Feedback Συζήτηση για το δρώμενο "Ένα βήμα στο παρελθόν"

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 9/9/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Εγώ νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να βάλεις την αγκινάρα σε μικρά χωραφάκια.
    1ον σίγουρα θα τρέχεις τσαντί, οπότε θα μαζέψεις και πολλά φυτά στην αποθήκη σου.
    2ον κάνουν την ίδια ώρα με τα δέντρα, οπότε τα ίδια αναδυόμενα θα έχεις.
    3ον οι στάβλοι πιάνουν πολύ χώρο και όπως λέει ο pap100 θα σου δώσουν το πολύ ένα ασβεστόλιθο ο κάθε στάβλος.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Coinhunter01, heavymetal7 και 2 σε άλλους.
  2. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    παλιά έβαζα παντού άνετα χωράφια, σε όλους του χώρους,μόλις άρχιζε το δρώμενο, αλλά όταν έφτανε προς την λήξη του, έβαζα μη ανετα χωράφια, επειδή είχα έλλειμμα και δεν μου έφτανε ο χρόνος!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, markos5560, eeelenaki και 4 σε άλλους.
  3. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Μάλλον εννοείς έλλειμμα από φυτά του δρώμενου... Ναι γιατί με τα μικρά χωραφάκια μαζεύεις πιο πολλά φυτά...

    Την έκανα την πατάτα μου πάλι σήμερα... Μόλις πριν λίγο μάζεψα τις δύο εκτάσεις από τη φάρμα και το τσαντί είχε λήξει... Το πήρα χαμπάρι μετά και τουλάχιστο μάζεψα το δάσος με τσαντί.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, heavymetal7 και sofiapao76.
  4. luis_fernando!!

    luis_fernando!! Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Να σε ρωτήσω κάτι, επειδή το λες κ το ξαναλές. Το τσαντί τι είναι? Η τσάντα όπως την λέει η γιαγιά μου στο χωριό?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, markos5560, bibina.2 και 8 σε άλλους.
  5. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    εμένα το λέει τσαντικό
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Elvira3310, markos5560 και 12 σε άλλους.
  6. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    καλησπέρα
    Θα σας παρακαλέσω να μείνουμε στην κουβεντούλα για το δρώμενο και όχι σε προσωπικές συζητήσεις
     
    Αρέσει στους kolokythopitas, Giotak80 και Nantia123.
  7. pap100

    pap100 Τακτικός στο φόρουμ

    Εχω την εντυπωση οτι θα χρειαστουν και πολλα γαρυφαλλα και τριανταφυλλα γιατι τα αναδυωμενα δεν τα βλεπω να αναδυωντε.......η κανω λαθος?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, markos5560, .eugenaki. και 4 σε άλλους.
  8. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Καλημέρα.
    Σε ό,τι αφορά εμένα θα συμφωνήσω μαζί σου.Το μεσημέρι τελειώνω τα φυτά, αφού αξιοποίησα τις τρεις από τις τέσσερεις εκτάσεις για φύτεμα.Έχουμε 4 μέρες μπροστά μας αν δεν κάνω λάθος, οπότε ευελπιστώ πως με τριαντάφυλλο θα τα πάρουμε.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, markos5560, .eugenaki. και 6 σε άλλους.
  9. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!
    Τελείωσα μόνο το μεσαιωνικό κτήριο προς το παρόν και δεν θα έλεγα ότι τα δώρα είναι φτωχά : 570.000 Π.Ε και 1.367.000 χτ για μένα είναι πάρα πολύ ικανοποιητικά δώρα!
    Τώρα για τα άλλα κτήρια δεν τολμώ να τα ξεκινήσω αν δεν μαζέψω τα αναδυόμενα που απαιτούνται και που δυστυχώς βγαίνουν με ρυθμούς ... χελώνας!! Τα φυτά τα τελειώνω σε λίγα λεπτά αλλά τα αναδυόμενα....υπομονέςςςςςςςς !!!
    Καλή μας επιτυχία λοιπόν και καλές...οικοδομές!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Giotak80, soyla74 και 12 σε άλλους.
  10. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Παιδιά γιατί αγχώνεστε τόσο;; οι μέρες είναι πολλές...
    Πιστεύω όλοι θα το τελειώσουμε...
    Όσοι δλδ έχουν το χρόνο να θερίζουνε κάθε φορά που βγαίνουν οι φυτείες.
    Εγώ ξεκίνησα ανάποδα... Τελείωσα το Τρίτο κτήριο πρώτα, και τώρα είμαι στο δεύτερο, στο τρίτο δώρο με τις σ.τ.
    Στο επόμενο θέρισμα τελειώνω κι εγώ με τα φυτά. Αλλά νομίζω ότι δεν θα βάλω τριαντάφυλλα, αλλά στάβλους για να μαζεύω ζωάκια για επερχόμενα δρώμενα και αποστολές.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofiapao76, Coinhunter01 και 3 σε άλλους.
  11. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    [​IMG] παιδια μπαινω.[​IMG] παιδια βγηκα, δεν ηταν και τιποτα μπαινεις -βγαινεις
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Giotak80, psipsi1978 και 11 σε άλλους.
  12. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Γείτονααααααα....
    Μη με τρελαίνεις τώρα.... Πες τι έκανες, αλλιώς παραδέξου ότι ή αγόρασες ασβεστόλιθους, ή έβαζες εξευγενισμένα γαρίφαλα συνεχώς με σ.λ.
     
  13. Wild_Rose

    Wild_Rose Ανερχόμενος συντάκτης

    Εικάζω οτι εκανε εισαγωγη ασβεστολιθων με τσαντια απο το εξωτερικο. :wuerg:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, markos5560, jimixatz και 10 σε άλλους.
  14. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    λοιπον ασβεστολιθους δεν αγορασα εκανα εξευγενισμο γαριφαλλο αφου τελειωσα το φυτο εχω την πολυτελεια ο εξευγενισμος να γινεται στο δευτερολεπτο
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, graganta, markos5560 και 9 σε άλλους.
  15. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    [​IMG] Καλημερα σε ολους, ναι μολις το τελειωσα κι εγω, ευχαριστω τους γειτονες και φιλους για τη βοηθεια, πολυτιμη οπως καθε φορα, μην μου στειλετε αλλα αναδυομενα. Ωραιο ηβεντ με ωραια γραφικα, τελειωσα γρηγορα χαρη στα εξευγενισμενα φυτα μου, και επειδη το ηθελα πολυ αυτο το αστερακι καθε 168 ωρες, ειμαι της υπομονης εγω.xDΚαλη επιτυχια σε ολους, μην τα παρατατε, και για οποιον εχει προβλημα με τους ασβεστολιθους, υπαρχει θεμα για να ζητησετε, και ειμαι σιγουρη πως θα βοηθηθειτε, οχι ομως την τελευταια στιγμη, σημερα, τωρα.!!!!!!!;)
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, soyla74, graganta και 14 σε άλλους.
  16. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλη την παρέα!
    Συγχαρητήρια σε όσους τελείωσαν ήδη! Κοντεύω και εγώ να τελειώσω -καμιά 200αρια ασβεστόλιθοι μένουν. Δεν παράγω με άμεσο εξευγενισμό, εκτός αν είναι άκρως απαραίτητο, φυλάω τα σούπερ λιπάσματά μου για όποτε ήθελε χρειαστεί. Θα ρθουν μέσα στις μέρες που απομένουν και μάλιστα θα έχω μεγάλο περίσσευμα.
    Θέλω μόνο να πω ότι είναι το πρώτο δρώμενο από τα τόσα που έλεγαν ότι θα παραδίδουμε ανάλογα με το επίπεδό μας, που όντως ζήτησε εξ' ολοκλήρου φυτά, καρπούς τελευταίων επιπέδων. Όλυρα, γαρύφαλλο, δάφνη, πορτοκαλί τουλίπες, χιον. καμπανάκια, κιτρινολούλουδα, αμύγδαλα, ελιές κλπ, αλλά σε λογικές ποσότητες, μέχρι 200-300 (τα φυτά, οι καρποί πάντα κάτω από 50). Τέρμα πια τα μαρουλοκάροτα! που ναι μεν τα έχω, αλλά άντε να τα παράγεις πάλι! Το ίδιο και στα ζώα (κάστορες, στρουθοκάμηλους, παγόνια) σε μικρές ποσότητες, αλλά επειδή αυτά είναι λίγα, ζήτησε και γουρούνια και άλλα μικρότερων επιπέδων, που δεν θυμάμαι.
    Καλή συνέχεια!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 15/9/16
    Αρέσει σε kolokythopitas, graganta, markos5560 και 11 σε άλλους.
  17. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    εγω εχτισα ηδη το μεσαιο κτιριο και παω χαλαρα στο πρωτο και ότι βγει...παντως ως προς τα ζωα ζηταει πολλα αν και δινει πολλα χτ το δρωμενο..!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, eeelenaki, markos5560 και 4 σε άλλους.
  18. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Είμαι στο τελαυταίο βήμα και καλά τα αναδυόμενα θα μαζευτούν,
    αλλά ήθελα να το δείξω αυτόxD
    [​IMG]
    φύτεψα μόλις ένα φυτό παραπάνω από τα απαιτούμενα xD
    Σιγά μην φυτεύω και κουράζομαι για να τους τα χαρίσω :p

     
    Αρέσει σε kolokythopitas, heavymetal7, toylaaaaa και 12 σε άλλους.
  19. markos5560

    markos5560 Τακτικός στο φόρουμ

    εγω ακομα το παλευω εχω προβλημα με τα αναδυομενα!! μπραβο σε οσους το τελειωσαν
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, Gulit1, jimixatz και 8 σε άλλους.
  20. skareleni

    skareleni Ειδικός του φόρουμ

    Και εγώ έχω τελειώσει με τα φυτά και ξαναέβαλα στάβλους και πολύωρα φυτά μπας και βγουν τα αναδυόμενα. Καλή συνέχεια σε όλους και συγχαρητήρια σε όσους το τελείωσαν.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, heavymetal7, Gulit1 και 7 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.