Feedback Συζήτηση για το δρώμενο Άσσοι 6

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 2/3/21.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!
    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις σας για το δρώμενο
    Άσσοι 6

    [​IMG]
    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται. Θα πρέπει να γίνονται στις κατάλληλες

    ενότητες για βοήθεια.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Άσσοι-6.31225/
    Μπορείτε να διαβάσετε τις συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/threads/Άσσοι-6.31224/
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]
    Η ομάδα του Farmerama
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/3/21
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  2. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα ...σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου ,φυτά κι αναδυόμενα λαμβάνουμε μόνο από τη βασική έκταση! xD
    Οι υπολογισμοί έγιναν βάση χαριτολογίας και όχι ειρωνίας.... καλή επιτυχία!
     
    Αρέσει σε ολγα1112, -sia1971-, jimixatz και 4 σε άλλους.
  3. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Καλημέρα!!!
    Εγώ να κάνω μία ερώτηση γτ δεν έχω καταλάβει ακριβώς. Υπάρχει το κατάστημα του δρώμενου με αστερονομίσματα...
    Αυτά από που τα παίρνουμε γτ δεν βλέπω πουθενά να γράφει κάτι ή εγώ διαβάζω ότι θέλω:p
     
    Αρέσει στον/ην -sia1971-.
  4. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Προφανώς το δεύτερο!
    upload_2021-3-2_12-45-26.png
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και Lina123.
  5. Lina123

    Lina123 Εξαιρετικό ταλέντο

    Έχεις δίκιο, μάλλον πίνω πολλούς καφέδες στην αναμονή:p
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και -sia1971-.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλό απόγευμα στην παρέα.. λοιπόν για να ολοκληρώσουμε τα 65 παιχνίδια της αριστερής μπάρας θέλουμε 10.400φυτά και 650 αναδυόμενα αν παίξουμε με Κουβά με ζάρια 1...αν βέβαια υπάρχει έκρηξη γεννήσεων θα δοκιμάσω την τύχη μου μήπως βρω τυχερά ζάρια και μειώσω την ποσότητα στο μισό.. για την δεξιά μπάρα απλά κάνουμε προσευχές και όπου φθάσουμε:p.. το παιχνίδι γνωστό και εύκολο σαν μηχανισμός... η ποσότητα των φυτών τεράστια για μία μόνο έκταση αν κυνηγήσουμε και την δεξιά μπάρα... όμως τα δώρα στην δεξιά μπάρα είναι καταπληκτικά καθώς και τα δώρα του καταστήματος... όσο για τα δωρα της αριστερής μπάρας προσωπικά είναι εντελώς αδιάφορα εφόσον είναι περιορισμένης χρήσεως όταν με μπόνους και βιοτεχνικά μπορώ να πάρω τα ίδια αποτελέσματα.. βέβαια αν ήταν μόνιμα θα είχαν άλλη αξία, αλλά δυστυχώς δεν είναι... όπως και να χει θα παίξω μέχρι τελικής πτώσεως για τα πίκολο και τα υπόλοιπα καλούδια.. καλή διασκέδαση σε όλους...
     
    Αρέσει σε maria_palou, thena, dafni_mat και 16 σε άλλους.
  7. olga-tse62

    olga-tse62 Γνώστης του φόρουμ

    τι ειναι τα τυχερα ζαρια και που τα βρισκεις?
     
    Αρέσει σε Lina123, maria_palou, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  8. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Λεει στις σ. ε οτι μπορει να λαβεις πολυ σπανια απο τις εκτροφες ζησε μαη μου
     
    Αρέσει σε Lina123, maria_palou, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  9. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Οι συχνές ερωτήσεις λένε μικρές πιθανότητες, όχι σπάνιες! ;)
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και -sia1971-.
  10. vagelis1968

    vagelis1968 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα στην παρέα προβλέπω να γίνεται ''μάχη '' πάλι. Το δέλεαρ είναι το πίκολο το 1ο απαιτεί 18225 πόντους δια 130 μ.ο. τον κάθε κουβά θέλουμε περίπου 144 κουβάδες-παιχνίδια επί 160 φυτά ίσον 23040 φυτά κ 1440 αναδυόμενα!!!!!!! Θα φάει η μύγα σίδερο. Άρα πολλά θα εξαρτηθούν απ'το τυχερό ζάρι των εκτροφών. Καλή τύχη λοιπόν!!!!
     
    Αρέσει σε αγροτισσα., -sia1971-, Lina123 και 8 σε άλλους.
  11. smaro94

    smaro94 Δούκας του φόρουμ

    Ναι καλα δεν ειναι Γιαννης ειναι ΓιαννακηςxD
     
    Αρέσει στους kadim65, Lina123 και αμφιθεα.
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Όποιος βιάζεται σκοντάφτει ;)
     
  13. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Αλλα λογια ν'αγαπιομαστε ;).Με τις λεξεις παιζουμε ωρες ωρες .Σε παλαιοτερα ποστ καποια αναδυωμενα εχουν αναφερθει ως σπανια επειδη εχουν μικρες πιθανοτητες αναδυσης.Οπως και να εχει για εμας ειναι το ιδιο.Καλη επιτυχια στους κυνηγους ...πικολοxD.
     
    Αρέσει σε Lina123, martha72, maria_palou και 3 σε άλλους.
  14. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Καλό θα είναι να περιμένετε πριν να κρίνετε. ;) Και πάλι τονίζω πως διαφορετική σημασία έχει το "σπάνιο" απο το "μικρό".
    Εξάλλου κάθε εκτροφή θα δίνει ένα απο τα δυο αναδυόμενα, οπότε πάλι κερδισμένοι θα βγείτε.
     
  15. smacsyl

    smacsyl Άρχων του φόρουμ

    Προσωπικα δεν εκρινα και ουτε προκειται αφου τα μετρα και τα σταθμα ειναι ιδια για ολους τους παικτες .Μια παρατηρηση εκανα και αυτη με χιουμοριστικη διαθεση η πειραγματος αν θες.
    Ετσι κ αλλιως στα δρωμενα σπερνοθερισματος βασιζομαι (οπως ολοι νομιζω)κυριως στα τσατνι μιας και εσεις οι ιδιοι εχετε αναφερει οτι πλεον ο ζητουμενος αριθμος φυτων ενος δρωμενου υπολογιζεται και απο τους προγραμματιστες ετσι.

    Ναι, ετσι οπως το θετεις συμφωνω αλλα το "σπανιο" με το "μικρη πιθανοτητα" (οχι σκετο 'μικρο") ουσιαστικα ειναι συννωνυμο και δεν μας μπερδεψε η συμπαικτρια και προσωπικα ουτε με αποθαρυνε να προσπαθησω στις εκτροφες απο τη στιγμη που εχω σουπερ τροφες και μου χρειαζονται και καποια συγκεκριμενα ζωακια:).Εφοσον μπουν εκτροφες φυσικα.
    Τωρα αν ερθει καποιο μπονους που βοηθαει ,ειτε απο το ροδανι ειτε απο εκτροφες ειτε απο οπου αλλου, καλοδεχουμενο παντα.
     
    Αρέσει σε αγροτισσα., Lina123, maruli1357 και 4 σε άλλους.
  16. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Σε λίγες ημέρες έχουμε νέα εκτροφή σαλαμάνδρας...οπότε μάλλον θα μας χρειαστούν αρκετές σ.τροφές...αλλά θα δοκιμάσουμε τη τύχη μας
    Ένα ευχαριστώ για τους υπολογισμούς μου δε δέχτηκα ντροπή xDxDxD
     
    Αρέσει σε Lina123, αμφιθεα, Megas_kokoriko και 2 σε άλλους.
  17. Megas_kokoriko

    Megas_kokoriko Δούκας του φόρουμ

    Άντε τώρα να συγκρατηθείς... εδώ να εκτροφές ή όταν έρθει η σαλαμάντρα; ... είναι και τα πίκολι (πληθυντικός του πίκολο)...
     
    Αρέσει σε αγροτισσα., Lina123, maria_palou και 2 σε άλλους.
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

  19. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    χαχαχ έγραψες κοκορικο χαχαχ το πίκολο ... τα πίκολι

    ουφφφφ ευτυχώς πριν μαζέψω είχα εμπνευση και κοίταξα το ρολογακι... συμβαίνουν αυτά... όλα στο παιχνίδι είναι.. θα περιμένουμε..
     
    Αρέσει σε vagelis1968, αμφιθεα, martha72 και 2 σε άλλους.
  20. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλησπερα στην αγροτοπαρεα! εγω προσωπικα θα ασχοληθω με το δρωμενο μονο για το ενα πικολο απο το καταστημα με τα αστερονομισματα! τα διακοσμιτικα που δινει μου ειναι παντελως αδιαφορα γιατι ακομα και για μενα που ειμαι 224 επιπεδο τα θεωρω πολυ φτωχα σε π.ε !καλη επιτυχια σε οσους ασχοληθουν μεχρι τελους!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.