Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Απόκοσμο βήμα στο Παρελθόν "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 12/10/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια Χαραντάν αγρότες και αγρότισσες

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε για το δρώμενο:

    " Απόκοσμο Βήμα στο Παρελθόν "

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη Ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Απόκοσμο-βήμα-στο-παρελθόν.32452/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές Ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Απόκοσμο-βήμα-στο-παρελθόν.32451/


    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση


    [​IMG]



    Η Ομάδα του FARMERAMA
     
  2. renalian

    renalian Ενεργός συντάκτης

    τι ειναι η μαρκα εργατη;
     
    Αρέσει στους GEPPO1, -sia1971- και soyla74.
  3. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημερα σε ολη την παρεα!

    Για την ολοκληρωση του δρωμενου θα χρειαστουμε για καθε ενα κτιριο 5.532 φυτα και 269 αναδυομενα!

    Δηλ. συνολικα 16.596 φυτα (μυκητας φωλιας πουλιων) και 807 αναδυομενα (οψιδιανος)!!!!!

    Φυτευουμε στη βασικη εκταση και στο δασος μανιταριων! Αναδυομενα (οψιδιανος) παιρνουμε απο τα φυτα, τα δεντρα και τους σταβλους!

    Καλη προσπαθεια σε ολους/ολες μας!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 26 σε άλλους.
  4. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    θα το χρησιμοποιησεις στο δρωμενο Υπουλα νερα
     
    Αρέσει σε -sia1971-, soyla74, Lina123 και 2 σε άλλους.
  5. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Λοιπόν μέτρησα 1170 σύνολο αστερονομίσματα. Αν αγοράσεις όλα τα διακοσμητικά και τη φασολιά σου μένουν 1170-640-30-30-30=440. Δύο πίκολο και μένουν 40. Ούτε για τους εορταστικούς δε μένουν... συμφωνείτε με τους υπολογισμούς ή κάνω λάθος;
     
    Αρέσει σε soyla74, Lina123, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    κανένα λάθος νομίζω... προσωπικά δεν θα ασχοληθώ καθόλου με την φασολιά.. είναι εντελώς ανούσια για μένα.. θα εστιάσω στα πίκολο και τα υπόλοιπα δώρα του καταστήματος που τα θεωρώ εξαιρετικά... επίσης πολύ ωραία και τα δωράκια του δρώμενου.. πολύ καλό δρώμενο.. το ότι για μένα είναι αδιάφορη η φασολιά, δεν μειώνει την αξία του δρώμενου γιατί σε κάποιον άλλο ισως είναι χρήσιμη.. πάντως γενικά σαν δρώμενο είναι πολύ ενδιαφέρον
     
    Αρέσει σε xaidi, Lina123, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  7. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    ακριβώς όπως τα λες είναι! εκτός αν δεν θες την φασολιά και σου μένουν να πάρεις αρκετά πραγματάκια!!8)
     
    Αρέσει σε Lina123, αμφιθεα, nickoikono11 και 4 σε άλλους.
  8. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλησπέρα! ξανα γράφω γιατί θα ήθελα να σας επισημάνω απλά ότι θα ήταν καλύτερα να ξεκινήσετε να παραδίνεται φυτά στο 2ο κτήριο για να πάρετε πιο γρήγορα τις μάρκες εργάτη που χρειάζονται για να ξεκινήσουν τα ρολόγια να δίνουν δολώματα στο άλλο δρώμενο στα ύπουλα νερά! μία μάρκα δίνει το 1ο βήμα και την άλλη το 5ο!
     
    Αρέσει σε Marinaloren, yelander10, -sia1971- και 11 σε άλλους.
  9. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλες και σε όλους!

    Τέλος το δρώμενο νωρίς νωρίς για να μαζέψουμε τα υπόλοιπα τρομακτικά φυτά, ζώα κτλ... που μας λείπουν για να ολοκληρώσουμε τις νέες τρομακτικές αποστολές. Τα αναδυόμενα έρχονται με φυσιολογικό ρυθμό οπότε δε θα υπάρχει κανένα θέμα. Τα φυτά είναι εκείνα που σε κρατάνε πίσω σε αυτή την περίπτωση και δε σε αφήνουν να κάνεις απόθεμα στα καινούρια που μπαίνουν στην τρομακτική έκταση. Μην ξεχνάμε και τις μάρκες για το άλλο δρώμενο που τρέχει. Όσο πιο γρήγορα τις αποκτήσουμε, τόσο το καλύτερο.
    [​IMG]
    Δε ξόδεψα ούτε 10 λεπτά του ευρώ για να το τελειώσω με το να αγοράσω διάφορα καλάθια, απλά είχα το κατάλληλο απόθεμα σε σούπερ λιπάσματα, έτυχα 4-5 μπόνους στο ροδάνι σε συνδυασμό με τους 3 τζακ με δώρα (+6 φυτά σύνολο για 10 ώρες) μου επέτρεψαν να 'χω αυτό το αποτέλεσμα σε κάθε μάζεμα:
    [​IMG]
    Δε θυμάμαι πότε πλήρωσα τελευταία φορά με πραγματικά ευρώ στο παιχνίδι, πάνε χρόνια νομίζω και όταν το έκανα αγόραζα τους αγροτικούς βοηθούς που υπήρχαν σε προσφορά γιατί είναι ο μόνος τρόπος για να συνεχίσεις το παιχνίδι. Τα υπόλοιπα τα αποκτάς σταδιακά μέσα από δρώμενα που δε θα τα τελείωνες αν δεν υπήρχαν οι βοηθοί. Δεν μπορείς να τα κάνεις όλα χειροκίνητα και αν κάποιος το κάνει σύντομα θα κουραστεί και φυσιολογικά θα το παρατήσει. Ας είναι καλά πλέον και τα φιορινόδεντρα και οι χιλιάδες ώρες σε κουπόνια που χρησιμοποιούνται αργά και σταθερά μόνο όταν πρέπει. Δε ξέρω αν με συμφέρει που το λέω αυτό.

    Υ.Γ Τα 5 φυτά που θα περισσέψουν ας τα κρατήσει για πουρμπουάρ η εταιρεία.

     
    Τελευταία επεξεργασία: 13/10/21
    Αρέσει σε *Chelsea*, skareleni, gtrullis και 22 σε άλλους.
  10. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Συγχαρητήρια φίλε Λάζαρε! Χαίρομαι που τελείωσες το δρώμενο, μα ακόμα πιο πολύ χαίρομαι που βλέπω ανάρτησή σου στο φόρουμ. Να 'σαι καλά!:):)
     
    Αρέσει σε Marinaloren, -sia1971-, Lina123 και 5 σε άλλους.
  11. letinahara

    letinahara Ενεργός συντάκτης

    Από το κάθε κτίριο παίρνουμε μία μάρκα, δηλ. συνολικά 3 και θα χρησιμοποιήσουμε στα "ύπουλα νερά" τη μία. Τις άλλες τις χρειαζόμαστε κάπου αλλού;
     
    Αρέσει στους Marinaloren και -sia1971-.
  12. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    πραγματικά απίστευτο.. νομίζω ότι δεν εχει ξαναγίνει να τελειώσει δρώμενο με φυτά και αναδυόμενα τόσο σύντομα.. εγω να σκεφτεις ακόμα εχω φυτεμένα 80 χωράφια χαχαχ... συγχαρητήρια

    ;)επίσης καλό είναι να παίξουμε ταυτόχρονα και τα 3 κτίρια, μέχρι να πάρουμε τις μάρκες για το άλλο δρώμενο, και μετά ολοκληρώνουμε το κάθε κτίριο μεμονωμενο

    πέντε παίρνουμε και τις χρησιμοποιουμε όλες στο δρώμενο.. δες λιγο πιο προσεκτικα το ύπουλο νερό

    αυτό που παρατήρησα τώρα που δεν το είχα προσέξει, είναι πως παίρνουμε μόνο σεντουκια δολωμάτων s,, θυ
    πραγματικά απίστευτο.. νομίζω ότι δεν εχει ξαναγίνει να τελειώσει δρώμενο με φυτά και αναδυόμενα τόσο σύντομα.. εγω να σκεφτεις ακόμα εχω φυτεμένα 80 χωράφια χαχαχ... συγχαρητήρια

    ;)επίσης καλό είναι να παίξουμε ταυτόχρονα και τα 3 κτίρια, μέχρι να πάρουμε τις μάρκες για το άλλο δρώμενο, και μετά ολοκληρώνουμε το κάθε κτίριο μεμονωμενο
     
    Τελευταία επεξεργασία: 14/10/21
    Αρέσει σε Lina123, nickoikono11, αμφιθεα και 2 σε άλλους.
  13. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    καλησπέρα! ξέρει κανείς αν τα διακοσμητικά της φασολιάς τοποθετούνται στην στοιχειωμένη έπαυλη να ξέρω αν όχι να μην τα πάρω γιατι δεν χωράνε στις άλλες εκτάσεις!
     
    Αρέσει στους Lina123, soyla74 και αμφιθεα.
  14. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    ναι κανονικά.... τα έβαλα ήδη, δεν ήθελα την φασολιά.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Lina123, soyla74 και 2 σε άλλους.
  15. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Τελος και για μενα το δρωμενο! Τα διακοσμητικα μπηκαν με τις αναβαθμισεις τους στη φασολια!!!!!! Με τα αστερονομισματα που περισεψαν πηρα τα 2 πικολο!!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 13 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    τέλος και για μένα με 2 μπόνους για βοήθεια... δεν ασχολήθηκα καθόλου με την φασολιά και τα διακοσμητικά, αλλά πήρα τα όμορφα δώρα απο το κατάστημα.. πίκολο, όλα τα μυστηριώδη, τις μάρκες για την γιορτή και σ λίπασμα... καλά τελειώματα και καλό ξημέρωμα σε όλους
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Marinaloren, gtrullis και 8 σε άλλους.
  17. kiriakos2004

    kiriakos2004 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Χθες αργά το βράδυ τελείωσα κι εγώ. Ούτε εγώ πήρα την φασολιά. Πήρα τα 2 πίκολο τα μ.δεντρ. τους μ. σταύλους (βόλβα) και σούπερ τροφές. Ο πολυπόθητος δρομέας, δεν μου έκανε και πάλι την χάρη. Καλό ξημέρωμα και καλά αποτελέσματα σε όλους.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, sofiapao76, Marinaloren και 8 σε άλλους.
  18. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους!
    Τελείωσα από εχθές το μεσημέρι με το δρώμενο, αλλά θα ανεβάσω τώρα την φωτογραφία χαχαα:


    [​IMG]

    Από τις πιο όμορφες φασολιές η συγκεκριμένη:inlove:
    Δεν συμφωνώ με τους συμπαίκτες πιο πάνω. Μπορεί το "10% γρηγορότερη παραγωγή στα φυτά της Πανσελήνου" να μοιάζει αδιάφορο, μα όταν έχουμε ανοικτή την έκταση για 1μιση μέρα (όπως συνηθίζεται), αυτή η φασολιά - μαζί με άλλα μπόνους και φασολιές - θα επιφέρει κερδοφόρα αποτελέσματα στη φάρμα μας! Βέβαια, το παιχνίδι βασίζεται σε προσωπικά κριτήρια και συγκεκριμένη στρατηγική. Κατ' εμέ τέλεια η φασολιά..
    Τα δύο Πίκολο μου έδωσαν "Λουλουδένιες Μελωδίες" & "Ο Χορός των φύλλων".
    Καλή Κυριακή σε όλους με υγεία!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, -sia1971-, Nantia123 και 15 σε άλλους.
  19. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Καλημέρα!
    Θα συμφωνήσω με μαζί σου Παναγιώτη. Κι εγώ προτίμησα να πάρω πρώτα τη φασολιά και με τα υπόλοιπα ότι μπορέσω. Έτσι το μπόνους 10% της καινούριας φασολιάς, μαζί με το 10% της "Νύχτας πανσελήνου" και το 20% του βιοτεχνικού "Ανθοδέσμη τρόμου" , μου εξασφαλίζει ένα 40% γρηγορότερη παραγωγή φυτών στα φυτά πανσελήνου (για 8 ώρες)! Ε...δεν το λες και λίγο, αφού τα συγκεκριμένα φυτά δεν μπορούμε να τα αγοράσουμε παρά μόνο να τα παράγουμε μόνοι μας.
     
    Αρέσει σε nickoikono11, -sia1971-, sofiapao76 και 10 σε άλλους.
  20. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. για αυτό είπα παναγιώτη μου οτι είναι προσωπική μου γνώμη... για μένα προσωπικά είναι εντελώς αδιάφορη,, δεν μ ενδιαφέρει καθόλου η πιό γρήγορη παραγωγή και ό λόγος είναι οτι πολλές φορές ούτε καν παίζω στην πανσέληνο..μετά απο 11 χρόνια έχω παίξει σχεδόν όλες τις παλιές αποστολές εκτός απο αυτές που δεν μ ενδιαφέρουν, και το μόνο που κάνω είναι να μαζεύω φυτά και διάφορα άλλα... άλλωστε οταν θέλω κάτι ιδιαίτερο χρησιμοποιώ την ανθοδέσμη του τρόμου και το μπόνους πανσέληνου +2.. η φασολιά αυτη μπορεί να είναι πολύ χρήσιμη για πολλούς παίκτες,ειδικά τους νέους, αλλά όχι για μένα, με την έννοια οτι δεν χαραμίζω τα υπόλοιπα δώρα για να πάρω την φασολιά.. αν μπορούσα να πάρω και τα δώρα απο το κατάστημα και την φασολιά, τότε σίγουρα θα το έκανα.. το παιχνίδι είναι και επιλογές.. και επιλέγω τα υπέροχα για μένα δώρα του καταστήματος..
     
    Αρέσει σε nickoikono11, -sia1971-, toula25 και 4 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.