Συζήτηση για το "Πάμε για ψάρεμα "

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 26/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. antigonis_farm

    antigonis_farm Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    γεια σας!!!νομιζω οτι παιζω εντελως μηχανικα απο συνηθεια θα πω.εχω πολυ καλο αποτελεσμα με κλασικο δολωμα! πηρα τη φασολια κ χαρτοταληρα κ ποντους κ διακοσμητικο!!
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, xristos-ale3andros, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  2. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    ειπα να ακολουθησω και εγω το ρευμα των πολλών που θέλουν κοτέτσια για φτερα.εβαλα λοιπον κοτέτσια αλλα τζίφος τα μαζεψα 2 φορες και δεν μου εδωσαν ουτε 1 φτερο!!!πρεπει να φυσσάει πολύ στην φάρμα μου με αποτελεσμα να μην μένουν τα φτερα ...δεν εξηγείτε αλλιώς!!!
     
    Αρέσει σε .eugenaki., SofiaXnd, verybadfarmer και 9 σε άλλους.
  3. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    παιδια αν θέλετε φτερά λέω να δοκιμάσετε με γαλοπούλες!!! τώρα που είπα φτέρα πάω να δώσω δώρα πάλι ξεχάστηκα χαχα
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, SofiaXnd, xristos-ale3andros και 4 σε άλλους.
  4. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    επιτελους τελειωσα με τα αναδυομενα:
    [​IMG] :p:p(ενα μπερδεματακι μερικων δευτερολεπτων)

    εγω σε λιγο τελειωνω με τα σκουλικια και αρχιζω με σταυλους που θα μαζευω 2 φορες την ημερα!

    εγω δωσει 18 εκλεκτα στα οποια πηρα:
    7 μ.σ.
    7 μ.δ.
    60.000 πε
    2 καλυτεροι φιλοι
    8 σλ
    8 στ
    αυτα θυμαμαι.

    θα συμφωνησω πως ειναι λιγο βαρετο αλλα τουλαχιστον δεν θελει φυτα γιατι το ειχα βαρεθει λιγο.
    αν ηταν παντως τα αναδυομενα απο παντου και τα δυο θα ηταν το καλυτερο εβεντ των εποχων.8)

    υ.γ. μ΄αρεσε που αγχωνωμασταν για τα μηχ. εξαρτηματα και τωα εχω 300 πιο πολλα απο πριν.:)

    Καλη Συνεχεια σε ολους και καλα ψαρια !!!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, heavymetal7, Stefoulini και 8 σε άλλους.
  5. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    τίποτα δεν γίνεται μετά από ατελειωτες ώρες ,έγιναν οι στάβλοι και το μόνο που έκανα ήταν 3 κλασσικά και ευτυχώς πήρα το 1 διακοσμητικό και 250 .000 ΠΕ του νησιού . πάντως μην προσπαθείτε με τα κοτέτσια ,εμένα ούτε τα ροζ κοτέτσια μου δεν μου δίνουν φτερά
    καληνύχτα σε όλους
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, verybadfarmer, xristos-ale3andros και 5 σε άλλους.
  6. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    δυστυχως το εβεντ καταντισε ανιαρο και βαρετο. ο ρυθμος των αναδυομενων ειναι απελπιστικος και βαριεμαι να περιμενω με τις ωρες για να παρω 4,5 φτερα. οταν ανακοινωθηκε το εβεντ χαρηκα γιατι πιστευα πως θα ειναι ανταξιο των προηγουμενων. ομως τελικα για μενα ειναι απο τα χειροτερα που εχω παιξει, και αυτο λογω των αναδυομενων. παντως ακομα και τωρα αν θελει η εταιρια μπορει να αυξησει τον ρυθμο για να μπορεσουμε να παιξουμε με λιγο πιο ενθουσιασμο.
    καληνυχτα σε ολους
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, heavymetal7 και 12 σε άλλους.
  7. hacker-3

    hacker-3 Ενεργός συντάκτης

    ενα απο τα χειροτερα εβεντ που εγιναν ποτε! μπορει και το χειρότερο. από πλευράς αναδυόμενων. φτερά. αισθάνομε σαν πριν λιγα χρονια που ψαχναμε να βρουμε τα αναδυομενα εργαλεία-σφυριά και δε βγαίνανε με τίποτα.

    δοκίμασα σταύλους με πάνω από 150 πε και πήρα μόνο 10 φτερά.και κόκκινους σταύλους μαζί. κανένας να μας πεί κανένα κόλπο μπας και βγάλουμε περισσότερα φτερά;;;
    εχω φτιαξει μονο 10 δολοματα μονο απο την ωρα που ξεκινησε και αυτα με το ζορι και απλα δολοματα φυσικα.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, .eugenaki. και 6 σε άλλους.
  8. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    προσοχή: Αν οι δύο κύκλοι συμπίπτουν, δεν είναι απολύτως σίγουρο οτι θα πιάσετε το μεγάλο ψάρι. Απλά θα έχετε πιο πολλές πιθανότητες να το κερδίσετε. ;)αυτό λένε οι συχνές ερωτήσεις. άρα ότι και να κάνουμε με τους κύκλους είναι δώρο άδωρο;),έπαιξα πολλές φόρες και οι κύκλοι δεν είχαν απόκλιση και το ψαράκι ήταν τελευταίας κατηγορίας,τι πρέπει να κάνω άλλο για να κερδίσω κάτι,πόνταρα στα εκλεκτά δολώματα μα τίποτα,πήγα στα άπλα κι εκεί τίποτα xDxDxD,όχι ,όχι,δεν τα παρατάω,άπλα θα περιμένω να μαζέψω όσα δολώματα μπορέσω ακόμη και θα τα βάλω όλα μαζί και ότι βγει .πήγαινα βλέπετε για τις χρυσές πέστροφες άλλα ούτε μια,εκτός από μια για το άνοιγμα της φασολιάς και μετά το τέλος.δεν πειράζει τι να κάνουμε ένα παιχνίδι είναι κι αυτό .να είστε όλοι καλά και να μην το βάζετε κάτω,πάντα υπάρχει ελπίδα:):):).
     
    Αρέσει σε ioanna6929, heavymetal7, natalia_prod72 και 13 σε άλλους.
  9. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    παιδια εγω παιζω με τα απλα δολωματα και νομιζω οτι φερνω καλυτερα αποτελεσματα απο εσας που χαλαλιζετε τα φτερα και τα πουπουλα στα εκλεκτα. εχω παρει την φασολια, τρια 48ωρα κουπονια, 3 τσαντι, 2 γκιπλ δενδρα και διαφορα αλλα μικροτερα. νομιζω οτι πρεπει να δοκιμασετε τα απλα. καληνυχτα
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, SofiaXnd και 6 σε άλλους.
  10. pinelopi55

    pinelopi55 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    οκ...τωρα το ειδα...δεν το ειχα προσεξει , με συγχωρεις.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  11. kitsena

    kitsena Ειδικός του φόρουμ

    Τίποτα και για εμενα . Είμαι ακόμα αισιοδοξη , αλλά μου χαλάνε τη διάθεση τα δολώματα . Μόνο τρία κλασσικά εφτιαξα με το πρωινό μάζεμα και πήρα 22.000 Π.Ε. Ούτε διακοσμητικά , ούτε μυστήρια ... Παρακαλούμε για λίγα αναδιόμενααα ...
    Να βγάλω τους κοκκινο - ροζ στάβλους και τα τζάμπο δέντρα και να βάλω χωράφια;
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 1/7/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, graganta και 2 σε άλλους.
  12. fisherman65

    fisherman65 Βαρόνος του φόρουμ

    Κύριοι της Β.Ρ.
    Είναι γνωστό από τα παλιά χρόνια ότι ψάρεμα χωρίς δόλωμα δεν υπάρχει, εκτός αν έχεις τράτα.
    Άρα για να ψαρέψουμε χρειαζόμαστε δολώματα. Από τη στιγμή που τα δολώματα δεν αναδύονται, καταλαβαίνω ότι πρέπει να τα αγοράσω. Δηλαδή φτιάξατε δρώμενο το οποίο να βγαίνει μόνο με ευρώ.

    Ομολογώ ότι δεν έχω βρει τρόπο αύξησης του ρυθμού των αναδυομένων, αν κ έχω βασική κ ξέφωτο γεμάτα με σταύλους κ μεγάλους (άνω των 200 πε όλοι και οι περισσότεροι άνω των 300) μάλιστα. Αλλά ακόμα και αν είχα τα δολώματα, δεν είναι σίγουρο ότι θα έπαιρνα όλα τα δώρα.
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 1/7/15
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, graganta και 12 σε άλλους.
  13. ingridv

    ingridv Ενεργός συντάκτης

    Θα συμφωνήσω με τον kolokythopitas ότι οι τέλειοι κύκλοι δεν δίνουν και το καλύτερο ψάρι αλλά το χειρότερο στην κατηγορία του. Με το καλύτερο δόλωμα και τον τέλειο κύκλο μου έδωσε το χειρότερο ψάρι και με το άλλο δόλωμα και αρκετή απόκλιση από τον κύκλο πήρα το δεύτερο ψάρι σε αξία όπως και το χρυσό για να μου ανοίξει τη φασολιά. Προσωπικά θα σταματήσω να φτιάχνω ακριβά δολώματα.
    Τα αναδυόμενα φτερά ελάχιστα με 2 χωράφια γεμάτα ζώα που το κάθε ένα δίνει ελάχιστα ΠΕ 120 και άνω.
    Φτιάξαν ένα δρώμενο παρόμοιο με τα άλλα που μας είχαν ξετρελάνει (πασχαλινό - νυχτερίδες). Όμως όσο και αν πασχίζεις για τον τέλειο κύκλο.... ότι θέλουν αυτοι θα μας δώσουν... Και φυσικά τα δώρα από τα προηγούμενα δρώμενα μειωθήκαν κατακόρυφα.
    Κάτι μου λέει ότι αυτό θα είναι σε μόνιμη βάση και θα επαναλαμβάνεται κάθε 2-3 μήνες.
     
    Αρέσει σε ioanna6929, graganta, kitsena και 4 σε άλλους.
  14. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Καλημέρα!
    Έβαλα και μεγάλους σταύλους (έως κόκκινους), που δεν έδιναν όλοι από ένα φτερό, έβαλα και κοτέτσια που είχαν κάπως ικανοποιητικά αποτελέσματα, αλλά πρέπει να είσαι συνέχεια πάνω απ' το παιχνίδι κι εχθές το βράδυ έβαλα απλά γουρουνάκια και αγελάδες με τα οποία και θα συνεχίσω, γιατί με ένα μάζεμα (κι απ' το νησί με ελέφαντες) έφτιαξα 15 κλασικά δολώματα και γίνονται σχετικά γρήγορα (με τη χρήση μπαλίτσας τυριού και γλαστρούλας του έρωτα). Και τώρα που βρήκα φτερά, ξέμεινα από σκουλήκια o_O
    Μέχρι να βρω τη "χρυσή συνταγή" θα έχει τελειώσει το δρώμενο και θα μείνω με το καλάμι στο χέρι xDxDxD
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, graganta και 14 σε άλλους.
  15. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλημέρα και καλό μήνα

    Γνωρίζουμε πολύ καλά οτι η Πατρίδα μας περνάει δύσκολες και ιστορικες στιγμές.
    Ομως θα σας παρακαλέσω να κρατήσουμε αυτή την κατάσταση εκτός φόρουμ.
    Τα τεκταινόμενα στην Ελλαδα δεν έχουν καμία σχέση με το δρώμενο και σας παρακαλώ να προσέχετε τις αναρτήσεις σας

    Σύμφωνα με τους κανόνες, είμαστε υποχρεωμένοι να διαγράφουμε κάθε ανάρτηση με πολιτικό περιεχόμενο.
    Σας παρακαλούμε να σεβαστείτε τους κανόνες.
     
    Αρέσει στους kitsena, ΡΩΞΑΝΗ και kolokythopitas.
  16. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους!
    Διαπιστώνω ότι παρά την ευστοχία, παρά τη συμμετρία και τη "συναστρία"... τα αποτελέσματα του ψαρέματος είναι τελείως τυχαία!
    Με την ίδια ρίψη πετυχαίνω χρυσή πέστροφα ή φόξινο!
    Το δρώμενο είναι κάτι αντίστοιχο με το ροδάνι λοιπόν όπου η τύχη είναι ο μοναδικός παράγων...
    Υπάρχει περίπτωση ν'αλλάξει κάτι στα δεδομένα και να πάρουμε περισσότερα αναδυόμενα;
    Με κατοικίδια παντού, βιοτεχνικά, κόκκινους και ροζ στάβλους, αρκετά χχλ δέντρα, σούπερ χωράφια... Έρχονται με το σταγονόμετρο!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, graganta και 11 σε άλλους.
  17. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Ρε παιδια ταμα θελουν για να βγουν τα διακοσμητικα η μεγαλα ψαρια;;Εγω απο την αρχη τα εχω κανει ολα πρασινα και εχω πετυχει μεσα 21 δολωματα ΜΙΑ χρυση πεστροφα και 3 μοβ πεστροφες!Ε τι αλλο;;;;Κατι να γινει με τα επαθλα, ελα που κανουμε με τα βιας δολωματα να εχουν και καλο αποτελεσμα.:mad:
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, graganta και 2 σε άλλους.
  18. jimixatz

    jimixatz Έμπειρος

    παιδια εχω επιασα εως τωρα μονο τα καλα θα πω 6 πεστροφες και 4 ιριδιζουσες τα αποτελεσματα μεσαια λοιπον 2 μυστιριωδη δενδ. 6 σταυλαρχες και το αυτοκολητο την φασολια και ενα διακοσμητικο και 250000χτ και 250000πε αυτα τωρα τα λαβρακια και οι φοξινοι δεν εδωσαν κατι αξιολογο ταφτερα με το τσιγκελι και τα σκουλικια με το φτυαρι δηλαδη που θα παει αυτη η κατασταση ?
     
  19. pan15200188

    pan15200188 Γνώστης του φόρουμ

    Τι ωραια εκλπηξη και αυτη σημερα το πρωι ετυχα δεν ξερω και γω ποσα π.ε. με μια ψαρια που με περασαν 2 επιπεδα!Επισηε,πηρα και 2 δενδρυλλια μπαχαμι!Και εγω εχω παρατηρησει πως οταν συμπιπτουν απολυτως οι κυκλοι μου δινει το τελευταιο ψαρι,ενω οταν αποκλινουν τα καλα. Θα συμφωνησω με την Geppo τα εκλεκτα δολωματα ειναι πεταμα φτερων και σκουληκιων,παικτε το ολο με απλα.
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, ioanna6929, graganta και 4 σε άλλους.
  20. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    μόλις πήρα το κολάι!!! με το κλασικό! χαχα και τώρα δεν χανω τους κύκλους μου πια!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.