Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " 'Αγριες Διαθέσεις "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 10/1/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Αν και άργησα να το ξεκινήσω το τελείωσα και εγώ
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε psipsi1978, sofiapao76, maria071966 και 13 σε άλλους.
  2. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] μέχρι εδώ και τέλος! από νυφίτσες και αετούς ας είναι καλά οι μυστηριώδεις σταβλάρχες, 16 σούπερ τροφές δεν μας σώζουνε, χώρο δεν έχουμε κλπ. κλπ.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, everme, SavoirAimer... και 12 σε άλλους.
  3. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλησπερα η γνωμη μου ειναι γεια να αξιζει καπως ετσι ο κοπος επρεπε παραδειγμα αν θελει το δρωμενο 600 σ.τ. θα επρεπε να σου δινει της 150 δωρο δηλαδη το ενα τεταρτο πισω απο εξοδα που εκανες συν καποια αλλα δωρα και μια φασολια και κανενας πιστευω δεν θα ηταν παραπονουμενος.
     
    Αρέσει σε zamantzas, geokarasgr, everme και 11 σε άλλους.
  4. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα στην αγροτοπαρέα, τέλος και για μένα το δρώμενο, ενα πολυεξοδο απο χρήματα και τροφές, χωρις κάτι το ουσιώδης. Καλή επιτυχία σε σας που το προσπαθείτε ακόμη. Το μόνο που ίσως άξιζε ήταν οι 6 χρυσές μπανάνες που έδινε... Κατά τα άλλα, τίποτα το σημαντικο...
     
    Αρέσει σε maria_palou, sofiapao76, SavoirAimer... και 13 σε άλλους.
  5. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα και από μένα. Θα παίξω αυτό το δρώμενο μέχρι να πάρω τα δύο εργαστήρια (χωρίς τις αναβαθμίσεις) καθώς δεν έχω τόσες σούπερ τροφές.
    Θα ήθελα και εγώ να εκφράσω τα παράπονά μου στην εταιρεία όσον αφορά αυτό το δρώμενο. Αφού είχαν σκοπό να κάνουν και άλλα παρόμοια δρώμενα, βρίσκω άδικο για όσους προσπαθούν και δεν το ολοκληρώνουν, να χάνουν τα σήματα που τους έμειναν στο τέλος του δρώμενου. Σε επόμενο δρώμενο με τη βοήθεια αυτών των σημάτων, θα μπορούσαν να ολοκληρώσουν και να πάρουν κάποιο εκτροφείο. Όσο για την εταιρεία αυτό δείχνει αισχροκέρδεια και δεν δείχνει να την ενδιαφέρουν οι παίχτες που στήριξαν αυτό το παιχνίδι τόσα χρόνια είτε με την παρουσία τους είτε με τα λεφτά τους.
     
    Αρέσει σε maria_palou, SavoirAimer..., moira και 13 σε άλλους.
  6. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα ! Ας καταθέσω και τη δική μου άποψη-γνώμη!
    Ζητά πολλά και δίνει λίγα.Κάθε δρώμενο και χειρότερο.Απαιτούνται 300-350 Σ/Τ για να φτάσεις έως το 6 βήμα!
    Εγώ , παρ`όλο οτι έχω Σ/Τ δε θα χαλαλίσω άλλες για κάτι ανούσιο!
    Όσο για τα έπαθλα.....χα!χα!χα! Το μεγάλο Ο... 2 στάβλοι ακόμα για την μπάρα.
    Τα δε σήματα :eek:σπανίως έρχονται διπλά !
    Αφήστε που με τόσα γενητούρια κάθε τρείς και λίγο ,αρχίζω να νοιώθω "μαϊα".:oops:
    Καλό το κέρδος.....αλλά ας θυμήσει κάποιος εκεί στην εταιρία ,
    ότι για να πάρεις "Χρήμα"πρέπει και κάτι να δώσεις , κάτι που εδώ δεν υφίσταται.>:(
    Έτσι που το πάνε το πράγμα σε λίγο θα μας ζητάνε να τους πληρώνουμε για να κάνουμε Login στο παιχνίδι!:mad::mad:
    Αγαπητή συντονιστική ομάδα, Παρακαλώ μεταφέρεται στην YOUZU και κιρίως στον κ.Lin Qi
    πως......

    Όταν η τσιγκουνιά μπαίνει στο σπίτι(farmerama) η ευτυχία (πελάτες)...βγαίνει"

    Καλή συνέχεια και καλή τύχη !
     
    Αρέσει σε maria_palou, sofiapao76, foufoula και 34 σε άλλους.
  7. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    κι εγω το ίδιο κυρίως επειδή δεν έχω σούπερ τροφές και μόνο που διάβασα ότι δείνει μόνο 24 προτιμώ να πουλήσω ζώα! (παρεπιπτόντως το έχω κάνει! :p)
     
    Αρέσει σε maria_palou, sofiapao76, vagelis1968 και 9 σε άλλους.
  8. Louisa

    Louisa Κόμης

    Τελικά υπέκυψα κι εγώ κι έβαλα (λιγότερες από) 60 εκτροφές ...όσες χρειάζονταν για τα μυστηριώδη. Τα αποτελέσματα των εκτροφών συνηθισμένα και από τα μυστηριώδη... από 1... ιπποπόταμος, πορτοκαλί αρκούδα, μπουκαμβίλια, δούριο, πλουμέρια xxl και άλλα για τη μπάρα...
     
    Αρέσει σε maria_palou, sofiapao76, maria071966 και 9 σε άλλους.
  9. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    τα δικα μου μυστηρια ολα για την μπαρα αλλα ειπαμε η <<χαρα>>του παιχνιδιου
     
    Αρέσει σε maria_palou, kolokythopitas, nota.dim1802 και 2 σε άλλους.
  10. Elvira3310

    Elvira3310 Ενεργός συντάκτης

    [​IMG]

    καλο μεσημερι, το τελειωσα και εγω, ευχαριστο μπορω να πω ηταν αλλα κοστισε πολυ σε σουπερ τροφες...χωρος εν τω μεταξυ δεν υπαρχει για τα καινουργια εργαστηρια, αντε να δουμε που θα τα βολεψω...:oops:
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, skareleni, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  11. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    ποσο σε κοστισε πιστευεις οτι αξιζε ο κοπος.
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, zamantzas, skareleni και 6 σε άλλους.
  12. billgab

    billgab Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εύκολο event αν βέβαια έχεις σούπερ τροφές. Για αυτό από τώρα ο μύλος στο φουλ για σούπερ τροφές μέχρι το επόμενο τέτοιου είδους event. Πάντως παρατηρώ ότι ενώ όλοι γκρινιάζουν στο τέλος όλο φωτογραφίες με τελειωμένα τα events ανεβάζουν.....και δε το λέω μόνο για το συγκεκριμένο.... Αυτού το είδος των events με αρέσουν γιατί και τελειώνουν χωρίς το άγχος του φυτέματος και των αναδυόμενων και μπορείς να το πας μέχρι που μπορεί ο καθένας και μπορείς να πουλήσεις στη λαική που οι τιμές ανεβαίνουν κατά πολύ. Και επειδή διάβασα παραπάνω για το που θα χωρέσουν, κάθισα και έστησα ΟΛΟΥΣ τους στάβλους και τα εργαστήριά μου. Με ένα ζωοκομείο (με 6 θέσεις) και ένα εργοστάσιο (με 4 θέσεις) γέμισα το βασικό χωράφι και σχεδόν όλο το άγριο λιβάδι. Πολύς χώρος μόνο για ζώα - και στο άγριο λιβάδι τι να πρωτοβάλεις, δέντρα, τζάμπο δέντρα ή χωράφια; Θα μου πείτε να κάνω επιλογή.....;)
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, skareleni, kolokythopitas και 5 σε άλλους.
  13. icons1

    icons1 Τακτικός στο φόρουμ

    Εκτός από τα άλλα θεματάκια που έχουν ειπωθεί, αυτού του είδους τα event έχουν και κάτι κωμικό...
    Ανακοινώνονται με διάρκεια έξι μέρες.
    Σχεδόν ταυτόχρονα ανακοινώνονται τα γεννητούρια - και μέχρι να ανακοινωθούν και να ξεκινήσουν, κανείς δεν κάνει τίποτα.
    Αλλά διαρκούν πάρα πολύ λίγο - για να ζοριστούμε;για να ξοδέψουμε σε συμπιεσμένο χρόνο αρώματα και τροφές;
    Μετά περνούν μια δυο μέρες κατά τις οποίες επίσης κανείς δεν κάνει τίποτα.
    Και μετά, προς το τέλος του event, ξανα-ανακοινώνονται γεννητούρια, για τους αναποφάσιστους.

    Στην πραγματικότητα τα event εκτροφών διαρκούν ακριβώς όσο διαρκούν τα γεννητούρια. Κανείς δεν πρόκειται να ξοδέψει τροφές μόνο για τα δώρα του event, θα κοιτάξει τουλάχιστον να έχει κάποιο έξτρα κέρδος. Το αποτέλεσμα είναι ότι το συγκεκριμένο Event, για όσους αποφάσισαν να πάρουν μέρος, τελείωσε μέσα σε λίγες ώρες. Το ίδιο και όλα τα προηγούμενα παρόμοια. Τώρα, γιατί παριστάνουμε - κυρίως η εταιρία - ότι έχουμε event επί έξι ημέρες δεν ξέρω...

    Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι φαν των απανωτών Event, το αντίθετο, θα προτιμούσα να έχω χρόνο για δουλειές της φάρμας (αποστολές, βιοτεχνικά) ή να είχαμε event που απαιτούν προετοιμασία. Απλά θεωρώ αστείο η εταιρία να παριστάνει ότι μας κρατά απασχολημένους κι εμείς να παριστάνουμε ότι μας ενδιαφέρει το event...που δεν μας ενδιαφέρει κιόλας, φαίνεται ακόμα και από τα (λίγα) μηνύματα στο thread...Ακούει κανείς;
     
    Αρέσει σε maria_palou, nota.dim1802, dkokka και 30 σε άλλους.
  14. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλησπερα απαραδεκτο αυτο το ιβεντ νομιζω οτι αυτο που χρειαζεται ειναι λιγο φαντασια ας το δει αυτο επιτελους η εταιρεια και ας αλλαξει τα πραγματα εαν θελει να μας κρατησει ενεργους εγω πρωσοπικα ξοδευω περιπου 10 ευρω το μηνα νιωθω οτι αδικουμαι το ιδιο πιστευω και η περισσοτερη απο εμας.
     
    Αρέσει σε zamantzas, sissy011963, moira και 5 σε άλλους.
  15. ZAPATATAS

    ZAPATATAS Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    ακριβως το ιδιο επαθα και εγω και δεν καταλαβα Γιατι τα εχουν αναποδα?
     
    Αρέσει στους LILA413 και kolokythopitas.
  16. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους,τι να πω για το εβεντ,πάνε 560(περίπου) σούπερ τροφές έτσι,που μάζεψα με πολύ κόπο ,τόσο καιρό.άντε τώρα, ξανά από την αρχή να τις μαζέψεις και να έρθει ακόμη ένα δρώμενο τέτοιο και μας τελείωσε. ελπίζω πως θα υπάρχει κάποιος στην εταιρία που θα δώσει νέο αέρα στο παιχνίδι, εκτός,εάν οι νέοι<< ιθύνοντες >>θέλουν να καταργήσουν την φαρμεράμα .δεν μπορώ να δώσω άλλη εξήγησή,πάμε από το κακό στο χειρότερο. αυτά τα δρώμενα έχουν δημιουργήσει ένα αρνητικό πλέγμα στο παιχνίδι,δηλαδή στο τι θα μας χρησιμεύσουν τα δυο εργαστήρια που πήραμε,εγώ λέω πουθενά... μα και να θέλει κάποιος να βάλει χρήματα στο παιχνίδι, δεν τα βάζει γιατί αγοράζει κάτι πολύ δυσανάλογο με αυτό που προσφέρεται.πχ να αγοράσει κάποιος ένα πακέτο σούπερ τροφών,μεγαλο, για να τελειώσει το συγκεκριμένο εβεντ τι κέρδος θα είχε...συγκριτικά τίποτα.στην εικονική πραγματικότητα πρέπει να έχεις και λίγο φαντασία,άλλο ένα δρώμενο τις περπατημένης οδού, τα δώρα του εβεντ δεν ήταν καλά,πάντα συγκριτικά με το νόμο της προσφοράς και της ζήτησης,συγνώμη που σας κούρασα,απλά με την ελευθερία της γνώμης,να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε jewel, skareleni, icons1 και 22 σε άλλους.
  17. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Γεια χαρά νταν ;) μοσχοπουλήσαμε ζώα εκτροφής συναγρότες/σες........εμείς τα φτωχαδάκια τρίψαμε τα χέρια μας απο τα γεννητούρια....μπράβο στην εταιρία ,τέτοια δρώμενα θέλουμε xD
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, demon και 2 σε άλλους.
  18. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    γεια χαρανταν και σε σένα
    Σεβαστή η γνώμη σου αλλά θα ήθελα να μου διευκρινήσεις κάτι.
    Τέτοια δρώμενα τελευταία βάζει πολλά η εταιρεία με μεγάλες απαιτήσεις σε σούπερ τροφές.
    Δηλαδή όταν λες μπράβο και ότι θες τέτοια εξήγησε μου περίπου, μιλάμε πχ για τον κατώτερο μισθό σε σούπερ τροφές το μήνα ?
    Είναι καλά για να τρίβει τα χέρια της η εταιρεία ?
    8)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 17/1/17
    Αρέσει σε kolokythopitas, ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ, jewel και 15 σε άλλους.
  19. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλημερα και μπραβο γεια την απορια σου eviena πολυ σωστη αυτη η απορια σου την ιδια απορια εχω και εγω.
     
  20. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Φαντάζομαι θα αναφέρεσαι ΜΟΝΟ στον εαυτό σου, γιατί οι περισσότεροι παίκτες (μαζί και εγώ) διαφωνούμε.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, jewel, skareleni και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.