το μετάνιωσα.
    Και σιγά-σιγά προσθέτουν νέο περιεχόμενο και όλα χρειάζονται. Όχι αμέσως και όχι όλα, αλλά τα περισσότερα σε 2, σε 3 σε 5 χρόνια ίσως θα χρειαστούν. Λίγα πράγματα έχουν αποδειχτεί (και ελπίζω και στο μέλλον να είναι ελάχιστα) τα πράγματα που θα παραμείνουν άχρηστα.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ioanna6929, *ΜΑΜΑ* και 10 σε άλλους.
  8. icons1

    icons1 Μόνιμος στο φόρουμ

    Μια και μου σβήσατε την προηγούμενη ανάρτηση γιατί ήταν λέει "εκτός θέματος" να πω ότι είναι ένα φανταστικό ιβέντ και δεν βλέπω την ώρα να ξοδέψω ένα κάρο ευρώ και τώρα και στο επόμενο ιβέντ...Πάντα τέτοια!
     
    Αρέσει σε dora196501, rixainrempite, vagelis1968 και 27 σε άλλους.
  9. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα και από μένα.
    Λίγη αισιοδοξία δεν βλάπτει παιδιά. Σκεφτείτε ότι θα πάρετε και 9 περίπου σήματα δώρο από τα διπλά που θα δώσουν δωράκι για τους γκρινιάρηδες ...
    Να ρωτήσω τι δίνει η Φωλιά Πιγκουίνου III: Κόκκινη, εκτός από περισσότερα ΠΕ, και 2 ώρες παραπάνω διάρκεια ?
    Καλή συνέχεια σε όλους !
     
    Αρέσει σε vagelis1968, beroniki555, jimixatz και 6 σε άλλους.
  10. vickymou

    vickymou Κόμης

    Συμφωνω με τον νοτης58 ολα χρειαζονται παντα, τα βαζεις στην ακρη και ξαφνικα τσουπ!!!! τα ζητουν.Παντως ειναι ωραιο δρωμενο ξεκουραστο το μονο που χρειαχεται ειναι σ.τροφες,θα ξεσκονισω τις αποστολες και θα δουμε,επιτελους θα ξεκουραστουμε απο το φυτεψε-θερισε ξενυχτα να προλαβεις τα φυτα πληρωσε για σ.λ..Και τωρα η μεγαλη ωρα!!!!!!!!απεκτησα στους τελευταιους σταυλους στο παρα ενα τριτωνα και χρηματοκιβωτιο.Καλη τυχη σε ολους
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ioanna6929, everme και 6 σε άλλους.
  11. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα!
    Εγώ παίζω πάντα τα δρώμενα εκτροφής μέχρι τέλους. Δεν ξοδεύω αλλού σούπερ τροφές και αγοράζοντας μερικές φορές, έχω όσες χρειάζονται. Για την ακρίβεια, αυτή τη στιγμή έχω 690, οπότε θα μου περισσέψουν και μερικές.
    Τους νέους στάβλους και τα νέα εργαστήρια τα βάζω για λίγο στη φάρμα. Παράγω μερικά ζώα (συνήθωςπροσπαθώ να φτάσω καμιά 300αρια, για να είμαι άνετη σε ότι δρώμενο χρειαστούν) και μετά πάνε στη μπάρα. Αλλά αυτό γίνεται και με τους κοινούς στάβλους...
    Θα βάλω λοιπόν τις εκτροφές με τα γεννητούρια και ελπίζω ότι θα ολοκληρώσω γρήγορα το δρώμενο.
    Καλή επιτυχία σε όλους!

    Μα φυσικά, όπως όλοι οι κόκκινοι στάβλοι, δίνει 2 πιγκουίνους!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ioanna6929, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  12. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Join the club φίλε μου...
    Καλή επιτυχία σε όσους το παλέψουν. Το καλό με το δρώμενο είναι ότι στο τέρμα δεν έχει φασολιά ή ένα πολύτιμο διακοσμητικό οπότε μπορείς να το παίξεις μέχρι εκεί που από την εμπειρία σου ή τον τρόπο παιχνιδιού σου αποφασίσεις. Από τη δικιά μου μικρή εμπειρία: οι σταύλοι έρχονται ξανά σε "πάρε δώσε", πανηγύρια, μίνι δρώμενα κτλ. Θα πάω και πάλι μέχρι εκεί που δεν θα αδειάσουν οι αποθήκες μου.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ioanna6929, graganta και 6 σε άλλους.
  13. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    και εγω θα φτασω μεχρι εκει που μπορω!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ioanna6929, FARMER.GP και 5 σε άλλους.
  14. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα....κανείς δεν μπορεί να πει με βεβαιότητα πόσα σλ θα χρειαστούν συμπαίκτες καθότι τα γεννητούρια κάνουν αποδεδειγμένα θαύματα και στις στ γράφει ότι σε κάποιες εκτροφες θα λαμβάνουμε 2 σήματα....καλή επιτυχία
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ioanna6929, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  15. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλυσπερα εγω ισως δεν το ξεκηνισω καν σουπερ τροφες εχω 1296 απλα δεν με συγκινει αλλα θα το σκεφτο λιγο καλυτερα.
     
    Αρέσει σε Gulit1, vagelis1968, ioanna6929 και 4 σε άλλους.
  16. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    Σημερα έχει γεννήτουρια και αύριο θα βρεχει Φασουλοφουρια με τις ακτροφεσ:mad:δλδ μαζί δε γινόταν????!!!:cry:
    Εγώ θα παίξω έχω στ αλλά θα παίξω γιατί θέλω να βγάζω όλα τα ιβεντ ....κατά τα αλλα κι άλλοι σταύλοι για την μπαρα:oops:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/5/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, ESABA, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  17. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Εγώ ξέρω με βεβαιότητα. Θα χρειαστούν 0 σούπερ λιπάσματα ;)

    Οι εκτροφές χρειάζονται σούπερ τροφές και καλό θα ήταν να προσέχουμε τι γράφουμε γιατί μπερδεύουμε συμπαίκτες μας.

    Επίσης θα σας παρακαλέσω να γράφετε ολοκληρωμένες λέξεις και όχι συντομογραφίες δικής σας επινόησης γιατι οι νέοι παίκτες δεν καταλαβαίνουν τι γράφετε.

    Οπως δεν θα ήταν ωραίο να κάνουμε ανακοινώσεις και συχνές ερωτήσεις και να γράφουμε συντομογραφίες γιατι βαριόμαστε να γράφουμε 2 λέξεις, το ίδιο είναι και με τις δικές σας αναρτήσεις.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, skareleni, vagelis1968 και 4 σε άλλους.
  18. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Όπως και σε τόσα άλλα δρώμενα του ιδίου τύπου, το πρόβλημα είναι ότι εκτός του ότι δεν υπάρχει κάποια μόνιμη χρήση των πραγμάτων που κερδίζουμε - είτε είναι στάβλοι - εργαστήρια - δέντρα κλπ., δεν υπάρχει και ο απαραίτητος χώρος για να μπορούμε να τα έχουμε τοποθετημένα.
    Παρ' όλα αυτά όμως... θα παίξω και όσο μπορώ με τις σούπερ τροφές που έχω γιατί αν δεν το κάνω τότε δεν υπάρχει λόγος να παίξω κανένα σχεδόν δρώμενο, οπότε ποιος ο λόγος να παίζω αυτό το παιχνίδι. Ας κερδίσω ότι μπορώ... και που ξέρεις, κάποια στιγμή μπορεί να δοθεί από την εταιρία κάποια λύση για τα "προβλήματα" που λέμε πως υπάρχουν.

    Πάντως η παρατήρηση που μπορώ με βεβαιότητα να κάνω είναι ότι εδώ και αρκετό καιρό έχει κόψει τα χουβαρνταλίκια η εταιρία όσον αφορά τις εκτροφές... Κρίση υπάρχει και εκεί :oops:... μήπως να τους κόψουμε λίγο το Survivor ;)για να κάνουν τα ζωάκια μας και καμιά άλλη δουλειά για να δούμε τίποτα τρίδυμα - τετράδυμα; 8)

    Τι έγινε ρε παιδιά... μετά από την ανάρτηση που έκανα τα ζωάκια μας μάλλον με άκουσαν και πιάσανε δουλειά... [​IMG] xDxDxD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 24/5/17
    Αρέσει σε nana, kolokythopitas, jimixatz και 4 σε άλλους.
  19. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    στην αρχή χάρηκα που ειδα ότι εβαλαν τα φασουλοφλουριά, αλλα μετα ειδα ότι είναι για αύριο που δεν θα εχει γεννητούρια με την σέσουλα. Εκτός αν περιμένουν να το ανακοινωσουν αύριο , ότι θα ξαναβάλουν γεννητούρια. Ολο αυτό μου φαινεται λίγο δώρον άδωρον
    και είμαι διχασμένη να προχωρησω με τις εκτροφες ή να περιμένω ?
     
    Αρέσει σε Megas_kokoriko, skareleni, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  20. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού


    Προσωπική μου γνώμη (πάντα) να κάνεις τώρα τις εκτροφές σου... τα επιπλέον ζωάκια ή μεγαλύτερου επιπέδου που μπορεί να σου δώσουν τα γεννητούρια, ισούνται με σούπερ τροφές που δεν θα χρειαστεί να καταναλώσει (αν έχεις), ενώ τα φασουλοφλουριά θα υπάρχουν σε πολλά ακόμη δρώμενα... μην ξεχνάς ότι είναι σχετικά καινούργιο "προϊόν" του παιχνιδιού και δεν πιστεύω να σταματήσει σύντομα.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, everme, Megas_kokoriko και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.