Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Απόκοσμο βήμα στο Παρελθόν "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 12/10/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλημερα , ομορφη Κυριακη σε ολους !!!
    Τη φασολια βεβαιως και την πηρα και προχωρω να το τελειωσω και στο τελος θα αποφασισω για τις υπολοιπες αγορες μου.
    Εγω τη βρισκω πολυ χρησιμη, το νεο ζωακι μας χρειαζεται 1200 ζελεδενια αυτια, εγω μετα απο χρονια δεν εχω καταφερει να εχω τοσο αποθεμα αφου και τα υπολοιπα ζωακια μου χρειαζονται τροφουλες και δεν υπαρχει τροπος να τις αγορασω αλλον απο το να τις παραξω.
    Συνολικα ενα -40% στο χρονο των φυτων μας στην πανσεληνο ειναι εξαιρετικο δωρο, αφου η λαϊκη δεν θα ανοιξει και ολο κι ερχοντε νεα δεντρα, σταβλοι και αποστολες.
    Τουλαχιστον οσοι συναγροτες παλιοι ή νεωτεροι δεν εχετε μεγαλα αποθεματα στα φυτα σας, να την προτιμησετε.
    Παντα βεβαιως λεμε την προσωπικη μας γνωμη στις συζητησεις μας, ευγενικα εννοειται και καλοπροαιρετα.
    Καλη συνεχεια και καλη επιτυχια :inlove:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, -sia1971-, Nantia123 και 13 σε άλλους.
  2. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα

    Κατα την γνώμη μου η σειρά δεν μπορεί να θεωρηθεί άχρηστη από κανέναν εμπειρο παίκτη.
    Η μελιτζάνα τρόμου με όλα τα μπόνους που έχουν αναφερθεί, με την νέα σειρά και με σούπερ λίπασμα, κάνει 31 λεπτά. (από 12 ώρες)
    Και δεν είναι τόσο η ποσότητα των φυτών που θα πάρει κάποιος αλλά όσο τα αναδυομενα που μπορείς να πάρεις σε μισή ώρα.
    Οπότε εδώ είναι ο φαύλος κύκλος... άχρηστη η σειρά ---> δεν έχω αναδυομενα ---> δεν μπορώ να ολοκληρώσω ένα δρώμενο ---> δεν μπορω να κερδίσω τα έπαθλα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/10/21
    Αρέσει σε nickoikono11, -sia1971-, maroula και 13 σε άλλους.
  3. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλημέρα!! υπάρχει βέβαια και το φυτό αράχνη που βγαίνει σε 5.5 ώρες και δίνει 220 π.ε. για τα αναδυόμενα δεν είναι αναγκη να βάλουμε το 12άωρο!! ο καθένας πράττει όπως θεωρεί καλύτερο για την φάρμα του και ανάλογα τι του λείπει! εγώ ας πούμε που 2 χρόνια περίπου είχα σταματήσει να παίζω το παιχνίδι θέλω πιο πολύ μ. σταύλους και δέντρα για να πάρω κάποια που δεν έχω!! καλή Κυριακή σε όλους!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Marinaloren, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  4. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!!
    Τέλος και με αυτό το δρώμενο. Και εγώ δεν πήρα την φασολιά αυτή την φορά....
    Για μένα είναι απλά ψιλολοϊδια που βαρέθηκα να τα μαζεύω. (Αυτή είναι η άποψη μου)
    Πήρα τα σεντούκια ενισχύσεων (ὀλα), τα πίκολο, τις εορταστικές μάρκες, τα διακοσμητικά από μία φορά, 2 μυστηριώδης στάβλους, 3 μυστηριώδη δενδρύλλια και σούπερ λιπάσματα....
    [​IMG]

    Καλή συνέχεια σε όλους!!!
    Και καλή Κυριακή:inlove:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, -sia1971-, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  5. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ


    Τα αναδυόμενα εξαρτώνται από το χρόνο και όχι από τους ΠΕ οπότε με το φυτό αράχνη θα πάρεις τα μισά αναδύομενα από το 12ωρο
     
    Αρέσει στους -sia1971-, toylaaaaa και Panagiotiis.
  6. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Μούμιες μικρές ωσάν παιδιά,
    πλακώσανε στη Φάρμα,
    με Κολοκυθοκέφαλα,
    κτίρια,φτιάξαν θαύμα.

    Νεκροταφείο φτιάξανε,
    και Στοιχιωμένο Σπίτι,
    κι ένα Φάρο μαγικό,
    που φώτιζε μιά Κρύπτη.

    Βρήκανε Οψιδιανό,
    και Μύκητες φυτέψαν,
    και δώρο δώσαν Φασολιά,
    που οι αγρότες μας λατρεύσαν.

    [​IMG] .
     
    Αρέσει σε nickoikono11, -sia1971-, pigara και 13 σε άλλους.
  7. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Συμφωνώ αλλά το 12αωρο για να το πας 31 λεπτά προυποθέτει σούπερ λίπασμα που δεν περισσεύει σε όλους!! αλλιως με το έξτρα 10% της φασολιάς κερδίζεις 1 ώρα και με την ανθοδέσμη 2 ώρες
     
    Αρέσει στους -sia1971- και Marinaloren.
  8. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Και χωρίς ΣΛ , που το διαθέτουν λίγοι όπως λες - εγώ έχω σχεδόν 3,000 αλλά το κρατάω για δύσκολα επερχόμενα δρώμενα, το φυτό κατεβαίνει πάρα πολύ με τα 3 μπόνους :
    [​IMG] το 12ωρο έγινε 5ωρο σχεδόν!!:D Δεν θεωρείται σούπερ βοήθημα αυτό δηλαδή;o_O:oops:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, FARMERAMA16000, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  9. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    εξαρτάτε τι θες να κάνεις αν πχ θες να αυξήσεις το απόθεμα σου στην μελιτζάνα του τρόμου ναι είναι βοήθημα! αν θες αναδυόμενα με νερό και κοπριά που έριξες και με μόνο βιοτεχνικό την ανθοδέσμη τρόμου σε 6 ώρες μαζεύεις 2 φορές το φυτό αράχνη! επίσης η φασολιά διαρκεί 8 ώρες οπότε με την ενεργοποίηση μαζεύεις 2 φορές μελιτζάνα τρόμου και έχεις και το άγχος του χρόνου! Γιαυτο λεω ότι όλα είναι σχετικά ανάλογα με το τι χρειάζεται ο καθένας!
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  10. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Όχι, κάνεις λάθος. Δύο φορές θα μαζέψεις μέσα στο 8ωρό.. Επίσης, το 10% θα σταματήσει αλλά θα έχουν επίδραση τα άλλα βιοτεχνικά. Επιπλέον, δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται από ένα φυτό 5:30 ωρών να βγάλεις το ίδιο αποτέλεσμα με ένα φυτό 12 ώρες , και πόσο μάλλον όταν στην έκταση της Πανσελήνου δεν έχουμε πολλά χιούι.. Πόσα αναδυόμενα θα βγάλεις; Μπορείς να μου εξηγήσεις το σκεπτικό σου;;
     
    Αρέσει σε -sia1971-, μαρω69, Lina123 και 5 σε άλλους.
  11. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά αν περιμένεις να μαζέψεις αναδυόμενα από φυτό αράχνη, τότε δεν πρόκειτα να ολοκληρώσεις ποτέ ένα δρώμενο.

    Από ίδια έκταση, με κανένα μπόνους αναδυόμενων ενεργο (αποτέλεσμα από το λογαριασμό μου)
    Φυτό αράχνη = 13 αναδυόμενα
    μελιτζάνα τρόμου = 35 αναδυόμενα.

    Εστώ και αν κάνεις μαγικά και κάνεις διπλή συγκομιδή του φυτού αράχνη, δεν θα λάβεις ούτε το 1/3 των αναδυόμενων από μια συγκομιδή μελιτζάνας τρόμου.

    Συνεπώς η σειρά είναι πολύ χρήσιμη.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, Lina123, xara2011 και 3 σε άλλους.
  12. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    μην λυπάσαι δεν απογοητεύομαι ευκολα ούτε περιμένω απο κανέναν να μου υποδείξει πως θα παίξω ένα παιχνίδι για να περνάω την ώρα μου! άλλωστε 10 χρόνια τώρα εχω τελειώσει όλα τα event που θέλω να τελειώσω! μην περιμένεις να συμφωνουν όλοι με όλους πάντα θα υπαρχουν και κάποιοι που έχουν αντίθετη γνώμη! Συνεπώς η σειρά είναι χρήσιμη για μερικούς απο σας!
     
    Αρέσει στους -sia1971- και GEPPO1.
  13. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    καλησπερα σε ολους ,θα συμφωνησω και εγω οτι η φασολια με μειωση χρονου ειναι πολυ καλη γιατι οταν εχουμε ανοικτη την πανσεληνο για 1 η 2 μερες βολευει πολυ !!! εγω προσωπικα το προτιμω γι ολα τα φυτα και ας μην εχει δρωμενο ,μου αρεσει να βγαινει ενα φυτο των 5 ωρων σχεδον στον μισο χρονο
     
    Αρέσει σε -sia1971-, GEPPO1, μαρω69 και 5 σε άλλους.
  14. skgskg

    skgskg Κόμης

    καλησπέρα τέλος και εγώ με το δρώμενο, πήρα την φασολιά και τα δύο πίκολο που μου έδωσαν μία ομπρέλα με κουκκίδες και ένα μαγικό καπέλο.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, nota.dim1802, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  15. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    θα το ξαναπω και ελπίζω να γίνω κατανοητή... ή θα έπαιρνα την φασολιά και 2 δώρα, ή σχεδόν ολα τα δώρα και δεν θα έπαιρνα την φασολιά.. εκανατην επιλογή μουγιατί το 10% δεντο θεωρώ σημαντικό την στιγμή που υπάρχει η ανθοδέσμη.. και γενικά το 10% δεν το θεωρώ σημαντικό σαν ποσοστό για να θυσιάσω τα δώρα που ήθελα να επωφεληθώ... οπότε ο καθένας έχει τις απόψεις του και όσο για τα αναδυόμενα αν δεν έχω σ λίπασμα σίγουρα δεν θα με σώσει το 10% το οποίο ως γνωστόν δν επιδρά και στα φυτά του δρώμενου
     
    Αρέσει στους -sia1971-, dafni_mat, Lina123 και σε ακόμα ένα άτομο.
  16. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Να σου εξηγήσω λοιπόν το σκεπτικό μου γιατί δεν χρειάζομαι εγώ προσωπικά την φασολιά αφού μου το ζητάς ευγενικά!:) τα αναδυόμενα τα χρειαζόμαστε όταν τρέχει event στην έκταση της πανσέληνου το 1ο μαζεμα το κανουμε με το μεγαλυτερο σε χρονο φυτο παντα και μετα σπέρνουμε το τρέχον φυτο! ποτε δεν αντιμετώπισα θέμα με αναδυόμενα στην πανσέληνο και αν τυχον θα έχω θα βαλω σουπερ λίπασμα που έχω πολύ γιατι εχω πολλά τζαμπο δέντρα! για τα υπόλοιπα event που γινονται καθε μηνα δεν τα προλαβαίνω σχεδον ποτε γιατι ειναι παντα Σ.Κ. και δεν εχω χρόνο! οπότε πήρα κι εγω σαν την φίλη την GEPPO1 τους σταυλους και έτυχα επιτέλους και τα 2 πουλιά!!!! καλό βράδυ και καλή συνέχεια σου εύχομαι!!
     
    Αρέσει στους -sia1971-, nota.dim1802 και GEPPO1.
  17. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    καλημέρα και καλή εβδομάδα, τελείωσα το δρώμενο χωρίς καμία δυσκολία. Πήρα τα πικολο, έτυχα έναν ακριδακια και απέθαντο θησαυρό και την φασολιά, εύκολο δρώμενο με ωραία γραφικά. Ο Οκτώβρης είναι από τους καλύτερους μήνες στο φαρμεράμα.;)
     
    Αρέσει σε nickoikono11, sofiapao76, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  18. louloudaki.2001.

    louloudaki.2001. Προχωρημένος

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους αγρότες! Καλή εβδομάδα και απο μένα! Τέλος και για μένα το δρώμενο και τα δύο πίκολο ήδη μου έδωσαν Ψέκασμα Λουλουδιών και ο Χορός των Φύλλων. Υπέροχο το δρώμενο και ελπίζω και τα επόμενα να με ενθουσιάσουν τόσο πολύ:inlove:
     
    Αρέσει σε nickoikono11, αμφιθεα, -sia1971- και 4 σε άλλους.
  19. .sofaki.

    .sofaki. Ειδικός του φόρουμ

    Η φασολια μαφηνει αδιαφορη και τα διακοσμητικα με τις αναβαθμισεις τους,πηρα ολα τα υπολοιπα δωρακια και παμε γιάλλα!!Τωρα ενα διακοσμητικο αναβαθμισμενο που δινει 3000-4000 π. εκει στην αποθηκη καλά ειναι,γιατι πηρα ενα, ετσι για το καλο του παιχνιδιου.:p
     
    Αρέσει σε nickoikono11, sofiapao76, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  20. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους !!!
    Ολοκληρώθηκε και για μένα το δρώμενο. Φασολιά και διακοσμητικά, ειναι έτοιμα και το μόνο που μου μένει τώρα,
    ειναι να πάρω από το κατάστημα καποια ενδιαφέροντα επιμέρους δωράκια.
    Ωραιο δρώμενο ,αν και με παίδεψε λιγακι ,γιατί λόγω έλλειψης χρόνου , έχασα ώρες απο τα σπερνοθερίσματα.
    Τέλος καλό, ολα καλά λοιπόν.
    Καλά τελειώματα σε όσους το προσπαθούν ακομη.
    Φιλικα Βικυ:inlove:
     
    Αρέσει σε Lina123, nickoikono11, toula25 και 5 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.