Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Άσσοι V

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 23/11/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. irinigr

    irinigr Νέος ειδικός

    Σύμφωνα με τον αρχικό προγραμματισμό θα έπρεπε να τρέχει ήδη το δρώμενο θερισμού το οποίο όμως πήρε αναβολή για την ερχόμενη Τρίτη λόγω "σοβαρών τεχνικών προβλημάτων".Για να μην μείνουμε χωρίς event,επιστρατεύτηκε ένα δρώμενο κονσέρβα-στανταράκι,οι Ασσοι.Ούτε αυτό κατόρθωσε να ξεκινήσει.Αυτό που καταλαβαίνει το φτωχό μυαλό μου είναι πως υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα,καλό κουράγιο στους τεχνικούς της εταιρείας.Εντωμεταξύ ας απολαύσουμε ένα ευχάριστο διάλειμμα από τα αλλεπάλληλα event
     
    Αρέσει στους nana και martha72.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Εσύ δηλαδή αυτό κατάλαβες από τις ανακοινώσεις? Καταρχήν να σου πω ότι το δρώμενο Άσσοι είχε προγραμματιστεί εδώ και 3 μήνες και ειχε ανακοινωθεί εδώ στο φόρουμ στα τέλη του Οκτωβρίου. Εκτός και αν πιστεύεις ότι έχουμε μαντικές ικανότητες και είχαμε μαντέψει την κονσέρβα και την ανακοινώσαμε 1 μήνα πριν.

    Αντί να καταναλώνεσαι σε αυθαίρετα συμπέρασματα θα σου πρότεινα να διαβάσεις προσεκτικά τις ανακοινώσεις και να μάθεις τους λόγους αναβολής του κάθε δρώμενου ξεχωριστα.
     
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Παιδιά εδω θα διαφωνήσω με όσους επικρίνουν την εταιρεία για το θερισμα και το χάσιμο των αναδυομένων...ειδικά οι παλιότεροι αλλα και οι πιο νέοι, ξέρουμε οτι πριν θερίσουμε, κοιτάμε το ρολόι... είναι η πρώτη ενέργεια οταν ξεκινάει ενα δρώμενο.. ας γίνει πλέον συνήθεια σε όλους...
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, nana, sofiapao76 και 2 σε άλλους.
  4. irinigr

    irinigr Νέος ειδικός

    Πράγματι βρίσκω αναφορά στις 9/11 στην ανακοίνωση για το διακοσμητικό Σιλό στους Άσσους V,οπότε Mea Culpa,όχι κονσέρβα,ίσως έκτακτη συμμετοχή.Θα μου επιτρέψεις όμως,δύο αναβολές στα καπάκια κάτι λέει
     
  5. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλη την παρέα, χρόνια πολλά στις εορτάζουσες, εύχομαι υγεία και καλούς ανθρώπους γύρω σας, να σας χαιρόμαστε και να σας χαίρονται οι δικοί σας άνθρωποι.
    Παρατηρώ ένα εχθρικό κλίμα, μια αντιπαράθεση και προσωπική μου άποψη χωρίς σοβαρό λόγο, γιατί έχουμε γίνει έτσι; Γιατί βρίσκουμε πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει. Τα τεχνικά προβλήματα συμβαίνουν σε όλους μας, δεν καταλαβαίνω τον λόγο που υπάρχει αυτή η γκρίνια. Δηλαδή εσείς στους υπολογιστές σας δεν έχετε τεχνικά θέματα; Σε όλους μας συμβαίνουν, είτε απλά, είτε ζόρικα. Μη δημιουργούμε κλίμα άσχημο χωρίς λόγο, εντάξει χάσαμε βοηθούς ναι όλοι χάσαμε, χάσαμε ίσως χρόνο, κι αυτό έγινε, αλλά μη τα βάζουμε με ανθρώπους που ΔΕΝ φταίνε. Δεν φταίνε οι συντονιστές για ότι συμβαίνει στο παιχνίδι. Ούτε και οι τεχνικοί φταίνε, αυτά συμβαίνουν σε όλους μας. Υπομονή όμως, γιατί τα νεύρα μας είναι σε δύσκολο σημείο και ξεσπάμε εκεί που δεν πρέπει... Καλή συνέχεια σε όλους
     
    Αρέσει σε martha72, georgios_2_, nana και 29 σε άλλους.
  6. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα σε όλους!
    Τελικά δεν ξέρουμε πότε θα αρχίσει το δρώμενο! (βγήκε επίσημη ανακοίνωση)
    Εγώ θα πρότεινα να αναβληθεί δια παντός και να προετοιμαστεί η εταιρεία για το δρώμενο θερισμού.

    Οι δε αναβαθμίσεις του Σιλό που θα παίρναμε, είτε να μπουν σε επόμενο δρώμενο, ή -που είναι και το καλύτερο- να μας δοθούν με μπόνους κωδικό σαν αποζημίωση για την αναστάτωση.
    Ελπίζω η εταιρεία να αποφασίσει με γνώμονα το καλύτερο για τους παίχτες!
     
    Αρέσει σε jiorgos, fisherman65, Marinaloren και 17 σε άλλους.
  7. rixainrempite

    rixainrempite Έμπειρος

    Ήρθε και το, "σήμερα στις 12,00μμ", για την νέα ανακοίνωση της εταιρείας, σχετικά με το τι θα γίνει στο δρώμενο που βρίσκεται σε αναμονή εκκίνησης.
    Φίλες και φίλοι, το να παρουσιασθούν κάποια τεχνικά προβλήματα στο παιχνίδι και να μην μπορούν οι τεχνικοί τους να τα επιλύσουν άμεσα, είναι φυσιολογικό και κατανοητό. Συμβαίνουν αυτά. Έχω διαβάσει όλες τις ανακοινώσεις της εταιρείας και προσωπικά, εκτιμώ κατά πολύ την χθεσινή τελευταία ανακοίνωση της, που μας παρέπεμπε για νέα ενημέρωση στο, σήμερα στις 12:00μμ. Η σημερινή της όμως, δεν με ενθουσίασε καθόλου. Και πως να με ενθουσιάσει δηλαδή όταν μου λέει, στήσου στο φόρουμ συνέχεια κι έχε το νου σου για την ανακοίνωση που πρόκειται να αναρτήσω σχετικά με τη έναρξη του δρώμενου, αλλά δεν ξέρω το πότε θα γίνει αυτό.
    Αν στο δρώμενο δεν υπήρχαν οι αναβαθμίσεις του Σιλό, ούτε που θα με ενδιέφερε. Στο σημείο αυτό, θα συμφωνήσω με την πρόταση της συμπαίκτριας Nantia123. Δώστε ως αποζημίωση τις αναβαθμίσεις του Σιλό και ξεκινήστε το όποτε θέλετε.
     
    Αρέσει σε Lina123, αμφιθεα, jiorgos και 11 σε άλλους.
  8. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  9. sofaki1968

    sofaki1968 Μόνιμος στο φόρουμ

    Εμένα η απορία μου είναι η εξής:
    Το δρώμενο αρχικά ήταν να ξεκινήσει στις 24/11 στις 15,00 και να τελειώσει στις 30/11 στις 23,00 και είχαμε 6 μέρες και 8 ώρες στη διάθεσή μας. Τελικά ξεκινάει αύριο 26/11 στις 11,00 (δηλαδή 2 μέρες μετά) και τελειώνει την 01/12 στις 23,00 (δηλαδή μία μόνο μέρα μετά).

    Δεν χάνουμε μία μέρα έτσι? Γιατί το ότι ξεκινάει στις 11,00 δε μου λέει κάτι εφ'όσον εγώ και υποθέτω και οι περισσότεροι δουλεύουμε... και οι 4 αυτές ώρες είναι χαμένες... Ας τελείωνε στις 02/12 στις 15,00 τουλάχιστον... να έχουμε 6 ολόκληρες μέρες όπως αρχικά είχε δοθεί.
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Είναι ήδη υπό εξέταση η διάρκεια του δρώμενου, οπότε κάντε λίγο υπομονή.
     
    Αρέσει στους -sia1971- και vagelis1968.
  11. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα.
    Επιτέλους το πρόβλημα λύθηκε!
    Βέβαια, το δρώμενο μειώθηκε κατά μια μέρα. Αναλογικά θα έπρεπε να μειωθούν και οι απαιτήσεις πχ ο κουβάς με ζάρια να χρειάζεται 130 δόξα παίκτη και 8 αναδευτήρες ή να μας δοθούν 10 κουβάδες με ζάρια δώρο!
    Για να δούμε τι θα περιέχει ο μπόνους κωδικός...
    ΥΓ. Όσο έγραφα ανάρτησε η Snorkel την παραπάνω απάντηση. Ας ελπίσουμε για το καλύτερο!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, jimthrilosgate7, -sia1971- και 5 σε άλλους.
  12. steliosgrevena

    steliosgrevena Ανερχόμενος συντάκτης

    μια λογικη κατα την γνωμη μου λυση για να σταματησει και η δικαιολογημενη γκρινια για τους βοηθους θα ηταν να ξαναμπει για λιγο το δρωμενο με τους βοηθους στη μιση τιμη
     
    Αρέσει στους martha72, -sia1971-, thena και σε ακόμα ένα άτομο.
  13. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Γεια χαρα σε ολους....τελικα αρχιζει στις 26/11 στισ 11 το πρωι και τελειωνει στις 2/12 στις 11 το βραδυ....
    ελπιζω ολα να πανε καλα κ να μην εχουμε αλλη καθυστερηση:)
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, Marinaloren και 5 σε άλλους.
  14. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    ελπίζω σκ να έχουμε γεννητούρια ως συνήθως , καθως <<Μικρές πιθανότητες να λάβετε τυχερό ζάρι απο τις εκτροφές>> αυτό θα είναι ουσιαστική βοήθεια...
     
    Αρέσει σε Lina123, aggellll, martha72 και 6 σε άλλους.
  15. μαρω69

    μαρω69 Έμπειρος

    Έβαλα 30 εκτροφές και μου έδωσαν 1 ζάρι. Ποσοστό 3,33% ....πολύ μικρό ...δεν ξέρω αν αξίζει να κάνει κανείς εκτροφές για τα ζάρια...
     
    Αρέσει σε Lina123, -sia1971-, GEPPO1 και 4 σε άλλους.
  16. nota.dim1802

    nota.dim1802 Προχωρημένος

    έβαλα 128 εκτροφές και πήρα 24 ζάρια.....δεν νομίζω και εγώ να συνεχίσω τις εκτροφές, εκτός αν μπουν γεννητούρια το σαβ/κυριακο.
     
    Αρέσει στους Lina123, -sia1971-, GEPPO1 και σε ακόμα ένα άτομο.
  17. .FARMERAMA010.

    .FARMERAMA010. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους
    Δόθηκε bonus κωδικός DICEDELAY και ισχύει από τώρα μέχρι 28-11-21 στις 23:59
     
    Αρέσει σε skareleni, thena, Lina123 και 7 σε άλλους.
  18. xaidi

    xaidi Ανερχόμενος

    Καλησπέρα! εγω με 16 εκτροφές πήρα 4 ζάρια! δηλαδή 1 ζάρι κάθε 4 εκτροφές! στην προηγούμενη ανάρτηση στις 128 εκτροφές πήρε 1 καθε 5 εκτροφές περίπου!
     
    Αρέσει στους aggellll, -sia1971- και GEPPO1.
  19. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    παιδια, γράφει καπου την αντιστοιχία αστερονομισμάτων και πόντων? έψαξα να το βρω αλλά δεν το ειδα πουθενα... μήπως γκαβώθηκα???
     
    Αρέσει στους -sia1971- και elenigri.
  20. elenigri

    elenigri Εξαιρετικό ταλέντο

    κελυ αστερονομισματα περνεις 20 σε κάθε παιχνίδι άσχετα με τους πόντους
     
    Αρέσει στους Lina123 και -sia1971-.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.