Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Ανασκαφή σπηλιάς

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 27/1/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Kαλησπερα σε ολους.
    Εχω ηδη τελειωσει τα 5 πρωτα βηματα του δρωμενου ,με το 7ωρο φυτο,σε μικρα χωραφακια.
    Μολις θερισα τον δολιχο που ειχα βαλει, μαζι με τα βιοτεχνικα γρηγορότερης παραγωγης λαχανικων ,
    θεραπευτικη αλοιφή(4%),αποσταγμα γνωσης(6%), μασκα τικι(20%), επισης λευκη αγνοτητα και
    χριστουγεννιατικο στολεν που επιδρουν στο σ.λιπασμα.Kαι βεβαια οπωσδήποτε τσατνι ,νερο και σ.λιπασμα.
    Ο χρονος του δόλιχου κατεβηκε σε κατι λιγοτερο από 2 ωρες.Και τα αναδυομενα που πηρα ηταν μολις 97 σφυροδρέπανα.
    Να προσθεσω ότι εχω τοποθετημένα 4 χιουι στην βασικη του νησιου(αν και μεταξυ μας,δεν ειδα να βοηθησαν και πολύ).
    Συμπερασμα.Χρειαζομαστε αρκετο σουπερ λιπασμα, εάν ακολουθήσουμε τον παραπανω τροπο.
    Το καλο είναι ότι σε μολις 2 ωρες πηρα τοσα αναδυομενα, που δεν θα επαιρνα αλλιως με φυτο ιδιου χρονου χωρις
    τα υπολοιπα βοηθήματα.Πραγμα που σημαινει ότι σε συντομο χρονικο διαστημα, λιγων ωρων μαζευουνται τα αναδυομενα
    που χρειαζομαστε.Θα κανω 2 ακομη σπερνοθερισματα με τον ιδιο τροπο και ευελπιστώ να μαζευτουν τα αναδυομενα
    που χρειαζομαστε για την φασολια.Μετα αρχιζω να φυτευω το 4ωρο φυτο του δρωμενου και στο λιγο χρονο που
    μας απομενει μεχρι την ληξη του ,και με την βοηθεια του +1 της γιορτης και ισως με την βοηθεια του ροδανιου θα
    δουμε εάν κατορθωσω να το ολοκληρωσω.
    Καλη συνεχεια σε ολους !!!
    Φιλικα Βικυ.:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 31/1/21
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, GEPPO1, pigara και 5 σε άλλους.
  2. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Λοιπόν... μόλις τελείωσα με τα φυτά και θέλω άλλα 380 αναδυόμενα για τη φασολιά... βουρ λοιπόν στο λίπασμα και να δούμε τι θα βγει.... τώρα για το πίκολο, όπως είπε και η συντονίστρια, δεν είναι για εμάς... είναι για τους άλλους που παίζουν αλλιώς... (???) !!!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, GEPPO1, maria_palou και 3 σε άλλους.
  3. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπέρα.

    Αρχικά να εξηγήσουμε τι εστί κοινή λογική. Η κοινή λογική είναι αυτή που βασίζεται στην εμπειρία και όχι στην πολλή σκέψη. Στο παρόν δρώμενο η κοινή λογική, βάσει εμπειρίας, έχει να κάνει με το τι θα επιλέξουμε και τι όχι. Η εμπειρία τι λέει; Πολύωρα φυτά/δέντρα ισούνται με καρποφόρα αποτελέσματα στις ποσότητες των αναδυόμενων. Όπως ανέφεραν πολύ σωστά οι προλαλήσαντες, με αφορμή την ανάρτηση της Snorkel, η ροή των αναδυόμενων εξαρτώνται από τον αρχικό χρόνο παραγωγής του κάθε αντικειμένου. Όλοι, και αν όχι όλοι το 90% των παικτών σίγουρα, φύτεψε από τις 27/01 το φυτό Σαγκουάρο. Το αποτέλεσμα, σύμφωνα με αναρτήσεις και μηνύματα παικτών, ήταν πολύ ικανοποιητικό. Εγώ μάζεψα 161 αναδυόμενα. Πολύ καλός αριθμός. Προσωπικά τελείωσα το δρώμενο σήμερα (31/02) με 605 αναδυόμενα στη διάθεσή μου και έχω ακόμη 50κάτι ώρες να το τελειώσω. Άλλοι μπορεί να μην το έχουν τελειώσει. Δεν υπάρχει αυτή η ευχέρεια από όλους. Όπως επίσης και η ευχέρεια πολλών αναδυόμενων. Πρέπει λοιπόν να συνυπολογίζονται και αυτοί μέσα στις απόψεις μας και τις ιδέες μας.

    Πάμε τώρα να εξηγήσουμε τι εστί στρατηγική. Η στρατηγική εξαρτάται από το εκάστοτε δρώμενο και τις δικές μας επιλογές. Δεν μπορεί κάποιος να φυτεύει π.χ. σταφύλι και να παραπονιέται για αναδυόμενα. Προφανώς και δε θα πάρει ικανοποιητικό αριθμό. Η πρώτη στρατηγική είναι να φυτέψουμε όποιο φυτό επιθυμούμε με βάση τα δικά μας θέλω σε μικρά χωραφάκια με τσάτνυ. Μεγάλα χωράφια κτλ. είναι ασύμφορα κ.ο.κ. Αφού τελειώσουμε τα φυτά θα πρέπει με βάση την ώρα που μας μένει να επιλέξουμε πως θα κινηθούμε. Οι 50 ώρες που μένουν από τη σημερινή μέρα, αν φυτέψουμε το φυτό 'Δόλιχο' ισούται με 5 θερίσματα. Βέβαια, απαραίτητα είναι και τα βιοτεχνικά (απόσταγμα γνώσης, θεραπευτική αλοιφή, μάσκα τίκι), το νερό κι το απλό λίπασμα. Αντίθετα, εάν επιλέξουμε το φυτό 'Σαγκουάρο' δικαιούμαστε μέσα στο συγκεκριμένο χρόνο να κάνουμε 3 φυτέματα (και εδώ απαιτούνται βιοτεχνικά, όπως μαγικό φίλτρο, το νερό και το απλό λίπασμα).
    Πιστεύω και υποστηρίζω ότι για την ολοκλήρωση κάθε δρώμενου χρειάζονται και τα δύο :)

    Πάμε να δούμε τώρα τα δύο φυτά:

    Δόλιχος
    --> κάθε συγκομιδή 127 περίπου * 5 = 635 περίπου αναδυόμενα [​IMG] (τωρινή συγκομιδή)

    Σαγκουάρο-
    -> κάθε συγκομιδή δίνει 160* 3 = 480 συνολικά αναδυόμενα.

    Με βάση τα δικά μου αποτελέσματα αν χρησιμοποιήσω το Σαγκουάρο θα τελειώσω το δρώμενο! Οι παίκτες θα αποφασίσουν, λοιπόν, πως θα κινηθούν. Όσα γράφει ο καθένας κάθε φορά είναι ενδεικτικά και απαιτούν μια κριτική σκέψη ώστε να ακολουθηθούν. Ποτέ δε νομίζω ότι κάποιος λαμβάνει άκριτα αποφάσεις.
    Ωστόσο, ο συλλογισμός του δόλιχου είναι αποτελεσματικότερος και ευχαριστούμε σε όσους το ανέφεραν!;) (χωρίς βέβαια να μην είναι αποτελεσματικό και το Σαγκουάρο).

    Επειδή αναφέρθηκε, όμως, ότι είχα συμμετάσχει σε ένα δρώμενο με παρόμοιο πρόβλημα, αναφέρω αποσπασματικά τι είχα γράψει για το φυτό 'Δόλιχος': 2/10/2020, Δρώμενο: Τα βότανα του Φαραώ "Φύτεψα στο τροπικό δάσος και στους καταρράκτες δολιχο, και κατάφερα να μαζέψω με 4 χιουι, το ένα κύπελλο στο 30 και το άλλο στο 28, γύρω στα 80 αναδυόμενα. Μάλλον θα ξανά εστιάσω στα δέντρα.
    Καλό βράδυ :)"
    Ξέρω πολύ καλά τι γράφω και γιατί το γράφω. Δεν είναι ότι πετάω μια άποψη μόνο για να πω κάτι. Όλα είναι καθαρά θέμα εμπειρίας και προσωπικής αξιολόγησης. Επίσης, η ποσότητα εξαρτάται πάντα από τον ρυθμό ανάδυσης του εκάστοτε δρώμενου. Είναι ξεκάθαρες οι αποκλίσεις στα δύο δρώμενα νομίζω...

    Δεν θα ξανασχοληθώ με κάποιο δρώμενο όσον αφορά του υπολογισμούς κτλ. Θα αφήνω τους πιο έμπειρους παικτές να μας καθοδηγούν. Εγώ κουράστηκα να θέλω να βοηθάω και εν τέλη να βρίσκομαι εκτεθειμένος. Σας έδειξα, λοιπόν, τον τρόπο που σκέφτομαι και δρω στα δρώμενα και εύχομαι για μια ακόμη φορά να μην μπέρδεψα κανέναν σας. Και αν έγινε κάτι τέτοιο, ζητάω για 2η φορά συγγνώμη.

    Καλή συνέχεια σε όλους & καλή επιτυχία..
     
    Αρέσει σε pap250, jimthrilosgate7, μαμαβικη και 17 σε άλλους.
  4. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Πήραμε τη φασολιά και συνεχίζουμε μέχρι τέλους...
    [​IMG]
    [​IMG]
    Δε δίνω καμία σημασία στις φασολιές και το τι δίνει η καθεμιά είτε από μπόνους στους πόντους εμπειρίας είτε σε μπόνους συγκομιδής φυτών ή αναδυόμενων. Εδώ και χρόνια πάντα τις μαζεύω όλες μαζί 1-2 φορές την μέρες και ότι μπόνους προκύπτουν. Δε θα κάτσω να σκάσω, να ψάχνω ανάμεσα σε 350 γραμμές στη φασολιά ποια συμφέρει να μαζέψω τώρα, ποια σε 10 λεπτά και ποια συμφωνεί με τα φυτά σε μία ώρα. Λάθος μου; Θα μπορούσα να είχα φτάσει πιο ψηλά σε επίπεδα κτλ...; Μπορεί, αλλά καθόλου δε με απασχολεί γιατί έως τώρα δεν είχα ποτέ πρόβλημα στα δρώμενα. Έχοντας λοιπόν 3 χελωνάκια και τον ζωντανό θρύλο στο 35% (τερματισμένο δηλαδή) για περισσότερες πιθανότητες αναδυόμενων, έφτασα στο σημείο να παίρνω 170 αναδυόμενα από τα 188 χωράφια φυτεμένα με ιξόρα κάθε φορά. Λογικά έχει ενεργοποιηθεί κάποια φασολιά που επιδρά στα αναδυόμενα αλλά αυτό δε γίνεται πάντα. Όσοι θέλετε να φτάσετε ως το τέλος δε γίνεται να φυτεύετε κάποιο άλλο φυτό στο bahamarama πέρα από τα δύο 24ώρα που υπάρχουν. Δε γίνεται δουλειά με σαγιότ και δόλιγο. Εκτός αν δεν έχετε ξεκλειδώσει τα προηγούμενα.

    Πάμε τώρα στα φυτά. Ξόδεψα έως τώρα 1.000 σούπερ λιπάσματα για να μειώσω τον χρόνο σε 5 μαζέματα ιξόρα και 500 σούπερ λιπάσματα της Ζωζώς για να μαζέψω γρήγορα την γαλτιπόκα και να ξεμπερδεύω με το 7ωρο φυτό. Συνεχίζω τώρα με το ηλιοματοτρόπιο και υπολογίζω ότι θα χρειαστώ περίπου άλλα 1.000 σούπερ λιπάσματα για γρήγορα αναδυόμενα ενώ τα φυτά δε θα είναι πρόβλημα, συνηθίσαμε πλέον. Το ροδάνι σαν να μην είναι αρκετά γενναιόδωρο σε σχέση με πριν. Μου έδωσε ένα μικρό 6ώρο μπόνους και ένα 12ωρο. Γενικά μετά την κατάργηση τους flash player είναι σαν να μη θέλει να δίνει μπόνους συγκομιδής και να δίνει όλα τα υπόλοιπα, αυτή την αίσθηση μου προκαλεί. Δε χρησιμοποίησα ποτέ χριστουγεννιάτικο στόλεν και λευκή αγνότητα για να 'χω 15% μεγαλύτερη απόδοση για το σούπερ λίπασμα επειδή οι χρυσές θέσεις είναι πιασμένες με πολύωρα μπόνους και θα ήταν κρίμα να τα διαγράψω. Λάθος μου, προφανώς και δεν ήξερα ότι θα έχει τόσο δύσκολες απαιτήσεις το δρώμενο, μην το κάνετε οι υπόλοιποι. Εννοείται ότι χρησιμοποιούμε παντού το τσάτνι καρότου-μήλου, νερό και απλό λίπασμα.

    [​IMG]
    Ο καθένας επιλέγει την στρατηγική που θα ακολουθήσει ανάλογα με τα μέσα που διαθέτει. Δεν έχουν όλοι οι παίκτες ούτε τη δυνατότητα να πληρώνουν για να πάρουν τις προσφορές που τρέχουν για να τελειώσουν το δρώμενο, ούτε έχουν αποθέματα σε χιλιάδες λιπάσματα. Το συγκεκριμένο δρώμενο ήταν φτιαγμένο και ραμμένο ακριβώς για τις δυο παραπάνω κατηγορίες παικτών. Καμιά τύχη δεν παίζει ρόλο όπως διάβασα πιο πίσω, όλα είναι συγκεκριμένα.

    Αξίζει όλος αυτός ο κόπος για ένα κουτί πίκολο; Κάποιος που ίσως τύχει το φιορινόδεντρο θα σου πει άξιζε, κάποιος που θα πάρει 160 φιορίνια και θα αγοράσει αγροτικούς βοηθούς θα σου πει πάλι ότι άξιζε, κάποιος θα άλλος θα σου πει όχι. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και αν δε τελειώσετε ένα δρώμενο δε χάλασε ο κόσμος, θα 'ρθουν τα επόμενα. Περισσότερο να σας νοιάζει πότε θα διορθωθεί το παιχνίδι που παίζουμε τόσα χρόνια, πότε θα γίνουν οι διορθώσεις στα αρκετά σφάλματα που υπάρχουν ακόμη.

    Καλό βράδυ!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 31/1/21
    Αρέσει σε *Chelsea*, xristinagks2006, kadim65 και 22 σε άλλους.
  5. dinaspyro

    dinaspyro Βετεράνος του παιχνιδιού

    Για μενα ειναι ματαιο ...να χαλασω του κοσμου τα σουπερ λιπασματα το +1 της γιορτης για ενα κουτι πικολο...θελω 300 αναδυωμενα για τη φασολια και αλλα 1080 αναδυωμενα για το πικολο,Δεν με ειραζει καθολου.Θα ερθουν και αλλα κουτια πικολο
     
    Αρέσει σε kona111, GEPPO1, ολγα1112 και 8 σε άλλους.
  6. p.tosh

    p.tosh Προχωρημένος

    [​IMG]

    Δεν ειχα σκοπο να ανεβασω φωτο οπως δεν ανεβαζω περιπου 19 μηνες απ τους 44 περιπου που εχω αυτην την φαρμα.Απλα θα πω οτι εφτασα εδω χωρις να αγορασω τιποτα και με 1300 σ.λ απ την αρχη του δρωμενου με δολιχο μια φορα θαρρω χαμπανερο και καποια μικρα φυτα στα 23 χωραφακια που εμεναν απ τα μεγαλα χωραφια με δυο μπονους 100% που ειχα και 3 μαζεματα του τζακ που βρηκα σε ενα πικολο προσφατα.το id φαινεται μπορουν οι συντονιστες να επιβεβαιωσουν τα λεγομενα μου.τα υπολοιπα 500 θα τα βρω ευκολα πιστευω μεχρι τριτη βραδυ με πολλες δοκιμες και τι φασολιες θα βγουν απο αυριο το πρωι ακομα και το μισο μισο λεω να δοκιμασω.....100 χωραφακια πολυωρα τα αλλα 3-4ωρα απ την ιδια κατηγορια για τα βιοτεχνικα...δοκιμες ρισκο γιατι τιποτα δεν ειναι δεδομενο.....κι ο θεος ειναι μεγαλος!!!!
     
    Αρέσει σε ioanna6929, nickoikono11, Marinaloren και 10 σε άλλους.
  7. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG]
    τελος για μενα!!βαρεθηκα να κυνηγαω αναδυομενα...
     
    Αρέσει σε ioanna6929, xara2011, nickoikono11 και 10 σε άλλους.
  8. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημέρα φιλοι μου.Καλη εβδομαδα σε ολους.
    Τελειωσα σημερα το πρωι με το πρωτο θερισμα του δολιχου και πηρα την φασολια.
    Όμως το κυνηγι των αναδυομενων, δεν σταματάει εδώ, αφου θα χρειαστούμε ακομη 1.080 για το 2ο σκελος,
    για οποιον από εμας το ξεκινησει. Απιαστο ονειρο, απατηλο, μαλλον θα αποδειχτεί.Και διαρκως απομακρυνόμαστε
    από τον στοχο μας ,που είναι για τους περισσοτερους από εμας, μας το πικολακι.
    Σε λιγοτερο από 2 ημερες θεωρω ακατορθωτο να μαζευτουν τοσα σφυροδρέπανα.
    Εγω παρολαυτα, αρχισα να φυτευω το 4ωρο φυτο του δρωμενου , και βλέπουμε στην πορεια.
    Καλη συνεχεια και καλη δυναμη παιδια !!!
    Φιλικα Βικυ.:inlove:
     
    Αρέσει σε ioanna6929, jiorgos, olga-tse62 και 17 σε άλλους.
  9. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    (Περισσότερο να σας νοιάζει πότε θα διορθωθεί το παιχνίδι που παίζουμε τόσα χρόνια, πότε θα γίνουν οι διορθώσεις στα αρκετά σφάλματα που υπάρχουν ακόμη.)
    Eυχαριστώ τον συναγρότη Lazaros95 για την εύστοχη τοποθέτησή του.
    9Σε λιγοτερο από 2 ημερες θεωρω ακατορθωτο να μαζευτουν τοσα σφυροδρέπανα.
    Εγω παρολαυτα, αρχισα να φυτευω το 4ωρο φυτο του δρωμενου , και βλέπουμε στην πορεια.)
    Μια από τα ίδια κ με την συναγρότισσα Βίκυ καθώς πήρα κι εγώ τη φασολιά κ συνεχίζω. Είναι προσωπικό θέμα του καθενός να κρίνει αν αξίζει τον κόπο όλη αυτή η φασαρία για ένα πίκολο. Ας βγούνε τα μεγάλα επίπεδα 235+ να μας πουνε τη γνώμη τους κ τον ενθουσιασμό τους απ'τα πλούσια δώρα.
     
    Αρέσει σε soyla74, GEPPO1, dinaspyro και 4 σε άλλους.
  10. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    δεν ξερω τι να πω. ξόδεψα τοσα σουπερ λιπάσματα σε πολυωρα φυτά και ειμαι ακομη στα 650 αναδυομενα. δεν θα προλάβω να παρω ούτε την φασολιά. μπράβο στους λίγους που το κατάφεραν
     
    Αρέσει σε ioanna6929, GEPPO1, -sia1971- και 6 σε άλλους.
  11. louloudaki.2001.

    louloudaki.2001. Προχωρημένος

    Στα 500 αναδυόμενα έχω ξεμείνει και εγώ... Δεν ξερω πολύ δύσκολο να μαζέψουμε τόσα πολλά απο μόνο ένα χωράφι.. Καλή συνέχεια σε όλους!:inlove:
     
    Αρέσει σε Lina123, ioanna6929, GEPPO1 και 6 σε άλλους.
  12. steliosgrevena

    steliosgrevena Ανερχόμενος συντάκτης

    εγω παλι με 188 χωραφακια με ιξορα πηρα 133.πως γινεται αυτο?εκτος κι αν υπαρχουν παιδια και αποπαιδια....που δεν θελω να το πιστευω, αλλα..................μηπως πρεπει να αρχισουμε και εμεις να γραφουμε ποσο μας αγαπαει η εταιρια και ποσο σωστα τα κανει ολα......................?
     
    Αρέσει στους GEPPO1, dinaspyro και vagelis1968.
  13. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα και καλο μηνα σε ολους και ολες!!!!
    Μολις πριν απο λιγο ξεκινησα με τα πρωτα 5 φυτα ηλιοματοτροπιο και μηδεν αναδυωμενα αυτη τη στιγμη.
    Πηρα τη φασολια και τι μου εδωσε; 336.000πε για καθε 72 ωρες, καμια αξια για μενα.
    Τι ξοδεψα; εκτος απο τα πρωτα λιπασματα της αρχης που ολοι μας ξοδευουμε , συν 188 σ.λιπασματα στο χθεσινο φυτεμα δολιχου.
    Πηρα ακριβως 188 αναδυωμενα σημερα, το ανωτερο δηλαδη, αλλα με 6 χιουι, 2 κυπελλα στο τερμα και 5 φασολιες απο +5% πιθανοτητες για αναδυομενα. Τα συμπερασματα δικα σας.
    Θα προσπαθησω να βγαλω τα φυτα της 9ης+10ης εργασιας μονο για τα λιπασματα και τα φασουλοφλουρια. Αν μαζευτουν αρκετα (;) αναδυωμενα και περισσεψει χρονος , ισως προσπαθησω να το τελειωσω. Αλλιως για 1 πικολο δεν θα στεναχωρηθω κιολας.
    Ειναι καποια χρονια που το παιχνιδι παραμενει βαλτωμενο, καμια πρωτοτυπια στα δρωμενα, πολλα μαλιστα οχι μονο ειναι πανομοιοτυπα αλλα ακομη και τα φυτα ειναι τα ιδια, καμια βελτιωση σε ροδανι,βιοτεχνιες,σπηλια του πειρατη, εκσυγχρονισμο σε διαδικασιες, καταργηση φροντιστηριου, μιξερ κλπ κλπ.
    Το μονο που βλεπουμε σε πληθωρα ειναι πωλησεις-πωλησεις-πωλησεις...>:(
    Καλη συνεχεια σε ολους με υγεια :inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/2/21
    Αρέσει σε soyla74, ioanna6929, gtrullis και 12 σε άλλους.
  14. -JOHNTR-

    -JOHNTR- Ανερχόμενος συντάκτης

    Γειά σας, με φύτεμα χόγιας σε μικρά χωράφια πήρα 63 αναδυόμενα όπως καταλαβαίνετε η φασολιά είναι άπιαστο όνειρο μέχρι στιγμής έχω 528 αναδυόμενα.Κρίμα την προσπάθεια που κάνω.
     
    Αρέσει στους sofiapao76, skias10 και -sia1971-.
  15. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    600 επίπεδο στο νησί, 240 στη φαρμα και αναδυώμενα … 770:p ουτε τη φασολια εχω παρει ακομα και με τα πρώτα φυτά σήμερα τελείωσα το μάζεμά τους:music: και ουτε λογος για δευτερα ;)θα αναρωτιέστε φαντάζομαι πως ειμαι τετοιο επιπεδο:p Στο παιχνιδι όπως και στη ζωη ο καθενας κανει τις επιλογες του. αν θεωρεις ότι αξιζει το παλευεις. αν όχι το αφηνεις λιγο πιο χαλαρα και οπου φτασεις. βεβαια εδώ το παρα αφησα να χαλαρωσει:p δεν το πηρα ζεστα από την αρχη και με το ζορι θα παρω κι εγω την φασολια και ας εχω τα γαλονια:p
     
    Αρέσει σε -sia1971-, soyla74, ioanna6929 και 5 σε άλλους.
  16. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλησπερα και απο μενα και Καλο μας μηνα!!! Τελειωσα και εγω το δρωμενο .......... μεχρι τη φασολια!!!!!, δηλ μεχρι το 6ο βημα ξοδευοντας 700 σουπερ λιπασμα για να παρω τα αναδυομενα!!! Τελοοοοοος!!!!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, georgeoikonom2332000, Jimaras~for~ever!!! και 6 σε άλλους.
  17. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο


    [​IMG] παιζω ακριβως με τον ιδιο τροπο και συμφωνω σε οσα λες !!...σε ολα ομως ....και ναι το επιβεβαιώνω τα μπονους μειωθηκαν κατα πολυυυ τα 100% και τα 200%πλεον ουτε με το κιάλι

    επισης κατι που προσεξα τα κιβωτια λιπασματος περιορισαν τα μπονους πε τελευταια πολυ κοπρια πλεον ....
     
    Αρέσει σε -sia1971-, stelios.kavala, soyla74 και 4 σε άλλους.
  18. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    εγω πραγματικά εγκαταλείπω.. με δόλιχο πήρα 79 αναδυόμενα.. εχω αυτή τη στιγμή 751... θα πρέπει να βάλω σουπερ λίπασμα που δεν έχω.. οπότε αντε γεια.. δεν εχω σκοπό να χαλάσω όλο το σ λίπασμα για μια φασολιά που δεν είναι και κάτι σπουδαίο.. και εις αλλα με υγεία..
     
    Αρέσει σε -sia1971-, soyla74, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  19. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    Καλησπέρα!:inlove:
    Μακάρι να σε πείσω να συνεχίσεις και με αφορμή το σχόλιο σου,όλους,όσοι το παλεύουν ακόμη, να συνεχίσουν...Η φασολιά δίνει ένα σεντούκι παπαγάλων και έχουμε μικρές πιθανότητες να λάβουμε παπαγάλους εκτροφής, ακόμη και τελευταίας γενεάς:p!
    Δεν είναι δα και άσχημο...Εγώ πήρα φασολιά(μετά κόπων και λιπασμάτωνxD) και μέχρι όπου φθάσω...Το πίκολο μάλλον φαντάζει άπιαστο όνειρο ή μάλλον υπερβολικά δαπανηρό θα έλεγα όνειρο;).
    Υ.Γ:Ξόδεψα περίπου 400 λιπάσματα στο φυτό ιξόρα για τα αναδυόμενα:oops:.
    Καλό βραδάκι σε όλους!
     
    Αρέσει σε -sia1971-, αμφιθεα, niktsa112 και 8 σε άλλους.
  20. skgskg

    skgskg Κόμης

    Τέλος και εγώ με το δρώμενο πήρα τη φασολιά και έφτασα μέχρι και το 7ο βήμα. Φύτεψα και τα φυτά και ίσως να προλάβω να κάνω κάποια μαζέματα.
     
    Αρέσει σε -sia1971-, sofiapao76, αμφιθεα και 3 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.