Feedback Συζήτηση για το δρώμενο " Άσσοι VI "

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*Hermes*-, 19/9/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*Hermes*-

    -*Hermes*- S-Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο :


    " Άσσοι VI "


    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.
    Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες ενότητες για βοήθεια.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Άσσοι-vi.36060/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/threads/Άσσοι-vi.36059/

    Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση!


    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
  2. Panagiotiis

    Panagiotiis Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!
    Γνωστό και πολύ αγαπητό δρώμενο..
    Μαζεύουμε φυτά, φτιάχνουμε προιόντα μύλου και ύστερα δοκιμάζουμε τη τύχη μας.. χαχαχα άντε να ειδούμε κι αυτή τη φορά!!
    Εγώ θα παίξω με εκτροφές. Απ' όσο θυμάμαι σε προηγούμενα δρώμενα από τις 132 εκτροφές παίρναμε γύρω στα 5-7 ζάρια. Ε ομοίως και τώρα θα είναι, εκτός αν έχει αλλάξει και ο μηχανισμός του δρώμενου. Ας όψεται..
    Επίσης, έχουμε και κάποια δέντρα πάνω από 20 ώρες που μπορεί να είναι πολύ χρήσιμα.. πόσο μάλλον με τους αποθηκευτικούς χώρους ;);)

    Για τη πλήρη ολοκλήρωση του δρώμενου (και το πλήρη εννοώ να φτάσουμε τέλος στα αριστερά) είναι να φτιάξουμε 64 προιόντα στο μύλο, μιας και πιστώνεται το ένα στην αρχή.
    Υπάρχουν δύο εκδοχές.. η πρώτη είναι χωρίς τα τυχερά ζάρια, οπότε οι ποσότητες είναι: 10,240 φυτά και 512 αναδυόμενα.
    Η δεύτερη εκδοχή είναι να παίξουμε με τυχερά ζάρια και οι ποσότητες θα είναι: 7,040 φυτά δρώμενου, 320 αναδυόμενα και 64 τυχερά ζάρια.
    Νομίζω πως η διαφορά είναι εμφανής στις ποσότητες, αλλά η εκδοχή με τα τυχερά ζάρια είναι για όσους έχουν απόθεμα σ. τροφών! Ο καθένας επιλέγει πως θα παίξει.
    Εγώ σας πρότεινα και τις δύο εκδοχές :p
    Καλή συνέχεια σε όλους!
     
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, Lina123, αμφιθεα και 18 σε άλλους.
  3. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    Γνώμη μου είναι να βάλουμε από σήμερα δεντρα για να μαζέψουμε αρκετά ζάρια, και όταν αρχίσει, φυτά και εκτροφές παράλληλα. Θα τελειώσει εύκολα....
     
    Αρέσει σε Marinaloren, -ΡΙΚΑ1985-, Lina123 και 7 σε άλλους.
  4. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    Ευχαριστούμε πολύ για τους υπολογισμούς Παναγιώτη
    Αν και φαίνεται εύκολο στις ποσότητες σαν δρώμενο δεν με αρέσουν οι ανταμοιβές δεν υπάρχει κανένα πικολο ούτε στους πόντους ούτε στο κατάστημα κι φασόλια δεν με ξετρελανε ωστόσο θα ασχοληθώ με το δρώμενο

    Καλή αρχή σε ολους
     
    Αρέσει στους -ΡΙΚΑ1985-, Lina123 και αμφιθεα.
  5. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    [​IMG]
    :)
     
    Αρέσει σε rixainrempite, -ΡΙΚΑ1985-, Lina123 και 4 σε άλλους.
  6. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Προχωρημένος

    Ούπς δεν το είδα αλλά και πάλι για εμένα θα είναι σαν να μην υπάρχει γτ σιγά μην καταφέρω να φτάσω τόσο πολύ στους πόντους χαχα
     
  7. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το δρώμενο θα παραταθεί λόγω των προβλημάτων που προέκυψαν.
    Θα ενημερωθείτε αύριο με την νεά ώρα λήξης.
     
    Αρέσει σε -ΡΙΚΑ1985-, Lina123, αμφιθεα και 5 σε άλλους.
  8. -*Hermes*-

    -*Hermes*- S-Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα αγρότες και αγρότισσες.
    Το δρώμενο πήρε παράταση και υπάρχει επίσημη ανακοίνωση.

    Λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Άσσοι-vi.36060/#post-248853
    Καλή συνέχεια σε όλους και ευχαριστούμε για την κατανόηση:)
     
    Αρέσει στους soyla74, toylaaaaa και MariaStathaki.
  9. panos601

    panos601 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπερα τελος με την φασολια 76 παιχνιδια 10300 ποντοι. για το καζινο ειμαι θα με μαδησουν
     
    Αρέσει σε nickoikono11, Marinaloren, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  10. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!
    Γνωστό δρώμενο με μια μικρή δυσκολία με τις ζαριές, που πολλές φορές δεν έρχονται όπως θα θέλαμε!
    Τα φυτά -και τα αναδυόμενα- για τη φασολιά τα έχω μαζέψει ήδη, χάρη σε μια εύνοια, μετά από αρκετό καιρό, του ροδανιού. Παρόλα αυτά δεν έχω φτιάξει ακόμη κουβάδες με ζάρια, θέλοντας να μαζέψω μερικά τυχερά ζάρια από εκτροφές.
    Αλγεινή λοιπόν εντύπωση μου έκανε το ότι δεν μπήκαν γεννητούρια το Σαββατοκύριακο, ενώ συνήθως μπαίνουν ακόμη και χωρίς λόγο. Και τώρα που πολλοί συναγρότες θα ήθελαν να κάνουν εκτροφές για αναδυόμενα, αλλά και για τυχερά ζάρια, δεν υπάρχουν ούτε γεννητούρια, αλλά ούτε και προσφορά σούπερ τροφής!
    Τι να κάνουμε, θα προχωρήσουμε και χωρίς αυτά.
    Καλή επιτυχία σε όλους!
     
    Αρέσει σε nickoikono11, αμφιθεα, GEPPO1 και 5 σε άλλους.
  11. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Έχεις βάλει δέντρα να πάρεις τουλάχιστον από αυτά?
     
    Αρέσει στον/ην αμφιθεα.
  12. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Φυσικά γνωρίζω ότι μπορώ να πάρω και από τα δένδρα τυχερά ζάρια, αλλά προτιμούσα τις εκτροφές για άλλο λόγο. Είμουνα σίγουρη ότι θα είχαμε γεννητούρια το ΣΚ γι αυτό το αναφέρω!
     
    Αρέσει στους Hellenagal200010 και αμφιθεα.
  13. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού



    μολις το ειπες κ εγινε χμμμμμμμ
    τα νουμερα το joker ποτε θα μας τα πεις??????
    εεεεε???????????
    αχαχαχα καλη μας συνεχεια
     
    Αρέσει σε Hellenagal200010, misirli, SYLVART και 3 σε άλλους.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Όπως βλέπεις προωθήσαμε το αίτημα σου και έγινε δεκτό. ;)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, jimixatz, μαρω69 και 4 σε άλλους.
  15. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Χαίρομαι ιδιαίτερα! και ευχαριστώ για την ενημέρωση. Είναι αυτό που λένε "απ' το στόμα σου και στης εταιρείας τ' αφτί"!xD
     
    Τελευταία επεξεργασία: 22/9/23
    Αρέσει σε nickoikono11, vagelis1968, jimixatz και 9 σε άλλους.
  16. nickoikono11

    nickoikono11 Βετεράνος του παιχνιδιού

    Πηρα τη φασολια χρησιμοποιωντας τα 64 τυχερα ζαρια, με εκτροφες, μιας και ειχα πληθωρα σουπερ τροφων και ..... συνεχιζω! Καλη συνεχεια σε ολους!!!!
     
    Αρέσει σε stef10, Jimaras~for~ever!!!, georgeoikonom2332000 και 11 σε άλλους.
  17. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημέρα στην παρέα.. τέλειωσα και εγω με την φασολιά και συνεχίζω.. χρησιμοποιησα άνετα χωράφια με σ λίπασμα, ζωζώκες, λευκή αγνότητα για μείωση χρόνου για το σ λίπασμα και ενα μπόνους 100% το οποίο επιμήκυνα με μία ταρτούλα.. έβαλα και λίγες εκτροφες για τα τυχερά ζάρια και στο τέλος και λίγα δένδρα.. μάζεψα 1320 αστερονομίσματα με τα οποία προς το παρων πήρα μόνο τα δενδρύλια και θα δουμε στην πορεία.. τα διακοσμητικά δεν μ ενδιαφέρουν σχεδόν καθόλου γιατί δεν υπάρχει χώρος πλεον, ισως πάρω κανένα αν περισσεψουν αστερονομίσματα.. πάντως το κατάστημα χωρίς πίκολο και φαρμερομπόνους θεωρώ οτι είναι φτωχικο και καθόλου δελεαστικό για κάποιον να συνεχίσει.. παροτι είχα σχεδόν πάντα καλο σκορ απο φουλ και πάνω, εφθασα στο 40 της δεξιας στηλης , ομως θα συνεχίσω για το πικολο αλλα πιο πολύ για το φεγγαρόψαρο στο 78.. περιμένω τα γεννητουρια και τις εκπτωσεις σε λίγη ωρα για τυχερά ζαρια, και πλέον συνεχίζω με μικρά χωράφια και τσάντι... καλή συνέχεια σε όλους
     
    Αρέσει σε nickoikono11, vagelis1968, sofiapao76 και 5 σε άλλους.
  18. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    Με 112 παιχνίδια , δεξιά είμαι ακόμη στο 65. Δεν ξερω ποσα θα χρειαστεί για να τελειώσει,..... κι αν θα το καταφέρω
     
    Αρέσει σε nickoikono11, vagelis1968, αμφιθεα και 4 σε άλλους.
  19. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα σε όλους!
    Χρειάστηκαν 195 παιχνίδια για να ολοκληρωθεί και η δεξιά λίστα του δρώμενου.
    [​IMG]

    Πήρα το μπόνους από όλους τους συνδυασμούς εκτός από τα πέντε πεντάρια, που δεν μου κάναν τη χάρη με τίποτε!
    Φυσικά θα παίξω και τα άλλα τρία παιχνίδια για να πάρω μερικά ακόμη αστερονομίσματα.
    Καλή ολοκλήρωση σε όσους προσπαθούν ακόμη!
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Παυλής, nickoikono11 και 10 σε άλλους.
  20. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα σε ολους!!!Με ατυχείς ζαριες ,ενω ειμαι καλη σε τουτο το μινι παιχνιδι,με λιγοστα μαζεματα που ειχα στην διαθεση μου,3 -2 για την ακριβεια την μερα.Το τελειωσα σχεδον προς την εκπνοη του παιζοντας με τον πατροπαραδοτο τροπο του αγαπημενου φαρμεραμα,νερακι,κοπρια,μικρα χωραφια και τσατνι!!Καλη συνεχεια σε ολη την αγροτια!!
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε αμφιθεα, Παυλής, sofiapao76 και 8 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.