Συζήτηση για το "Πάμε για ψάρεμα "

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 26/6/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    [​IMG] να πω την αληθεια παει δυσκολα το ιβεντ αλλα εχουμε μερες,υπομονη και οτι κερδισουμε
     
    Αρέσει σε psipsi1978, SofiaXnd, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  2. jojoSilver

    jojoSilver Αρχάριος στο φόρουμ

    ;):pΜιαου λατρεύω τα ψαράκια αφού είμαι ένα γατάκι και θέλω βοήθεια με τα σκουλικακια και τα φτερά δεν έχω μαζέψει αρκετα και πονά ποιος είναι ό ποιο γρήγορος τρόπος να τα μαζέψω
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, [stsimpouklis] και 3 σε άλλους.
  3. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    μεχρι τωρα εβαζα τα εκλεκτα αλλα τωρα εβαλα κλασσικο και οι κυκλοι ηταν τελειως αντιθετοι και μου ηρθε ιριδιζουσα:eek:.
    ειχα σχεδιασει να τα κανω ολα εκλκτα αλλα μαλλον θα τα κανω μισα μισα.
    εσεις τι λετε?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, ioanna6929, elenigri και 5 σε άλλους.
  4. jim3215

    jim3215 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    τελικα απογοητευση μεγαλη....τα αναδυομενα νομιζω εχουν προβλημα....εχω γεμισει σταυλους και ενω εχω και θρυλο σχεδον τιποτα απο πουπουλα και η ψαρια περιεργη με τους κυκλους......καλη καρδια και θα δω πως θα παει
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  5. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    Μου αρεσει που ανησυχουσα μη δε μου φτασουν τα γραναζια! Τα γραναζια ηρθαν, τα σκουληκια ερχονται που και που τα φτερα εκαναν φτερααα! :wuerg: Εχω φτιαξει μολις 7 εκλεκτα στο πρωτο 24ωρο και με τους κυκλους να εφαπτονται σχεδον απολυτα πηρα 5 λαβρακια και 2 ιριδιζουσες δηλαδη σε μεταφραση δωρων 22000 χτ και 4 μυστηριωδη....:sleepy: Ευχομαι να ειστε πιο τυχεροι απο εμενα!
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, jimixatz, tempelxanas και 12 σε άλλους.
  6. graganta

    graganta Επιβλέπων του φόρουμ

    Νομίζω μόνο τα αγοράσεις! Όλα τα υπόλοιπα λίγο πιάνουν. Ή να αγοράσεις σ. τροφές και σ. λίπασμα. Λυπάμαι αλλά αυτό το ιβέντ είναι δύσκολο να βγει αλλιώς νομίζω. Εκτός αν είσαι τόόόσο τυχερός! Μόνο ικανότητας δεν είναι , και ναι, μάλλον πρέπει να προσπαθούμε να αποκλίνουν οι κύκλοι! Το άλλο το καλό που το πας; Έπιασα επιτέλους χρυσή [πάντα με κλασσικό], και τι παίρνω; Εκλεκτό δόλωμα που μου δίνει λαβράκι!
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, jimixatz, kolokythopitas και 10 σε άλλους.
  7. evellin

    evellin Μόνιμος στο φόρουμ

    υπαρχει προβλημα με τα αναδυομενα...μεχρι πεντε ψαρεματα ....ολη μερα προσπαθω
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, ioanna6929 και 9 σε άλλους.
  8. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    τελικα το ιβεντ ειναι πολυ βαρετο και αβέβαιο σαν την παραμονη μας στο ευρώ!!
    οι κυκλοι δεν νομιζω πως πρεπει να εφαπτουν !!οσες φορες εφαπτόντουσαν μου εδινε λαβράκι και φόξινο ενώ όταν ήταν πιο προσ το κέντρο μου εδωσε χρυση πέστροφα.
    ας μας ενημερώσει σωστά λοιπόν κάποιος για το πού πρέπει να είναι οι κύκλοι για να πετύχουμε καλή ψαρια!!!
     
    Αρέσει σε jimixatz, sousouradaki, tempelxanas και 16 σε άλλους.
  9. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    παιδια σταματηστε να λετε για την φασολια,ακομα και στισ σ.ε. το γραφει οτι θα την δωσει σε ολουσ απο την αρχη.....τα αλλα τι κανουμε....υπαρχουν πολλοι που αγοραζουν με λεφτα δολωματα και παλι ΙΣΩΣ πετυχουν τα διακοσμητικα....αυτο πωσ το βλεπετε...δικαιο??
    Εγω εβαλα σταυλουσ παντου και παλι τιποτα απο φτερα,ουτε ενα στο ξεφωτο του δασουσ με γαιδουροσταυλουσ κοκκινουσ ροζ και στρουθοκαμηλουσ....ασε που βαριεμαι να περιμενω απο το πρωι μεχρι το βραδυ για να γινουν!!δεν εχω και τι αλλο να κανω ολη μερα,και αυτη η tv δεν εχει κατι το ενδιαφερων πια!!!!!!!!!:p
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, jimixatz, kolokythopitas και 15 σε άλλους.
  10. verybadfarmer

    verybadfarmer Ενεργός συντάκτης

    γειά σας όντως το ιβέντ δεν "τσουλάει" με τίποτε,με κάνει κ βαριέμαι,ευτυχώς κέρδισα 4 χρυσές μπανάνες, ..... αλλά έτσι που αναδύονται τα πούπουλα δεν μπορείς να παίξεις,οι σταύλοι αργούν πολύ κ κ οι σταυλοι που θέλουν λιγότερο χρόνο δεν δίνουν πούπουλα,όλη μέρα να φτιάξεις 5-6 δολώματα κ εάν........,ωραία τα δώρα αλλά η διαδικασία βαρετή,τουλάχιστον δεν εχουμε την δυνατοτητα να επιλέξουμε τι θέλουμε απο την καρτέλα ,γιατί τα δώρα σε κάθε ψάρι είναι πολλά κ οι φορές που θα παίξουμε λίγες από οτι βλέπω κ εγώ θέλω πρώτα απο όλα τα διακοσμητικά,μα δεν τα βλέπω να έρχονται,ακόμα κ απο τίς μπανάνες στην προκειμένη περίπτωση τα διακοσμητικά προτιμούσα-.-
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, jimixatz, tempelxanas και 16 σε άλλους.
  11. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Ποτέ δεν ήμουν καλή με την αναμονή γιατί δεν έχω αρκετή υπομονή και αν και επιμένω κουράζομαι αφόρητα να περιμένω!!:oops:
    Με άλλα λόγια, πολύ αργή η εξέλιξη...
    Ας παίρναμε τα διακοσμητικά πρώτα ή ας είχε μια αρχή κι ένα τέλος για να ξέραμε που πατάμε και μετά ας ήταν ελεύθερο...
    Την καλησπέρα μου...
     
    Αρέσει σε margiecre, verybadfarmer, jimixatz και 18 σε άλλους.
  12. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Αυτο με τα φτερα παραπαει!Ε με το σταγονομετρο βγαινουν.Δεν ξερω τη να κανω.Μαλλον οι κοκκινοι σταυλοι δεν τους αρεσουν θελουν ροζ!
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, jimixatz, kolokythopitas και 8 σε άλλους.
  13. sofiavo

    sofiavo Αρχάριος στο φόρουμ

    και τα ψαρια τυχαια βγαινουν με απλο δολωμα και βγηκε πεστροφα παροτι ο ενας κυκλος δεν ηταν πανω στον αλλο και σε αλλη περιπτωση ενω οι δυο κυκλοι ηταν ο ενας πανω στον αλλο κερδισα αυτο το μικρουλη και με σουπερ δολωμα το ιδιο
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, jimixatz, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  14. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    εγω ετυχε να παρω 2 φτερα απο 4 κοτετσια :Ρ
     
    Αρέσει σε SofiaXnd, verybadfarmer, jimixatz και 7 σε άλλους.
  15. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Τα δώρα βγαίνουν τυχαία εντελώς. Ψάρεψα 2 φορές με το εκλεκτό και πηρα την φασολιά και 250.000 πε του νησιού. Εχω ψαρέψει 6-8 φορές με κλασικό και πήρα τα 2 διακοσμητικά, 50.000πε και άλλους 60.000 για το νησί. Δεν ψαρεύω ξανά με εκλεκτό. Αυτά τα γράφω, για να μην φοβάστε για τα διακοσμητικά.
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, jimixatz, kolokythopitas και 4 σε άλλους.
  16. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Γενικά το "ψάρεμα" ως χόμπι, για πολλούς είναι βαρετό και γι΄ αυτό είναι πολλοί λίγοι οι θαυμαστές του.
    Υπάρχει κι ένα ρητό σχετικά με το θέμα, το οποίο για ευνόητους λόγους δεν θα το αναφέρω.
    Το "ψάρεμα" του δρώμενου δεν είναι μόνο βαρετό, αλλά και ακριβό. Ίσως και πανάκριβο.
    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει σε megakanoni, jimixatz, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  17. supermario$

    supermario$ Ενεργός συντάκτης

    Βρε παιδιά τα φτερά βγαίνουν με το σταγονόμετρο(με σταύλους πολλών Π.Ε. παντού και πολλά μπόνους από κατοικίδια).
    Ακόμη δεν μου έχει τύχει ούτε ένα διακοσμητικό και έτσι όπως τα βλέπω τα πράγματα ,ίσως να είναι το πρώτο event εδώ και πολύ καιρό που δεν θα μαζέψω όλα αυτά που χρειάζονται για τη γραμμή της φασολιάς.
    Σκέτη απογοήτευση !!!!
     
    Αρέσει σε kitsena, verybadfarmer, jimixatz και 5 σε άλλους.
  18. 2014chr

    2014chr Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα και πάλι. Είπα να το τολμήσω και να παίξω απόψε με κλασσικά δολώματα. Έφτιαξα 7 και παρακαλώ κέρδισα : 2 διακοσμητικα το τέρας της λίμνης !!!!!!!! Και επίσης 500.000χτ !!!
    Νομίζω πως με συμφέρουν καλύτερα τα κλασσικά δολώματα απο κάθε άποψη!:)
     
    Αρέσει σε heavymetal7, verybadfarmer, jimixatz και 5 σε άλλους.
  19. alexandrosa

    alexandrosa Ενεργός συντάκτης

    στα 5 χρονια που παιζω τετοια πληξη και ανια δεν εχω νοιωσει ποτε.Εφτασα στο σημειο να εχω κλειστη τη φαρμα τις περισσοτερες ωρες της ημερας.Με κουραζει η πολυωρη αναμονη.
     
    Αρέσει σε heavymetal7, SofiaXnd, verybadfarmer και 7 σε άλλους.
  20. vaso123456789

    vaso123456789 Αρχάριος στο φόρουμ

    εγω παλι νομιζω πως ειναι εντελως τυχαιο το τι θα κερδισεις ασχετως με το που βρισκονται οι κυκλοι,μου εδωσε φοξινο με εντελως εφαπτωμενους κυκλους και ιριδιζουσα πεστροφα απο ανοιχτους κυκλους
     
    Αρέσει σε verybadfarmer, 2014chr, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.