Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Άσσοι 6

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 2/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. antonispap

    antonispap Αρχάριος στο φόρουμ

    Ευχαριστω πολθ!!!δεν ειχα μπει στο καταστημα ...Τωρα αξιζει πιο πολυ να το παλεψεις!!!
     
    Αρέσει σε Lina123, soyla74, martha72 και 2 σε άλλους.
  2. ΔΗΜΗΤΡΗΣ22

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ22 Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημερα σε ολη την αγροτοπαρεα. Δοκιμασα σημερα ξεκινωντας με 30 εκτροφες για να δω ποσα ζαρια θα μου δωσει. Το αποτελεσμα ηταν 1/3. Για 30 εκτροφες πηρα 10 τυχερα ζαρια. Συνεχιζω με αλλες 50 εκτροφες.....Μολις τελειωσαν και πηρα αλλα 14....Συμπερασμα....1/3, περιπου.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/3/21
    Αρέσει σε Lina123, soyla74, vagelis1968 και 2 σε άλλους.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    κάνω όσες περισσότερες εκτροφές μπορώ... μόνο έτσι νομίζω οτι υπάρχει ελπίδα.. τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά... δοκιμάστε με 100 εκτροφές να δείτε... εγώ θα συνεχίσω με τουλάχιστον 300 εκτροφές για σήμερα....

    μάζεψα 122 ζάρια απο 350-400 εκτροφές.. πολύ καλό ποσοστό... τα 65 θα τα χρησιμοποιήσω για την αριστερή μπάρα οπότε με 5200 φυτά την τελειώνω, και τα υπόλοιπα για τα πικολάκια... αν μαζέψω κι άλλη σ τροφή γιατί μου τελείωσε, ίσως συνεχίσω τις εκτροφές...
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/3/21
    Αρέσει σε skias10, Lina123, sofiapao76 και 7 σε άλλους.
  4. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    καλησπέρα κι από μένα έκανα 2 σετ εκτοφών (132) κ πήρα 28+32=60 τυχερά ζάρια, δεν τα λες κι άσχημα. Στη δεξιά μπάρα με 28 παιχνίδια 4000 πόντοι!!! Τα πικολάκια έρχισαν να φαίνονται στον ορίζοντα. Ευχαριστούμε τους συντονιστές που μεταφέρουν τα παράπονά μας στην εταιρία κ κάνουν τη ζωή μας πιο εύκολη. Καλή συνέχεια σε όλους!!!!
     
    Αρέσει σε Lina123, maria_palou, sofiapao76 και 3 σε άλλους.
  5. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλησπερα κι απο μενα.Καλη Τσικνοπεμπτη σε ολους !!!
    Εβαλα στις πρωτες 132 θεσεις εκτροφες και πηρα 29 ζαρια και στις 132 επομενες πηρα 34.
    Συνεχιζω με τα γεννητουρια γιατι ειναι ενας καλος τροπος να φτασουμε στο στοχο μας ,που ειναι τα πικολακια.
    Φιλικα Βικυ :inlove:
     
    Αρέσει σε Lina123, maria_palou, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  6. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    [​IMG]καλησπερα σε ολουςςςςς!!!!!!! τελος με το ιβεντ !!!!!!χαλαλησα γυρους απ'το ροδανι μου ετυχαν στη σειρα 4 μπονους 100 τοις 100 και ενα 200 τοις εκατο συν 2 συν ενα φυτα!!!!!!ενεργοποιησα και τον τζακ που εχω κερδισει απο πικολο του ημερολογιου και τον φυλαω σαν τα ματια μου !!!!!!σουπερ λιπασμα οχι πολυ γιατι τα μπονους μου εδιναν πολλα φυτα!!!!!!!και τελος οσο για τα παιχνιδια τα πηγα αρκετα καλα αφου εχω κανει εξασκηση στο παιχνιδι yahtzee που εχω βρει στο ιντερνετ στα δωρεαν παιχνιδια και το εχω λατρεψει,οποτε οι απωλειες στα νουμερα ελαχιστες...εκανα και εκτροφες περιπου 1000 σουπερ τροφες χαλασα οποτε πηρα αρκετα ζαρια και οι πιθανοτητες ειναι οπως τα λετε παιδια το 1|3 ο!!!!ομως με συμφερε αρκετα να χαλασω σουπερ τροφη γιατι ειχε εκτος απο εκτροφες και φασολοφλουρια!!!!οποτε τα παιχνιδια που εφτιαξα διπλασιαστηκαν!!!!!!!Να ειστε ολοι καλα χρονια πολλα σε ολουςς ........ελπιζω να τσικνισατε...το ξερω ειναι διαφορετικα αλλα ας ειμαστε αισιοδοξοι και να γελαμε.......υγεια σε ολους ευχομαι!!!!!!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/3/21
    Αρέσει σε smacsyl, jiorgos, ΝΕΦΕΛΗ9 και 19 σε άλλους.
  7. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    γεια χαρα σε ολους
    θα ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι καλυτεροσ τροπος να παιξεις τα ζαρια ? δηλαδη εσεις τι κανετε να εχετε περισσοτερες καλες πιθανοτητες γιατι εγω ειμαι κατσικοποδαρη , αλλα κραταω αλλα μου βγαζει μετα κ δεν βοηθαει...:wuerg:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, GEPPO1, Lina123 και 3 σε άλλους.
  8. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Όποτε θέλεις τον ενεργοποιείς και πως γίνεται? εάν έχεις το χρόνο να μου απαντήσεις...
    Νομίζω εξαρτάτε καθαρά στη τύχη.Όπως το λες ,άλλα περιμένεις κι άλλα έρχονται.Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει στους vagelis1968, Lina123, soyla74 και σε ακόμα ένα άτομο.
  9. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    [​IMG] Καλησπέρα και από εμένα..:inlove:
    Όπως είπε και έπραξε η φίλτατη σούλα παρομοίως και εγώ εκινήθην στα ίδια μονοπάτια.:p
    Συγκεκριμένα καταναλώθηκαν κυρίως τζακ με δώρα και πάρτι γύροι για μπόνους φυτών,ενώ παράλληλα ξόδεψα και χίλιες σούπερ τροφές περίπου,για να εκμεταλλευτώ και τα φασουλοφλουριά.:p;)
    Σούπερ λίπασμα δεν χρησιμοποίησα πολύ(200-300) και αυτό γιατί τα μπόνους ήταν επαρκή για να τελειώσω.
    Τώρα πάω χαλαρά να αδειάσω το κατάστημα.:wuerg:
    Ηρεμία και γαλήνη επικρατεί, αφού τα πίκολο πήρα στο πι και φιxD
    Και στα δικά σας.:inlove::inlove:
    Υ.Γ:Μην βλέπετε εμάς τους μανιακούς που τελειώσαμε τώρα,έχουμε άλλες 120 ώρες!8)
    Βουρ για τα πίκολο συναγρότες!:D

    Σου απαντάω εγώ αν και το ίδιο θα πει και η κ.Σούλα
    Τον τζακ με δώρα τον ενεργοποιείς πάντα χειροκίνητα οπότε χρειαστείς και έχει 20 χρήσεις...Δίνει +2 για τα φυτά και ανήκει στην κατηγορία των διακοσμητικών που δεν μαζεύονται με θεριστική μηχανή αυτόματα εκτός αν πατήσεις το κουμπί για τα ειδικά διακοσμητικά με το σκουφάκι!:music:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/3/21
    Αρέσει σε jiorgos, ΝΕΦΕΛΗ9, vagelis1968 και 11 σε άλλους.
  10. Anna197010

    Anna197010 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα και καλη χωνεψη για οσους το Τσικνησαν.Συγχαρητηρια στους 2 συναγροτες που το τελειωσαν.Η εκπληξη μου δεν ειναι τα φυτα, οντως μπορουν να βγουν το θεμα ειναι οτι τελειωσαν την δεξια μπαρα που σημαινει οτι επιαναν ενα μεσο ορο 250 συν.Για μενα αυτο ειναι ονειρο θερινης νυχτος και πιστευω για πολλους.Προσωπικα το δρωμενο αυτο σημαινει 1) Τυχη και 2) να ξερεις τον μηχανισμο των ζαριων και αυτου του ειδους παιχνιδιων.Καλο βραδυ και του χρονου σε φιλικα σπιτια.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, skias10, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR


    Επειδή οι πιθανότητες ήταν ανύπαρκτες, κάποιο συμπαίκτες σου τελείωσαν το δρώμενο σε λιγότερο από 24 ώρες.
    Φαντάσου δηλαδή να ήταν και μικρές όπως τονίσαμε. ;)


    Κολλάει στο οτι βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα πριν καν περιμένεις να δεις αν όντως έχεις δίκιο.
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  12. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλησπερα θενα!!!προσπαθησε να κανεις εξασκηση στο yahtzee στο ιντερνετ θα δεις οτι ειναι ευκολο μολις το καταλαβεις!!!!!και θα μαθεις ολους τους συνδιασμους ωστε θα βρεις και τους καταληλοτερους!!!
    χειροκινητα τον ενεργοποιω γ'αυτο και οι χρησεις του ειναι ελεγχομενες και το ενεργοποιεις εσυ οποτε το θεωρεις απαραιτητο.....το μονο που προσεχεις ειναι να μην τον διαγραψεις τον τζακ γιατι θα χασει τις χρησεις του .....γάυτο και γω δεν τον εχω ποτε με διακοσμητικα που προκεται να διαγραψω..αλλα σου απαντησε παρα πολυ σωστα ο κ.δημητρης!!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/3/21
    Αρέσει σε jimthrilosgate7, vagelis1968, αμφιθεα και 6 σε άλλους.
  13. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σε όλους. soyla74 κ γω αυτόν τον τζακ τον βλέπω κ ..λιώνω. Έχουν απομείνει 7 χρήσεις κ δεν θέλω με τίποτα να τελειώσουν γι αυτό κ τον ενεργοποιώ σε πολύ ιδιαίτερες περιπτώσεις. Το δυσάρεστο είναι ότι με τα κουτιά μπόνους δεν στάθηκα τόσο τυχερή αφού κατά 99% μου δίνουν ΠΕ ηη μπόνους δέντρων κ σταύλων, ηη διαμαντένια θέση. Μπράβο σου που όλα σου πήγαν τέλεια. Πάντα τέτοια. Καλό βράδυ κ καλή τύχη κ επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, soyla74 και 3 σε άλλους.
  14. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    [​IMG]το πρωτο πικολακι!!!!!
     
    Αρέσει σε μαρω69, vagelis1968, αμφιθεα και 7 σε άλλους.
  15. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ναι σωστά υπάρχει και αυτή η επιλογή που ξέχασα εντελώς...ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγχαρητήρια για τα επιτεύγματα σας!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, Lina123 και 3 σε άλλους.
  16. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    είναι βέβαια τύχη αλλά είναι και πιθανότητες, το παιχνίδι είναι σαν την πόκα... εγω προσωπικά συνήθως κυνηγαω το φουλ δηλαδή 3 ιδια και 2 ιδια συνολο 5.. κρατάω οτι διπλό ή τριπλο μου έρθει και παίζω τα υπόλοιπα.. συνήθως πετυχαίνει ή έρχονται τετραπλά 4 ίδια δηλαδή... βέβαια αν έχεις 4 συνεχόμενα πχ 3,4,5,6 παίζεις το ένα ζάρι μήπως σου έρθει το 2, επίσης και αν έχεις πχ, 1,2,4,5 ψάχνεις για το 3.. βέβαια η τύχη παίζει μεγάλο ρόλο όπως σε όλα τα παιχνίδια.. ελπίζω να σε βοήθησα.. καλό βράδυ σ όλους και του χρόνου να είμαστε καλά να τσικνίσουμε πιο όμορφα... μπράβο στα παιδια΄που το τελείωσαν .... ζηλευωωωω και μην ξεχνάτε τα 2 πίκολο απο το μαγαζί
     
    Αρέσει σε Marinaloren, vagelis1968, xristos-ale3andros και 10 σε άλλους.
  17. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    δεν επαιξαν μονο τα 65 παιχνιδια ,επαιξαν πανω απο 200,ετσι βγαινει η δεξια μπαρα....
     
    Αρέσει σε soyla74, Lina123, .sofaki. και 4 σε άλλους.
  18. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    εγω μπορει να μην ξερω πως φωτογραφιζουν την φαρμα ωστε να σας δειξω το αποτελεσμα απλα σας ενημερωνω οτι τελειωσα το ιβεντ πολλες σ-τροφεσς σ-λιπασματα και εναεριοι χρησιμοποιηθηκαν +καποια μπονους απο το ροδανι καλη συνεχεια σε ολους!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε nota.dim1802, soyla74, maria_palou και 10 σε άλλους.
  19. Anna197010

    Anna197010 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Εγω δεν αναφερθηκα στα 209 και 214 παχνιδια που επαιξαν.απλα ειπα οτι ειναι πολυ καλοι γνωστες του παιχνιδιου για να μπορουν με μεσο ορο 100 συν ( βασει των παιχνιδιων)να βγαλουν τη δεξια στηλη.Εγω θελω πχ απο το 9 για να παω στο 10 4-5 ριψεις ζαριων.Εχω παιξει 23 φορες ειμαι στο νο 6 και βλεπω αλλα 70 να καθονται γιατι δεν εχω ιδεα πως να ξεφυγω απο το 40 η 60 ποντους.Φυσικα προσπαθησαν καποιοι συναγροτες να βοηθησουν αλλα οταν δεν το εχεις..... και ειναι το μοναδικο ιβεντ που μου στραβωνει.
     
    Αρέσει σε αγροτισσα., soyla74, Lina123 και 2 σε άλλους.
  20. boykitsa68

    boykitsa68 Νέος ειδικός

    Επιτέλους, τέλος της δεξιάς μπάρας. Κόστος 1318στ, 600ζωζώ, 600 σλ, δύο μπόνους +2 κ το +1 από τις μάρκες. 199 παιχνίδια κ 25.210 πόντους. Και αναγκάστηκα να ξυπνήσω κ τον Τζάκ, ωω ναι, έκλαψε λίγο αλλά..ήρθε ο κακομοίρης. Καλή συνέχεια φίλοι μου!!
     
    Αρέσει σε vagelis1968, .sofaki., gtrullis και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.