Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Ανακυκλωσίτα"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την Unicorn*, 30/8/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Unicorn*

    Unicorn* Στρατηγός του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο
    Ανακυκλωσίτα


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Ανακυκλωσίτα-2016.18586/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!
     
  2. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Kαλησπέρα.
    Θέλω να δω εκείνο το στάβλο ασβού πόσο εύκολα θα τον κερδίσουμε. Πολύ μεγάλη ανυπομονησία έχω.
    Καλή επιτυχία σε όλους.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, skareleni και 10 σε άλλους.
  3. Eleanor13

    Eleanor13 Νέος ειδικός

    Σταυρώνω τα χέρια για ένα στάβλο ασβού (και τα διακοσμητικά βέβαια!).
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, skareleni και 8 σε άλλους.
  4. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Πολυ ωραια δωρα, επιτελους!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, skareleni και 3 σε άλλους.
  5. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    αρκεί βέβαια να πάρουμε όλοι την φασολιά με τα διακοσμητικά, και να μη βασίζετε στην τύχη
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, skareleni και 4 σε άλλους.
  6. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    ωραίο το ιβέντ και με αρκετά καλά δώρα, ο ασβός θα κυνηγηθεί πολύ μάλλον είναι η εποχή του, θα ήθελα όμως σε κάποιο ιβέντ να δω και καμια χρυσή μπανάνα για έπαθλο, δεν μαζεύονται μόνο από την άνοδο επιπέδου, και χρειάζομαι πάρα πολλές ακόμη ...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, jimixatz και 13 σε άλλους.
  7. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Σταύλος ασβού!!!! Τον θέλω ΠΟΛΥ!!!!!:p Όσο για τα υπόλοιπα δώρα αρκετά καλά , η δε φασολιά δεν με ξετρέλανε μια και έχω άλλες που δίνουν περισσότερα Π.Ε. και Τ.Π.Ε. σε λιγότερο χρόνο.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, skareleni και 7 σε άλλους.
  8. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    μαρω69 θα σε παρακαλέσω να αλλάξεις υπογραφή γιατί δεν είναι ορατή εικόνα αλλά εμφανίζεται εξωτερικός σύνδεσμος.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και jimixatz.
  9. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Κι όμως είναι όλα θέμα τύχης... :oops:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, heavymetal7 και 3 σε άλλους.
  10. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    161 μπαταριες και συνεχιζουμε!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, skareleni και 5 σε άλλους.
  11. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους!
    Καλή επιτυχία σε όσους θα πάρουν μέρος στο δρώμενο!
    Μόνο που έχω την εντύπωση ότι δεν είναι και τόσο συμφέρον μας να παραδίδουμε το φυτό του δρώμενου, λόγω λίγων Π.Ε.
    (εννοώ για μας που είμαστε σε μεγάλα επίπεδα)..Θα δούμε..
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, jimixatz και 9 σε άλλους.
  12. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    αν καταλαβα δινουμε μπαταριες ,προιοντα και παιζουμε λοταρια? οτι τυχουμε?
    δεν ξερω θα δω αν θα θυσιασω την αποθηκη μου αλλωστε εχω δυο ασβους τα αλλα δωρα δεν περνουν και τα μυαλια!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, skareleni και 3 σε άλλους.
  13. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπέρα, καλησπέρα!!
    να ένα χαλαρό δρώμενο που μπορούν να παίξουν λίγο ή πολύ όλα τα επίπεδα και να κερδίσουν χρήσιμα δώρα!
    όλων των ειδών τα λιπάσματα που είναι πάντα χρήσιμα και οι σούπερ τροφές δίνονται σε ικανοποιητικές ποσότητες, και κουπόνια αγροτικών βοηθών, και πάρτι εισιτήρια, και φωλιά ασβού, και τα κλασικά π.ε. και τ.π.ε. αλλά και π.ε. μπόνους :D και άλλα δώρα και φυσικά η σειρά φασολιάς!
    Αν κάποιος έχει φροντίσει στην αποθήκη του να έχει ικανοποιητικό απόθεμα για το επίπεδο του, θαρρώ ότι δεν κινδυνεύει να την αδειάσει μιας και όσο να 'ναι οι μπαταρίες δεν είναι απεριόριστες. Εύχομαι καλή τύχη και να καταφέρουμε να πάρουμε χωρίς πολύ παίδεμα τα διακοσμητικά:p
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, jimixatz και 12 σε άλλους.
  14. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Ερώτηση (ρητορική μάλλον): Με 40 χτ από φυτό σχεδόν ίσης διάρκειας με το εξευγενισμένο τριαντάφυλλο (8:30 ώρες με νερό μόνο, όχι με σούπερ λίπασμα) να δίνει 113 χτ, ποιο είναι το κίνητρο να καλλιεργήσει κανείς το φυτό του δρώμενου;
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, skareleni και 7 σε άλλους.
  15. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Από μένα η μόνη απάντηση είναι ότι απλά θα γλυτώσεις το άδειασμα της αποθήκης σου, αλλά και πάλι ψίχουλα θα γλυτώσεις! ;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, skareleni και 2 σε άλλους.
  16. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Απο την Κυριακη που μαζευω μπαταριες με τριανταφυλλο εχω μεχρι στιγμης 278.Παντως δεν βγαινουν και σε μεγαλη ποσοτητα και αμα σκεφτεις οτι συμφωνα με αυτο που διαβασα οτι τις πρωτες μερες θα εμφανιζονται πιο συχνα,φαντασου τι θα δινει μετα.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, jimixatz και eeelenaki.
  17. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Μπορείς να μου πεις που το διάβασες αυτό; Οι συχνές ερωτήσεις γράφουν:

    Με την έναρξη του ιβεντ-αυριο στις 15:00-οι πιθανότητες για μπαταρίες θα αυξηθούν.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jimixatz, skareleni και 4 σε άλλους.
  18. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Και στις δύο περιπτώσεις δημιουργείς νέα φυτά (άρα δεν αδειάζεις αποθήκες). Απλά στη μία περίπτωση δημιουργείς ένα φυτό που δίνεις για 113 χτ και στην άλλη 40 χτ. Το λέω γιατί κατά την γνώμη μου δεν αξίζει να μπει κανείς στον κόπο με το φυτό του δρώμενου. Αν κάποιος επιλέξει να καλλιεργήσει (και όχι να αγοράσει ή να αδειάσει αποθήκη) είναι προτιμότερο να επιλέξει τριαντάφυλλο (ή τέλος πάντων όπου έχει ο καθένας τον καλύτερο εξευγενισμό, αν και το τριαντάφυλλο μάλλον έχει την καλύτερη σχέση χρόνου/αξίας εφόσον η καλλιέργεια γίνεται χωρίς σούπερ λίπασμα). Αυτό, ως πρόταση...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, jimixatz και 9 σε άλλους.
  19. foufoula

    foufoula Νέος ειδικός

    Λαθος μου τοτε.Συγνωμη για την παραπληροφορηση.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, jimixatz και Hellenagal200010.
  20. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Πιστεύω πως είναι ένα από τα αγαπημένα δρώμενα όλων των επιπέδων, μιας και όλοι μπορούν να το παίξουν και από την πρώτη κιόλας στιγμή να κερδίσουν κάτι καλό μιας και βασίζεται πολύ στην τύχη.

    Επίσης όπως προείπαν πολλοί, αρκεί να έχεις κανείς αποθέματα στην αποθήκη και παίζει. Επίσης το γεγονός ότι οι μπαταρίες δίνονται μέρες νωρίτερα μετράει στα θετικά.

    Στα αρνητικά μετράνε - κατά την γνώμη μου πάντα - το γεγονός ότι όλα είναι θέμα τύχης... ακόμη και η σειρά της φασολιά με τα διακοσμητικά, ότι ενώ υπάρχει αναβάθμιση στα τελευταία δώρα η μόνη σημαντικά αναβαθμισμένη διαφορά από τον 2ο στον 3ο πίνακα είναι οι σούπερ τροφές σε σχέση με τον στάβλο ασβού που θα μπορούσε να είναι αντί των σούπερ τροφών, κάποιος στάβλος του νησιού αντίστοιχο του ασβού, τέλος το γεγονός ότι ενώ το παιχνίδι έχει γίνει πολύ απαιτητικό σε αστεράκια και μπανάνες είναι από τα λίγα δρώμενα που δεν δίνουν καθόλου.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, LILA413, jimixatz και 11 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.