Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " 'Αγριες Διαθέσεις "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 10/1/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο

    " 'Αγριες Διαθέσεις "

    [​IMG]


    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    [​IMG] [​IMG]

    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Άγριες-Διαθέσεις.19848/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Άγριες-διαθέσεις.19846/


    Σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!

    [​IMG]


    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    οι απογοητεύσεις διαδέχονται η μία την άλλη. Άλλο ένα δρώμενο τύπου αγρια ζώα. Αν οι υπολογισμοί μου είναι σωστοί θα χρειαστούμε 560 σούπερ τροφές το ιβέντ δίνει 24 τροφες.
    Τα έπαθλα χρυσές μπανάνες και 2 ακόμη εργαστήρια για την μπάρα, μαζί με αιώρες και σκειτμπορντ ( το εργαστήρι τικι δεν το πήρα) π.ε και μυστηριώδη δεντρα και στάβλοι. Τίποτε πρωτότυπο, ένα ιβέντ που από οτι κατάλαβα θα επαναλαμβάνεται κάθε 2 με 3 μήνες. Τι να πω, κρίμα...
     
    Αρέσει σε sofiapao76, jimixatz, loupos10 και 22 σε άλλους.
  3. Louisa

    Louisa Κόμης

    Θα χρειαστούν λιγότερες από 560 ΣΤ όσοι ασχοληθούν γιατί κάποιες εκτροφές θα δίνουν διπλά σήματα (βλ.ΣΕ)
    Όσο για εμένα... απλώς δεν θα συμμετέχω για πρώτη φορά.... και βλέπουμε...
     
    Αρέσει σε sofiapao76, jimixatz, loupos10 και 20 σε άλλους.
  4. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Πολλά έξοδα για μάλλον μικρό κέρδος...
     
    Αρέσει σε sofiapao76, nota.dim1802, kitsena και 14 σε άλλους.
  5. dkokka

    dkokka Νέος ειδικός

    Νομίζω πως μετά από τόσα χρόνια (6-7 δεν θυμάμαι) ...βαρέθηκα ...... Έχω άγριες διαθέσεις(για να είμαι εντός θέματος).
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/1/17
    Αρέσει σε sofiapao76, jimixatz, loupos10 και 31 σε άλλους.
  6. buenakias

    buenakias Νέος ειδικός

    Δυστυχώς, νομίζω ότι επιβεβαιώθηκα για την απόφαση μου να μην συμμετέχω στα δρώμενα με τα άγρια ζώα. Τι να τα κάνω τα "εργοστάσια αιώρας" και τα "λημέρια του καρχαρία"...τους καρχαρίες, τις σαλαμάνδρες και όλα τ΄άλλα? Υπάρχει περίπτωση να χρειαστούν ποτέ? Που και προϊόντα ή ζώα να ζητήσει κάποιο δρώμενο θα είναι (ενδεικτικά) είτε γαλοπούλες και γαϊδούρια είτε καστορόξυλα και παλέτες.

    Και σε αυτού του τύπου το δρώμενο, λοιπόν, θα προτιμήσω να παίξω ως το 3ο βήμα όπου θα χρειαστώ συνολικά 30 σήματα, δηλαδή περίπου 60 σ.τροφές (ή και λιγότερες) και θα κερδίσω κάποια μυστήρια, πάρτι γύρους και αστεράκια. Τα υπόλοιπα "έπαθλα" να τα χαίρονται!

    Βαρέθηκα...
     
    Αρέσει σε sofiapao76, jimixatz, nota.dim1802 και 29 σε άλλους.
  7. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    -.-αφου μας προσπερασαν τοσο απλα στο προηγούμενο δρώμενο γιατι να κανουν τον κοπο να μας ακουσουν τωρα!?δεν μπορουμε ομωσ να μην αναγνωρισουμμε οτι οι σ.τ. που ζηταει λιγοστεψαν...αααα να τα λεμε κι αυτα...μην ειμαστε και αχαριστοι!!!xDτι αλλο να πω μετα απο 7 χρονια παιχνιδιου και μη χειροτερα!!!!!!!!o_O
     
    Αρέσει σε sofiapao76, jimixatz, kitsena και 23 σε άλλους.
  8. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Καλησπέρα συναγρότισσες και συναγρότες.
    Καταννοώ απόλυτα την αγανάκτιση και απογοήτευση των περισσότερων (αν όχι όλων μας), αναφορικά με τις απαιτήσεις των δρώμενων που λαμβάνουν χώρα τον τελαυταίο καιρό. Θα πρέπει όμως να επισημανθεί στο σημείο αυτό ότι το παιχνίδι απευθύνετε και σε παίκτες άλλων χωρών, όπου ενδεχομένως η εταιρεία να προσδοκά (και να πραγματοποιεί) έσοδα από την αγορά προσφορών. Εγώ όμως δε "χαλιέμαι" με τις απαιτήσεις των δρώμενων. Αν μπορώ, συμμετέχω. Αν δεν μπορώ, αδιαφορώ και συνεχίζω.
    Επίσης, ήθελα να εκφράσω και την ακόλουθη απορία. Μετά από τρία και πλέον χρόνια που παίζω έχω καταφέρει να έχω μόνο ένα στάβλο νυφίτσας. Και αναρωτιέμαι: πώς είναι δυνατόν να δίνει εργαστήριο νυφίτσας (και μάλιστα αναβαθμίσεις αυτής) και κανένα στάβλο ή αναβάθμιση νυφίτσας;
    Καλή συνέχεια και μην απογοητεύεστε.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, jimixatz, ESABA και 17 σε άλλους.
  9. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Kαλησπερα σε ολους
    το ιβεντ αγριες διαθεσεις με κανει να εχω αγριες διαθεσεις αληθινα όχι να αγορασω σουπερ τροφες αλλα να κοψω και καποιες αγορες που εκανα στανταρ π.χ βοηθούς καλη διασκεδαση στην καλη μας εταιρια :music:
     
    Αρέσει σε 100ersi, jimixatz, Louisa και 31 σε άλλους.
  10. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Διέγραψαν την ανάρτησή μου ως άσχετη με το θέμα. Επίσης διέγραψαν και την ανάρτηση συναγρότη που άρχιζε με το "Νότη..." και την οποία δεν πρόλαβα να διαβάσω, σόρρυ.
    Αν παρακαλέσω τους υπευθύνους του φόρουμ να μεταβιβάσουν στην νέα εταιρία ότι δεν θέλουμε άλλα τέτοια έβεντ και γενικά στάβλους με άχρηστα άγρια ζώα και προϊόντα θα είναι άσχετο;
    Αν ναι, συγγνώμη και διαγράψτε και αυτή την καταχώρηση...
     
    Αρέσει σε jimixatz, Louisa, kitsena και 21 σε άλλους.
  11. melita

    melita Εξαιρετικό ταλέντο

    Ευτυχώς που δεν δίνει φασολιά μέχρι τα τελευταία βήματα, οπότε θα επιλέξω να παίξω μέχρι το 4ο βήμα στα θηλαστικά ( 45 σήματα ) και μέχρι το 3ο στα πουλιά ( 15 σήματα ) ώστε να πάρω τα δενδρύλλια. Έβαλα ήδη της 60 εκτροφές ( 45 & 15 αντίστοιχα ) και όταν ξεκινήσει το δρώμενο τα μαζεύω και τέλος.
     
    Αρέσει σε sofiapao76, kolokythopitas, Louisa και 8 σε άλλους.
  12. mmixail

    mmixail Βετεράνος του παιχνιδιού

    καλημερα αν ειχε φασολια ισως να ειχε λεω ισως καποιο νοημα αλλα πολλα τα εξοδα και δεν θα συμετασχω.
     
    Αρέσει σε zamantzas, kolokythopitas, Louisa και 9 σε άλλους.
  13. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    επισης και γω δεν θα ασχοληθω με το δρωμενο γιατι δεν εχω σουπερ τροφες αλλα και δεν συμφερει . λιγα δινει πολλα ζηταει !!!λυπαμε !!!
     
    Αρέσει σε dkokka, kolokythopitas, Louisa και 6 σε άλλους.
  14. bilbo

    bilbo Ανερχόμενος

    παιδια καθησα και ασχοληθηκα , εβαλα τα χερακια μου και εβγαλα τα ματακια μου τζαμπα κοπος τζαμπα σουοερ τροφες!
     
    Αρέσει σε ZAPATATAS, kolokythopitas, Louisa και 7 σε άλλους.
  15. supermario$

    supermario$ Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα στην παρέα και από εμένα.
    Και εγώ ασχολήθηκα επειδή έχω το βίτσιο να τελειώνω όλα τα event και το τελείωσα σκορπώντας πάρα πολλές σούpερ τροφές και ζώα για να πάρω μυστηριώδεις στάβλους και δενδρύλια(που φυσικά θα μου τύχουν μία από τα ίδια) καθώς και τα υπόλοιπα δώρα τα οποία δεν με συγκινούν καθόλου.Παρατήρησα ακόμη τα παρακάτω:
    1)Τα διπλά σήματα είναι πολύ σπάνια με αποτέλεσμα να χρησιμοποιήσω πάρα πολλές τροφές και,
    2)Οι εκτροφές όπως άλλωστε και όλες τις τελευταίες προηγούμενες φορές που είχαμε γεννητούρια ήταν πολύ φειδωλές.
    Είμαι περίεργος να δω κατά πόσο θα συνεχίσουν τα επόμενα events να δίνουν υποβαθμισμένα δώρα και να ζητάνε δυσανάλογης αξίας ανταλλάγματα...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/1/17
    Αρέσει σε icons1, pap100, kolokythopitas και 9 σε άλλους.
  16. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    καλησπερα στην αγροτοπαρεα ασχοληθηκα με το ιβεντ μονο και μονο γιατι μεσω τετοιου τυπου ιβεντ μπορω και προχωραω εστω βημα βημα και τις αποστολες των εκτροφων,οποτε για μενα ειναι με ενα σμπαρο δυο τρυγωνια.Εννοειτε βεβαια οτι και το ιβεντ το προχωρησα μεχρι το σημειο που ειχα βαλει στοχο γιαυτο και δεν θα γκρινιαξω περισσοτερο.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Louisa, soyla74 και 3 σε άλλους.
  17. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Λοιπόν απολογισμός μέχρι το 6 βήμα μου έφυγαν περίπου 350 σούπερ τροφές, από ζώα εκτροφής δεν παραδίνεις τίποτα αν έχεις ένα μικρό απόθεμα από πάντα, παπαγάλους, τουκάν, γενικά είναι εφικτό να κλείσεις αποστολές με απλά ζωάκια.Φυσικά το νούμερο από σούπερ τροφές μπορεί να παίζει καθώς στην τελευταία γύρα μου έδωσε παραπάνω σήματα. Για να τελειώσει κάποιος το δρώμενο ας υπολογίσει ότι θέλει γύρω στις 470-500 σούπερ τροφές. Ασύμφορο το βρίσκω με πολύ λίγα δώρα, οι αναβαθμίσεις έτσι και αλλιώς θα μείνουν στην μπάρα, τα διπλά σήματα πράγματι πιο σπάνια από το προηγούμενο αντίστοιχο δρώμενο, θα συμφωνήσω με τον supermario τα αποτελέσματα από τα γεννητούρια πολύ φειδωλά. Βασικά αν δεν είχα την συνδρομή μύλου δεν νομίζω ότι θα πήγαινα πέρα από το 6 βήμα, άσε που τώρα που το τελειώνω κάθομαι και βλέπω που θα το χωρέσω ακόμη ένα εργαστήριο!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 11/1/17
    Αρέσει σε sofiapao76, kolokythopitas, Louisa και 10 σε άλλους.
  18. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Για μένα τέλειωσε το δρώμενο.
    Ως εδώ ασχολήθηκα. Αρκετό είναι.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε sofiapao76, kolokythopitas, jimixatz και 6 σε άλλους.
  19. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Δεξια δειχνει ζωα , ενω καταθετεις πουλια , και το αναποδο . Την πατησα παλι ! Ουφ ουφ ...
     
    Αρέσει σε ZAPATATAS, LILA413, ASPAMET και 4 σε άλλους.
  20. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    εφτασα και γω μεχρι τους μυστηριωδης σταβλους και δεντρυλια 4/8 και 3/8 και τελος για την ωρα!!!!!!!!!!!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.